Jakiej Marki CD Jest Najlepsze

accu

New member
Bez reklam
Witam.
@grzeseik
Zapoznałem się z podanym przez Ciebie tematem na forum Audiostereo. Bardzo ciekawa , rozwinięta ale już zakończona wymiana poglądów w temacie:czy CD player jest bit-perfect.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

Horhe Ortega

New member
accu widzisz zgubiłes się - byle naped wysyłac powinien dokladnie to to odczyta z płyty...i prawidłowo zrobiony naped dokładnie to robi...praktycznie kazdy komputerowy naped robi to równiez tak samo dokładnie a na plus ma jeszcze w razie co porzadna korekcje błedów.....

nie popadajmy w audiofilskie skrajności(bzdury) bo to nie ma sensu

to jak gra cd zalezy wyłącznie od przetwornika CA i stopnia analogowego za nim

a wiec łącząc cyfrowo i pomijając CA kazdy zagra dokładnie tak samo - testowane na bardzo wielu odtwarzaczach z różnych półek cenowych

co do samych napędów - piszesz o manufakturach które wcale nie maja popularności na rynku - ja pisze o tym co najczęściej spotkasz
Można się też spotkać z takimi doświadczeniami jak tu- A przetwornik CA...ten sam a tunerzy zmieniają zegar.
 

accu

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
i co słuchają jej po analogu czy sprawdzają odwzorowanie danych z tym co wysyła wyjście cyfrowe napędu?

jitter to dużo gadania ale efektów słyszalnych wbrew temu co lubią wypisywać nie ma
jesli juz ktoś korzysta ze specjalnych kart z jak najniższym jitterem to tylko zawodowe studia nagrań ale tam karta obsługuje jednocześnie nawet 32 sygnały cyfrowe o najwyższych rozdzielczościach w dodatku podając zegar na kilka innych urzadzeń
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Ostatnio miałem możność u znajomego odsłuchiwać jego system , w którym rolę odtwarzacza CD pełnił
Audio Note 3.1x. Brzmienie dla mnie było przyjemne.Kolega podrzucił mi temat,bo lubi muzykę z pc-komputera.Może ten temat znajdzie zainteresowanie lubiących tak podaną muzykę - znalazłem temat dyskusji prowadzonej na: Audiohobby.pl - Odczyt PCM z HD i CD
Konkluzja tego tematu to:" Dzięki Pc-audio można uzyskać wręcz doskonały nafaszerowany szczegółami aż do niemożliwości ,wzorcowy dźwięk.To mi przez długi czas bardzo podobało się.
W ostatnich miesiącach doszedłem jednak do wniosku, iż takie podejście do sprawy ,sprawia ,że coraz bardziej zatraca się samą muzykę w tym dźwięku zawartą''.
Ta konkluzja według mnie jest jak najzupełniej trafna.







Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

grzeseik

New member
"zatraca się samą muzykę w tym dźwięku zawartą" - duzo poetyki z nutka filozofii ;)
do PC audio nalezy podchodzic ostroznie, byc moze faktycznie jakies cuda jeszcze leza w sofcie lub gdzies indziej. niewiele wiadomo na temat zaklucen jakie niesie za saba sygnal cyfrowy z komputera, wiekszosc ludzi skupia sie na (przereklamowanym) jitterze, nie wiele wiadomo co z innymi szumami i czy daje sie je odfiltrowac. wiele w tym "filozofii" konserwatywnych audiofili...
moim jednak zdaniem na srednim poziomie bez problemu da sie za pomoca PC osiagnac jakosc transport CD (byc moze topowe transporty sa w czyms lepsze?), a walory uzytkowe sa nie od przecenienia.
 

pkomp

New member
ten temat na audiohobby to jedna wielka bzdura - widać jak większość ma nikłe pojęcie o standardzie CD

a zatracanie się to ładowanie dziesiątek tysięcy w odtwarzacz CD który nigdy nie zagra lepiej od komputera z dobrym przetwornikiem
karta pokroju emu1212m(bardzo dobre przetworniki) to koszt około 500 pln....komputer wystarczy za 500 zeta do tego zwykły CD i jako transport będzie to tysiąc razy lepsze od jakiegokolwiek napędu - wiesz kolego accu dlaczego takie napedy o jakich piszesz sa produkowane?bo są klienci którzy płaca za nie grube setki dolarów i wkładają do cd które sprzedaja za grube tysiące....frajer zawsze się znajdzie

