Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kaszawgarnku

New member
Forum czytuję od wielu miesięcy ale co nie znaczy że juz mam wyklarowany punkt widzenia i wytypowanych pewniaków. Zwłaszcza że ostatnio przybywają nowi konkurenci.
Planuję oglądanie AsterCity cyfrowa (telewizja,sport,filmy) + DVD z odległości około 3 metrów . Przyjałem że właściwym rozmiarem ekranu bedzie 40 cali co też trochę komplikuje wybór.
Do moich faworytów nalężą wg kolejności :
jvc 40s70
sharp 42 rd2
sharp 42 xd1
samsung 40 m 86/87 lub inny ?
sony 40 V 2000 lub inny ?
Samsungi i Sony dodałem bo oferują 40 cali. Preferuję jvc i sharp.
Prosiłbym o rekomendaje do sygnału SD więc raczej HD Ready. Oczywiście później planuje zakup odtwarzacza Blue Ray i telewizji HD. Telewizor kupię czerwiec/lipiec więc nadchodzące nowości tez wchodzą w grę . Na tym etapie cena jest istotna lecz nie najistotniejsza. Mimo wszystko preferuję jakość i nie chcę być sfrustrowany jakością sygnału SD.
Z góry dziękuję za pomocną dłoń.
 

prawy

New member
?

Witam, za 2 miesiące mam zamiar kupić tv lcd, któy będzie mi służył głównie do grania na konsoli (ps3) i ogladania kablówki (z przewagą grania). Do zakupu przymierzam się dośc długo, ponieważ nie chcem pózniej żałować z powodu złego wyboru.

Chodzi mi głównie o to żeby telewizor miał w miare dobry obraz i nie był za drogi. Interesuje mnie rozmiar 32-37 cali. Jestem prawie zdecydowany na samsunga r82b, ale może są jeszcze jakieś inne modele, innych marek ,które grają tak samo dobrze i są godne mojej uwagi ?. Albo coś tańszego z porównywalną jakością obrazu ?

Chcem uzyskać jak najlepszy efekt, i wydać przytym jak najmniej kasy. Maxymalna cena to coś koło 4000 zl
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kaszawgarnku - w Twoim przypadku leczy Cię tylko prezentacja.
Wybrałeś topowe modele i i tak:
JVC 40 s 70 - juz nie jest w sprzedaży
Sharp 42 RD2 - bym zostawił
Samsung 40 M 86/87- bym zostawił
i dołączył bym jedynie Plazmę Pioneera 4270 Xa
Z całą pewnością te modele nadają się zarówno do HD jak i wspaniale nadają się do SD .
Nie ma możliwości żebyś z wyboru był niezadowolony.


prawy - jesli ma byc do konsoli - to rzeczywiscie Samsug R 82 będzie extra , do telewizji już nie tak dobry jak konkurencja:
Sharp 32 Rd1
JVC 32 G 80
Panasonic 32 Lx 70
Więc musisz odpowiedzieć ile czasu spędzasz na ogladaniu telewizji ?
A LCD 37 " dostaniesz w tym przedziale cenowym - 37 A 80 JVC - do gier absolutnie wystarczy.
Zaś za 4999 LCD Full Hd Benq - nowy model , który również w SD gra rewelacyjnie.
 

prawy

New member
Na oglądaniu telewizji spędzam naprawde niewiele czasu. Tylko wieczorem przed snem zawsze ogladam jakis program w typu discovery i tvn turbo. Czasami obejrze jakiś dobry film jeśli jest w tv.

