Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kazik74

New member
mrbox napisał:
Proszę o pomoc w wyborze TV. Oto moje parametry:
Jakie masz warunki -pokój 3,1m x 5m;
Preferowana wielkość matrycy –
37”;
Preferowane
marki brak;
Preferowana technologia tu nie wiem, stawiałbym na plazmę ale jestem otwarty na inne propozycje;
Jaki sygnał – kablówka - pakiet cyfrowy;
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? –
80%na wprost, 20% z boku;
Jaka odległość od ekranu – 2,5 – 2,8m;
Jakie urządzenia do podłączenia –
DVD;
Jaka klasa cenowa – 2000 do ok. 4000;
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – więcej wieczorem;
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – pokój dobrze nasłoneczniony;
Ile osób zasiada przed telewizorem – 1-4;
Jaki masz ulubiony program – filmy przyrodnicze, informacyjne;
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – tak, niewielkim;
Jaki masz telewizor - Philips CRT 19”;
Ma stać czy wisieć –
stać;
Czy ma być HD Ready czy Full HD –
Full HD;

Jeśli masz faktycznie dobrze nasłoneczniony pokój, zastanów się nad zakupem plazmy. Komfort oglądania może być średni. A poza tym ( co prawda nie jestem ekspertem ), ale nie spotkałem 37" plazmy z Full HD, a już na pewno nie ma takiej w kwocie do 4.000.
Na Twoim miejscu przeanalizowałbym zakup Panasonic 37LZD85 lub Sharp 37XL8.
 
kiki napisał:
z modeli 40" masz tylko :
Sony 40 W 4000
Samsung B 650
Te mieszczą się w Twojej klasie.
kiki
a możesz podać różnice między tym soniaczek a jvc P80?? Jak ten soniacz wypada w bezpośredniej konfrontacji?? Obecnie mam p80 i spełnia on moje oczekiwania w 100%, jedyny minus jaki znalazłem to jego wielkość bo tylko 32 cale ma :):)
Ten sony troche mi namieszał w głowie i ciekawie się prezentuje, muszę trochę więcej o nim poczytać. Jedyna rzecz jaka mi się w nim niepodoba to to, że podobno ma problem z przyjęciem rozdziałki 1920x1080 po kablu d-sub:confused::confused:

pozdrawiam
 

Kwas_91

New member
Witam, chciałbym kupić teraz telewizor LCD.Będzie to mój pierwszy telewizor tego typu. Służyć ma on tylko do grania na Xboxie 360 i oglądania filmów HD z komputera (a później z Blue-Raya). Zwykła telewizja w ogóle mnie nie interesuje. W grę wchodzi tylko 32 cale, na więcej nie mogę sobie pozwolić.

Telewizory które wymieniam* są dostępne u mnie na miejscu. Który z nich by się najlepiej nadawał do moich potrzeb? Ew. jaki inny polecacie?

Panasonic TX32LX85P
SHARP LC32D65
LG 32LG3000
Samsung LE32A430
SONY KDL 32 S4010
Samsung LE 32 A454
LG 32LG5600
LG 32LG4000
Toshiba 32XV500
SHARP LC32RD8E
SHARP LC32D654E
LG 32LG6000

*byłem dziś w sklepie spisać modele, za ewentualne błędy przepraszam ;)
 

cypis1

New member
kiki napisał:
Cypis 1
U Ciebie aż prosi się o wielkość 42"
I rozpocząłbym od full hd i 100 Hz - czyli Sharp 42 DH 77
Toshiba 42 RV 555
Dalej 42 S90 JVC
Inne w klasie cenowej możesz odpuścić.

Dziękuję kiki - chyba jednak będę musiał zejść do 37 cali, bo moja żona mimo wielu tłumaczeń i dyskusji nie chce zaakceptować faktu, że telewizor może kosztować więcej niż 2 tys zł :(... Do 3 tysięcy z małym hakiem przekonam ją metodą faktów dokonanych i chyba przebaczy ;). Jednak cena polecanego przez ciebie sharpa (powyżej 4 tys.), a nawet toshiby (bliżej 4 niż 3 tys.) jest już psychologiczną barierą, której nie mam siły kruszyć. Z kolei do JVC, który z tej trójki jest najtańszy - nie mam zaufania, czytałem jakiś test, gdzie wypadł sporo gorzej od samsunga 656, no i chyba nie ma 100 hz.

... a co myślisz o tym nowym samsungu B650? Co prawda jego cena w wersji 40" też jest jeszcze zbyt blisko 4 tys. ;), ale... 37" jest już spokojnie w zasięgu.
 

cypis1

New member
p.s. i jeszcze jedno: kto mi wytłumaczy dlaczego różnica w cenie toshiby RV555 w wersji 37" w stosunku do 42" to niemal tysiąc PLN ? wychodzi, że cal panelu to luksus wartości 200 zł - absurd! Chyba, ze wersja 42" ma coś czego nie ma mniejsza, hmmm...
 

