Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

tharkan

New member
No właśnie, jakiego kupić?

Na początku witam wszystkich :) serdecznie, gdyż wywód mój może niektórych znudzić. 8)

Jak każdy, przed którym staje wizja zakupu nowego telewizora LCD, skierowałem swoje kroki na to forum. Po czterech dniach pilnego :???:studiowania publikowanych tutaj opinii, recenzji, przemyśleń i analiz połączonego z organoleptycznym zapoznaniem się z ofertą MM, EuroRTV&AGD itp. wykrystalizowała mi się decyzja: Samsung LE32R72B.
Wbrew pozorom wybór nie jest prosty:

1. głównie oglądam programy Cyfry+, trochę kablówki i sporadycznie DVD, natomiast bardzo duzo czasu spędzam przy komputerze. Mając te dane wejściowe wybór od początku ograniczył się do modeli, które mają D-sub.

2. kolejnym kryterium pozostawał rozmiar. Tu decydującą rolę odegrała wielkość pokoju oraz niezłomny sprzeciw mojej lepszej połowy - WYBIJ SOBIE Z GŁOWY WIESZANIE TELEWIZORA NA ŚCIANIE!!! - a zatem 32'' bo taki rozmiar umożliwia bezproblemowe zastąpienie wysłużonego Panasonic'a CRT 28'' bez konieczności zmiany aranżacji pokoju - tu przydały mi się opinie kolegów co do optymanej wielkości ekranu w stosunku do wielkości pokoju i odległości od wygodnego fotela :popcorn:,

3. jako, że skłaniam się ku niektórym opiniom, że zarówno DVB-T jak i fullHD to jeszcze w Polsce długa droga decyzja "HD ready" wydaje się na chwilę obecną optymalna,

4. kryterium cenowe - tu przez chwilę stanałem przed dylematem po opiniach nt. LE32N71 - poczekać na spadek ceny? Różnica w granicach 1kpln - 1,5kpln wydaje się zbyt duża jak na możliwość realnego wykorzystania możliwości tego telewizora w polskich warunkach. Mój warunek brzegowy to 4kpln,

5. to kryterium jest swego rodzaju samoograniczeniem - nie lubię pozbywać się gotówki dlatego od początku zakładam zakup na raty - "0%" (proszę nie dyskutujmy tu na temat tego czy na pewno jest to 0% - w Lucas Bank na pewno - od lat mam tam otwartą linię kredytową) i dlatego bedę korzystał tylko ze sklepów, które udzielają rat w tym systemie.

Czytałem na tym forum wiele opinii i ocen dotyczących jakości kolorów, a w szczególności czerni. Hmmm..... mam mieszane uczucia - moi staruszkowie jakiś czas temu zakupili w Tesco LCD Thomsona za 2,5k pln (27") - albo mam poważne kłopoty ze wzrokiem albo koledzy mają bardzo wyrafinowany gust (ale, jak mawiali starożytni: "De gustibus non disputandum est"). Poza lekkim śnieżeniem nic mnie od tego ekranu nie odrzuca (aha - ten LCD nie jest "HD ready"). Tu również przez chwilę zacząłem powątpiewać w efektywność mojego wyboru - a może wziąć większy ale słabszy w tej cenie? Ale zaraz otrzeźwienie - patrz pkt. 2:)fool:).

Zatem kończąc ten przydługi wywód:
po wyborze modelu nastapiły krótkie poszukiwania najtańszej oferty (przy spełnieniu określonych powyżej kryteriów):
MM w Markach - 3898 pln
elecromarket.pl - 3478 pln.

Jutro przystępuję do realizacji.

PS. Czy na pewno niczego nie przeoczyłem??:confused:
 

norbikz

New member
Jaki TV LCD 26 cali?

Witam,
podjalem decyzje o kupnie nowego TV, na dzien dziejeszy wiem tylko jedno ma to byc TV LCD.
Jezeli chodzi o rozmiar sklaniam sie do 26/27 cali, wydaje mi sie, ze wyzej nie ma sensu celowac w wieksze tv, ze wzgledu na dosc maly pokoj, odleglosc od TV w granicach wynosi 1,5 metra.
Zakupu dokonywal bym zapewne juz w nowym roku

Co do zastosowania to Xbox360, filmy DVD, telewizja (na razie kablowka) no i chcialym tez miec mozliwosc podlaczenia kompa.

Z tego co zauwazylem to temat LCD 26 cali jest traktowany troche po macoszemu (samych modeli tez nie ma tak duzo jak 32 calowych) topicow jest nie za duzo, dlatego tez nie bardzo wiem w ktora storne sie kierowac ;)

Wiem na pewno ze zalezy mi na jakosci, z tego co czytalem na idealna czern nie mam co liczyc w TV LCD , ze wzgledu na konsole wypadaloby zeby czas reakcji matycy tez byl 8ms, i jak to jest z tym kontrastem?

