Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kubal

New member
Dzięki kiki za odpowiedź :) i zawężenie obszaru poszukiwań. Wybór jest już trochę łatwiejszy,
ale napisz proszę czym różnią się te 4 modele w sensie czy są one porównywalne parametrami, czy można wśród nich wskazać faworyta?
Czytałem gdzieś na forum, że ponoć Pioneery są w czołówce (wyprzedzają Sharpa) - a jak w tym przypadku? Czy jest to bardziej wybór masła na margaryną ;)
A no i czemu model 32 LE 705 a nie np.LC-32LX700.

I na koniec pytanie - modelu Toshiby 32SL736G raczej się nie dostanie w Polsce, więc odpada?
Nie mam dostępu do strony z opisem Pioneera ;(
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp wszystkie modele różnią się tylko kolorem listwy - więc wybierasz kolor jaki Ci potrzebny - podałem przykładowo. Ale seria LE 705 - bo Le , LX , LU 700 - to już historia.
Pioneer miał lepszą obróbkę cyfrową szczególnie w SD.
Ale na prezentacji sam najlepiej ocenisz.
 

maczo33

New member
Witajcie...
Już raz prosiłem o pomoc i dzięki Wam wybór był łatwiejszy i co NAJLEPSZE TRAFNY :)
Teraz jeszcze raz proszę o podpowiedź. Nareszcie wprowadziłem się do swojego wymarzonego domu :) i po skompletowaniu wszystkich "niezbędnych" według mojej małżonki sprzętów, nadszedł czas na moje zabawki :) ;)

Preferowana wielkość matrycy: powyżej 40 cali
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki: obojętne
Jaki sygnał: kablówka (z HD), kino domowe (blu-ray), nintendo wii, czasem komp
Jaka odległość od ekranu: ok. 3,5 m-4 m
Jakie urządzenia do podłączenia: kablówka, kino domowe, nintendo, czasem komp
Jaka klasa cenowa: około 4.000,00 zł (może być trochę więcej jeśli zyska na tym jakość)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: 30/70
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: dość duże, duże okno balkonowe (od góry do dołu przeszklone) i jeszcze jedno duże okno - wszystko na ścianie prostopadłej do ściany z telewizorem
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-4
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost i trochę z boku
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy (włącznie z HD), sport (tu również HD), czasem sygnał z komputera (filmy)
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: przy lekkim świetle
Ma stać czy wisieć: raczej stać
Czego oczekuję: świetnej jakości obrazu
Full HD czy HD ready: FULL HD
Jaki masz telewizor: Panasonic Quintrix CRT 21"

Proszę jeszcze o dodatkowe propozycje co do wyboru kina domowego do tego telewizorka ;). Zestaw koniecznie z blu-ray , pokój około 25 m2.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc.

Pozdrawiam
 

makarek12

New member
Preferowana wielkość matrycy: 40"
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki: Samsung, Sharp
Jaki sygnał: UPC cyfrowa kablowka
Jaka odległość od ekranu: ok. 2,5 m-3m
Jakie urządzenia do podłączenia: komputer (filmy)
Jaka klasa cenowa: 2000 - 2500 tys. im mniej tym lepiej
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: 20/80
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: średnio-małe, okno na ścianie prostopadłej do tv, zasłony
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: raczej a wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy(divx hd), sport,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: wyłączone
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: nastawiam się głównie na dobry odbiór SD i HD (sport, film)
Full HD czy HD ready: FULL HD
Jaki masz telewizor: żaden ;]

Juz mam kompletny metlik w glowie, tyle sie naczytalem ze juz nic nie wiem. Chciałem kupić Samsunga 37lec650 ale boje sie że bedzie za maly, a 40lec650 troche za drogi.Wszyscy zanjomi mi piszczą żebym kupił 100Hz bo reszta jest bez sensu. Please help me:niewiem:
 