na tym audiohobby ktoś napisał że naped ma wpływ na brzmienie - ależ ludzie są zacofani - to nie płyta winylowa - wpływu napedu na brzmienie kompletnie brak - ma zapewnic jedynie ciągły odczyt danych i korekcję błędów

jitter?jeden wielki farmazon - tylko olbrzymi jitter i to przy nagraniach wielośladowych z wielu urzadzeń cyfrowych ma znaczenie - w przypadku prostego układu typu napęd->dac nie ma kompletnie żadnego nawet przy częstotliwościach próbkowania 96kHz....przy wyzszych może mieć tyle że i tak jesli na coś wpływa to nigdy tego nie usłyszymy bo będa to częstotliwości daleko poza mozliwościami ludzkiego słuchu

ps. chcesz więcej o odczycie i sprawdzaniu błędów(profesjonalnym) to zajrzyj na cdrinfo.pl
te audiofilskie bzdury to coraz częściej lanie wody i gdybanie a nie realia i konkrety

ps2. zakonczenie tego watku z audiohobby mnie rozwaliło - różnica w sofcie - to już trzeba być gamoniem by tak stwierdzic w dodatku gdy to coś jest banalne do porównania
na ciut lepszej karcie bez problemu zgramy to co wysyłane jest z programu w bitperfect - potem wystarczy porównać z oryginalnym plikiem
wmp winamp foobar i inne graja dokładnie tak samo - bez różnicy czy na wdm czy asio(asio zapewnia bezpośrednie wysłanie sygnału wprost na przetwornik)

w starciu z komputerem zakończonym porządnym przetwornikiem żadne cd NIE MA SZANS - jedynie przetwornikiem DAC może konkurować

grzeseik jakość transportu w przypadku napędów komputerowych została wręcz wykopana w kosmos w stosunku do odtwarzaczy cd juz dobre 10 lat temu odkąd powstały porzadne programy do ripowania a i same czytniki zostały wyposażone w porządne mechanizmy korekcji błędów
zakłócenia owszem pojawiają sie przy słabych kartach - pisanie że zasilacz ma wpływ na brzmienie to szczyt głupoty - są tylko dwa przypadki w których mógłby mieć - 1.karta zasilana bezpośrednio z zasilacza bez filtracji oraz tak olbrzymie zakłócenia rozsiewane przez zasilacz i tak marna karta że to zbiera
obydwa te przypadki praktycznie nie wystepuja przy zastosowaniu średniej klasy zasilacza i jakiejś lepszej karty
ludziom czasem świszcze czy słychać ruch myszki ale zapominaja w swych marnych kartach zmutowac wejscie mikrofonowe

jedyne czym może napęd cd konkurować obecnie to prostota obsługi i jakość przetwornika DAC
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
wiesz, ja jestem podobnie sceptyczny - i wydaje sie ze transporty cyfrowe musza grac tak samo (zaniedbywujac juz sam odczyt plyty - zalozmy ze wszstkie sa idealne). ale przeciwne tezy stawiaja ludzie posiadajacy fantastyczne zestawy. nie mam tyle wiedzy i znajomosci tylu elementow co oni wiec jakis margines na "nieznane" jednak w swoim podejscu zostawiam.

np. czytalem, ze nawet wentylatory (czy generalnie ruchome czesci PCta czyli rowniez HDD jak i zasilacz) powoduja powstawanie szumow (w sensie elektrycznym). w koncu sygnal cyfrowy cyfrowym jest tylko umownie. czy te wszystkie zaklucenia moga byc wyeliminowane przez mechanizmy poprawnego nadawania i odbierania go?
 

Horhe Ortega

New member
Ja z kolei jestem nieufny tym nowszym OS-om.Już w XP była kwestia typu systemowy mixer (częst. próbk.)-ale "zarazy" jak w nowszych chyba nie,zresztą kto wie o co dokładnie wzbogacają system kolejne aktualizacje.A wiatraki...co tam słychać lekki szum i tak tylko w przerwie między utworami.Napęd też można wyhamować i jazda.
 