Pieniadze jakie jestem w stanie przeznac to +/- 2500 zł

Sporo osob chwali Samsungi, twierdza ze maja najlepszy wyznacznik cena/jakosc.
Modele Samsunga
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/97734 - LE27S71B
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/85533 - Samsung LE26R72B
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/64289 - Samsung LE26M51B

A moze popatrzec w innych markach Sony, JVC, Sharp (tylko to pewnie juz wyzsza polka i wieksze pieniazki niz moje ok. 2500 zł) generalnie duuzo tego i szczerze mowiac gubie się nieco :(

Przy moze znacie jakies dobre sklepy (oprocz molochow stylu MM, saturn, ElectroWOrld) w Warszawie gdzie mozna potestowac telewizory i zasiegnac rady kompetentnych sprzedawcow.

Lece dalej pogrzebac na forum

Pozdrawiam i licze na pomoc,
Norbi
 

jaqmd

New member
Nie wiem, czym się różni model b od bx. Nie znalazłem na to odpowiedzi. W sklepie też nie wiedzieli. Jednak mój tv jest opisany jako bx.
 

tomylee

New member
Jaki TV? Potrzebna pomoc

Witam,

Rozwazam zakup TV do pokoju poludniowego tj. okna sa na ta strone a telewizor ma byc na scianie prostopadlej do okna. Odleglosc siedziska to okolo 3.5-4m. Sygnal z kablowki (Aster) + w przyszlosci kino domowe + czasami lapop. Ogladalnosc w zroznicowanych porach dnia (czasem dzien czasem noc) i pod roznym katem (mam polaczony pokoj z kuchnia).
Z tego co dotychczas czytalem na forum to raczej beda to 42" a nie 32" (z uwagi na odleglosc) i tu pojawia sie problem - dysponuje budzetem na pozimomie 4kPLN.
Dodatkowo zachodzi pytanie czy plazma czy LCD ?(z uwagi na okno na polunie - czytalem posty w ktorych ludzie pisali, ze w plazmie odbija sie siwatlo).
Prosba o porade doswiadczonych posiadaczy i ekspertow czy na pewno 42" a nie 32" i czy LCD a nie plazma a jezeli juz to jaki LCD lub plazma?
Przewrtowalem mase postow i zdania sa mocno podzielone....
 

Marcin28

New member
Który lcd wybrać?

Witam. Chciałbym kupic lcd tak do 6000. Poki co moje typy to samsung 40" S71 albo Lg 42lc2r. Czy to wlasciwy wybor, a moze polecicie cos innego?
 

dawidlp19

New member
Witam ma 5 tyś i chciałbym kupic LCD co ma 37 cali w media markt widziałem Philipsa PF 5321 za 4999zł była nawet fajny jak myslicie to dobry wybór moze byscie mi cos zaproponowali
 

Wyspiarka

New member
Potrzebna pomoc w wyborze

Witam,
mam do wydania 3 tys zł. chciałabym kupić tv wielkości do 32 cali
proszę o poradę co w tej cenie najlepiej kupić
pozdrawiam
Wyspiarka
 

szarp

New member
Za tą kwotę to nie zaszalejesz. Ja bym proponował coś z Samsunga tylko wystrzegać się serii S T oraz 31. W zasadzie pozostaje seria R (51,71,72)
 

Wyspiarka

New member
.

Zaraz powiecie... no tak..baba.
ale mi wizualnie Samsungi się nie widzą...

Czy coś jest nie tak z modelami LG 32LC3R i RZ 32LZ55 ?
Czy któryś z nich nadaje się ewentualnie do zakupu?
 

norbikz

New member
A co sadzicie o TV Amoi Advent LC26AF1E? Jeden z userow go chwalil,
ehh, trudno bedzie cos wybrac, zwlaszcza za nie bardzo ktos z Was chce pomoc :(
 

Lech

New member
Bez reklam
norbikz napisał:
A co sadzicie o TV Amoi Advent LC26AF1E? Jeden z userow go chwalil,
ehh, trudno bedzie cos wybrac, zwlaszcza za nie bardzo ktos z Was chce pomoc :(

Popatrz na LG 27LC2R. Ja go mam od 2 miesięcy i jest OK. Dobry obraz i dżwięk, wszystkie złącza i niezła cena.
 

pandzik

Member
Bez reklam
dawidlp19 napisał:
Witam ma 5 tyś i chciałbym kupic LCD co ma 37 cali w media markt widziałem Philipsa PF 5321 za 4999zł była nawet fajny jak myslicie to dobry wybór moze byscie mi cos zaproponowali

Sharp LC-37SA1E juz za niecałe 4,5k lub Samsung LE37R72B już za niecałe 5k w sieci.
Zresztą sprawdz np. na skapiec.pl, nie przepłacaj. Twojego philipsa znajdziesz tam za troche ponad 4k.
;)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Ja tez od jakiegoś czasu zastanawiam sie jak wiekszośc ile cali musi miec mój tv. I w koncu problem sie rozwiązał. Zmierzyłem ekran i wyszło mi na to, ze mój 29'' crt jest krótszy o 15cm ale wyzszy o 2cm niz 32'' lcd. W zwiazku z tym wydaje mi sie, ze kupując 32'' bede miał obraz mniejszy i napisy na filmach tez bedą mniejsze.Dlatego zdecydowałem sie na 37''. Czy sie myle przekonam sie w styczniu podczas prezentacji.
 
Do góry