Wczesniej byłem zdecydowany na r71. Ogólnie podobał mi się jego design i zbierał sporo dobrych opini. Jakis czas temu pojechałem z rodzicami aby przejsc sie po sklepach i zobaczyć jak to wygląda w realu. W ELDOM sprzedawca powiedział mi że teraz jest r82. I że jest super. Powiedział również że to jest chyba najlepszy wybór jak za taką cene i że ma najlepszy odbiór telewizji kablowejw porównaniu do konkurencji . Polecił mi równiesz s81, ponieważ ma taką samą matryce jak nowe modele seri "r". Ja mimo wszystko nie chcem się ograniczać do zbierania informacji na temat jednej firmy. Żadna firma nie jest moim faworytem i chcem dobrać jak najlepszego wyboru.
 

kaszawgarnku

New member
Kiki wielkie dzięki za opinię.
poniewaz moim faworytem był jvc 40 s 70 to nadal chciałbym brac pod uwage te firmę. Czy jest jakiś godny nastepca tego modelu ? lub niedługo ma sie pojawić ? rzeczywiście przynajmniej jedna dobrą plazmę trzeba brać pod uwagę. może dodać jeszcze toshibę ?. pozdr
 

kocur108

New member
czytam to forum i chyba się zdecydowałem na Sharpa rd2e niewem tylko jaki wielki ekran 37 czy 42 szkoda że niema 40 bo byłby chyba idealny odległość to 3-3,5m chyba że coś innego byście mi polecili w podobnej cenie, warunek 100hz oglądanie przedewszystkim SD antena i cyfra na fergusonie 8018 oraz DVD, w przyszłości jakiś odbiornik SAT HD oraz czytnik bluray lub HDDVD(dlamnie nie liczy się firma tylko wyrób)
mam jeszcze pytanie czy te LCD mają inteligentne ustawienie dźwięku czyli np jak jest reklama głośniejsza od filmu żeby ją ściszał do poziomu filmu (bardzo mnie to wkurza)
pozdro
będe wdzięczny za sugestie
 

YaRo-

New member
Moje potrzeby:
- 32 cale
- chcę wydać od 3 do 3,5 tyś
- mały pokój dzienny metraż 18m2
- odległośc od TV około 2,5m
- sygnał - kablówka osiedlowa
- nie jestem maniakiem filmów bo nie mam czasu ich oglądać ... efekt brak odtwarzacza DVD, kina, dekoderów HD itp :D (może to się zmieni jak telewizor będzie nowy)
- żona lubi rano głośno słuchać stacji muzycznych .. lol .. głośniki ?


Na razie biorę pod uwagę:
- Panasonic LX70 - 3500zł
- JVC LT 32 G80 SU - 3300zł (najbardzie mnie kusi funkcją MaxxBass i "ponoć" w miarę dobrymi głośnikami)
- Sharp LC-32RA1E - 3300zł

Czy ktoś mógłby postarać się ułożyć je w rankingu ?
...a może jeszcze jakiś inny model brać pod uwagę ?

Pozdrawiam :)
J.L.
 
Ostatnia edycja:

wuy

New member
Witam szanownych obeznanych.
Po 6 latach mniej lub bardziej udanego pożycia z moim bańkowym Xelosem Loewe 32" nadszedł czas na zmianę. Przeczytałem kilka topiców ale mimo wszystko chciałby zapytać czy czegoś nie pomijam. Moje założenia/oczekiwania to:
40"-42"
Plazma lub LCD
odległość od ekranu 4m przy tv/dvd; ok. 2m przy grach
jasne okna tuż za telewizorem (podobno wykluczają w dzień plazmę?)
raczej (?) fullHD - nie chciałbym zmieniać tv wcześniej niż za 6-7 lat
Wykorzystanie:
TV - cyfra+ narazie stary dekoder ale chcę wymienić na "wypasiony" z HD i opykiem do dźwięku - zdarza się że tv pracuje cały dzień bo ktoś go zapomnieł wyłączyć http://**********.com/style_emoticons/default/laugh.gif (trwałość matryc?)
gry - mogą to być długie sesje na PS3 (podobno duszki plazmowe mogą być bolesne przy takiej eksploatacji)
dvd/br - filmy i koncerty wieczorami http://**********.com/style_emoticons/default/rolleyes.gif
internet przez ps3
koszta <8000
obecnie chodzi mi po głowie samsung 40M86B

Czy to dobry wybór przy tych limitacjach i oczekiwaniach?
Z góry dzięki za pomoc.
 