pkomp

New member
no pomijając kwestie drogi sygnału w os(tak w xp wszystko przechodziło przez systemowy podobnie jak i w nowych tylko na nieco innej zasadzie) i tak większość korzysta ze sterowników ASIO przynajmniej do słuchania muzyki
Nie ma z tym najmniejszych problemów i zero wpływu systemu

grzeseik tak jak pisałem - zakłócenia mają wpływ przez brak wyciszenia zbędnych wejść albo przez g....ne karty dźwiękowe...Na sygnał cyfrowy wpływu brak nawet przy długich kablach i to przechodzących w pobliżu silnych transformatorów zarówno klasycznych jak i zasilaczy impulsowych.
Miałem w studio takie małe pole minowe i problemem był sygnał z mikrofonu czy gramofonu ale nigdy spdif usb czy firewire nie miało kłopotu czy zakłóceń z tego powodu

najbardziej narażone są układy analogowe na karcie dźwiękowej - i jeśli są słabo wykonane to i milimetr blachy ich nie uchroni przed zakłóceniami
 

grzeseik

New member
Ja z kolei jestem nieufny tym nowszym OS-om.Już w XP była kwestia typu systemowy mixer (częst. próbk.)-ale "zarazy" jak w nowszych chyba nie,zresztą kto wie o co dokładnie wzbogacają system kolejne aktualizacje.
nowe systemy MS (vista, 7) nie przepuszczaja juz przez mixer, linuksowych chyba zupelnie to nie dotyczy. z systemem sprawa jest prosta do ogarniecia - latwo wykonac test na bit perfect przez wyjscie cyfrowe karty. w tym wypadku to zdecydowanie zalatwia sprawe.
A wiatraki...co tam słychać lekki szum i tak tylko w przerwie między utworami.Napęd też można wyhamować i jazda.
mi chodzilo o szum elektryczny - nie taki jak szumi wiatr tylko zaklucenia elektryczne. pelno jest tego w sygnale ktory biegnie w komputerze - zaczyna sie od smieci ktore przychodza z gniazdka poprzez zasilacz i urzadzenia wewnatrz PC - podobno wlasnie takie za czesciami mechanicznymi sa najwiekszymi producentami takich szumow.
a szum w sensie halas jest calkowicie do wyeleminowania - chlodzenie pasywne, ciche i dobrze wygluszone hdd albo jeszcze lepiej ssd, zasilacz bezwentylatorkowy i tylko diodka Ci powie czy komputer pracuje czy nie!
pkomp napisał:
grzeseik tak jak pisałem - zakłócenia mają wpływ przez brak wyciszenia zbędnych wejść albo przez g....ne karty dźwiękowe...
w podanym watku z audiohobby karty dzwiekowe napewno nie byly... slabe.
ciekawa sprawa z wyciszaniem nieuzywanych wyjsc - to robi roznice? a jesliby robilo to czy nie jest dosc porsto zrobic automat ktory je deaktywuje? porzadne karty powinny takowe posiadac...
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
ten temat na audiohobby to jedna wielka bzdura - widać jak większość ma nikłe pojęcie o standardzie CD

a zatracanie się to ładowanie dziesiątek tysięcy w odtwarzacz CD który nigdy nie zagra lepiej od komputera z dobrym przetwornikiem
karta pokroju emu1212m(bardzo dobre przetworniki) to koszt około 500 pln....komputer wystarczy za 500 zeta do tego zwykły CD i jako transport będzie to tysiąc razy lepsze od jakiegokolwiek napędu - wiesz kolego accu dlaczego takie napedy o jakich piszesz sa produkowane?bo są klienci którzy płaca za nie grube setki dolarów i wkładają do cd które sprzedaja za grube tysiące....frajer zawsze się znajdzie

na tym audiohobby ktoś napisał że naped ma wpływ na brzmienie - ależ ludzie są zacofani - to nie płyta winylowa - wpływu napedu na brzmienie kompletnie brak - ma zapewnic jedynie ciągły odczyt danych i korekcję błędów

jitter?jeden wielki farmazon - tylko olbrzymi jitter i to przy nagraniach wielośladowych z wielu urzadzeń cyfrowych ma znaczenie - w przypadku prostego układu typu napęd->dac nie ma kompletnie żadnego nawet przy częstotliwościach próbkowania 96kHz....przy wyzszych może mieć tyle że i tak jesli na coś wpływa to nigdy tego nie usłyszymy bo będa to częstotliwości daleko poza mozliwościami ludzkiego słuchu

ps. chcesz więcej o odczycie i sprawdzaniu błędów(profesjonalnym) to zajrzyj na cdrinfo.pl
te audiofilskie bzdury to coraz częściej lanie wody i gdybanie a nie realia i konkrety

