Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

aww9

New member
Co wybrać? Sharp LC40LE820; LG42LE8500 lub Sony KDL-NX800

Stoję przed kupnem LCD co byście wybrali i dlaczego
Sharp LC40LE820; LG42LE8500lub Sony KDL-NX800
 

luthi

New member
Witam,
Mam w planach zakup telewizora LCD i zastanawiam się nad dwoma modelami: Sony EX500 i Toshiba XV733. Który z tych tv będzie lepszy? Ewentualnie jaki inny model w cenie do 3000zł wybrać.
 

wujaszek

New member
dylemat z wyborem

Po długich poszukiwaniach i czytaniu opinii, po których nastąpiło zwiedzanie salonów i męczenie sprzedawców padło na kilka modeli (40-42'', matowe matryce led):

Sony 40'' EX700 (design nie zachwyca i podobno stary TV z nowym elementem led)
Philips 40pfl 8664h (znośny wygląd, ale widoczne jakieś rozmycie krańców ekranu przy dynamicznych scenach w prezentacji)
Philips 40pfl 7605h (taki pośredni, wygląda ładnie i obudowa i wyświetlany obraz)
LG LH9000 (ma wszystko co bym chciał, ale droższy i GIGANTYCZNY:/)

Z listy odpadł Sharp LX705 z powodu błyszczącej matrycy. Z kolej do listy dopisany został LG lh9000 jako, że posiada matową matrycę, full led, 200Hz i wszystkie najnowsze ''bajery'' typu czytanie USB-mkv i napisów. Niestety LG jest sporo droższy od wybranej początkowo konkurencji i zastanawiam się czy dla osoby, której chleb powszedni to 17'' laptop zauważy różnicę w dopłacie do full led (w stosunku do sony i philipsa, które są edge-led). Nie byłem w stanie sprawdzić jak z odczytem usb radzą sobie Sony i Philipsy, ale z opinii sprzedawców NIE radzą sobie z napisami i mkv. Wiem, że telewizor nie jest na długie lata, ale wydawać tyle kasy dla samej świadomości "posiadania full led, 200Hz i czarnej czerni"?? (nie mogłem postawić tv obok siebie i za dużo pobawić się kolorami, ale skacząc od punktu do punktu różnicy drastycznej nie widziałem w edge i full led i 100/200Hz, a czarne było czarne - ludzie zapewniają, że stawiając obok siebie kilka tv LH9000 zmiecie konkurencję, ale w warunkach sklepowych ciężko coś porównać). TV ma być do filmów hd, gier przez laptopa hdmi i trochę tv sd (bo za hd programy płacić nie będę ;p)
 

wujaszek

New member
Do wujaszka\

Napisz czego dokładnie potrzebujesz w tv?
Jaką kasa dysponujesz?

Podłączyłem Multimedie cyfrową, ale tylko 3 kanaly hd i za więcej płacić nie będę ;p Także jak tv to głównie marne sd. Filmy początkowo z laptopa przez hdmi, a z czasem odtwarzacz BR. Na pewno filmy przez usb się pojawią, szczególnie seriale krótkie - także musi czytać txt (jest jakaś możliwość przesuwani/powiększania tak odczytanych napisów?). Ekran musi być matowy i jak najlepiej radzić sobie z dynamicnzymi scenami (będę grał przez hdmi + laptop) bez efektów ubocznych typu ''przeskoki'' ''duszki'' ''pikseloza'' (100 czy 200Hz tu podobno bardziej szkodzi niż pomaga?).

Kasa to ~3.5 - 4k, ale jeśli byłoby na prawdę warto to myślałem o dopłacie do 4.8k za LG 42LH9000 - ale to sytuacja ekstremalna jak zdoła mnie coś przekonać, że warto. Obecnie do moich rozważań doszły inne LG LE5500 (tani a zdaje się dobry) i LH5000 (podobno tragiczne głośniki i ekran 200Hz o kant d**y do rozbicia?) razem z Sony 40EX700 3.5k, Philips 7605h 3.9k i 8664h 4.1k. Jakieś sugestie? Może znasz z praktyki te ekrany?

