Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

tponiat

New member
Cześć!

Chciałbym poprosić Was szacowni użytkownicy o pomoc w wyborze telewizora. Czytam o rożnych technologiach, parametrach i mam już niezłą sieczkę w głowie Będąc w jednym ze sklepów ze sprzętem RTV uwagę moją i narzeczonej przyciągnął Sony 47w805. Film na blu-ray puszczany w sklepie wygląda nieziemsko, jednak zastanawiam się jaka będzie różnica w przypadku zwykłego sygnału TV + strasznie nie podoba mi się jego wykończenie. Co jeszcze możecie polecić?

1. Odległość od ekranu? 2,5-3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okna po stronie zachodniej, promienie słoneczne nie będą padać na tv
3. Jak duży jest pokój: około 30 m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? brak
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? regularna tv (kanały przyrodniczo-naukowe, piłka nożna), filmy i gry z PS3
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? różnie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 47
12. Preferowana marka? obojętnie
13. Czego nie lubisz w telewizorach? braku ostrości, płynnośći, bladych kolorów
14. Jakie urządzenia będą podłączone? nc+ i PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? nie aż tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? sporadycznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
22. ma mieć 3D? nie ma znaczenia
23. ma mieć slot na karty SD ? może nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S? może nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy
27. ile programów HD? ~ 35
28. ma stać czy wisieć? stać
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak, DVB-C: obojętnie
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobrej jakości obraz i ładnym designie
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-6
33.Sugerowana cena ? ok. 3500-4500
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

pchola

New member
dzięki za info
jednak znalazłem w dobrej cenie Philips-a 42PLF7008K (3420 PLN - promocja w media expert) i wziąłem :)
 
Ostatnia edycja:

mihash

New member
KIKI - może to co napisałem cie śmieszy, ale to nie są informacje wyssane z palca; uzyskałem je czytając różne fora oraz od ludzi w sklepach czy też serwisantów/monterów z tv kablowej (np. te o serwisie i jakości tv Sharpa i Panasonica). Nie jestem na bieżąco z nowinkami ze świata tv, więc nie mam wyjścia i muszę się oprzeć na opiniach innych. Sprzedawca w sklepie czy serwisant wydaje się w miarę wiarygodnym źródłem informacji. Okazuje się, że nie koniecznie ;)

Dziękuję za sugestie i informacje. Mam jeszcze kilka pytań:
1. czy są gdzieś w necie informacje odnośnie awaryjności tv z podziałem na producentów, modele?
2. Jak wygląda sprawa ze strojeniem (nurtuje mnie ta Finlandia)?
3. Wszyscy producenci oferujący tv w Polsce mają polski język i ustawienia zgodne ze standardami dla naszego kraju?
4. 55 cali będzie OK dla mnie czy raczej za dużo?

Pozdrawiam serdecznie :)
 
Ostatnia edycja:

gibon20

New member
Troche przegladalem fora/ ceneo i stoje przed wyborem czy wydac 2000 zl za porzadny telewizor 42 cale czy wydac 3000zl za philipsa 6008 co jednak jest troche za duzo.za 2000 zl to zastanawialem sie nad panasonic E6E za 2350 nad philips 42PFL5008 .zamiast Et60 wolal bym juz dolozyc 400 zl i kupic pfl6008 . prosze o dobranie do moich potrzeb najlepszego rozwiazania

Proszę o sugestię co wybrać dla poniższych warunków:
1. Odległość od ekranu? 2.5-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? świeci po południu przez 2-3 godz., do TV nie dociera
3. Jak duży jest pokój: 20 m2
4. Preferowana technologia: LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor? CRT sony z 1991 . Rodzice mieli samsunga 46 A656
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy seriale oraz duzo streamoch z internatu/ w przyszlosci sony 4 badz xbox one
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: od późnego popołudnia do nocy
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? różnie, nie mam preferencji
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? nie wiem, lubię wyraźny, żywe kolory
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem która lepsza
11. Preferowana wielkość telewizora? 40-46 cali. czym wiecej tym lepiej oczywiscie cena/jakosc najwazniejsze
12. Preferowana marka? obojętnie , podoba mi sie ambilight dlatego jestem wstanie dolozyc 400 zl i kupic 5008 zamiast panasa e6e
13. Czego nie lubisz w telewizorach? rozmazanego obrazu , dlugiego wczytywania kanalow.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? konsola (planuje kupić), dysk USB do odtwarzania muzyki, filmów, zdjęć i do nagrywaniam, komputer przez kabel HDMI
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 65% do TV 35 % do reszty
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? głównie na wprost lub z widzeniem z kątem 30 st., s
17. Czy ważne jest wifi ? tak, podstawa, sporo oglądam przez internet
18. czy będziesz korzystać z widgetów? tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nigdy nie probowalem , jezeli jest to fajne i przydatne to pewnie bede korzystal
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvn player, tvp player, youtube, VOD ? tak, często z youtube
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Nie musi być
22. ma mieć 3D? nie musi
23. ma mieć slot na karty SD? bez znaczenia
24. ma mieć tuner DVB-S? nie znam sie ale tak, chyba że można np. nc+ włączyć za pomocą złącza CI, to tuner nie potrzebny; nie wiem czy wbudowany tuner i karta CI zapewniają to samo, technicznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - konsola, komputer. USB - dysk zewn., pendrive
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy
27. ile programów HD? 2 (w planach tv sat nc+, póki co mam naziemną TV cyfrową z sieci kablowej)
28. ma stać czy wisieć? na poczatku stac docelowo wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.DVB-T: tak, DVB-C: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobrej jakości obraz (bez pikseli)/cena i dźwięk, brak smużenia w sporcie, szybkość działania (np.menu) przelaczanie kanalow ,
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: średnio 3
33.Sugerowana cena? dwa poziomy od 1800 do 2400 zl oraz druga opcja powyzej jezeli warto inwestowac
 