gornik00

New member
dzieki kiki za pomoc :wink:
mam jeszcze jedno pytanie bo tak rozczytałem się troszkę o plazmach i czy dobrą alternatywą będzie Panasonic TX-P37X10Y ewentualnie TX-P37X20E (nie starczy kaski na full hd). Bo jak dobrze rozumuje to obraz będzie o niebo lepszy od LCD (od tych, które proponował kiki) a chyba teraz nie ma już takich różnic w poborze prądu? Acha bo dzisiaj koleś-sprzedawca w sklepie jak oglądałem TV podszedł i powiedział, że plazmy prominiują i trzeba siedziec od takiego 37" minimum 3-3,5 metra (troche się zdziwiłem bo plazma to chyba nie reaktor jądrowy, żeby to bylo aż tak szkodliwe ale może się myle) czy tak ściemniał czy faktycznie te ok. 2,5 m to za blisko.
acha i na koniec w razie jakby to lepsza ta seria X10Y czy X20E?
sorry że tak mieszam ale wole dwa razy spytać jak raz żałować :grin:
pzdr a i bede miał podpiętą cyfrę + lub polsat cyfrowy ew. N tv
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gornik00 -
każde urządzenie elektryczne emituje pole .Mniejsze lub większe . Kiedyś nazywano to promieniowaniem . Obecnie badaliśmy różne modele jakie mają pole. To sięgało ono odległości 5-15 cm. Ale badania robiliśmy dwa lata temu. Nowych modeli nie sprawdzałem - i z ciekawości to zrobię.
W Twoim przypadku plazma czy lcd - zadecydować musisz sam i najlepiej w domu. Nie kupuj kota w worku .

===========================================================
makarek12 -
wybrałbym zupełnie inaczej . Matryca pół mat i dobre skalowanie obrazu ma nowa Toshiba 40XV 733 i mieścisz się w klasie cenowej.
Pamiętaj o kalibracji obrazu.
===========================================================
maczo33 -
powiem Ci tak testuję teraz model Sharpa 40 LE 810 i powiem Ci że nawet jak stoi wśród lepszy telewizorów i droższych na dużej ścianie ( dużo różnych) to wyróżnia się jako jedyny niesamowitą paletą barw, dynamiką obrazu i kolorami . Nawet ślepy zauważy .
To jest miodzio. A do tego płynność na rynku nr1 i wygląd rewelacja.

===========================================================
 

maczo33

New member
gornik00 -
każde urządzenie elektryczne emituje pole .Mniejsze lub większe . Kiedyś nazywano to promieniowaniem . Obecnie badaliśmy różne modele jakie mają pole. To sięgało ono odległości 5-15 cm. Ale badania robiliśmy dwa lata temu. Nowych modeli nie sprawdzałem - i z ciekawości to zrobię.
W Twoim przypadku plazma czy lcd - zadecydować musisz sam i najlepiej w domu. Nie kupuj kota w worku .

===========================================================
makarek12 -
wybrałbym zupełnie inaczej . Matryca pół mat i dobre skalowanie obrazu ma nowa Toshiba 40XV 733 i mieścisz się w klasie cenowej.
Pamiętaj o kalibracji obrazu.
===========================================================
maczo33 -
powiem Ci tak testuję teraz model Sharpa 40 LE 810 i powiem Ci że nawet jak stoi wśród lepszy telewizorów i droższych na dużej ścianie ( dużo różnych) to wyróżnia się jako jedyny niesamowitą paletą barw, dynamiką obrazu i kolorami . Nawet ślepy zauważy .
To jest miodzio. A do tego płynność na rynku nr1 i wygląd rewelacja.

===========================================================

Wielkie dzięki :)
Sprawdzę jak się prezentuje ten telewizorek. A czy przypadkiem większego nie mogłoby być??
Pozdrawiam
 

zslawek

New member
Nowy TV

Witam,
Ponieważ zepsuł mi się 20 letni telewizor chcę kupić nowy na miarę XXi wieku

