Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Boylers

Member
W przypadku LG LA660 występują zarówno matryce 60hz jak i 120hz. Modele z 120hz są oznaczone następująco:
47LA660S-ZA.BEUZLJG 47LA660S-ZA.BFPZLJG 47LA660S-ZA.BEEZLJG 47LA660S-ZA.BPDZLJG 47LA660S-ZA.BPIZLJG
Najprawdopodobniej literka "Z" oznacza matrycę 120hz, jak by było "Y" znaczyło by, że jest 60hz.
 

texwit

New member
W przypadku LG LA660 występują zarówno matryce 60hz jak i 120hz. Modele z 120hz są oznaczone następująco:
47LA660S-ZA.BEUZLJG 47LA660S-ZA.BFPZLJG 47LA660S-ZA.BEEZLJG 47LA660S-ZA.BPDZLJG 47LA660S-ZA.BPIZLJG
Najprawdopodobniej literka "Z" oznacza matrycę 120hz, jak by było "Y" znaczyło by, że jest 60hz.

Dziękuję. Cenna uwaga. A czy w modelu LG 47LA691S jest tak samo? Jeżeli tak, to możesz podać te oznaczenia również dla tego modelu?

I gdzie szukać tego oznaczenia? Na stronach sklepów nie widać w opisach, w stacjonarnych ciężko znaleźć chyba będzie ten model (nie wiem). Czy jak zadzwonię do sklepu to mi podadzą?
 

Boylers

Member
Dziękuję. Cenna uwaga. A czy w modelu LG 47LA691S jest tak samo? Jeżeli tak, to możesz podać te oznaczenia również dla tego modelu?

I gdzie szukać tego oznaczenia? Na stronach sklepów nie widać w opisach, w stacjonarnych ciężko znaleźć chyba będzie ten model (nie wiem). Czy jak zadzwonię do sklepu to mi podadzą?

Tak, do modeli LA690 też wciskano 60hz matrce... Dla modelu 47LA691S lista jest następująca:
47LA691S-ZA.BEUZLJG 47LA691S-ZA.BPIZLJG 47LA691S-ZA.BEEZLJG

I niestety nie wiem w którym miejscu szukać tych oznaczeń... Zadałem pytanie tutaj na forum, by ktoś kto ma ten TV napisał gdzie można znaleźć tą informację, ale nie dostałem odpowiedzi.
Stawiam na tabliczkę znamionową z tyłu tv, ewentualnie na pudełku.
Poza tym jeśli tv jest ze "świeżych" dostaw, to chyba nie powinno być kłopotu, bo te nowe matryce są montowane od lipca br. No ale zawsze lepiej mieć 100% pewność.
 

Boylers

Member
ech, no już miałem prawie zamawiać 691s, a zasiałeś ziarnko niepewności ;)
pochlastać się można szukając TV :)

Znam ten ból. Sam ostatnio w wolnym czasie nie robię niczego innego jak czytanie nieskończonych ilości testów/opinii/for mających pomóc w wyborze "idealnego" telewizora. Tylko efekt jest taki, że im więcej czytam tym mniej wiem i ciężej jest mi podjąć decyzję. Ale z drugiej strony, wolę poświęcić teraz czas niż liczyć na szczęście, a potem pluć sobie w brodę. Nie ma się co oszukiwać, technologia LED nie jest idealna i zawsze jest to kompromis "coś za coś". Dlatego osobiście powoli szala przechyla się na korzyść plazmy Panasonica. Jednak w tej to czego mi najbardziej brakuje to pasywne 3d z funkcją typu Dual Play :)
 

texwit

New member
Znam ten ból. Sam ostatnio w wolnym czasie nie robię niczego innego jak czytanie nieskończonych ilości testów/opinii/for mających pomóc w wyborze "idealnego" telewizora. Tylko efekt jest taki, że im więcej czytam tym mniej wiem i ciężej jest mi podjąć decyzję. Ale z drugiej strony, wolę poświęcić teraz czas niż liczyć na szczęście, a potem pluć sobie w brodę. Nie ma się co oszukiwać, technologia LED nie jest idealna i zawsze jest to kompromis "coś za coś". Dlatego osobiście powoli szala przechyla się na korzyść plazmy Panasonica. Jednak w tej to czego mi najbardziej brakuje to pasywne 3d z funkcją typu Dual Play :)