prawy

New member
Może lekki offtop ale mam pytanie. Zdecydowalem się już na samsunga le37r82/s81 i mam pytanie. U mnie w Białymstoku cena przekracza grubo ponad 4500 zl. W sklepach intenetowych jest dużo taniej. Kupował już ktoś takie rzeczy przez internet ? Jakie sklepy polecacie ? Agito? Max24? Może jakiś inny? Można poprosić ich żeby przed wysłaniem sprawdzili mi telewizor czy nie jest jakiś wadliwy ? Da się kupić na raty?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
prawy - w tej sytuacji - zostań zdecydowanie przy Samsungu 37".

kaszawgarnku - JVC jak dla mnie był najlepszy w tej klasie.
Obecnie czekamy na nowy model JVC 42 P 80 - następca S 70 .
Koniecznie powinieneś sprawdzić koniecznie też te modele które podałem.

kocur108
Widziałem Sharpa , nie widziałem Toshiby . Ale Sharp 42 RD 2 zrobił na wszystkich duże wrażenie , szczególnie gdy testowalismy słaby sygnał.

wuy
masz skomplikowane warunki.
Samsung który Ci się podoba ma błyszczący ekran , więc żadna różnica między nim a plazmą jeśli idzie o odbicia światła.
W Twoim wypadku sięgałbym po 42 XD1 Sharpa full hd. Wszystkie warunki wskazują że bądzie dla Ciebie najlepszy i ze zmieścisz się w cenie.

YaRo- ten Twój ranking wcale nie jest łatwy. Moge tylko powiedzieć że najczęściej wybierany na prezentacjach jest JVC 32 G 8 i zaraz za nim 32 Sharp Ra 1 / z tych co wymieniłeś/ Panasonic rzadko gości na prezentacjach. Więc nie mam żadnej informacji.
JVC ma największą płynność obrazu i dlatego ma tak wysoką pozycję.
A dla żony - również dźwięk będzie najlepszy .
pozdrawiam
 

kasia.bydzia

New member
Jak to jest w końcu z tymi odległościami przy LCD?

Witam! Pytanie jak w temacie. Mam taką geometrię pokoju że telewizor oglądam z 170-180 cm. Mamy z mężem zamiar kupić TV LCD 26-calowy. Ktoś poradził nam że przy tej odległości można już spokojnie brać 32 cale. Tyle że byliśmy wczoraj w MM i tam gdy ustawiliśmy się w odległości z której będziemy oglądać tv nawet w 26-calowym telewizorze obraz nie był zbyt wyraźny i dopiero gdy się cofnęliśmy obraz był wyraźniejszy. Jesteśmy laikami więc do końca nie wiemy czy to że były to programy ARD i ZDF ma jakieś znaczenie i obraz być może byłby wyraźniejszy gdyby był to np. Discovery HD. Tyle że np. kawałek dalej był również telewizor 26-calowy na którym był włączony n-sport i tam jednak odległość 170 cm również wydawała się zbyt mała. Generalnie nastawiliśmy się na tv Panasonic TX-26LX70P ale po tej wczorajszej wycieczce do MM mamy wątpliwości czy jednak nie kupić marnych 23 cali. Czy mógłby ktoś "obstukany" w tym temacie doradzić nam na co się w końcu zdecydować? Oczywiście wolelibyśmy 26 cali ale znowu nie chcemy oglądać widocznych pojedyńczych pikseli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
globalny problem nei jest w odległości ale w jakości sygnału.
Im lepsza jakość sygnału tym lepszy obraz na ekranie.
Jesli ogladałaś słaby syganł to trzeba się odsuwać albo kupować modele o największej płynności obrazu.
Najlepiej to robią plazmy lub modele CRT.
Dlatego sama widzisz jak ważna jest prezentacja we własnym domu.
Skoro decyduje sygnał - to i tak zostaniesz z takim jaki masz w domu.
 