Preferowana wielkość matrycy: wygląda że ok 50"
Preferowana technologia: LED, ostatecznie LCD
Preferowane marki: Samsung, Sharp, Sony, Philips - niestety nie znam się na jakości obecnie produkowanych TV
Jaki sygnał: narazie telewizja Naziemna z PKiN lub Raszyna, w przyszłości komputer i jakaś platfoma satelitarna (Cyfra, N lub polsat)
Jaka odległość od ekranu: ok. 4 m-4,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia: komputer, dekoder satelitarny, antena telewizji naziemnej
Jaka klasa cenowa: 2500-3000 tys. jeśli jakiś bardzo dobry model to i pod 4000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: przeważnie do godz 22.00, do południa oglądać będzie małe dziecko
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: telewizoc na ścianie południowej, okno na ścianie zachodniej, zasłony słabo tłumiące światło
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2+1
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: raczej na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy, sport,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: włączone
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: nastawiam się głównie na dobry odbiór SD i HD
Full HD czy HD ready: FULL HD
Jaki masz telewizor: żaden - obecny się spalił

Chcę kupić solidny telewizor z technologią która wystarczy na ok 10 lat, a jakość obrazu będzie na dobrym poziomie
Pozdrawiam
Sławek
 

lyzak

New member
zakup

witam. Zamierzam kupić tv max. 37 cali. Chciałbym wydać nie więcej niż 2500zł. Doradźcie co było by najlepsze w tej cenie. Może to będzie pomocne: korzystam z platformy cyfrowej, często oglądam relacje sportowe, nie zamierzam grać w żadne gierki. Myślę, żeby wyeliminować dyskomfort smużenia to chciałbym odświeżanie 100 Hz. W tej cenie zastanawiam się nad TV LCD LG 37LH4000 lub TV LCD LG 37LH7000. Mają one szybki czas reakcji 3ms i 2ms oraz duży kontrast 80000:1 w porównaniu z innymi w tej cenie. Zastanawiałem się też nad TV LCD Samsung LE37B650, bo ogólnie wydaje mi się, że firma Samsung jest lepsza od LG w kategorii tv. Ale przy tej cenie ten model Samsunga ma gorszy czas reakcji 5ms i nie mogę znaleźć kontrastu, ale chyba też gorszy. Co myślicie??
 

szfagier

New member
witam. Zamierzam kupić tv max. 37 cali. Chciałbym wydać nie więcej niż 2500zł. Doradźcie co było by najlepsze w tej cenie. Może to będzie pomocne: korzystam z platformy cyfrowej, często oglądam relacje sportowe, nie zamierzam grać w żadne gierki. Myślę, żeby wyeliminować dyskomfort smużenia to chciałbym odświeżanie 100 Hz. W tej cenie zastanawiam się nad TV LCD LG 37LH4000 lub TV LCD LG 37LH7000. Mają one szybki czas reakcji 3ms i 2ms oraz duży kontrast 80000:1 w porównaniu z innymi w tej cenie. Zastanawiałem się też nad TV LCD Samsung LE37B650, bo ogólnie wydaje mi się, że firma Samsung jest lepsza od LG w kategorii tv. Ale przy tej cenie ten model Samsunga ma gorszy czas reakcji 5ms i nie mogę znaleźć kontrastu, ale chyba też gorszy. Co myślicie??

Jesli to ma byc 37" w cenie do 2500zl z 100Hz dobra bedzie Toshiba XV733, ew Sony EX500...ja jakos nie jestem zwolennikiem Samsunga ani LG
 

kajasis

New member
Witam potrzebuje Waszej pomocy jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc :)
Chce kupic TV lcd 32" podswietlony technologia Led. Mam trzy modele na oku, które analizowalem lecz nie moge sie na zaden z nich w 100% zdecydowac. Oto wybrane modele :
samsung 32C6500
SONY KDL-32EX700
LG 32LE5500
Lg ma najlepsze parametry w porownaniu do Sony i samsunga poniewaz ma wiekszy kontrast (dynamiczny) 5000000:1 tamte z tego co pamietam to okolo 3000000:1 i czas reakcji w Lg jest szybszy wynosi 2,4ms a w Sony i Samsungu 5ms. Prosze o pomoc najbardziej zalezy mi na jakosci obrazu bo chce podlaczyc pod niego konsole i blue-ray'a wielkosc 32" ze wzgledu na mala powierzchnie pomieszczenia, naslonecznienie bardzo slabe praktycznie tylko rano. Z gory dziekuje za pomoc, mile widziane inne propozycje modeli LCD led cenowo do 3,500zl pozdrawiam
 

