Jakość obrazu na TCL 65C815

Gpear

New member
Wgrałem też soft V288. Być może był trochę lepszy obraz, ale i tak dużo gorszy od mojego 8 letniego LG i kilkunastoletniej Sony Bravi, więc to nie oto chodzi.
Tak jak pisałem wcześniej ten TCL na filmikach testowych 4K na YT wypada świetnie, filmy z Netflix też super (no może trochę ciemne).
Ale na co dzień korzystam z dekodera i tam mam mieć dobry obraz.
Chce mieć TV ze świetnym obrazem bez względu na źródło.
Dlatego będę zwracał ten TV.

Pytanie tylko czy to wina egzemplarza i starać się o wymianę na inny, czy w ogóle sobie darować tą markę??

Jeśli inny TV, to jako 65'' polecacie?
Nie chciałbym przekroczyć budżetu 6-7 k.
 

sagi79

New member
To jest wina dekodera miałem to samo dekoder wysyłał do tv sygnał z kanały są z HDR i tv na każdym kanale go załączał ,dopiero wymiana dekodera na inny 4k( z tyłu biała naklejka ITCA musi być ) i pomogło wszystko działa jak należy
 
Ostatnia edycja:

Gpear

New member
Jeszcze takie pytanie techniczne: czy przed oddaniem TV powinienem zrobić jakiś reset ustawień, aby nie widzieli, że mieszałem w softach?
Wgrałem soft, z którym go kupiłem V317
 

Gpear

New member
To jest wina dekodera miałem to samo dekoder wysyłał do tv sygnał z kanały są z HDR i tv na każdym kanale go załączał ,dopiero wymiana dekodera na inny 4k( z tyłu biała naklejka ITCA musi być ) i pomogło wszystko działa jak należy

Ja mam z tyłu białą naklejkę z kodem kreskowym i numerem zaczynającym się od liter: JADA.
Z kolei na dnie (tam gdzie dolega dysk twardy) jest model: NCP-3670SF i kilka innych oznaczeń, ale hasła ITCA nigdzie nie ma...

Jakiego argumentu użyłeś, że Ci wymienili dekoder na inny?
To, że nie współpracuje z danym TV może nie być wystarczającym argumentem...?

No i pytanie, czy w punkcie będą akurat mieli takie dekodery z naklejką ITCA.
 

sagi79

New member
Powiedziałem z dekoder załącza HDR na każdym kanale chodź nie powinien i poprosiłem o wymianę na inny dekoder a dokładnie na ten z ITCA na początku naklejki z tyłu bo były produkowane przez inną firmę itd...A z tego co czytałem na różnych forach i o innych problemach nowe dekodery są robione na innym układzie co powoduje błąd z HDR .Co do tego czy będą mieli raczej tak ,jak nie pierwszym to innym
 
Ostatnia edycja:

Gpear

New member
Powiedziałem z dekoder załącza HDR na każdym kanale chodź nie powinien i poprosiłem o wymianę na inny dekoder a dokładnie na ten z ITCA na początku naklejki z tyłu bo były produkowane przez inną firmę itd...A z tego co czytałem na różnych forach i o innych problemach nowe dekodery są robione na innym układzie co powoduje błąd z HDR .Co do tego czy będą mieli raczej tak ,jak nie pierwszym to innym


OK, dzięki za informację. Sprawdzę w salonach, czy mają te dekodery ITCA
 

Gpear

New member
To jest wina dekodera miałem to samo dekoder wysyłał do tv sygnał z kanały są z HDR i tv na każdym kanale go załączał ,dopiero wymiana dekodera na inny 4k( z tyłu biała naklejka ITCA musi być ) i pomogło wszystko działa jak należy


Jednego tylko nie rozumiem: jeśli twierdzicie, że to wina tylko dekodera, to przecież setki osób w telewizorami 4K używające dekodera Ultrabox ADB miało by tem problem.
Nie jest tak, że to właśnie TCL i może jeszcze jakieś inne chińskie wymysły mają taki problem z tym dekoderem a inne marki sobie radzą bez problemu?
 

Pawisnia

New member
No właśnie miało np Sony. Zamiast czekac na reakcję Cyfry producenci Tv próbują rozwikłać problem samemu. Stąd soft do tv

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
 

andyd970

Member
Softy z literą R to są z rootem.To nie ja napisałem że jest taki soft tylko ktoś inny, sam bym chętnie scisgnol ten soft i przetestował na razie nikt nie podał linka do ściągnięcia.
 

latonio

Member
Jednego tylko nie rozumiem: jeśli twierdzicie, że to wina tylko dekodera, to przecież setki osób w telewizorami 4K używające dekodera Ultrabox ADB miało by tem problem.
Nie jest tak, że to właśnie TCL i może jeszcze jakieś inne chińskie wymysły mają taki problem z tym dekoderem a inne marki sobie radzą bez problemu?

No właśnie. Od początku używam ADB na Philipsie i jest ok.
 

sagi79

New member
Nie wiem ale jak jeden dekoder działa a inny nie z TCL i to tylko z tym modelem C81 to jednak coś jest na rzeczy . SONY zrobiło updated do swoich tv i dało możliwość wyłączenia HDR ( nie wiem jak jest w nowych modelach ) ale na innych modelach TCL ADB działa poprawnie
 

Pawisnia

New member
Nowy soft nie rozwiązuje problemu. Jedyna różnica to że na kanale 4k tv nie widzi Hlg. Więc krok do tyłu [emoji6].

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
 

Gpear

New member
Podjąłem decyzję, że zwrócę ten TCL i kupię najprawdopodobniej:

SONY LED KD-65XH9096

Czy macie jakieś informacje, aby miał podobny problem z dekoderem Ultrabox 4K od Cyfry+ ?

Generalnie, czy polecacie ten model TV?
Czy warto dopłacać do KD-65XH950 ?
 
Do góry