kasia.bydzia

New member
Dzięki bardzo za odpowiedź. A właśnie, jak to jest z taką prezentacją. Pewnie od razu można dokonać zakupu, ale tu pojawia się problem ceny. Chcielibyśmy kupić za pomocą porównywarki tam gdzie taniej a trochę głupio byłoby odsyłać tych ludzi po prezentacji z kwitkiem. Jak to się odbywa i czy można im podziękować i kupić ten sam model ale w najkorzystniejszej cenie z porównywarki. Czy oni nie poczują się urażeni?
 

mr_wtyczka

New member
Witam

Popieram kikiego. Ja wybieram akurat pomiędzy plazmami ( ciężko się zdecydowac ), odrzuciłem LCD głownie po tym, co widziałem w marketach. Ale ostatnio 2 moich znajomych kupiło sobie średniej klasy telewizory 32 cale m-ki SAMSUNG, jeden i drugi ma platformę Cyfrowy Polsat. I jestem zdziwiony dobrą jakością obrazu, jaki generują. Oczywiście nie jest to super obraz, ale biorąc pod uwagę nienajwyższe modele TV, wieczny problem z jakością obrazu z tej platformy to i tak wrażenie jest bardzo dobre ( a jestem strasznie wymagający ). Dlatego nie patrz na sklepy, bo tam rózne "cuda" się zdarzają. A ja jako zdecydowany zwolennik plazm teraz zacząłem się poważnie zastanawiac nad kierunkiem ku LCD, aczkolwiek wtedy to już chyba całkowicie się "zagmatwam" z wyborem.
 

wuy

New member
kiki napisał:
wuy
masz skomplikowane warunki.
Samsung który Ci się podoba ma błyszczący ekran , więc żadna różnica między nim a plazmą jeśli idzie o odbicia światła.
W Twoim wypadku sięgałbym po 42 XD1 Sharpa full hd. Wszystkie warunki wskazują że bądzie dla Ciebie najlepszy i ze zmieścisz się w cenie.
Dzięki za odpowiedzi. kiki - z tego co zrozumiałem gościa to nie chodziło tu o odbicia światła od ekranu a raczej o kontrast z bardzo jasno oświetlonym tłem (okno). Czy na niekorzyść samsunga w porównaniu z sharpem którego polecasz wskazuje tylko szyba czy coś jeszcze?
I dodatkowe pytanie - czy na prezentację można oprócz telewizorów zamówić również źródła? Nie mam jeszcze ps3 a raczej będę mieć i chciałbym to sprawdzić.
 

tucz

Member
co wybrać?

Witam,

Mam nadzieję, że jako nowy użytkownik forum nie narażę się tym postem nikomu :) Jeśli tak to poproszę o wyrozumiałość :)
No wiec zamierzam zakupic tv, najpierw myslalem o 32", ale dochodze do wniosku, ze bedzie za maly (blisko 5m odleglosc).
TV bedzie wykorzystywany glownie do ogladania kablowki (Aster - filmy, sport i programy informacyjne), bedzie tez podlaczony dekoder cyfrowy od Astera, z ktorego bede ogladal Canal+ i inne cyfrowe kanaly, bedzie tez kino domowe. Musi byc tez koniecznie podlaczenie komputerowe. Przy 32" myslalem, ze zmieszcze sie do ok. 4200zl, ale juz za 40-42" chyba bede musial wydac wiecej... No chyba, ze do tej ceny cos zaproponujecie...
Istotne jest chyba tez to, ze nie bedzie sie zazwyczaj siedzialo dokladnie na wprost tv, ale troche z boku, wiec katy widzenia musza byc dobre.
Z tego co czytalem forum to polecacie LG 42LB2R, Philips 42PLF7332 albo Sharp 42RD2. Sa to niestety dosyc drogie modele. Czy lepiej szarpnac sie na cos z tej listy czy moze bedzie jakas dobra alternatywa dla mnie?
Dziekie wielkie za pomoc i jakby cos bylo niescisle to prosze pytac.

Pozdrawiam,
Tucz
 
Do góry