Jamo s606

jaco93

New member
No to do d... zaczynam od nowa szukać, a już było fajnie.

Jeszcze jedno pytanko czy sub może stać z boku tzn. przody+tyły i z braku miejsca sub postawiony na bocznej ścianie ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ator

New member
sammael napisał:
Witam
wątek spuchł, więc się podłączę... Poszukuję stojaków do tyłów z zestawu S606 (czyli de facto do S604), może ktoś przerabiał już temat i znalazł coś, co dobrze pasuje? Moje kryteria:
- stojaki podłogowe (nie żadne systemy do mocowania na ścianie)
- nieco ponad 1 m wysokości
- najlepiej czarne
- (tu mam chyba największą zagwozdkę) możliwość zamocowania kolumn, najchętniej wykorzystując jej "ucho" do powieszenia na ścianie (Istnieje w ogóle coś takiego? W domu mam wszędzie włażącego kota, więc jeśli kolumny będą tylko stały na podstawie, to nie wróżę im zbyt długiego żywota...)

A ja podłącze się do pytanie sammuela bo mnie również interesuje ten temat. W piątek odebrałem prezsyłeczkę od blackninja z Jamo S606. Wszystko ładnie pięknie hula z tymże właśnie mam problem z zamontowaniem tylnych głośników. Póki co do testów coś tam chałupniczo zaaranżowałem ale to absolutnie nie jest rozwiązanie akceptowalne dla mnie i dla żony. W moim przypadku standy byłyby idealnym rozwiązaniem - możemy z sammuelem liczyć na jakieś porady?
 

kusio-p

New member
Witam wszystkich , jestem nowy wiec prosze o wyrozumiałoś:)
Poczytałem troszke wasze forum i najprawdopodobniej padnie na jamo s606( ale tylko fronty) kupione u blackninja :)
I stad moje dwa pytania :
Czy trzeba sie z nimi na poczatky jakos specjalnie obchodzic (rozgrzac :) )
A drugie pytanie dotyczy filmow w 5.1 na glosnikach 4.0. Te głosniki jamo chce podłaczyc jako fronty, a jako surround mam stare niezłe głosniki od wiezy Sony. I ciekawi mnie czy bede miał jakies problemy z dialogami w filmach jezeli nie bedzie centralnego ???
 

Luki27

New member
Ile te jamo S606 powinny stać od ściany (chodzi mi o tył i bass refleks) ?
Co by się stało gdyby dostawić je blisko ściany albo zasłonić BR ??

Czy ktoś miał okazje porównać jamo S606 do KEF-ów C7 - jak z porównaniem basu ? - bo nie chciał bym dokupować suba do kina domowego bo raczej nastawiam się na słuchanie niż na kino... ale chodzi mi o potencjalne możliwości...
 

Luki27

New member
Czy biorąc pod uwagę, że wolałbym bez suba (głównie z braku miejsca i z powodu rzadkiego korzystania z kina) lepiej wziąć C7 czy S606 ?
C7 nadają się do kina bez suba ?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
kusio-p napisał:
Witam wszystkich , jestem nowy wiec prosze o wyrozumiałoś:)
Poczytałem troszke wasze forum i najprawdopodobniej padnie na jamo s606( ale tylko fronty) kupione u blackninja :)
I stad moje dwa pytania :
Czy trzeba sie z nimi na poczatky jakos specjalnie obchodzic (rozgrzac :) )
A drugie pytanie dotyczy filmow w 5.1 na glosnikach 4.0. Te głosniki jamo chce podłaczyc jako fronty, a jako surround mam stare niezłe głosniki od wiezy Sony. I ciekawi mnie czy bede miał jakies problemy z dialogami w filmach jezeli nie bedzie centralnego ???


jesli film bedzie nagrany w np. doolby digital 5.1, to bedziesz mial problem z dialogami, gdyz ta wlasnie sciezka dzwiekowa jest wysylana do cenralnego glosnika
 

Luki27

New member
blackninja napisał:
Do kina Jamo do muzyki Kef.

Czyli Jeśli 80-90% to muzyka to lepiej KEF, ale czy jak podkręce bas to obejdzie się bez suba ?? Zestaw Jamo 606 z subem jest mniej wiecej w cenie KEF-a bez suba albo nawet taniej.
 

kusio-p

New member
drosophilia napisał:
jesli film bedzie nagrany w np. doolby digital 5.1, to bedziesz mial problem z dialogami, gdyz ta wlasnie sciezka dzwiekowa jest wysylana do cenralnego glosnika
A nie bede mogł na onkyo 606 zrobic tak ze czesc dialogów bedzie na frontowych ?? Czytajac forum znalazlem kilka informacji ze mozna ustawic co bedzie grało na jakim glosniku , czy to prawda?? A moze mozna puscic kanał dialogowy na inny głosnik ?? No i jeszcze w instrukcji onkyo jest napisane ze jezeli mam tylko 4 glosniki to podłaczam jak bez centralnego, moze automatycznie on wie jak to przełaczyc??
 

darok

New member
Spokojnie można się obejść bez centralnego w onkyo ustawisz center none i dialogi będziesz miał na frontach ja tak mam i gra
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kusio-p

New member
Super :)
No to szykuje kase i jak juz bede mial to zamawiam bez centrala u blacjninji :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

struna77

New member
Jak to zagra ??

Na samym początku witam wszystkich gdyż jestem tutaj nowy.
Mam małe pytanie. Zamierzam wymienić zestaw głośników w moim Teac AG-8850 na jamo s606,
czy ten ampli pociągnie takie kolumny czy może lepiej kupić nowy ampli do starego zestawu którym jest
magnat monitor 990 set.
Dziękuje i pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
darok napisał:
Spokojnie można się obejść bez centralnego w onkyo ustawisz center none i dialogi będziesz miał na frontach ja tak mam i gra

Grac gra, tyle ze z idea DD 5.1 ma to niewiele wspolnego.
Obejsc sie mozna sluchajac takze na samym froncie, ale czy o to chodzi? Jak dla mnie tego typu rozwiazania na dluzsza mete dla kinomaniaka to porazka.
 

kusio-p

New member
Chciałbym sie teraz z Wami podzielić informacjami jakie usłyszałem w sklepie specjalizującym sie w HiFi. A mianowicie:) powiedziałem sprzedawcy ze chche kupić Onkyo 606 i Jamo s606. Ze zdumieniem spojrzał na mnie i powiedział kto was namawia na ten model jamo?!? Ja mu ze maja dobra opinie na forach o sprzecie HiFi, a on mi na to ze to są chinskie głosniki i ze ich nie poleca , natomiast jesli chodzi o jamo to lepsze sa c405. Jak on to powiedział " Są to głosniki prawdziwe od Jamo " :) Poźniej miałem odsłuch na tychze własnie jamo c405, grały fajnie, głeboki bas, naprawde mi sie podobało. Niestety na sklepie nie było głośników jamo s606 wiec nie mogłem dokładnie porownać. Ale według sprzedawcy to wyrzut pieniedzy na te s606. Co wy o tym wsyztkim sądzicie??
 

tomtom100

New member
te głośniki mają impedancje 6 Om czy mogą pracować z ampli, który ma 8 om ? Dodam że chciał bym je podłączyć do STR-DG820.
 
Ostatnia edycja:
Do góry