Krotek

New member
Od dłuższego czasu przeszukuję internet w poszukiwaniu odpowiedzi na nękające mnie pytanie. Wszyscy zastanawiają się jak wybrać odpowiedni telewizor, a czy ktoś sobie zadał na czym ten telewizor postawić? :roll:Jestem szczęśliwym posiadaczem Sharp Aquos LC-46DH65E. Na początku z kuzynek cieślą chciałem sam dla siebei zrobić jakąś ładną gablotę, która miała dać upus mojej smykałce desingerskiej :p W końcu doszedłem do wniosku, że lepiej jest kupić jakiś gotowy mebel, dzięki któremu mój salon świetnie komponowałby się z telewizorem. Myśle o modelu STZIN421455/BK ze sklepie standland.pl. Teraz pytanie do osób, które przerabiały juz podobną bolączkę z wyborem odpowiedniej "bazy" dla swojego TV. Czy brytyjski standard hartowania szkła BS6206A jest także uwzględniany w Polsce?

Pozdrawiam
 

cypis1

New member
krotek bez urazy, ale po co zaśmiecasz ten wątek rozważaniami o stoliku pod TV?... w ten sposób możemy szybko dojść np. do dyskusji o rowerach (bo żeby przyjemnie się oglądało telewizję, dobrze jest wcześniej trochę się dotlenić - dotleniony mózg = lepszy odbiór kolorów ;)) albo farbach do ścian (żeby TV komponował się z wnętrzem) itd...
 

mrtnwck

New member
Na początek się przywitam, bo to mój pierwszy post na forum... chociaż od miesiąca nie robię nic, tylko studiuję poszczególne wątki w poszukiwaniu odpowiedniego tv... i od razu mówię, że się nie znam i proszę o wyrozumiałość... wolę oficjalnie spytać, bo co prawda już się zdecydowałam, ale decyzję zawsze można zmienić. Póki co obstawiam jvc 42" serii P80 (poczytałam o nim troche, podobno dobrze sobie radzi z sygnałem z anteny dachowej, a tylko taką mam), zastanawiam się natomiast, czy warto przyjrzeć się innym markom... dla ułatwienia tabelka poniżej:

Jakie masz warunki - pokój 4x5 m - telewizor na krótszej ścianie
Preferowana wielkość matrycy – 42" (a przynajmniej nie mniejsza)

Preferowane
marki – brak
Preferowana technologia – lcd
Jaki sygnał – antena dachowa

Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? –
na wprost
Jaka odległość od ekranu – 3,5 - 4 m

Jakie urządzenia do podłączenia –
DVD (ale bez wejścia hdmi)
Jaka klasa cenowa – 3000 +- 500 (suma wyjściowa, jeśli znajdzie się model nieco droższy, warto się zastanowić)

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – pokój w miarę nasłoneczniony, ale można zasłonić okna
Ile osób zasiada przed telewizorem –
1-2
Jaki masz ulubiony program – mam tylko 5 z anteny, wiec trudno mówić o ulubionym, ale głównie tvn i polsat + filmy na dvd
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – 50/50
Jaki masz telewizor - Philips CRT 14" (wiem, wiem... żal :'( )

Ma stać czy wisieć –
stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD – z tego co wiem, to raczej hd ready, full hd mi niepotrzebne


Ważne! Wiem, ale powtórzę - jak to jest z sygnałem z dachówki? Czy przy 42" muszę liczyć się z koszmarnym obrazem?
 

emivo

Member
Kiki to znowu Ja...precyzuje swoje kryteria i proszę o pomoc.
Jakie masz warunki? - pokój 2.6x2.7m
Preferowana wielkość matrycy - 32”
Preferowane marki - nie mam sprecyzowanej
Jaki sygnał? - kablówka (multimedia)w przyszłości cyfrowa telewizja HD
Jaka odległość od ekranu? - ok 2.5m
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka klasa cenowa? – do ok 2500 tysiąca
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? – raczej wieczór, noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? - Okno znajduje po prawej stronie łóżka czyli lewej Lcd (zachodnia strona)
Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2 osoby
Jaki masz ulubiony program? - Tvn, Discovery, Animal planet,filmy, seriale
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła? – głównie przy włączonym
Ma stać czy wisieć? - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD -Full HD, 100Hz, TunerDVB-T+ (MPEG4),

Z góry dziękuję i pozdrawiam.:)
 

jarpo

Member
W poszukiwaniu optymalnego rozwiązania

Witam wszystkich serdecznie!


