Jakość obrazu w telewizorach LED Samsunga

vitek

New member
Nie mam ani BD ani MediaPC, nie mam także zamiaru ich kupować, więc oprócz tunera satelitarnego, głównym źródłem oglądanych na telewizorze filmów jest HDD podłączony przez USB, a w przypadku zdjęć zrobionych aparatem fotograficznym, złącze USB jest tych zdjąć jedynym źródłem!
W tej sytuacji bądź łaskaw wytłumaczyć mi jak profesjonalista amatorowi, dlaczego miałbym za tę niedoróbkę rozgrzeszyć firmę Samsung i godzić się z tym faktem, że na jednym z najdroższych modeli ich telewizorów nie można nic dostrzec oglądając ciemne sceny filmu lub ciemne fotografie?
Mnie to nic nie obchodzi, że "Samsung ma kiepskie oprogramowanie do zdjęć"!
....
Ale kto ci każe rozgrzeszać samsunga (ksiądz?). Jeżeli nie jesteś zadowolony z jakości zakupionego towaru zwróć go do sklepu i wymień na inny.

Możesz też skontaktować się z producentem i poinformować o wykrytych niedoróbkach, może je poprawi i w ten sposób przyczynisz się do ulepszenia świata, na pewno bardziej niż wywnętrzając się na forum
 

Chris_M

New member
Ale kto ci każe rozgrzeszać samsunga (ksiądz?).
Chyba coś Ci się pomyliło! Ksiądz udziela rozgrzeszenia, a nie nakazuje innym by rozgrzeszenia udzielali!

Jeżeli nie jesteś zadowolony z jakości zakupionego towaru zwróć go do sklepu i wymień na inny.
Telewizora używam już przez tydzień, rozpakowałem wszystkie opakowania, zdjąłem z telewizora nalepki.
Czy gdybyś Ty był sprzedawcą, nie miałbyś nic przeciwko przyjęciu takiego telewizora z powrotem?
A ja do sprzedawcy pretensji nie mam, on ze swoich obowiązków wywiązał się bez zarzutu, więc nie będę karał go zwrotem używanego już towaru, gdy sprawę zawalił Samsung, wypuszczając niedopracowany produkt.

Możesz też skontaktować się z producentem i poinformować o wykrytych niedoróbkach, może je poprawi i w ten sposób przyczynisz się do ulepszenia świata, na pewno bardziej niż wywnętrzając się na forum
Oczywiście że się skontaktuję, gdy tylko przetestuję pozostałe wejścia i zbiorę komplet materiałów na temat wad tego telewizora, chociaż raczej nie łudzę się, że te wady zostaną usunięte.
A poza tym, zastanawiające jest, dlaczego tak Ci przeszkadza to co napisałem?
Forum służy do wymiany opinii oraz doświadczeń, zwłaszcza dla ludzi, którzy mają zamiar kupić nowy sprzęt. Gdybym wcześniej natknął się na informację że złącza USB w tym telewizorze są niepełnowartościowe i zniekształcają kolory, że tylko niektóre pliki w formacie TS są odtwarzane, a te które są odtwarzane mają zmienione proporcje ekranu, to bym poszukał innego telewizora.
Nikt wcześniej tego nie napisał, więc ja to zrobiłem, może uchronię kogoś innego przed podobnym rozczarowaniem jak moje. A że Tobie z jakichś dziwnych powodów to przeszkadza, to już nie mój, ale Twój problem.
 

acglj

New member
Witam,
to nie telewizor jest niepełnowartosciowy, tylko pliki "testowe" jpg. Nie mają zdefiniowanej przestrzeni kolorów (wszystkie oprócz obrazu kontrolnego). Trzeba je otworzyć dowolnym programem do edycji i ponownie zapisać. Voila! Wszystkie odcienie szarości widoczne również przy odtwarzaniu z USB.
A więc ostrożnie z tym wieszaniem psów na Samsungu....
Jacek
 

gemini4all

New member
acglj o jeszcze lepiej czyli jpg winny :) Właśnie też się zastanawiałem czemu tylko obraz kontrolny jest idealnie wyświetlany, ale zwaliłem to na odtwarzanie plików jpg przez Samsunga :)
 

Chris_M

New member
Trzeba je otworzyć dowolnym programem do edycji i ponownie zapisać. Voila! Wszystkie odcienie szarości widoczne również przy odtwarzaniu z USB.
Faktycznie, to rozwiązuje problem braku odcieni szarości. Natomiast problem z plikami TS wciąż pozostaje otwarty.

