Jakim kablem polaczyc PC TV ?

jrd

New member
Witam , po miesiacu udręk zamowilem w koncu TV - samsung 37R82B, jutro jade po niego chyba...

Jakie polaczenie jest najlepsze dla PC - TV LCD czy :
DVi- HDMI
czy
VGA-DVI ?

Chodzi mi o sprawdzone informacje ''na zywca'' :cool:
 

Przemcio73

New member
jrd napisał:
Witam , po miesiacu udręk zamowilem w koncu TV - samsung 37R82B, jutro jade po niego chyba...

Jakie polaczenie jest najlepsze dla PC - TV LCD czy :
DVi- HDMI
czy
VGA-DVI ?

Chodzi mi o sprawdzone informacje ''na zywca'' :cool:
Samsung ma to do siebie, że współpracuje z kompem bardzo dobrze. Ja miałem podłączonego przez kable 5m dvi-hdmi - obraz bardzo ładny, czcionki bardzo czytelne, ale o ile pamiętam to obraz był lekko przyciety. Na twoim miejscu pożyczyłbym oba kable i wypróbował obu połączeń. Wg mnie to vga- dvi powinien lepiej radzić sobie ze skalowanie. Po prostu obraz będziesz miał idealnie rozciągnięty na całym tv bez obcinania fragmentów.
 

jrd

New member
A czy VGA - VGA a VGA - DVI to to samo jakosciowo ?
Bo nie wiem czy cos daje z jednej strony to wejscie DVI skoro po drugiej i tak leci analogwiem VGA
 

Przemcio73

New member
jrd napisał:
A czy VGA - VGA a VGA - DVI to to samo jakosciowo ?
Bo nie wiem czy cos daje z jednej strony to wejscie DVI skoro po drugiej i tak leci analogwiem VGA
Wg mnie jakość będzie identyczna. Jeśli się mylę, to proszę o korektę;)
 

timbot

New member
Bez reklam
istnieje przejsciowka dvi->vga, bo w dvi poza sygnałem cyfrowym jest tez przesylany sygnał analogowy, jednak wtedy nie ma rozniczy czy zastosojesz cos takiego, czy vga-vga bo i tak tylkko sygnał analogowy przesyłasz, nawet chyba lepiej vga-vga bo taki kabel ma lepsze ekranowanie
co wiecej, nie wiem czy isnieja przejsciówki w druga strone z vga->dvi i czy sprzet z dvi by przyjął taki sygnał
 

jrd

New member
Bylem dzis w sklepie i za 5 m kabel DVi - HDMi chcieli 65zł , a jednak kupilem kabel VGA - VGA za 30zł dosc gruby i podobno z filtrami jakimiś , jakosc obrazu jest bardzo dobra mozna czytac grac itp. wszystko z telewizora.

Jednak mam problem zwiazany z kablowka , wczesniej mialem tv crt 29 cali i bylo to samo, jakies dziwne paski tak jakby slabe odswieżanie i cale ekran migota, a jak odlacze kablówkę to jest dobry obaz bez migotania,jak i co z tym zrobic?

Co ciekawe to na 1.8 m kablu vga-vga z polaczona kablówką tego nie widac , migota ale jest to bardzo malo widoczne.
 
Ostatnia edycja:

jrd

New member
jrd napisał:
mam problem zwiazany z kablowka , wczesniej mialem tv crt 29 cali i bylo to samo, jakies dziwne paski tak jakby slabe odswieżanie i cale ekran migota, a jak odlacze kablówkę to jest dobry obaz bez migotania,jak i co z tym zrobic?

Co ciekawe to na 1.8 m kablu vga-vga z polaczona kablówką tego nie widac , migota ale jest to bardzo malo widoczne.
problem prawie rozwiazany (mniej widac migotanie) - podłączylem TV pod listewe acar i odlaczylem monitor z karty graficznej DVI i przestalo migotac , bede musial zastosowac do monitora przejsciowke dvi - vga i zobacze czy tu jest winien monitor czy graficzna .
 
Ostatnia edycja:

jrd

New member
Poszukalem troche na necie i znalazlem takie info :

(Podłączanie TV do PC )
Należy pamiętać że podłączanie i odłączanie powinno się odbywać przy wyłączonym komputerze.
Dość częstym problemem przy przesyłaniu obrazu są zakłócenia spowodowane zbyt mocnym sygnałem z anteny telewizyjnej (kablówki lub telewizji satelitarnej). Przejawia się to tym, że przesyłając obraz do TV przez np. gniazdo EURO przy równocześnie włożonym kablu antenowym na ekranie mamy zakłócenia. Problem mija po wyjęciu z telewizora kabla antenowego. Rozwiązaniem tego jest również zastosowanie separatora galwanicznego,- na allegro kosztuje 28zł, ale w poniedzialek popytam w miescie w rtv moze bedzie mial, choc wydaje mis ie ze bede musial zamowic na necie ...
 

mataman

New member
Bez reklam
Mozna tez przelaczyc tv na kanal na ktorym nie zaprogramowany zadna stacja. I dopiero wtedy pzrelaczyc na av.
 

jrd

New member
mataman napisał:
Mozna tez przelaczyc tv na kanal na ktorym nie zaprogramowany zadna stacja. I dopiero wtedy pzrelaczyc na av.
chyba jednak źle mówisz ... sprobowalem i dalej migota ...