szfagier

New member
Witam potrzebuje Waszej pomocy jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc :)
Chce kupic TV lcd 32" podswietlony technologia Led. Mam trzy modele na oku, które analizowalem lecz nie moge sie na zaden z nich w 100% zdecydowac. Oto wybrane modele :
samsung 32C6500
SONY KDL-32EX700
LG 32LE5500
Lg ma najlepsze parametry w porownaniu do Sony i samsunga poniewaz ma wiekszy kontrast (dynamiczny) 5000000:1 tamte z tego co pamietam to okolo 3000000:1 i czas reakcji w Lg jest szybszy wynosi 2,4ms a w Sony i Samsungu 5ms. Prosze o pomoc najbardziej zalezy mi na jakosci obrazu bo chce podlaczyc pod niego konsole i blue-ray'a wielkosc 32" ze wzgledu na mala powierzchnie pomieszczenia, naslonecznienie bardzo slabe praktycznie tylko rano. Z gory dziekuje za pomoc, mile widziane inne propozycje modeli LCD led cenowo do 3,500zl pozdrawiam
Syg jaki bedziesz podlaczal do tv bedzie dobrej jakosci, dlatego kazdy z tych tv zachowa sie podobnie. Kontrast dynamiczny to praktycznie "zaden" parametr i nie ma co na niego zwracac uwage. Czas reakcji matrycy moze miec jakies znaczenie przy grach z konsoli...tak czy siak ja z tych 3 wybralbym Sony32EX700 do 3.5tys chyba nic lepszego nie bedzie, dodatkowo Sony ma lepsze glosniki, chyba ze masz od tego kino domowe. Ogolnie na poczatek polece Ci wizyte w sklepach w celu obejrzenia tych modeli dla porownania, ew bardziej profesjonalnie prezentacja w domu - kontaktuj sie z Kiki
 

szfagier

New member
Witam,
...

Preferowana wielkość matrycy: wygląda że ok 50"
Preferowana technologia: LED, ostatecznie LCD
Preferowane marki: Samsung, Sharp, Sony, Philips - niestety nie znam się na jakości obecnie produkowanych TV
...
Jaka odległość od ekranu: ok. 4 m-4,5 m
...
Jaka klasa cenowa: 2500-3000 tys. jeśli jakiś bardzo dobry model to i pod 4000

Przy takich warunkach i takich wymaganiach to min 7-8tys zl i wtedy mozna cos polecic
 

zslawek

New member
Przy takich warunkach i takich wymaganiach to min 7-8tys zl i wtedy mozna cos polecic
Witam
To jaki inny telewizor (nie musi być LED ani LCD) byś polecił w cenie do 3-3,5 kpln aby można było oglądać programy cyfrowe i analogowe z PKiN w warunkach jakie opisałem poprzednio.
Pozdrawiam
 

titawa

New member
Witam
potrzebuję pomocy noszę się z zamiarem kupna nowego telewizora tylko nie wiem co wybrać plazma, lcd,lcd led.
kwota chyba max około 6k
odległość od telewizora około 4 m
oglądany na wprost i po niewielkim skosie
myślałem 46-50 cali
sygnał "N"
głownie wieczorami bym oglądał ale w dzień też chciałbym mieć obraz dobrej jakośći
pokój średnio nasłoneczniony,okno za telewizorem, rolety
wykorzystywany do filmów dvd, blu ray, gier PS3
sport mnie nie interesuje
teraz posiadam plazme samsung PS 42C91H
 

szfagier

New member
Witam
To jaki inny telewizor (nie musi być LED ani LCD) byś polecił w cenie do 3-3,5 kpln aby można było oglądać programy cyfrowe i analogowe z PKiN w warunkach jakie opisałem poprzednio.
Pozdrawiam


Przy takiej kwocie to zostalbym chyba przy 46":
-Toshiba 46xv635
-Sharp 46X8E
-Sony 46EX402 (500 raczej nie wyrwiesz za 3,5tys zl)

ciezko na prawde jest poradzic, bo kwota jest na prawde niska
 

marioking

Member
Myślę nad zakupem TV LED, w specyfikacji podoba mi się Philips 32PFL7605H ale jest w kolorze srebrnym, a wolałbym czarny. Co alternatywnie byłoby równie dobrym wyborem?
 
Do góry