Jamo s606

zbyszko74

New member
Co do powieszenia głośników tylnych w Jamo S606 to zgodnie z instrukcją jest 2 metry od podłogi - ja mam na takiej powieszone i jest OK :) Ampli samo sobie dobrało ustawienia i mi wystarczają :)

Pozdrawiam :)
 

boromirep

New member
ja mam jamo s606 i te glosniczki z boku basowe co sa na dole stoja ( oczywiscie kolumna cala ) jakies 50-80 cm od pólki i nie stwierdziłem zadnych strasznych dzwieków bas gra dobrze , nawet juz nie myslę o kupnie suba bo to mi w zupełnosci wystarcza tym bardziaj ze ja potrzebowałem czegos posrodku dobrego i do muzyki i do kina domowego oczywiscie w tych granicach cenowych . jak chcesz jakies szczególy techniczne to pytaj blackninje , ja pytalem kupilem u nich tylko odsluchalem u siebie w miescie w jednym sklapie .
 

luuzak

New member
Zastanawiam się nad zakupem Jamo S606 ale kuszą mnie Jamo S708 min. większą mocą i średnicą głośników.. Mam aktualnie Tonsil Mistral i zamierzam je wymienić właśnie na któreś z tych Jamo z serii S . Mają mi służyć do KD i do muzyki. Niemam subwoofera więc zależy mi żeby bas schodził nisko ale nie dudniał. Lubie dość głośno posłuchać muzyki. Chciałbym byście mi doradzili które kolumny wybrać ? Jamo s606 są dużo ładniejsze od s708 ale czy lepiej grają ??
 

Vegas

New member
Witam Szanowne grono.Pytanie kieruje do blackninja.Podaj swoja stronke bo chciałbym zakupic i podpytac sie co do 606.Pozdrawiam
 

mudol

Member
No to ja również mam to samo pytanie ile kosztuje u Ciebie zestaw Jamo 606 :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco93

New member
Przepraszam , że się wtrącę, ale nie wiem gdzie napisać a wątek jest o jamo 606.Za jakiś czas będę kompletował swoje pierwsze kino domowe.Mam panasonika lx70, PS3 po wielu godzinach spędzonych na forum prawie wybrałem amplituner(H/K 247< onkyo606, lub yamaha663) oraz wstępnie jamo606(5.0).Pokój 4,5x3,5m i tu problem, ściana gdzie będą stały fronty jest zastawiona meblami do wysokości 1,9m , więc kolumn nie mam gdzie postawić.Zastanawiam się czy mogą lezeć na bocznej ściance(obecnie mam magnetofon +amplituner stereo onkyo model z końca lat 90-tych i kolumny od jakiejś starej wieży sony, które właśnie tak leżą).Kino będę wykorzystywał filmy/muzyka(głównie radio, koncerty z PS3) 70/30.Jeśli nie jamo to może jakieś inne gabarytowo mniejsze kolumny do 2000zł(bez suba) polecacie.Z góry wielkie dzięki!
 

Jinxed

New member
A ja mam takie pytanie czy w ogole jest sens porownywac jamo 606 hcs 5.1 zestaw do zestawu jbl es 5.1 ? jak te dwa zestawy zagraja? ktory czym bardziej by sie charakteryzowal w muzyce ( glebia, bas etc), do jakiej muzyki by sie nadawaly...z gory dziekuje za odpowiedz
 

Boombolek

New member
Nie chcialbym sie osmieszac moim pytaniem ale powiedzcie szczerze jak przypuszczalnie zagralyby Jamo S 606 w pokoju ok. 8m2...? Gralaby w stereo podlaczone pod ampli (np. Yamaha HTR-6040). Czy jest wogole sens kupowac je do takiej klitki? Czy moze zastanowic sie nad S 506 + Sub 200..?
Sluzyc mialyby glownie do sluchania muzyki (w przewadze elektroniczna, ale takze troche rocka).

P.S. Mile widziane alternatywy na moje 8m2...:confused:
 

emigrant

Member
Bierz śmiało 606, to nie są takie mega duże kolumny. Zapomniaj o 506, 506 to pomyłka, te kopułki w głośnikach czy jak to się nazywa są plastikowe, w Jamo 606 są metalowe. Suba 200tka styka, Choć jak kolumny zepniesz w bi-amping to ładnie ten niskotonowy zagra co jest w kolumnie.
 

Ator

New member
Do tej pory spotkałem się jedynie z pozytywnymi opiniami Jamo 506 stąd dziwi mnie Twoja opinia. Wykonanie wykonaniem, ale czy jakość jkest powalającą gorsza?? Genralnie do mniejszych pomieszczeń ludzie je polecają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco93

New member
Blackninja-dziękuję, ale czy te głośniki infinity beta hcs można kupić bez suba , bo nie mam go gdzie postawić , albo zaproponuj inny zestaw może 5.0 w podobnej cenie.Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
 

sammael

New member
Stojaki do S606

Witam
wątek spuchł, więc się podłączę... Poszukuję stojaków do tyłów z zestawu S606 (czyli de facto do S604), może ktoś przerabiał już temat i znalazł coś, co dobrze pasuje? Moje kryteria:
- stojaki podłogowe (nie żadne systemy do mocowania na ścianie)
- nieco ponad 1 m wysokości
- najlepiej czarne
- (tu mam chyba największą zagwozdkę) możliwość zamocowania kolumn, najchętniej wykorzystując jej "ucho" do powieszenia na ścianie (Istnieje w ogóle coś takiego? W domu mam wszędzie włażącego kota, więc jeśli kolumny będą tylko stały na podstawie, to nie wróżę im zbyt długiego żywota...)
 

jaco93

New member
Blackninja-jest problem z subem, bo na tej ścianie gdzie mam zabudowaną meblami nie ma miejsca, a naprzeciw dwa fotele i ława, ale jest jedno ,,ale" mógłbym postawić pod ławą, z tym że kłopot z pociągnięciem przewodu .Do głośników tylnych przeciągnąłem przewody, a o subie wtedy nie myślałem i teraz przy listwach podłogowych nie mam miejsca, dlatego wolałbym bez suba choć wiem , że do kina by się przydał.
 

jaco93

New member
Blackninja dziękuję za odpowiedź, chyba te kolumny będą tymi których szukałem.Ze zdjęć wynika , że te es10 będą przodami bo mogą leżeć?Zanim je kupię muszę zobaczyć i posłuchać w jakimś dużym sklepie, jak będą grały z podanymi wyżej amplitunerami.Wielkie dzięki za wskazówki.Pozdrawiam.;)
 
Do góry