Warunki oglądania (grania) to ~2.5 - 3.5m odległości od obrazu - stąd 40/42'' myślę to najwięcej ile można bez bólu oczu :)
 

JaCie

New member
Cześć
Mam standardową prośbę o zaproponowanie modelu/li TV, którymi powinienem się zainteresować. Mój budżet to kwota ok 5 KPLN a max 7 kPLN ale nie lubię przepłacać za coś czego nie zobaczę z drugiej strony chciałbym mieć już ten ekran na kilka lat (może nawet do czasów OLED). Myślałem o kilku modelach w rozmiarze 46", które reprezentują różne półki cenowe (wynika to z mojej próby wyboru produktu tzw best buy dostosowanego do mich potrzeb, a wolę kupić tańszy TV, gdy różnica w odbiorze i funkcjonalności będzie mało istotna)
Sony EX 500 - mój wstepny faworyt
Toshiba SV 685 lub nowszy model – tylko czy już coś wiadomo odnośnie awaryjności Tośki czy nowe modele są już pozbawione felerów poprzedników
Philips PFL 9704
Philips 7605 – nowy model
A może jednak jakiś Samsung, JVC?

Z tego co udało mi się wyczytać z forum to tego Soniasza wszyscy zachwalają i plasują go właśnie w kategorii best buy (najlepszy stosunek jakości do ceny) ostanie dwa modele to wyższe półki z LED i local dimming z zeszłego roku ale czy warto dopłacać i to za modele z 2009?
Co mnie interesuje w tel to jego dobra jakość obrazu i dźwięku, bez buczeń (co podobno zdarza się przy świetlówkach - stąd moje wstepne typy z LED z wyższej półki) ale też bez przesady nie chcę przepłacać za różnice które widać tylko na miernikach lub przy wnikliwej obserwacji. I tak modele w kolejnych latach będą lepsze i nawet te z niższej półki będą lepsze niż dzisiejsze drogie modele.

Preferowana wielkość matrycy:46 cali
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki; brak
Jaki sygnał DVB-T, „N” - 60%, divx- 10%, komputer 20%, PS2, DVD 10% - nie mam jeszcze BR ani kamery HD
Jaka odległość od ekranu: ~ 3m
Jakie urządzenia do podłączenia: „N”, DVD przez Scart, komputer, PS2
Jaka klasa cenowa: 5000 do 7000 ale preferowana niższa
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: w dzień 20%, w nocy 80%
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: światło z okien prostopadle pada na tv
Ile osób zasiada przed telewizorem: do 4 głównie na wprost TV
Jaki masz telewizor: CRT 29” jakiś no name
Jaki masz ulubiony program; sport – czyli żeby nie było smużenia, filmy no i podłączenie kompa czyli żeby była funkcja pixel w pixel i mały input lag
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: wieczorem przy słabym świetle świecącym z tyłu telewizora
Ma stać czy wisieć: będzie stał czyli koniecznie z obrotową podstawą
Full HD
Czego oczekuję: Dobry obraz i dźwięk, dobre skalowanie i odbiór SD i HD, dobra współpraca z kompem podłączonym bezpośrednio kablem HDMI lub PC tunera MPEG4, maksymalnej gwarancji i niezawodności, braku zbędnych bajerów,
pzdr
 

wujaszek

New member
Z jednej strony podałeś tv za ok 4k a z drugiej za 9k przy rozpiętości cenowej 5-7k? Trochę to trzeba ogarnąć :)

A co do modelu to dużo dobrego naczytałem się o Sharpach 705 i 820 (niestety szklane ekrany) oraz o Philipsah serii 8000 (7605 były również polecane).
 

Macieked

New member
Preferowana wielkość matrycy: 42"
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki: brak
Jaki sygnał: telewizja satelitarna (polsat lub n)
Jaka odległość od ekranu: ok. 4 m-4,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia: komputer, dekoder satelitarny, PENDRIVE
Jaka klasa cenowa: 2500-3000 tys.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: 60% w dzień, 40% w nocy
Nasłonecznienie pokoju: Telewizor na ścianie północnej, na ścianie południowej okno balkonowe a na wschodniej dwa okna.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: raczej na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy, sport,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: bez światła
Ma stać czy wisieć: wisieć
Czego oczekuję: nastawiam się głównie na dobry odbiór SD i HD
Full HD czy HD ready: FULL HD
Jaki masz telewizor: 21' CRT

Zależałoby mi na matowej matrycy aby nie odbijało mi się słońce wpadające przez okno balkonowe. Poza tym chciałbym mieć możliwość oglądania filmów z pendriva. (Toshiba xv733 więc odpada ;( )
 

luthi

New member
Chciałam ponowić pytanie, bo zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Mam zamiar kupić LCD 37'' lub 40'', będę na nim odbierac cyfre+, od czasu do czasu ps3. Zależy mi na w miarę dobrym dzwieku, głębokiej czerni (jak na lcd), 100hz i stosunkowo niskim czasie reakcji. Telewizor nie bedzie stal na przeciwko okna, tylko na scianie z oknem.
Nie chce wydać więcej niż 3000zl.
W sklepie poradzili mi dwa modele: sony ex500 i toshiba xv733
Czas reakcji w tych modelach różni się z tego co wyczytałam o 1ms, czy zauważalna jest taka różnica?
Z góry dziękuje za pomoc.
 

