Jamo s606

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Posiadam H/K AV255 i zestaw Jamo 606HCS3 bez suba.

Odleglosc od Frontów około 3m, od centralki około 2,5, od satelit po 2m.

Nie mam możliwości automatycznej kalibracji, gdyż HK 255 bez suba tego nie zrobi, poustawiałem w manualu dystanse do kolumn, jest tam tez zakładka do ustawienia wielkości przenoszenia pasma kolumn w jednostce Hz. Fronty ustawione sa na Large, a tył i centralka standardowo na 100Hz. Na ile ustawic te wartości by było dobrze. Kableto na fronty 2x2.5mm, tyły i centralka 1.5mm.
Pokój 15mkw.

Dzieki za odp.

Ja mam wszystkie kolumny ustawione na 80Hz, ale ze subem. Jeżeli nie masz suba a fronty na large to tył i central na 80Hz, bo od tylu przenoszą. Praktycznie to jak masz na 100Hz to nawet nie zauważysz różnicy bo tylne kolumny są efektowe a niskie czestotliwości w większości i tak pójdą na fronty.
 

MarekOTT

New member
a mozesz mi napisać, jak sie maja parametry w distanse do mocy w dB ?

Np. jak na lewej satelitce dam 7m a na prawej 3m, to teoretycznie ta z 7m powinna grac głośniej tak by do uszu docierała taka sama siła dźwięku z obu stron. OK to zrozumiałe, ale czy w takim wypadku gdy zacznę ustawiać coś w mocy dB będzie to miało dodatkowo wpływ na siłę sygnału ?.

Ja mam w sumie prostą sytuację, do Frontów mam odległość 2.2m, do central 2m, a do satelitek 2.2, jak najlepiej to ustawić ?.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli poprzestawiasz siłę db na kolumnach to wpływ na odtwarzanie dźwieku na pewno będzie. Ja bym w miarę polegał na audyssey, ewentualnie drobne korekty. Korekta audyssey ma to do siebie że w miarę dobrze wszystko ustawia, no oprócz subwoofera, ale to inna historia.
 

MarekOTT

New member
Oczywiscie, tez bym skorzystał z audyssey, jednak jest ona mozliwa tylko gdy ma sie sub, a ja go niestety nie mam i raczej nie bede miał. Moj pokój to niecałe 15mkw i naprawdę basu mam wystarczająco.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Antek.L

New member
Witam.
Mam pytanko czy taki zestaw wart jest tych pieniędzy
ONKYO TX-SR309 + 5.0 M-audio Classic 9950
Koszt obecnie w promocji w Media Markt to 1499 zł
Trochę czytałem jeździłem też po różnych punktach i zdania na ten temat są różne.
Co do amplitunera niby spoko, ale kolumny wywołują różne reakcje.
Doradzano mi do tego amplitunera właśnie ten zestaw JAMO s606.
Teraz tak sam amplituner ok 1100 zł + Jamo s606 ok 1450 zł daje nam 2550 zł
Lepiej dołożyć tego tyś czy ten zestaw z M-audio nie będzie taki zły??
Dodam że nie jestem audiofilem, ale też nie chciał bym żeby to był jakiś chłam.
Pokój nie duży ok 15m zamknięty.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

A więc przeczesałem forum i nie znalazłem ani jednej pozytywnej opinii na temat zestawu M-audio, również kieruję się Waszymi opiniami jak i blackninja.
Odpuszczę sobie ten zestaw w zamian wezmę Jamo s606 (może nie będę musiał ich stawiać na środku pokoju) :smile:
Co do amplitunera jednak padło na Harman Kardon AVR255 który wstępnie nie był brany pod uwagę.
Trochę przekroczy to moje założenia finansowe, ale raz się żyje.
Podziękował wszystkim za pomoc
 

Gizmo77

New member
Witam! Jestem nowy na forum, ale do rzeczy interesuje mnie zakup nowego sprzętu do domu, stary jest już za stary.... Mój pomysł to YAMAHA V761 i JAMO S 606HCS. Pytanie do Was czy ktoś takowy zestaw posiada, jak to gra i czy dobrze zestawiłem ten sprzęcik? Z góry dzięki za odpowiedzi....
 

