Jakiej Marki CD Jest Najlepsze

pkomp

New member
żadna - wszystkie CD są takie same a większość zawiera napęd od sony....
najważniejsze w CD to przetwornik C/A.....
 

pkomp

New member
jak już szukasz najlepszych to tylko profesjonalne najwyższej klasy - benchmark i mytek - nic się do nich nie umywa
 

accu

New member
Bez reklam
żadna - wszystkie CD są takie same a większość zawiera napęd od sony....
najważniejsze w CD to przetwornik C/A.....

Witam
A większość zawiera napęd od Sony ?????? ale czy to prawda co wypisujesz , bo może od Philipsa i to niezawodne , profesjonalne?:kom:
Pozdrawiam ,:)
accu
 

pkomp

New member
i tak i tak....akurat philipsa to raptem może jeden model niezawodny - reszta to chłam - nieszczesne lasery CDM to badziew jakich mało

ale kss od sony to mistrzostwo szczególnie 21x.......

ale to lasery - napedy od sony widziałem w wielu sprzętach z wysokiej póli...ba nawet przerabiane przez producenta

a o ile sie nie myle to sprzedawane to zawsze w komplecie czyli laser plus naped

ps.philips i profesjonalny sprzet?smiesz żartowac...profesjonalnie to oni robia buble....
ps2.mówie o klasycznych tackach a nie opcjach typu talerz jak w pionku sony z ciężarkiem czy napedy slotowe
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Nie mam nic przeciw laserom Sony , bo są tanie i z reguły dostępne lecz orginalne lasery Sony z serii KSS 213(od litery A,B,B-M,C, C-M1,C-M2,D,E,F,R,V) lecz wyprodukowane w Japonii są bardzo trudno dostępne.Poważne manufaktury , które produkują sprzęt najwyższej jakości , najczęściej do swych wyrobów używają napędów Philips np.CD-Pro 2LF(VAU1254/31LF).Przykład np.CD8(Reference)firmy Audio Research Corporation.A są jeszcze :CD-Pro(VAU1252), CD-Pro2(VAU1254/11) i CD-Pro2M(VAU1254/31)
Także pisz obiektywnie , a nie pisz nie sprawdzonych wiadomości o sprzęcie.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

żadna - wszystkie CD są takie same a większość zawiera napęd od sony....
najważniejsze w CD to przetwornik C/A.....

Witam.
Absolutnie nie jest prawdą , że wszystkie CD są takie same. Wystarczy posłuchać nawet nie będąc
audiofilem , aby usłyszeć różnice w dźwięku z odtwarzacza CD z górnej półki a z odtwarzacza z masowej produkcji. Inna sprawa to prawidłowe skonfigurowanie CD, wzmacniacza, kolumn i okablowania.
Ale przy pewnej dozie uporu i poszukiwań można skonfigurować całkiem przyzwoicie brzmiący zestaw.
Nawet najlepsze urządzenia , niewłaściwie skonfigurowane nie wydobędą najpiękniejszego brzmienia "drzemiącego" w tych urządzeniach.Czasem ogranicza nas , budżet jakim dysponujemy.
Wszystkie elementy w odtwarzaczu CD są jednakowo ważne moim , skromnym zdaniem , bowiem mają bezpośredni wpływ na niezawodną pracę urządzenia.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom::kom:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mkk1

New member
no chłopaki, to w cd gra to co wyjdzie z przetwornika ? a nie ma tam przypadkiem jeszcze jakiegoś stopnia analogowego ? :):p
i to bardziej wpływa na dźwięk według nie , a nie DAC. analogiem można skopać całkiem niezłego daca.
M
 

accu

New member
Bez reklam
no chłopaki, to w cd gra to co wyjdzie z przetwornika ? a nie ma tam przypadkiem jeszcze jakiegoś stopnia analogowego ? :):p
i to bardziej wpływa na dźwięk według nie , a nie DAC. analogiem można skopać całkiem niezłego daca.
M

Witam.
Oczywiście , masz rację. Ale również bardzo ważne jest solidne zasilanie zarówno stopnia analogowego jak i stopnia cyfrowego.
Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

pkomp

New member
accu widzisz zgubiłes się - byle naped wysyłac powinien dokladnie to to odczyta z płyty...i prawidłowo zrobiony naped dokładnie to robi...praktycznie kazdy komputerowy naped robi to równiez tak samo dokładnie a na plus ma jeszcze w razie co porzadna korekcje błedów.....

nie popadajmy w audiofilskie skrajności(bzdury) bo to nie ma sensu

to jak gra cd zalezy wyłącznie od przetwornika CA i stopnia analogowego za nim

a wiec łącząc cyfrowo i pomijając CA kazdy zagra dokładnie tak samo - testowane na bardzo wielu odtwarzaczach z różnych półek cenowych

co do samych napędów - piszesz o manufakturach które wcale nie maja popularności na rynku - ja pisze o tym co najczęściej spotkasz
 