JaCie

New member
Z jednej strony podałeś tv za ok 4k a z drugiej za 9k przy rozpiętości cenowej 5-7k? Trochę to trzeba ogarnąć :)

A co do modelu to dużo dobrego naczytałem się o Sharpach 705 i 820 (niestety szklane ekrany) oraz o Philipsah serii 8000 (7605 były również polecane).

Nie, nie jest niepoukładane. Chodzi mi o spełnienie wymogów, które wymieniłem. Jeśli, żeby móc w spokoju napawać się akceptowalnym obrazem i dźwiękiem trzeba wydać x to z bólem ale wydam natomiast jeśli, nie warto to za różnicę w cenie wolę kupić kilka skrzynek piwa niż płacić za bardziej wyrafinowane rozwiązania, które w praktyce są mało zauważalne a kosztowne.
Co do nowych modeli to jak widać wytworzył się segment LCD z cienkim ekranem i krawędziowym podświetleniem (tak jak Sharp 820), co ma zaspokajać gusta głównie estetyczne i oferować średnią jakość obrazu i dźwięku, bo jak wykazują najnowsze testy niższe i tańsze świetlówkowe modele ze średniej klasy (jak Sony EX500) mają lepsze parametry. Dopiero modele wyższe i jeszcze droższe (co najmniej x2) mogą zaoferować poprawę parametrów - ale czy warto dopłacać w stosunku do tej średniej półki?.
 

soundbass

New member
Preferowana wielkość matrycy: 32"-40"
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki: samsung
Jaki sygnał: yyy kablowka od UPC
Jaka odległość od ekranu: 2.5m
Jakie urządzenia do podłączenia: komputer xbox360
Jaka klasa cenowa: 1800-2000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: wieczorem
Nasłonecznienie pokoju: Telewizor na ścianie poludniowej okno jest na scianie wschodniej, slonce "wpada" do pokoju od samego rana do ok 12-14
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy, informacje
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: bez światła
Ma stać czy wisieć: obojetnie
Czego oczekuję: zywych kolorow
Full HD czy HD ready: FULL HD
Jaki masz telewizor: 21' CRT Grundig leemaxx
 

shinra

New member
Witam, od pewnego czasu nosze się z zamiarem kupna Toshiba 46XV635DG, niestety w mojej okolicy znalazłem za 4000 zł najtaniej, to ciut za dużo, chce przeznaczyć na ten cel 3500 zł, ogólnie jest trudno te modele trafić, a przez neta nie chce kupować. Ostatnio znalazłem jednak inne TV w ciekawej cenie, tylko nie wiem czy zaspokoją moje potrzeby.

Philips 47PFL5604H za 3110 zł
Samsung LE46B650 za 3490 zł
Samsung LE46B530 za 2599 zł

TV potrzebny mi jest głównie do sygnału z PC (gry,filmy,net) 80% i PS3 (filmy,gry) 20%.

Pzodrawiam, Bartek.
 

cieszy77

New member
Nie znalazłem nigdzie testów porównawczych, więc piśże tutaj

Przymierzam się do kupna TV będzie podłączony pod Cyfre+

Znalazłem 2 takie cuda:

Samsung LE32B650 oraz Philips 32PFL7404

Interesuje mnie tv za ok 2 tys, 32 calowy podłączony będzie jak wyżej wspomniałem.
Który z tych dwóch wybrać, albo czy coś w tych pieniądzach znajdę lepszego od wyżej wymienionych ? Proszę o konkretne info takie które mnie do jednego z nich przyciągnie. Chciałbym już jutro zamówić przez neta w jakimś sklepie bo chyba nie ma problemów później z gwarancją jeżeli kupi się przez neta ?


czy przed MŚ 2010 można spodziewać się jakiś promocji ?
 
Do góry