No ja w sobotę już jechałem po philipsa 42PFL6008K. Fajnie wypadł w rankingu na chip.pl, miał dobre opinie u tych co kupili i w tu przeprowadzonej recenzji.
Zadzwoniłem jeszcze tylko do dobrego kolegi, który jest kierownikiem w mediaexpert na dziale RTV, żeby zapytać czy może mają.
I mi odradził, wręcz złapał się za głowę i zapytał kto dziś philipsy kupuje. powiedział, że kumpel z działu kupił tego LA640s i jest zachwycony, a philipsy mają tak okropnie działające menu, że nie warto, bo tylko się będę wkurzał.
Wróciłem do domu, zacząłem szukać o tym LA640 (bardziej pasował mi srebrny 641s) i w końcu wylądowałem na 691s :)
I w końcu nie wiem czy brać tego LG, czy może jednak Philipsa, bo wydaje mi się, że jednak obraz będzie miał lepszy, a to przecież najważniejsze.
Pod uwagę cały czas biorę też Panasonica ET60E.
Samsungi raczej odpadają, bo jak wyczytałem mają aktywne 3D, a tego nie chcę. Sony nie wiem, nie znalazłem żadnego modelu w granicach 3-3,5 tys.
W ogóle to planowałem wydać do 3tys., a w wyniku siedzenia na forum budżet na TV się zwiększył do 3,5tys. jeszcze trochę a kupię TV za ponad 4k :/
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poczytaj ostatnie wpisy użytkowników Philipsa.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/97665-philips-seria-pfl-5008-nowosci-2013-a-58.html
Użytkownicy są zadowoleni.
Najbardziej niezadowoleni są sprzedawcy , szczególnie tacy którzy nie mają tych telewizorów. Philips pod względem obrazu bije LG. Ma lepszą czerń , skalowanie i obróbkę.
A ambilight kto ma te wie jak świetnie uzupełnia atmosferę.
Kto nie widział ten i nie poczuł ten nie ma pojęcia.
 

Boylers

Member
Też szukałem tv do 3700zł, a teraz rozważałem nawet Sharpa 60LE857 czy Philipsa 55PFL7008, a nietrudno sprawdzić ile te TV kosztują... Czytanie for dyskusyjnych to prosta droga do uszczuplenia portfela ;)

Przy okazji, często mówi się że LEDy dobrze spisują się w jasnych pomieszczeniach, za to w ciemnych bywa źle, czerń robi się granatowa, zaczyna być mocno widoczny clouding itp. Szukając informacji o LG LA740 natknąłem się na poradę, że ten problem można łatwo zniwelować budując taki jak by amatorski ambilight. Czyli z tyłu obudowy tv montuje się białe ledy, jak na tym zdjęciu:
http://cdn.avsforum.com/8/8c/8cbef087_20130610205158.jpeg
czego efektem ma być drastyczna poprawa jakości czerni w całkiem ciemnym pomieszczeniu. Podobno jakość obrazu dzięki temu jest taka sama jak by się oglądało tv w dzień. Czy ktoś może potwierdzić zbawienny wpływ takiego rozwiązania?
 

Faraon

New member
Witam ponownie,
Po raz kolejny zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze TV

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 do 5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony (zachód) przez duże przeszklone wyjście na taras (około 2,3 x 3 m ) na środku ściany zachodniej. TV będzie wisiał na ścianie północnej.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? sony kdl40w5500
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Zależałoby mi na możliwości korzystania z pakietu Ipla Sport lub innego programu posiadającego kanały Polsat Sport i nadającego je LIVE, do których mógłbym czasowo wykupić dostęp i oglądać przez internet w TV bez podłączania komputera. Jest to jeden z najważniejszych warunków.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HDMI, TV naziemna
10.Jakie urządzenia ? dekoder nc+, być może xbox one
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (tenis, siatkówka, piłka nożna, snooker), filmy przyrodnicze, filmy akcji
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? min. 46 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń, długie przełączanie kanałów
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 złotych
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętne
 
Ostatnia edycja:

texwit

New member
Poczytaj ostatnie wpisy użytkowników Philipsa.
Najbardziej niezadowoleni są sprzedawcy , szczególnie tacy którzy nie mają tych telewizorów. Philips pod względem obrazu bije LG. Ma lepszą czerń , skalowanie i obróbkę.
A ambilight kto ma te wie jak świetnie uzupełnia atmosferę.
Kto nie widział ten i nie poczuł ten nie ma pojęcia.

Ech, no jak pisałem, byłem już zdecydowany i jechałem go kupić. Teraz żałuję i chyba wrócę do pierwotnego wyboru :)

Mam jeszcze 1 dylemat. TV będę oglądał z odległości 4 metrów, a rozważam, też małe przemeblowanie i wtedy odległość od ekranu będzie wynosić ok. 3-3,5 metra.