ps2. zakonczenie tego watku z audiohobby mnie rozwaliło - różnica w sofcie - to już trzeba być gamoniem by tak stwierdzic w dodatku gdy to coś jest banalne do porównania
na ciut lepszej karcie bez problemu zgramy to co wysyłane jest z programu w bitperfect - potem wystarczy porównać z oryginalnym plikiem
wmp winamp foobar i inne graja dokładnie tak samo - bez różnicy czy na wdm czy asio(asio zapewnia bezpośrednie wysłanie sygnału wprost na przetwornik)

w starciu z komputerem zakończonym porządnym przetwornikiem żadne cd NIE MA SZANS - jedynie przetwornikiem DAC może konkurować

grzeseik jakość transportu w przypadku napędów komputerowych została wręcz wykopana w kosmos w stosunku do odtwarzaczy cd juz dobre 10 lat temu odkąd powstały porzadne programy do ripowania a i same czytniki zostały wyposażone w porządne mechanizmy korekcji błędów
zakłócenia owszem pojawiają sie przy słabych kartach - pisanie że zasilacz ma wpływ na brzmienie to szczyt głupoty - są tylko dwa przypadki w których mógłby mieć - 1.karta zasilana bezpośrednio z zasilacza bez filtracji oraz tak olbrzymie zakłócenia rozsiewane przez zasilacz i tak marna karta że to zbiera
obydwa te przypadki praktycznie nie wystepuja przy zastosowaniu średniej klasy zasilacza i jakiejś lepszej karty
ludziom czasem świszcze czy słychać ruch myszki ale zapominaja w swych marnych kartach zmutowac wejscie mikrofonowe

jedyne czym może napęd cd konkurować obecnie to prostota obsługi i jakość przetwornika DAC
Witam.
Nie jestem taki konserwatywny jak może się wydawać z moich wypowiedzi.
Zgadzam się , że wydawanie bardzo wysokich sum na poszczególne komponenty toru audio nie jest celowe, lecz nie można tego odmawiać ludziom, którzy mają odpowiednie zasoby pieniężne i mają "taki kaprys'', aby je wydać na sprzęt audio i video.
Przejrzałem trochę polecaną stronę :CDRinfo.pl , w tematach różnych znalazłem dla siebie parę tematów. Natomiast co do testów napędów (profesjonalnych) nie znalazłem niczego , co by przykuło moją uwagę.
Lubię od czasu do czasu chociażby popatrzeć lub sporadycznie posłuchać , jak nadarzy się okazja high-endowych segmentów sprzętu audio np. jak te prezentowane na:
HIGH-END PALACE - CD Players - DAC - Transports
Natomiast ostatnio czytam o różnych modelach przetwornika DAC , ostatnio o przetworniku Benchmark DAC1 USB na: HIGH Fidelity
Z wieloma poglądami autora tego testu Dac'a się zgadzam. Człowiek , który zajmuje się odsłuchem nagrań muzycznych i jego celem nie jest ich analizowanie , lecz czerpanie przyjemności z ich odsłuchu , nie musi mieć poglądów takich jakie mają ludzie podchodzący do tematu profesjonalnie.


Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
accu no widzisz?Zaczynasz łapać że to DAC gra pierwsze skrzypce a napęd to tak naprawdę nic nie znaczący element - za niego może być dvd karta SD dysk twardy czy cokolwiek innego łącznie z kablem sieciowym czy światłowodem.To ma podać wyłącznie dane i to bezbłędnie :)

Problemy z odczytem już dawno rozwiązano w przenośnych, samochodowych i komputerowych CD za pomocą zwykłego bufora - napęd ma czas kilkukrotnie odczytać problematyczny sektor a dźwięk do nas i tak będzie płynął nieprzerwanie z bufora.
Nie ma co sobie napędami głowy zawracać
Tak jak pisałem - to nie płyta winylowa

grzeseik - zakłócenia wpływają na tor analogowy - ważne żeby był wysokiej klasy z dobrze poprowadzonymi ścieżkami to wpływ staje się pomijalny
Do tego oczywiście ważna filtracja napięcia co szwankuje w tanich kartach
Wyciszanie wejść jak najbardziej daje plusy w kartach multimedialnych a automat nie ma sensu chyba że ktoś często korzysta z mikrofonu(to najbardziej problematyczne wejście podobnie jak piny na płytach kart)

porzadne karty nie posiadają też automatów ale tam wejścia nie szumią - obecnie mam emu1820m i jedyne szumy jakie się pojawiają to z przedwzmacniacza gramofonowego ale i tak ich poziom to około -80db ale wejście mam wyciszone - z preampów mikrofonowych mam ciszę bo sa bardzo wysokiej klasy(nie jakiś chłam na mikrofonik do skype)
 
Do góry