Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

heniek08

New member
witam jestem zainteresowany kupnem TV telewizorek bedzie glownie sluzyl do ogladania cyfry+ czasami DVD w przyszlosci filmy z PC odleglosc ogladania ok 3 metry myslalem nad jakims modelem sony bravia 32 cale co wy o tym sadzicice na zakup chcial bym przeznaczyc ok 4000. widzialem w media markt model u2000 za bodajrze 3399zl co o tym sadzicie i ewentualnie jakie inne modele byscie mi polecali :)


pozdrawiam i czekam na odpowiedz
 

LuLs

New member
Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieje że nie ostatni.
Moje pytanie do szacownego grona jest następujące :

Zamierzam zakupić synowi TV LCD do jego pokoju. Niestety pokój nie jest największy więc i przkątna ekranu powyżej 26` nie wchodzi w grę. W sprawie techniki TV LCD niestety jeszcze jestem laikiem i o wielu rzeczach z tym związanych nie mam zielonego pojęcia. Przeszukiwałem forum pod kątem TV w romiarach 20` do 26` i niewiele tego znalazłem dlatego pozwalam sobie zadać to pytanie - Jaki TV LCD o wielkości od 20` do max 26` w cenie do 2600 zł polecacie ?

Z góry wielkie podziękowanie za odpowiedź

Pozdrawiam
 

marioking

Member
Jaki lcd do 2500, 26-27" HD Ready

Edit Tuptus55: proszę nie zakładać tematu jaki kupić LCD bo jest juz taki temat. Ostrzeżenie

Witam
Planuje w niedlugim czasie, gora tydzien nabyc jakis lcd. Mam zamiar go urzywac glownie do tv(cyfra+ poki co) i maksymalnie moge wydac 2500. Zalezy mi na HD Ready i wejsciu HDMI. Probowalem sie zorientowac w temacie jak to zwykle przy nowym zakupie i niestety ilosc materialu do zapoznania, , nowych terminologi troche mnie przytlacza. Bylbym wdzieczny za jakies nakierowanie na ciekawe modele. ciezko mi sie w to wgryzc, a chcialbym kupic mozliwie najlepszy lcd za te pieniadze.
 

nowayout

New member
Tv do PC

Witam !

Widze ze po porzadkach moj post nieco zaginal wiec moze zadam moje pytanie jeszcze raz tylko w uproszczonej formie ;)

Zamierzam kupic lcd 26" ktory sluzyl by mi glownie jako monitor do pc. Jedyny jaki znalazlem umozliwiajacy cyfrowe podlaczenie PC do tv z mapowaniem pixeli 1:1 to Lg 26lx1r/lx2. Czy istnieje jakies inny monitor 26" o dobrych parametrach ktory umozliwil by cyfrowe podlaczenie pc do tv ?

pozdrawiam i prosze o odp. :)
 

świeżak

New member
Witam. Chciałbym kupić jakiś fajny telewizor lcd 40-46cali, za około 7-8 tyś. Tylko jeszcze nie wiem, jaki, na początku myślałem nad Sony 40S2000, ale nie wiem czy to dobry wybór bo słyszałem że kupując sony-ego płace również za markę a 7 tyś to nie jest aż tak dużo więc może jakiś inny telewizor z lepszymi parametrami, zaproponujcie mi coś w tej klasie cenowej z jak najlepszymi parametrami, albo podajcie mi chociaż marki godne rozpatrzenia w tej klasie cenowej.
 

świeżak

New member
Witam. Chciałbym kupić jakiś fajny telewizor lcd 40-46cali, za około 7-8 tyś. Tylko jeszcze nie wiem, jaki, na początku myślałem nad Sony 40S2000, ale nie wiem czy to dobry wybór bo słyszałem że kupując sony-ego płace również za markę a 7 tyś to nie jest aż tak dużo więc może jakiś inny telewizor z lepszymi parametrami, zaproponujcie mi coś w tej klasie cenowej z jak najlepszymi parametrami, albo podajcie mi chociaż marki godne rozpatrzenia w tej klasie cenowej.
 

świeżak

New member
a i jeszcze coś odnosnie mojej notki wyżej na pewno musi być HD i będzie podłączone do niego DVD i Cyfra odległość od ekranu jakieś 4-5m może w przyszłości x-box 360. Sory że wyszło w tylu notkach, ale to mój pierwszy raz tutaj.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 

Fixxxer_WE

New member
Witam.
Żeby nie tworzyć nowego wątku podepnę się pod ten mariokinga.