glonek1125

New member
Mam jeszcze dwa pytania przed ostatecznym rozstrzygnięciem;)
Czy duża jest różnica między Panasonic TX-L42DT60 a TX-L42ET60E oraz czy warto brać model Philips 40PFL8007K (200zł tańszy) czy Philips 42PFL7008K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najwyższy w klasie jest Philips 42PFL 7008 . Mam taki w domu i jeśli nie szalejesz z aplikacjami - to i obraz i możliwości są rewelacyjne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gibon 20
W zasadzie sam najlepiej określiłeś co dla Ciebie jest najlepsze.
Jeśli jesteś skłonny dołożyć do Philipsa 42PFL 6008 - to nie ma się co zastanawiać. Masz wszystko co potrzeba i ambilight na dopełnienie radości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mihash
1. To się da odczytać wówczas gdy jest większy błąd producenta po ilości wpisów na różnych portalach.
Teraz chyba mamy takie sprawy już za sobą.

2.Nie ma żadnego problemu ze strojenie.

3.Tak mają Polski - bo to regulują przepisy.

4. Zdecydowanie obstawiałbym 55"
 

GrzegorzQ

New member
GrzegorzQ - zdecydowanie uderzyłbym w model w klasie z matrycą 100 Hz natywną:
Panasonic 42ET60

Dzięki , zerknąłem w sklepie na tego Panasonica - faktycznie świetnie wygląda i gra, ale dwie kwestie mi nie pasują - pierwsza - matryca świetnie odbija, jak na ekranie była czerń to dosłownie jak w lustrze widziałem siebie i ludzi w sklepie i druga - srebrna ramka nie pasuje mi - za bardzo będzie rzucał się w oczy stojąc przy czarnej wieży i czarnym gramofonie.

Wniosek - koniecznie matowa matryca, i koniecznie czarna ramka 39-42 cale budżet 2600 jest mocno naciągnięty - wolałbym 2000.

spojrzałem na Sharpa LC-40LE830E lub nawet chętniej taniej LC-39LE650 - ale mało wiem o Sharpie a zwłaszcza jak wygląda jego serwis w Polsce ?

- inne pomysły ?
 

darius25

New member
Witam,

Od dłuższego czasu przeglądam to forum w poszukiwania podpowiedzi,jaki kupić TV do małego pokoju.
Dodam tylko,że to będzie mój pierwszy płaski TV,bo wcześniej miałem kineskopowy,a od jakiegos czasu oglądam TV w internecie.

Poszukuję TV max.42'' o jak najlepszym obrazie i dzwięku i nowoczesnym designie.
Ogólnie nie zależy mi na takich bajerach jak 3D,smart TV,choć wifi jak najbardziej,bo czasem oglądam sport poprzez weeb tv.

Ten tv potrzebuję do codziennego użytku z nastawieniem na oglądanie filmów,seriali i sportu.Na przyrodę też lubię czasem popatrzeć;)

W skrócie opiszę moje preferencje:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 2,5m x 3,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Po przeciwnej stronie TV,ale ogólnie bardzo ciemny pokój,więc światło nie stanowi wiekszego problemu,szczególnie od godzin południowych
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Super obraz,bardzo dobre odwzorowanie kolorów, przyzwoity dzwięk ,USB ,WIFI
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Kablówka z UPC
10.Jakie urządzenia ? laptop, pendrive
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport,filmy i seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? 40-42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Popołudniu i wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - obojętne,tak jak i smart TV

Byłem na samym początku zdecydowany na Philipsa 42PFL7008k lub 40PFL8008k,szczególnie na ten ambilight,ale mam wnęke wymierzoną dokładnie na sam tv i efekt ambi się nie sprawdzi wogóle:sad:
Poczytałem trochę o Panasonicach i te dwa poniższe modele wydały mi się również ciekawą alternatywą.
Oczywiście jeden to LED,a drugi Plazma,wiec napewno znajdzie się grono wiernych fanów jednych i drugich,ale chętnie wysłucham każdej,sensownej opini.