Gizmo77

New member
i jeszcze jedno czy ktoś mógłby mi polecić jakiś sklep może być internetowy - oczywiście cena ma bardzo wielkie znaczenie - jestem z okolic Katowic
 

kwasior21

New member
Zagladnij na kino-domowe.pl. Sklep miesci sie kolo electro world. Swietny sklep. Daja duze upusty, najlepiej odwiedzic ich osobiscie. Bx6 kupilem, za 2300 zl .... wiec chyba warto...

POzdro.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
A więc przeczesałem forum i nie znalazłem ani jednej pozytywnej opinii na temat zestawu M-audio, również kieruję się Waszymi opiniami jak i blackninja.
Odpuszczę sobie ten zestaw w zamian wezmę Jamo s606 (może nie będę musiał ich stawiać na środku pokoju) :smile:
Co do amplitunera jednak padło na Harman Kardon AVR255 który wstępnie nie był brany pod uwagę.
Trochę przekroczy to moje założenia finansowe, ale raz się żyje.
Podziękował wszystkim za pomoc
Napisz ile Ci wyszedł komplet , może da się coś urwać z ceny.
 

Gizmo77

New member
Sorki że się doklejam.... za mój zestawik zaproponowano 3099 PLN... pytanie do Ciebie blackninja ten zestawik jest OK? (Yamaha 671, Jamo 606) ewentualnie "gdzie" można kupić za dobrą cenę może być wysyłkowo... pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Antek.L

New member
Napisz ile Ci wyszedł komplet , może da się coś urwać z ceny.

Wstępnie to
Harman Kardon AVR255 1500 zł
Jamo s606 1500 zł
ale
dobrze że jeszcze zwlekałem z kupnem bo trafiła się okazja i Jamo zamieniłem na
JBL CSS 1500
Także znów wzrosły koszta, ale chyba warto.
Obecnie wyniosło mnie wszystko
Harman Kardon AVR255 1200 zł
JBL CSS 1500 2200 zł
Razem 3300 zł
Co prawda używane, ale w bardzo dobrym stanie
A miałem przeznaczyć max do 2000 zł na kino:smile:

Teraz pytanie do Was jakich kabli najlepiej użyć do podłączenia?
Tak żeby to dobrze grało, a przy tym żeby kabelki nie były za drogie.
Czytałem coś o miedzi beztlenowej 2x4mm2 tylko byłem w sklepie i babka powiedziała mi że te tańsze kable nie jest to czysta miedź tylko mają domieszkę miedzi.

I jeszcze jedno jak lepiej podłączyć subwoofer??
Bo jeżeli się nie mylę są dwie możliwości pod gniazdo LFE albo pod gniazda L i R

Na dolę fotka gniazd Subwoofera

A i jeszcze jedno blackninja Twoje ceny są naprawdę dobre tylko chciałem trochę mniej kasy na to przeznaczyć i rozglądałem się za jakimiś używkami.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli chodzi o kable to poczytaj spory watek na elektroda.pl, mysle ze niczego wiecej co tam wyczytasz juz sie nie dowiesz, jak znajde linka to wrzuce. Generalnie nie szalej bo i tak nie poczujesz roznicy na sprzecie w danym przedziala cenowym. Nie wspominajac ze juz powyzej pewenej sumy juz tylko audiofile slysza roznice, tylko szkoda ze nie sa w stanie odroznic na sluch w ciemno kabla za 20zl mb od kabla za 500zl za mb. Ale to juz inna historia.
 

kostek333

New member
Panowie zaproponujcie za rozsądną cene jakieś uchwyty do satelitek od zestawu Jamo 606,najlepiej obrotowe na allegro same badziewie a może się myle czekam na podpowiedż.
 

nielot

Member
Vogelsy mają mocno ograniczoną regulację z poziomie. BT77 mają sporo większy zakres. Zastanawiałem się między tymi dwoma ale regulacja przeważyła
 
Do góry