Jakim kablem polaczyc PC TV ?

fan HDTV

New member
gajo333 napisał:
dzieki wielkie za odpowiedz. Ale wiesz nurtuje mnie pytanie. Chciałbym na takim tv full HD 42 cale pograć sobie chociazby w STALKERA. I zastanawiam sie czy jak kupie takie TV, to czy rozdz 1280x1024 mi spokojnie wystarczy zeby wszystko było wyraźnie, czy tez musze sie odrazu przełaczyć na 1920x1080. Niestety nic o pośrednich ustawieniach ekranu producent tego TV nie pisze. Potrafisz mi pomóc :) ?

Generalnie uważam, że o ile telewizję można sobie skalować, to obraz z komputera na LCD powinno oglądać się zawsze 1:1. Czyli jeśli matryca ma 1920 x 1080, to komputer powinien generować tyle samo pikseli, czyli 1920 x 1080. Inaczej wygląda to kiepsko.
 

shinay

New member

gajo333

New member
fan HDTV napisał:
Generalnie uważam, że o ile telewizję można sobie skalować, to obraz z komputera na LCD powinno oglądać się zawsze 1:1. Czyli jeśli matryca ma 1920 x 1080, to komputer powinien generować tyle samo pikseli, czyli 1920 x 1080. Inaczej wygląda to kiepsko.


Hmmmm teraz posiadam monitor Samsunga 20" z rodz 1400x1050 i mam ustawioną rozdziałkę 1024x768. W grach uzywam 1180x864 i wg mnie jest w miare oki. Czy w takim razie na 42" TV FULL HD rozdz 1280x1024 tez bedzie w miare oki czy tutaj już o wiele gorzej ? Dzieki FAN HDTV :)
 

fan HDTV

New member
gajo333 napisał:
Hmmmm teraz posiadam monitor Samsunga 20" z rodz 1400x1050 i mam ustawioną rozdziałkę 1024x768. W grach uzywam 1180x864 i wg mnie jest w miare oki. Czy w takim razie na 42" TV FULL HD rozdz 1280x1024 tez bedzie w miare oki czy tutaj już o wiele gorzej ? Dzieki FAN HDTV :)

Rozdzielczość 1280x1024 w ogóle nie nadaje się do wyświetalania na monitorze 1920x1080, bo obraz będzie kompletnie zdeformowany. Na monitorze o proporcjach 16:9 powinieneś używać trybów o podobnych proporcjach. Czyli jeśli 1280 pikseli na linię, to nie 1024 linii, tylko 720 linii, a jeśli 1024 linii, to nie 1280 pikseli na linię, tylko 1820 pikseli na linię. W przeciwnym wypadku obraz będzie bardzo zdeformowany.
 

gajo333

New member
fan HDTV napisał:
Rozdzielczość 1280x1024 w ogóle nie nadaje się do wyświetalania na monitorze 1920x1080, bo obraz będzie kompletnie zdeformowany. Na monitorze o proporcjach 16:9 powinieneś używać trybów o podobnych proporcjach. Czyli jeśli 1280 pikseli na linię, to nie 1024 linii, tylko 720 linii, a jeśli 1024 linii, to nie 1280 pikseli na linię, tylko 1820 pikseli na linię. W przeciwnym wypadku obraz będzie bardzo zdeformowany.

a mam pyt do fan HDTV :)
Czy jakbym kupił 42 cale HD READY 1366x768 to czy taką samą rozdzielczość będę mógł stosować w grach bez zadnej interpolacji ??? Niestety nie spotkałem sie z takimi rozdziałkami w grach czyli 1366x768. Proszę o info
 

shinay

New member
gdy podlacysz go jako glowny monitor poprzez vga-vga aby komp poprawnie go widzial to powina w ocjach gry "graphics" pojawic sie rozdzialka natywna
pozdr
 

gajo333

New member
shinay napisał:
gdy podlacysz go jako glowny monitor poprzez vga-vga aby komp poprawnie go widzial to powina w ocjach gry "graphics" pojawic sie rozdzialka natywna
pozdr


A jesteś tego pewien ze pojawi sie rozdzielczość natywna 1366x768 ;) Miał ktoś już z tym styczność :) ?
 

luniopl

New member
Pyt.