Panasonic TX-L42DT60
Panasonic TX-P42GT60


Jedyne porównanie tych dwóch powyższych modeli Panasonica znalazłem na stronie producenta,ale to tylko porównanie specyfikacji i nic szczególnego mi to nie mówi,który będzie lepszy

Jeżeli uważacie,że wart uwagi jest jeszcze jakiś tv np.Samsung,LG,Sony lub inny,to też będę wdzięczny za uwagi dotyczące danego modelu.

Z góry informuje,że jestem laikiem jeśli chodzi o TV,wiec prosiłbym o pomoc w wyborze jak najlepszego TV dla mnie.

Dzięki i pozdrawiam,
Darek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie do tych potrzeb Panasonic 42GT60 !!!

================================
GrzegorzQ - o serwis Sharpa naprawdę nie musisz się obawiać.
Jakby co napisz i nie będzie żadnych kłopotów.

Jeśli budżet nadszarpnięty to Sharp 39LE 650 będzie dobrze i ostro skalował obrazy.
 

gibon20

New member
dzieki Kiki za odpowiedz.. Generalnie wolal bym nie dokladac tych 600 zl do 6008 i kupic 5008 . Czy mogl bys podac glowne roznice miedzy modelami.? a moze jednak cos innego wybrac?

chodzi mi o to ze wolal bym 3 tys zl nie wydawac..
 

Janusz_x

New member
Witam,

Właśnie dziś usłyszałem wyrok na mój stary telewizor:(. Zero szans reanimacji. Dodam iż był to telewizor ze szklanym kineskopem.

Będzie to więc mój pierwszy zakup telewizora LCD.
Być może nie zwracałbym się do was, gdyby nie jeden problem.

Z tego telewizora będzie korzystała (i to niestety sporo) osoba chora na epilepsję (padaczkę).
W związku z tym bardzo duże znaczenie ma to, aby obraz charakteryzował się jak najwyższą stabilnością (brak pływania-pulsowania obrazu stałego, wysokie odświeżanie, ostrość obrazu, brak smużenia).
Dodam że jestem laikiem w tej technologii, więc powyższy opis może być mało techniczny.
Pożądana rozdzielczość to FulHD (1920x1200 lub 1080 - ?). Odświeżanie raczej nie mniej niż 200 Hz (2x100 Hz). Jeżeli chodzi o 3D, mnie nie zależy na tym, a nawet wolałbym aby nie było ze względu na możliwość szkodliwości dla osób z tym schorzeniem.
Jeżeli chodzi o przekątną ekranu to nie więcej niż 32 cale.
Co do ceny, to max do 2500 zł.
Poniżej spróbuje odpowiedzieć na zestaw standardowych (jak mi się wydaje) pytań.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,1m x 3,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,8 do 2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost i bokiem (kąt oglądania TV zawiera się 50-140 - głównie 90 i 140)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać na poziomie oczu oglądających
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Okno po lewej stronie tv z możliwością zaciągnięcia rolet
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Stabilny obraz, dobre odświeżanie, odwzorowanie kolorów, wysoka rozdzielczość, dźwięk - wystarczą dwa głośniczki i wejście słuchawkowe, możliwość odtworzenia filmów pobranych z USB lub HDD (przenośnego). Dobrze by było gdyby była możliwość zapisu na zewnętrzny USB lub HDD (
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Kablówka z Vectra
10.Jakie urządzenia ? pendrive, przenośny HDD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? nawet do 10
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - raczej matowa ale niekoniecznie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy i seriale, programy informacyjne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? 32 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - nadmiar reklamy ;-)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Popołudniu i wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - raczej nie

Serwisant który stwierdził zgon mojego TV, polecił mi Panasonica TX-L32E6E. Lecz spotkałem się w necie z zastrzeżeniami co do jakości obrazu i kątów oglądania. Odświeżanie też jest tylko 100 Hz (2x50).

Przepraszam za być może mało fachowe określenia, jak podałem na początku.
Pierwszy raz staje przed dylematem wyboru tego typu TV.
Gdyby były jakieś wątpliwości proszę pytać.

EDIT:

Co sądzicie o tych TV? - Philips 32PFL5008H lub LG 32LM620S
 
Ostatnia edycja:

Janusz_x

New member
Dziękuję za poradę.

Ten Panasonic to 42 cale, a ja potrzebuję 32 cale.

Nie napisałem, ale jestem uwarunkowany szerokością max. 85 cm, stąd wybór 32 cali.
P.S.
Czy wśród Panasoników 32' znajdę jakiś FullLED, czy wszystkie są z podświetlaniem krawędziowym?
 
Ostatnia edycja:
Do góry