A powie mi jakis znawca elektryki czy jest roznica miedzy tymi dwoma ponizej izolatorami :
http://www.allegro.pl/item229412977_izolator_galwaniczny_5_2400mhz_signal.html

http://www.allegro.pl/item228310471_separator_galwaniczny_fm2_2_wtyki_f_za_darmo_.html

czy ten tanszy spelni wymagania co do zlikwidowania zakóceń ?
 

jrd

New member
Noo.... dzis zalozylem izolator galwaniczny z allegro i wsio działa !
Żadnych zakłócen juz nie ma spowodowanych przez kablowke :)
 

gajo333

New member
PROSZE O POMOC. Czy jak kupie tv FULL HD Samsunga i podłacze go do Peceta przez D-Sub to czy uzyskam wyższe rozdziałki aniżeli 1024x768 ??? Wyczytałęm ze ponoć taki rozdziałki i nic wiecej :( :( :(
 

fan HDTV

New member
gajo333 napisał:
PROSZE O POMOC. Czy jak kupie tv FULL HD Samsunga i podłacze go do Peceta przez D-Sub to czy uzyskam wyższe rozdziałki aniżeli 1024x768 ??? Wyczytałęm ze ponoć taki rozdziałki i nic wiecej :( :( :(
Oczywiście, że uzyskasz. Jeśli ten Samsung ma matrycę 1920 x 1200, to taką właśnie rozdzielczość pownieneś ustawić na wyjściu karty graficznej komputera i takiej odtąd używać.
 

gajo333

New member
fan HDTV napisał:
Oczywiście, że uzyskasz. Jeśli ten Samsung ma matrycę 1920 x 1200, to taką właśnie rozdzielczość pownieneś ustawić na wyjściu karty graficznej komputera i takiej odtąd używać.

Tak ale nawet jak uzyskam rozdziałke 1920x1080 to sobie nie pogram na ekranie TV bo to za wysokie rozdziałki na mój sprzet. Zastanawiam sie czy taki TV z full hd potrafi puscic rozdziałke np 1440x900 ??? Prosze o info. Czy ktoś ma Samsunga 1080p. Jak tak to dzięki z góry za info
 

jrd

New member
fan HDTV napisał:
Oczywiście, że uzyskasz. Jeśli ten Samsung ma matrycę 1920 x 1200, to taką właśnie rozdzielczość pownieneś ustawić na wyjściu karty graficznej komputera i takiej odtąd używać.

prosze nie wprowadzac czlowieka w błąd, co ty opowiadasz ze osiagnie , nie osiagnie takiej rozdzielczosci na D-SUb - max 1024x768 wyzej powoduje wylaczenie telewizora i brak sygnału !!!
Przeciez pisalo o ile sie nie myle w instrukcji ze tyle to max !
Nie wiem jak z kablem HDMI -dvi ale d sub to tak jak mowie .
 

gajo333

New member
jrd napisał:
prosze nie wprowadzac czlowieka w błąd, co ty opowiadasz ze osiagnie , nie osiagnie takiej rozdzielczosci na D-SUb - max 1024x768 wyzej powoduje wylaczenie telewizora i brak sygnału !!!
Przeciez pisalo o ile sie nie myle w instrukcji ze tyle to max !
Nie wiem jak z kablem HDMI -dvi ale d sub to tak jak mowie .


wiesz JRD sciagnałem sobie instrukcie obsługi tego TV i producent podaje ze przez D-sub Input Mode VESA sa mozliwe opcje 640x480, 800x600, 1024x768, 1152x864, 1280x960, 1280x1024, 1600x1200 (niewiem jakim cudem te 1200) i 1920x1080. Wiec to chyba powinno śmigac na takim kabelku ?
 

fan HDTV

New member
gajo333 napisał:
Tak ale nawet jak uzyskam rozdziałke 1920x1080 to sobie nie pogram na ekranie TV bo to za wysokie rozdziałki na mój sprzet.
A to dlaczego?
Twoja karta graficzna nie obsługuje takiej rozdzielczości, czy chodzi Ci o to, że komputer jest zbyt słaby, aby renderować obraz w tej rozdzielczości?

Jeśli to drugie, to pamiętaj, że monitory LCD nie wymagają tak wysokich częstotliwości odświeżania jak monitory CRT. Z reguły odświeżanie dla LCD ustawia się na 60 Hz, a dla CRT 80 - 100 Hz. A to oznacza, że procesor komputera nie musi generować ekranów tak szybko jak w przypadku pracy z monitorem CRT przy tej samej rozdzielczości. I może się okazać, że moc twojego procesora spokojnie wystarczy do obsługi 1920 x 1080 @ 60.
 

gajo333

New member
fan HDTV napisał:
A to dlaczego?
Twoja karta graficzna nie obsługuje takiej rozdzielczości, czy chodzi Ci o to, że komputer jest zbyt słaby, aby renderować obraz w tej rozdzielczości?

Jeśli to drugie, to pamiętaj, że monitory LCD nie wymagają tak wysokich częstotliwości odświeżania jak monitory CRT. Z reguły odświeżanie dla LCD ustawia się na 60 Hz, a dla CRT 80 - 100 Hz. A to oznacza, że procesor komputera nie musi generować ekranów tak szybko jak w przypadku pracy z monitorem CRT przy tej samej rozdzielczości. I może się okazać, że moc twojego procesora spokojnie wystarczy do obsługi 1920 x 1080 @ 60.

dzieki wielkie za odpowiedz. Ale wiesz nurtuje mnie pytanie. Chciałbym na takim tv full HD 42 cale pograć sobie chociazby w STALKERA. I zastanawiam sie czy jak kupie takie TV, to czy rozdz 1280x1024 mi spokojnie wystarczy zeby wszystko było wyraźnie, czy tez musze sie odrazu przełaczyć na 1920x1080. Niestety nic o pośrednich ustawieniach ekranu producent tego TV nie pisze. Potrafisz mi pomóc :) ?
 
Do góry