Ludziska...a ja mam juz powoli zabytek...samsung le32r72b. do tej pory używałem HDMI-DVI(5m.) i byłem bardzo zadowolony przy 1920x1080(1808x1004 po przeskalowaniu). teraz komputer stoi w takim miejscu że potrzebne jest 10m. kabla. Kabli DVI-HDMI (pozłacane ale nie typu profigold za 200-400zł) o takiej długości nie ma, a jeśli są to ludzie mówili że taka długość tego typu kabla to "mission imposible"-czyli nie przejdzie. Obecnie mam zwykły 15Pin HD d-sub. Jestem z niego zadowolony bo wogóle działa, natomiast minusy to 1360x768, przez co nie jest wykożystywane HD Ready, oraz kolory nie są już tak barwne i nie jest wykorzystywana po analogu chyba ta cudna matryca SPVA, gdzie przy HDMI była wykorzystywana bo różnica była ogromna w kolorystyce.
Pytanie jest takie:
Jak będzie wyglądało podłączenie PC po kablu Composit(wg. specyfikacji tv to da to obraz 1080i), na stronie producenta karty graficznej którą posiadam(msi g7800GT) piszą że karta jest HD Ready no i mam VIVO, dzięki czemu mogę wyprowadzić Composit. Jak to będzie wyglądało jakościowo przy 10m. kabla który znalazłem za 70 zł z pozłacanymi końcówkami:) Czy to będzie to samo co na DVI-HDMI?? z góry dzięki za odp.
 

jrd

New member
gajo333 napisał:
wiesz JRD sciagnałem sobie instrukcie obsługi tego TV i producent podaje ze przez D-sub Input Mode VESA sa mozliwe opcje 640x480, 800x600, 1024x768, 1152x864, 1280x960, 1280x1024, 1600x1200 (niewiem jakim cudem te 1200) i 1920x1080. Wiec to chyba powinno śmigac na takim kabelku ?
o jakim modelu mowisz ?
W mojej instrukcji jest cos takiego :
 

Attachments

  • AA.jpg
    AA.jpg
    74 KB · Wyś: 67
Ostatnia edycja:

gajo333

New member
jrd napisał:
o jakim modelu mowisz ?
W mojej instrukcji jest cos takiego :

Mówie o modelu Samsung LE46M87B D FULL HD

A jakiej masz wielkości panel lcd? Jak wygladają gry w rozdz 1360x768. Czy wyglada to syper, czy tak średnio ?
 

jrd

New member
gajo333 napisał:
Mówie o modelu Samsung LE46M87B D FULL HD

A jakiej masz wielkości panel lcd? Jak wygladają gry w rozdz 1360x768. Czy wyglada to syper, czy tak średnio ?
-Ja mam 37 ' R
- nie wiem bo to rozdzielczosc dla DVi/hdmi a ja uzywam VGA tej rozdzielczosci o ktorej pisalem i jakosc obrazu jest b. dobra , zamowilem juz kabel hdmi wiec za pare dni bede testował z karta graficzna hdtv oczywiscie, wczesniej mialem grafe radeona x550 to jakosc tez bez zarzutu na 5 m kablu VGA

Zauwazylem ze na trybie PC w tv mozna sobie wlaczyc PIP i jednoczesnie grac i ogladac jakis program w malym okienku u rogu , ale czy da sie włączyc dzwiek z tego programu TV ? BO jest tylko obraz ...
 

gajo333

New member
jrd napisał:
-Ja mam 37 ' R
- nie wiem bo to rozdzielczosc dla DVi/hdmi a ja uzywam VGA tej rozdzielczosci o ktorej pisalem i jakosc obrazu jest b. dobra , zamowilem juz kabel hdmi wiec za pare dni bede testował z karta graficzna hdtv oczywiscie, wczesniej mialem grafe radeona x550 to jakosc tez bez zarzutu na 5 m kablu VGA

Zauwazylem ze na trybie PC w tv mozna sobie wlaczyc PIP i jednoczesnie grac i ogladac jakis program w malym okienku u rogu , ale czy da sie włączyc dzwiek z tego programu TV ? BO jest tylko obraz ...