Horhe Ortega

New member
Napędy komputerowe są testowane na różnych nośnikach wykazują takie rozbieżności , że powstają tabele rankingowe w/g różnych aspektów pracy.Na tej drodze wyłaniają się modele świetne i beznadziejne.Nawet poszczególne rewizje w obrębie tego samego modelu potrafią sporo zmienić.Oprogramowaniem można manipulować-modyfikować w/g potrzeb.Liczy się udany projekt-jako harmonijna całość.
 

grzeseik

New member
@Horhe Ortega
a moglbys podsunac jakies namiary na takie tabele? bylem swiecie przekonany ze wszelkie czytniki komputerowe sa bit perfect. albo przeczyta dokladnie to co jest na plycie, albo wyrzuci blad odczytu (zle nagrana/porysowana plyta)
 

accu

New member
Bez reklam
accu widzisz zgubiłes się - byle naped wysyłac powinien dokladnie to to odczyta z płyty...i prawidłowo zrobiony naped dokładnie to robi...praktycznie kazdy komputerowy naped robi to równiez tak samo dokładnie a na plus ma jeszcze w razie co porzadna korekcje błedów.....

nie popadajmy w audiofilskie skrajności(bzdury) bo to nie ma sensu

to jak gra cd zalezy wyłącznie od przetwornika CA i stopnia analogowego za nim

a wiec łącząc cyfrowo i pomijając CA kazdy zagra dokładnie tak samo - testowane na bardzo wielu odtwarzaczach z różnych półek cenowych

co do samych napędów - piszesz o manufakturach które wcale nie maja popularności na rynku - ja pisze o tym co najczęściej spotkasz
Witam.
Zgadzam się z opinią ,że prawidłowo zrobiony napęd komputerowy wysyła dane odczytane z płyty i może mieć dodatkowo bardzo dobrą korekcję błędów (korekcję błędów warstwy CD Info i korekcję błędów CD powierzchni ),lecz taki napęd jest modyfikowany i może być znakomity lub po prostu słaby.
Nie każdy łączy urządzenia cyfrowo , bo i nie ma takiej potrzeby , a otrzymuje znakomity dźwięk.
W moim CD , korekcja błędów warstwy CD Info wynosi 3mm , korekcja błędów powierzchni CD wynosi również 3mm , jest to wynik znakomity - transport CD-ROM od Teac 5013 A Reference - manufaktura Ayre Acoustics Inc.
Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

pkomp

New member
teraz nawet słaby napęd komputerowy potrafi zgrać płytę bezbłędnie wiec luzik

o czym piszesz z korekcją w milimetrach?to jakiś nowy audiofilski pomiar?bo tego się tak nie mierzy

ps.olałem zabawę CD bo to już nie ma sensu - dawno wszystko zgrałem do formatu FLAC i skupiłem się wyłącznie o wysłaniu bitów na porządny przetwornik a z niego na porządny odsłuch
plus niezaprzeczalny bo równiez słucham muzyki z przenośnego playera odtwarzającego FLAC....

CD powoli giną i będą ginąć coraz szybciej - nie widzę sensu ładować w to kasy mając nawet spora kolekcje płyt
 

accu

New member
Bez reklam
teraz nawet słaby napęd komputerowy potrafi zgrać płytę bezbłędnie wiec luzik

o czym piszesz z korekcją w milimetrach?to jakiś nowy audiofilski pomiar?bo tego się tak nie mierzy

ps.olałem zabawę CD bo to już nie ma sensu - dawno wszystko zgrałem do formatu FLAC i skupiłem się wyłącznie o wysłaniu bitów na porządny przetwornik a z niego na porządny odsłuch
plus niezaprzeczalny bo równiez słucham muzyki z przenośnego playera odtwarzającego FLAC....