Jestem zainteresowany kupnem LCD 26" HD Ready do 3000-3500 PLN.
Warunki ekspoatacji i wymagania:
Odległość od TV to około 2m.
Zwykła analogowa kablówka (w przyszłości cyfrowa).
Podłączenie do DVD i komputera.
Zazwyczaj nocny czas oglądania, więc ciemno w pokoju.

Zależy mi na tym, by jakość programów z kablówki przy tej odległości i warunkach stała na przyzwoitym poziomie.
Nie mam wielkiego pojęcia o tej technologii, ani rozeznania wśód modeli dostępnych na rynku, a widzę, że jest tu sporo osób obeznancyh z tematem. Przeglądałem forum i dalej jestem zdezorientowany w kwestii zakupu.

Proszę o jakieś konkretne propozycje modeli TV w tym przedziale cenowym.

z góry dzięki
Fix
 

iwi1

New member
Witam.
Też przyłączę się do ogólnego pytania - jaki TV LCD 26-27".
Moj typ to Samsung LE 26 R32B. LCD dostępny jest w cenie około 2230zł. Cena przyzwoita zważywszy, ze ma HDMI, jest HD Ready oraz kontrast 2000:1. Co myslicie o tym LCD? Czy jest jakiś zamiennik z innych firm w podobnej cenie? Gdzieś na grupie wyczytałem, że nie jest najlepszy, ale żadnych szczegółów. Odpowiednikiem pod względem jakości jest inny Samsung LE 26R71B (LE 26R72B). Ma większy kontrast - poza tym to samo, ale cena 500zł droższa. Już pewnie kupiłbym tego pierwszego, ale w Krakowie nikt go nie ma - czy warto na niego polować?
Co LCD musi mieć
1000:1 - miminalny kontrast
HDMI
HD Ready
PIP - z dodatkowym tunerem do PIP'a
Podłączenie do komputera np D-SUB
Cene do 2500zł
16/9
Telegazeta
 
Ostatnia edycja:

micz43

New member
Witam. Stoję przed dylematem wyboru LCD. Przeznaczyłęm na zakup około 9000 pln. Najlepiej aby TV miał 40 cali. Najchętniej sony??? Czy sygnał, który nadaje cyfra plus nie bedzie rozmywał się lub fragmentował obrazu , czy bedzie dośc ostry. Dzięki za każdą radę bo nie ukrywam,że nie chcę wyrzucic pieniędzy w błoto.
 

krystian.wawa

New member
Jaki LCD HDTV 27 i/lub 32 ??

Edit Tuptus55: proszę nie zakładać tematu jaki kupić LCD bo jest juz taki temat. Ostrzeżenie

Witam Wszystkich !
Dzisiaj staję przed poważnym problemem/dylematem.Mianowicie szukam jakiegoś dobrego 32' LCD z funkcją HD w kwocie ~3000-3500. Zależy mi na dobrej jakości dźwięku obrazu, będzie on służył przez najbliższych kilka miesięcy do oglądania cyfrowej TV a niedługo do N telewizji.
I mój następny dylemat i problem w jednym. Mianowicie czy da się kupić również LCD z HD 26-28" w kwocie do 2000 ?? Również zależy mi na świetnej jaskości obrazu gdyż od samego początku zamierzam podłączyć pod niego N Platforme.Aha obydwa telewizory będą podłączone do zestawu kina domowego więc żeby miały odpowiednie wyjścia ;)
Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek propozycje odnośnie polecanego telewizora czy sklepu będę niezmiernie wdzięczny gdyż potrzebuje pomocy jak najszybciej w tej kwestii a to forum jest najodpowiedniejszym miejscem do doinformmowania się.


Z góry wielkie dzięki,pozdrawiam !
 

Hans00

New member
LCD max 2500zl xbox360

Edit Tuptus55: proszę nie zakładać tematu jaki kupić LCD bo jest juz taki temat. Ostrzeżenie

Na dniach chce kupic tv lcd 26 lub 27 cali, bede go w rownej mierze uzywal do grania na x360 jak i ogladania satelity. Bardzo prosze o pomoc w wyborze tv w tym segmencie cenowym. Pozdrawiam
 

iwi1

New member
Dzisiaj udalo mi sie zobaczyc tego Samsunga 26R32B. Niestety parametry podawane na wiekszosci stronach i w sklepie sa nieprawdziwe. Porownywalem z tymi na stronie Samsunga i tam sa bardziej poprawne. Nie napisali o czasie reakcji matrycy, ale wyglada na to ze ma 16ms - tak twierdzi gosciu w sklepie EuroRTVAGD. Kąt widzenia jest bardzo bardzo niski 160x130st. Chyba najgorszy z wszystkich. Co ciekawe z ta sama koncowka 32R32B juz wyglada bardziej przyzwoicie i kat ma okolo 170st w obu plaszczyznach.
No i dalej stoje przed dylematem ktory wybrac. Na pewno juz nie 26" bo przy ogladaniu TV w formacie 4:3 tak naprawde robi sie z tego TV 21" - a to juz malenstwo. Teraz mysle o TV Samsunga 32R71B. Problem tylko w cenie. Szukam odpowiednikow tanszych, ale nic nie moge znalezc - moze ktos z Was moze podpowiedziec jaki wybrac. Na Allegro znalazlem model Panasonica 32LX60P ponizej 3000zl. Moze ktos cos powiedziec o tym modelu?
 