Hmmmm dziwne troche. W pliku co mi podesłałeś masz przecież napisane że przez D-Sub Input mozesz uzyskać rozdz 1366x768. Nie potrzebny jest kabel DVI. Wiec dlaczego otrzymujesz tylko 1024x768 ?
Przecież DSUB pomedzy PC a monitorem komp przesyła rozdzielczości 1600x1200 i wyższe. Musisz wg mnie ustawić TV jako monitor główny i wtedy otrzymasz przez Dsub 1366x768. Daj znać czy sie nie myle
 
Ostatnia edycja:

jrd

New member
ale ja ustawiam monitory jako klon czyli maja takie same rozdzielczosci ,bede musials ie z tym pobawic bo nie wiem czmeu ale TV wykrywa mi jako CRT a nie jako TV
 

gajo333

New member
jrd napisał:
ale ja ustawiam monitory jako klon czyli maja takie same rozdzielczosci ,bede musials ie z tym pobawic bo nie wiem czmeu ale TV wykrywa mi jako CRT a nie jako TV


MAM PYTANKO

Czy TV FULL HD 1920x1080 potrafi w grach PC puszczać zarówno rozdzielczość 1980x1080 badź do wyboru 1360x760 ? Mówie o jednym TV. CZY POOTRAFI coś takiego czy nie ?

Jeżeli tak to poprosze o info jaki to TV :)
 

jrd

New member
gajo333 napisał:
MAM PYTANKO

Czy TV FULL HD 1920x1080 potrafi w grach PC puszczać zarówno rozdzielczość 1980x1080 badź do wyboru 1360x760 ? Mówie o jednym TV. CZY POOTRAFI coś takiego czy nie ?

Jeżeli tak to poprosze o info jaki to TV :)

O to lepiej zapytaj w dziale technicznym.

Ustawilem LCd TV jako glowny monitor i dalem rozdzielczosc 1360x768 ale TV LCD mam usatwiony jako CRT a nie jako TV nie wiem jaka jest roznica , ale jako TV wcale mi nie dziala na zadnych ustawieniach, bede musial troche popytac o to na forum nvidii
 

fan HDTV

New member
gajo333 napisał:
A jesteś tego pewien ze pojawi sie rozdzielczość natywna 1366x768 ;) Miał ktoś już z tym styczność :) ?

Kliknij na pulpicie prawym klawiszem myszy i wybierz:
właściwości
ustawienia
zaawansowane
monior
odptaszkuj opcję "tryby, których ten monitor nie potrafi wyświetlić"
karta
lista wszystkich trybów

i dowiesz się czy Twoja karta graficzna potrafi pracować w rozdzielczości 1366x768.
 

jrd

New member
To co mi sie podoba w kartach graficznych HD to to że nie trzeba zmieniac pierwszego monitora na TV LCD zeby byly napisy oraz obraz , teraz jest obraz w obu monitorach, bez przelaczania gdzie ma byc wyswietlany obraz.
 

gajo333

New member
fan HDTV napisał:
Kliknij na pulpicie prawym klawiszem myszy i wybierz:
właściwości
ustawienia
zaawansowane
monior
odptaszkuj opcję "tryby, których ten monitor nie potrafi wyświetlić"
karta
lista wszystkich trybów

i dowiesz się czy Twoja karta graficzna potrafi pracować w rozdzielczości 1366x768.


hmmmm mam geforce 7600 gt i nie obsługuje. Obsługuje duzo wyzsze, ale rozdziałki 1366x768 nie obsługuje. Czy geforcy 8800 obsługują rozdziałke 1366x768 ? Czy w takiej rozdziałce mozna sobie śmiało grać np w STALKERA zeby to fajnie wygladało czy potrzebne są wyższe rozdziałki???
 
Do góry