Waham się pomiędzy 47PFL6008K i 42PFL6008K. Różnica w cenie to ok. 700zł. Wolałbym 47' ale czy przy takiej odległości od ekranu nie będzie za duży i te 700zł może wydam niepotrzebnie?
 

Boylers

Member
Ech, no jak pisałem, byłem już zdecydowany i jechałem go kupić. Teraz żałuję i chyba wrócę do pierwotnego wyboru :)

Mam jeszcze 1 dylemat. TV będę oglądał z odległości 4 metrów, a rozważam, też małe przemeblowanie i wtedy odległość od ekranu będzie wynosić ok. 3-3,5 metra.

Waham się pomiędzy 47PFL6008K i 42PFL6008K. Różnica w cenie to ok. 700zł. Wolałbym 47' ale czy przy takiej odległości od ekranu nie będzie za duży i te 700zł może wydam niepotrzebnie?

Ja będę mieć 2,5-3m od TV a obawiam się, że 55cali będzie mało :) Zdecydowanie bierz przynajmniej 47 cali. Sam się szybko przekonasz, że jak byś wziął mniejszy to pluł byś sobie w brodę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście im większy - tym lepszy, wystarczy dobry bitrate .
Oczywiście warto dopłacić do Philipsa 47PFL 6008 z uwagi na matrycę natywną 100 Hz.
 

Ava007

New member
Witajcie,

po wyczerpujących rozmyślaniach, porównaniach, objazdach sklepów i czytaniu różnych testów, rozważeniu wszystkich zalet i wad nadal nie wiem który z tych 2 TV będzie lepszym zakupem:
- Toshiba 42VL963
- Panasonic TX-L42ET60

Przewidywane zastosowanie:
- codzienne 0,5-1,5 h telewizji, głównie HD
- czasami jakaś ipla czy coś podobnego
- 1-2x w tygodniu film DVD, może coś z pendrajwa lub dysku USB (HD), czy laptopa
- od święta gry na PS3

3D ma być, ale jako rozwiązanie przyszłościowe.

Czy ktoś może podzielić się opiniami, wrażeniami z użytkowania czy testowania któregoś wyżej?
 

mostom

New member
Można prosić o jakieś propozycje?

1. Odległość od ekranu? 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno i drzwi balkonowe z boku (naprzeciwko stoi blok więc nie wpada słońce bezpośrednio do pokoju)
3. Jak duży jest pokój: 20 m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? LCD Sharp LC-32WD1E
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? seriale, filmy, sport, edukacyjne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: częściej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? lampka diodowa
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie mam zdania
11. Preferowana wielkość telewizora? 47"-50"
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? snużenia, "przekolorowania", rozmytego obrazu. - rozmytego obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? amplituner - dekoder, Minix neo x7 (urządzenie multimedialne)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV 50%, 50% pozostałe
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie przez tv
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nie ma znaczenia
22. ma mieć 3D? tak
23. ma mieć slot na karty SD ? nie ma znaczenia
24. ma mieć tuner DVB-S? nie ma znaczenia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, czasami usb
26. Jaki masz sygnał: upc
27. ile programów HD? ok 30
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t, DVB-C: nie ma znaczenia
31.Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5
33.Sugerowana cena ? do 4.000 zł

Z góry dzięki za propozycje.
Przejrzałem paredziesiąt ostatnich stron wątku i widzę, że powtarzają się cały czas te same modele firm - Philips, Panasonic, Sharp.

- Panasonic 50St60
- Sharp 50LE 752
- Philips 47PFL 6008
- Panasonic 47ET60
- Thomson 47FW 8765

Czy firmy LG, Samsung, Sony nie robią już dobrych telewizorów?
Jeżeli wybierać z tych wyżej to przy podobnych cenach który najlepiej brać?
 

marpol85

New member
Witam! Mogę prosić o propozycje

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,80m x 4,20m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ponad 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i trochę bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? słabo
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Lcd Orion 32
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? brak
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+
10.Jakie urządzenia ? brak
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-6 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy,sport,bajki
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 42-47
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? pixele i smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudnia i wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3400 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? jeśli już to pasywne, dla dzieci ;)
 

6marcin6

New member
Witam szukam jakiegoś telewizory 22-24". Zastanawiam sie co będzie lepszym wyborem.
- Monitor z tunerem tv LG 23ma73d
- Telewizor Philips 22PFL4208H
Co będzie lepszym wyborem w przypadku korzystania tylko do oglądania telewizji. Lg ma matryce ips wiec dobre kolory i katy widzenia, jaka matryce posiada Philips.
Czy jakiś inny telewizor/ monitor z tunerem tv będzie lepszym wyborem.
Cena do 900zl
Z góry dziekuje za pomoc.
 
Do góry