CD powoli giną i będą ginąć coraz szybciej - nie widzę sensu ładować w to kasy mając nawet spora kolekcje płyt
Witam.
To test napędów CD na podstawie jego twórcy Pierre Verany. Na płycie znajduje się szereg utworów , z określoną przerwą w danych. Dobry wynik uznaje się przez fachowców jak napęd dochodzi do 33 utworu,gdzie przerwa w danych wynosi 1,5mm do 2.0 mm (koniec tego utworu) Utwór 38 to przerwa w danych wynosi 4.0 mm i rzadko który napęd osiąga tak znakomity wynik.
Jest jeszcze test napędów CD na specjalnej płycie - CD Check (Digital Recordings 2002 , gold CD).Test ten przygotowała kanadyjska firma Digital Recordings .Płyta ta zawiera słowny tekst wstępny,opisujący w języku angielskim procedurę sprawdzania płyty , a następnie pięć takich samych sygnałów testowych.Na każdą kolejną ścieżkę zostały naniesione cztery paski o coraz większej szerokości , utrudniające utrzymanie wiązki lasera we właściwym miejscu.Wartość tej płyty polega jednak na sygnale ,który jest emitowany. Ma on za zadanie "wyłączyć" zdalnią interpolację, przekonać układ w odtwarzaczu , że nie powinien się brakiem informacji "martwić", a tylko jak najszybciej wrócić na swoją pozycję.Jej działanie jest proste , puszczamy kolejno ścieżki i słuchamy - każdy problem ze śledzeniem ,wynikający z drgań ,niecentryczności płyty itp. jest sygnalizowany zrywaniem dźwięku-krótszym lub dłuższym lub jego tłumieniem (kiedy na wyjściu DSP nie ma sygnału, jego wyjście jest automatycznie wyciszane).90% napędów przeskakuje przy drugiej ścieżce i tylko nieliczne radzą sobie jako tako ze ścieżką czwartą.Do tych nielicznych zalicza się napęd Philips CD -Pro i jego nowsze odmiany.
Tak płyta pomału odchodzi i wchodzi odtwarzanie strumieniowe, ale płyta winylowa też niby odchodziła, a teraz pomału wraca i twierdzi się , że dźwiękowi z niej nic nie dorównuje.
Muszę jednak przyznać ,że ostatnio manufaktura Audio Research Corporation wypuściła na rynek nowy swój produkt a mianowicie Audio Research DAC 8, który dysponuje wysoką rozdzielczością 24/192 S/PDIF (RCA,BNC,AES/EBU i Toslink) oraz największą rozdzielczością 24/192 USB ,ma również możliwość regulacji częstotliwości próbkowania.DAC 8 stanowi nowy standard w wysokiej jakości odtwarzania muzyki cyfrowej i stanowi bardzo poważną konkurencję dla high-endowych odtwarzaczy CD co obiektywnie przyznaję.
Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
niestety kolego przerwa jest taka sama wszędzie - na płytach podobnie jak na dyskach stosuje sie sektory o zadanych długościach - to że jest dalej od srodka nie znaczy że pity i landy sie wydłuzają

podstawy sie kłaniają.....obroty nie są stałe jak w przypadku płyty winylowej - zreszta dokładnie to widac pod swiatło ile zajmuje ścieżka 1 a ścieżka ostatnia na płycie

od problemów z odczytem są algorytmy korygujące zapisane juz na płycie jak i algorytm w układzie dekodującym
problemom z odczytem zapobiegaja tez bufory i wyzsza predkośc obrotowa powodująca bezproblemowy odczyt nadmiarowy - nawet jak trafi się rysa to napęd ma czas kilkukrotnie odczytać dany sektor i go zbuforować tak że my dostajemy nieprzerwany i nie zakłócony strumień audio

ps.płyta winylowa to zupełnie inna bajka i niestosowne jest jej porównywanie do cd - cd flac wav czy kazdy inny bezstratny format to jedno i to samo - nośnik nie ma żadnego znaczenia z tymże akurat cd jest obecnie najgorszym i najbardziej niepewnym nośnikiem własnie przez odczyt mechaniczny i mozliwe zakłócenia
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Dziękuję za wypowiedź na temat badania błędów na płycie CD.
Ja na algorytmach się nie znam. Wiem jednak , że recenzenci sprzętu audio posługują się metodami
podanymi przeze mnie w poprzednim poście i jest to dla mnie wiarygodne.
Wystarczy przeglądnąć czasopisma jak amerykańskie"Stereophile" ,czy niemieckie "Stereoplay" i również niemieckie" Audio", gdzie znajdziesz potwierdzenie tych metod.
Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
.
 

grzeseik

New member
a jak z nia (ta teoria) ma byc?
moje stanowisko na ten temat jest takie: transport cyfrowy jest bit perfect jesli nie ingeruje w prawidlowo odczytany sygnal. ale jak wiadomo w przypadku CD - szczegolnie tych dedykowanych do audio bledy odczytu sie czasem zdazaja. czesc z nich da sie "bezstratnie" odzyskac z danych naprawczych, a czesc nie - wowczas nasze CDki zazwyczaj za pomoca roznych algorytmow interpolacyjnych maskuja te braki zeby nie bylo trzaskow czy np. ciszy.
bardzo ciekawa dyskusja na ten temat miala miejsce tu:
Czy CD player jest bit-perfect?

twoich linkow nie przegladalem zbyt dokladnie, zagaduje ze chodzi Ci ( i o tym pisal accu) o jakosc optyki odtwarzacza i jej nierwazliwosc na np. ryski na plycie.
*****
przejrzalem pierwszy i wychodzi na to ze po czesci napisalem to co w nim jest. tak czy inaczej o ile laser nie jest uszkodzony czy brudny to bym sie tymi bledami nie przejmowal.
testy na bitprefect nie sa wcale az tak trudne do przeprowadzenia w domu. gdziesz czytalem jak podlaczano CD do karty muzycznej kompa (z spdif CDka) i sygnal otrzymany z CD porownywano z ripem. zgodnosci byly na bardzo wysokich poziomach (raz na kilka plyt cos sie pojawialo, zazwyczaj na takich wysluzonych i porysowanych).
 
Ostatnia edycja:
Do góry