drummer44

New member
Na Allegro znalazlem model Panasonica 32LX60P ponizej 3000zl. Moze ktos cos powiedzie

mam ten telewizor od 3 miesięcy i naprawdę polecam.Szczególnie do kablówki,dvd o sygnale hd nic nie mówię bo nie testowałem.Jedyny warunek ogladać z minimum 2,5 metra ponieważ dopiero z takiej odległości można zobaczyć czysty klarowny obraz w palu.Telewizor dopasowuje sygnał palowski do matrycy w sposób który powoduje ,że z bliska wyglada dziwnie[ziarnistość] dopiero z odległości wszystko wygląda dobrze.
 

krystian.wawa

New member
Troszke poczytałem i obejrzałem (telewizorów oczywiście) i doszedłem do wniosku że do mojego pokoju (ten początkowo 26") wystraczy że będzie miał dobrą jakość dzwięki i wideo z HD i to wszystko czego wymagam. Tak więc do swojego pokoju (gdzie będę oglądał DVD oraz N-telewizje) wybrałem telewizor http://www.pixmania.com/pl/pl/456570/art//.html?srcid=998&CodePromo=oui#
Co o tym myślicie ?? Niby mógłbym w tej samej cenie kupić markowy telewizor (sony,samsung,LG) ale wtedy stać by mnie było na max 26" a odległość od mojego łóżka do ściany (gdzie chcę powiesić LCD) wynosi ok. 3,5m więc ta 26ka mogłaby być za mała.
Czy może lepiej kupić jednak mniejszego np. LG http://www.hoopla.pl/product_info.p...Telewizor_LG_RZ-27LZ55_27--_PSM_AVL_OSD_HDTV/
Nie mam pojęcia w praktyce jaka jest różnica pod względem wielkości ekranów pomiędzy tym 27 a 32 cale. Co o tym sądzicie ??
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
krystian.wawa napisał:
Witam Wszystkich !
Dzisiaj staję przed poważnym problemem/dylematem.Mianowicie szukam jakiegoś dobrego 32' LCD z funkcją HD w kwocie ~3000-3500. Zależy mi na dobrej jakości dźwięku obrazu, będzie on służył przez najbliższych kilka miesięcy do oglądania cyfrowej TV a niedługo do N telewizji.
I mój następny dylemat i problem w jednym. Mianowicie czy da się kupić również LCD z HD 26-28" w kwocie do 2000 ?? Również zależy mi na świetnej jaskości obrazu gdyż <...>
Z góry wielkie dzięki,pozdrawiam !

Witam

Parafrazując nieco: najlepiej, aby był duży i wygodny, szybki, mało palił i oczywiście tani. Jak od dawna powszechnie wiadomo, takie rzeczy to tylko w Erze.
Druga sprawa, że to co dla jednych jest świetne, dla innych moze być ledwie akceptowalne, niemniej IMO w tych przedziałach cenowych obecnie nic umownie "świetnego" nie znajdziesz, co nie znaczy, że nie znajdziesz nic całkiem zadowalającego Ciebie.
Zdaniem moim jesli nie chcesz dokonać całkiem przypadkowego wyboru i tak bedziesz musiał poswięcić troche czasu (lub nawet duże trochę... ;-) ) na wertowanie forum, łazenie po sklepach, być moze nawet zamówić prezentację do domu, albo... jeszcze poczekać.

pozdrawiam -

Stanley

P.S. Jezeli może w podanych wyżej kwotach marzysz o tzw. full HD ( z Twojej wypowiedzi jasno to nie wynika: piszesz ogólnie o HD) to... chyba nie musze wyjaśniać.
 
Ostatnia edycja:

świeżak

New member
co wybrać ??

witam, mam pewien problem, nie wiem jaki telewizor wybrać SONY KDL-40S czy Samsung LE40N71B, albo jeszcze jakiś inny telewizor w podobnej klasie cenowej lepszy od tych. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za sugestie.
 
Do góry