A więc ostrożnie z tym wieszaniem psów na Samsungu....
To nie jest żadne "wieszanie psów na Samsungu". Opisałem występujące nie tylko u mnie ale także i u innych, defekty wyświetlania obrazu i jak widać dobrze zrobiłem, bo problem został na forum wyjaśniony.
Gorzej by było, gdybym zwrócił telewizor sprzedawcy, jak mi to radził jeden z dyskutantów.
 

vitek

New member
Chris M jesteś dziwny, piewszy twój post to było nie dzielenie się z innymi uwagami co do sprzętu (to byłoby ok) ale generalnie użalanie się na samsunga

pewnie cię to zdziwi ale to sprzedawca zawarł z tobą umowę sprzedaży tv i jest odpowiedzialny za jego jakość, a nie samsung

aż tu nagle twoje problemy z tv zostały rozwiązane, ciekawe w jaki sposób
zdaje się że chodziło o brak szczegółów obrazu gdy akcja dzieje się w słabym oświetleniu
i co, po kilku postach na forum nagle zacząłeś widzieć szczegóły? :)

jesteś dziwny i nie chce mi się z tobą dyskutować

a problem istnieje - to fakt, dawno zauważyłem że ciemność na ekranach LED samsunga jest zbyt ciemna, "zlana", brak odcieni
chcieli udowodnić że "nasze panele mają najczarniejszą czerń" i przesadzili
efekt "czarnej plamy" można zminimalizować ustawieniami, no i po pewnym czasie człowiek nieco się przyzwyczaja do niego
ale przy zdjęciach jest silniejszy niż przy tv i faktycznie nie da się ich oglądać
 

Chris_M

New member
Chris M jesteś dziwny, piewszy twój post to było nie dzielenie się z innymi uwagami co do sprzętu (to byłoby ok) ale generalnie użalanie się na samsunga
W swoim pierwszym poście opisałem wady obrazu wyświetlanego na ekranie mojego telewizora, załączyłem dwa zdjęcia ekranu oraz poprosiłem innych, aby dla porównania też przedstawili zdjęcia ekranów swoich telewizorów.
Ponieważ nie mogę się w tym dopatrzyć "generalnego użalania się na Samsunga", to proszę żebyś tutaj zacytował fragment, w którym ty się go dopatrzyłeś.

pewnie cię to zdziwi ale to sprzedawca zawarł z tobą umowę sprzedaży tv i jest odpowiedzialny za jego jakość, a nie samsung
Sprzedawca jest odpowiedzialny tylko za zgodność towaru z zawartą umową, a nie za jego jakość.
Jeśli specyfikacja telewizora będzie dopuszczał, że połowa pixeli może być uszkodzona, a jedynymi wyświetlanymi kolorami będą czarny oraz biały, to nie mogę mieć do sprzedawcy żadnych pretensji mimo tego, że telewizor jest najgorszej jakości, jaką tylko sobie można wyobrazić.

aż tu nagle twoje problemy z tv zostały rozwiązane, ciekawe w jaki sposób
zdaje się że chodziło o brak szczegółów obrazu gdy akcja dzieje się w słabym oświetleniu
i co, po kilku postach na forum nagle zacząłeś widzieć szczegóły? :)
Nie zacząłem widzieć szczegóły, tylko straciłem jedyny racjonalny argument, jakim dysponowałem.
Widzenie kolorów jest bardzo subiektywną sprawą i nie dysponując odpowiednimi narzędziami, nic się nie da wykazać, a tym bardziej udowodnić w razie sporu ze sprzedawcą lub producentem.

a problem istnieje - to fakt, dawno zauważyłem że ciemność na ekranach LED samsunga jest zbyt ciemna, "zlana", brak odcieni
chcieli udowodnić że "nasze panele mają najczarniejszą czerń" i przesadzili
efekt "czarnej plamy" można zminimalizować ustawieniami, no i po pewnym czasie człowiek nieco się przyzwyczaja do niego
ale przy zdjęciach jest silniejszy niż przy tv i faktycznie nie da się ich oglądać
Cieszy mnie, że nie jestem jedynym, który odnosi takie wrażenie, ale nasze subiektywne doznania niepoparte żadnymi pomiarami to jest trochę za mało, żeby rozpoczynać spór ze sprzedawcą bądź producentem. Zwłaszcza, że nie mamy wiedzy, jak ten problem przedstawia się u innych producentów telwizorów.
 

darekhifi

New member
skargi pisane do samsunga zawsze kończą się tak samo " drogi panie blablabla....blablabla " po naszemu całuj nas w d...pe, samsung taka polityke ma , zrobimy poprawki, ale w nowszym modelu, zapraszamy do zakupów :). Samsung robi swietny sprzęt (cena/możliwości) , ale dla "majsterkowiczów" :), tu wgrasz niezależny firmware/rom czy wigdet i masz extra sprzęt (dotyczy to nie tylko tv, ale i smartfonów (sprzedali grubo ponad 10 baniek Galaxy S, który wyjęty z kartonu oferuje mniej jak połowe tego co potrafi, a producent oczywiście zlewka). Co nie zmienia faktu ,że mam samsunga c650, i tel też bedzie samsunga :) (bo ja juz "taki majsterkowicz" jestem)
 

Pikus

New member
W tej sytuacji bądź łaskaw wytłumaczyć mi jak profesjonalista amatorowi, dlaczego miałbym za tę niedoróbkę rozgrzeszyć firmę Samsung i godzić się z tym faktem, że na jednym z najdroższych modeli ich telewizorów nie można nic dostrzec oglądając ciemne sceny filmu lub ciemne fotografie?

Ja kupiłem jeden z najdroższych modeli po to, żeby mieć dobry obraz, a ten obraz dobry nie jest!

Samsungi kupują ludzie, którym srebrna ramka wystarcza, aby uwierzyć, że telewizor taki ma najlepszy obraz na świecie. Z daewoo ferrari nie zrobisz, nawet jak zamontujesz dużo chromowanych wstawek....

Wystarczyło poprzeglądać porządnie fora, aby wiedzieć, iż licząc na obraz wysokiej jakości, samsung to jedna pierwszy marek na liście tych których należy unikać.
 

tdx

New member
Bez reklam
Samsungi kupują ludzie, którym srebrna ramka wystarcza, aby uwierzyć, że telewizor taki ma najlepszy obraz na świecie. Z daewoo ferrari nie zrobisz, nawet jak zamontujesz dużo chromowanych wstawek....

Wystarczyło poprzeglądać porządnie fora, aby wiedzieć, iż licząc na obraz wysokiej jakości, samsung to jedna pierwszy marek na liście tych których należy unikać.

Twoje autorytatywne zdanie niestety tutaj nie wystarczy....
 

duber

New member
panowie telewizor 46d5500
te same zdjecie,teraz pokazuje zdjecie z kompa na telewizor po hdmi
zdjecie tego nie pokazuje ale wszystkie odcienie idealnie widac a po wi fi 1/3 jest widoczna


tu te same zdjecie po wifi z kompa
 
Ostatnia edycja:

duber

New member
zaraz sprawdze,ale jak podlacze np cyfrowy polsat po kablu euro-euro to ciemnie sceny sa kiepskie...
czekam na tuner enki aby programy w hd miec wiec na razie sie z polsatem po euro złączu męcze

wiec np ogladając cyfrowy polsat po euro nie da rady edytowac programow przed ogladaniem... ;)
 

Chris_M

New member
zaraz sprawdze,ale jak podlacze np cyfrowy polsat po kablu euro-euro to ciemnie sceny sa kiepskie...
Żeby obiektywnie coś na ten temat powiedzieć, należałoby przeprowadzić podobny test, ale nie z nieruchomymi obrazkami, lecz z filmami przedstawiającymi podobne plansze testowe.
Linki do takich filmików można znaleźć tutaj: AVS HD 709 - Blu-ray & MP4 Calibration - AVS Forum
Sam mam zamiar w wolnej chwili przeprowadzić takie testy u siebie, tylko nie wiem, czy uda mi się te filmiki odtworzyć na moim sprzęcie.
 

Geezer

New member
Chris M jesteś dziwny, piewszy twój post to było nie dzielenie się z innymi uwagami co do sprzętu (to byłoby ok) ale generalnie użalanie się na samsunga

pewnie cię to zdziwi ale to sprzedawca zawarł z tobą umowę sprzedaży tv i jest odpowiedzialny za jego jakość, a nie samsung

fora w PL są pełne pracowników firm wybielających swych pracodawców a wszelki krytycyzm ironizuje się i odwraca przeciwko użytkownikom którzy mieli "czelność" zbesztać świetną markę.

to jest żałosne co się teraz dzieje na forach i facebooku gdzie PR-owcy podpuszczają użytkowników jeden na drugiego by tylko image koncernu się nie popsuł.

P.S.
sprzedawca odpowiada tylko w ramach odstąpienia od umowy zawartej na odległość (w ciągu 10 dni) - wtedy towar musi być fabrycznie zapakowany lub w ramach rękojmi (2 lata od zakupu ale przez pierwsze 6 m-cy to on musi udowodnić że towar jest w normie). Mamy wtedy do czynienia z odstąpieniem od umowy z racji wady towaru lub wysyłamy sprzedawcy do naprawy w ramach niezgodności towaru z umową żądając naprawy lub wymiany.
tylko w przypadku korzystania z warunków gwarancji wysyłamy sprzęt do serwisu producenta (najgorsza metoda)

przepisy mamy piękne ale mało kto w PL przyjmie rozpakowany TV a jak powołamy się na niezgodność i zażądamy naprawy w czasie 7 dni lub wymiany to sprzedawca zwykle przyśle nam glejt od producenta gdzie będzie napisane że wada jest w normie fabrycznej... sprawa nie jest wcale łatwa przy tak "subtelnych wadach" jak backlight bleeding, clouding, martwy pixel, banding, itd.\
 

tomit

New member
Te osoby które mają dobre ustawienia (wszystkie paski odcieni widać) mogły by udostępnić wszystkie możliwe parametry ustawień obrazu?
Sam mam d8000 od jakiegoś czasu i wg mnie dość***dobre parametry mam ustawione, ale chętnie bym spróbował jeszcze bardziej dopieścić obraz ;)
Dzięki
 
Do góry