To mój pierwszy post więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Noszę się z zamiarem kupna telewizora i oczywiście pierwsze pytanie to plazma czy lcd? Nie jestem do końca zdecydowany ale na dzień dzisiejszy bardziej skłaniam sie ku plazmie. Telewizor miałem zamiar kupić za pół roku (wiadomo w lecie mało się ogląda) ale troszkę wystraszyłem sie tym, że firmy odchodzą od plazmy i za te pół roku może być problem z wyborem czegoś sensownego. Jeśli moje obawy są nieuzasadnione to tylko mogę się z tego cieszyć.
Moja sytuacja jest dość szczególna. Nie chcę zmieniać mebli (takie jak mam trudno teraz będzie kupić i nawet nie chcę myśleć ile mogą kosztować), a to pociąga za sobą sytuację, że telewizor musi stać na narożnym stoliku. Stolik ma oczywiście swoje wymiary i tu niestety prawdopodobnie będę zmuszony do zakupu telewizora o przekątnej 37 cali (no może 40 się zmieści, ale z pewnością nie każda). Stolik stoi w narożniku ściany zachodniej i północnej. Od strony południowej mam okno. Oczywiście stosuję rolety ale w dzień i tak jest dość jasno. Odległość z jakiej będę oglądał telewizję to około 3 - 3,5m (pokój 4,5 x 4,5) a usytuowanie stolika wymusza oglądanie pod kątem. Telewizor będzie mi służył do oglądania telewizji (naziemna i satelitarna C+) oraz do oglądania filmów DVD i Divix. Nie mam zamiaru używać go do gier i komputera. Czytając Wasze forum i rozmawiając z kolegami znającymi się na rzeczy doszedłem do wniosku, że chyba jednak plazma bo LCD aby w pełni zaspokoiło moje oczekiwania będzie dużo droższe. Zaciekawiły mnie oferty Panasonica. Na przykład TH37PV8, TH37PX8 czy TX37X10E. Będę bardzo wdzięczny za fachowe porady w tym temacie. Ja do niczego nie jestem uprzedzony i nie upieram się na żaden konkretny model. To tylko luźne propozycje. Co o tym sądzicie?
Dla osób które mają możliwości sprawdzić (i chce im się w to bawić) jaki model zmieści się na moim stoliku podaję jego wymiary. Stolik jak zaznaczyłem jest narożnym, ale blat ma kształt pięcioboku. Wymiary narożne to 81,5cm x81,5cm (mamy tu kąt prosty) następnie pod kątem prostym odmierzamy odcinek (z jednej i drugiej strony) równy 22,5cm powstałe punkty łączymy ze sobą (mamy tu około 83cm) i już mamy kształt blatu stolika. Myślę ze chyba nic się nie stanie jak telewizor będzie wystawał za ścięcie (22,5cm). Może zbyt namieszałem, ale jak ktoś zacznie rysować to będzie wiedział o co chodzi. Jeszcze raz pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję Waszych sugestii i rad.
 

_UkaRZ_

New member
jaki lcd

Witam,

Zastanawiam nad kupnem LCD TV. Do tej pory byłem zdecydowany na Samsunga LE37A551, choć nie wiem czy to akurat najlepszy dla mnie wybór. Tak czy inaczej, ostatnio bardzo trudno dostać ww. model. Obecnie zastanawiam się nad Samsungiem LE37B550, LG 37LG5000 i 37LG6000.

Proszę o wskazanie optymalnego dla mnie modelu, niekoniecznie musi być to jeden z ww. TV.

Oto moje warunki:
Jakie masz warunki = pokój 3,5x6,5m
Preferowana wielkość matrycy = 37-42
Preferowane marki = bez znaczenia
Preferowana technologia = LCD
Jaki sygnał = Cyfra+
Jaka odległość od ekranu = 2-3m
Jakie urządzenia do podłączenia = DVD, PC, wkrótce BR
Jaka klasa cenowa = 2000-2500zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 50/50
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = pokójw miarę nasłoneczniony, ale posiadam żaluzje
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2-3
Jaki masz ulubiony program = Orange Sport, często filmy DivX z komputera
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = 50/50, lampka lawowa
Jaki masz telewizor = Trilux 25"
Ma stać czy wisieć = stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD
 

niedzwiedzx

New member
Nie wiem co wybrać

Witam,

Jakie masz warunki? - pokój 6x3,5m
Preferowana wielkość matrycy - 42” - 46"
Preferowane marki - Sony, Philips, Samsung, Sharp
Jaki sygnał? - Blu-ray po HDMI, Cyfra+ HD
Jaka odległość od ekranu? - 3m max
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost z boku również
Jaka klasa cenowa? – 6000 zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? – 50/50
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? – średnie , okno jest na północnej stronie
Ile osób zasiada przed telewizorem? - od 1 do nawet 6
Jaki masz ulubiony program? - TVN, Discovery HD, National, Comedy Central,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła? – po ciemku
Ma stać czy wisieć? - Wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD - Full HD

Zastanawiam się nad Phillipsem 42PFL9703 i Sony KDL- 46W4710 lub KDL-46V5500 ale nie mam pojęcia który wybrać
 
Ostatnia edycja:

T-omekk

New member
Wita po raz pierwszy wszystkich na forum. Kilka najbliższych dni to wybór telewizora LCD, którego muszę dokonać.

Jakie masz warunki = pokój 3,5x5m
Preferowana wielkość matrycy = 32
Preferowane marki = bez znaczenia
Preferowana technologia = LCD
Jaki sygnał = antena naziemna i Cyfra+
Jaka odległość od ekranu = ok 2,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia = DVD, dekoder Cyfry +
Jaka klasa cenowa = 2000-2700zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 50/50
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = pokójw miarę nasłoneczniony, ale posiadam żaluzje
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2
Jaki masz ulubiony program = Canal + i programy podstawowe
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = 50/50
Ma stać czy wisieć = stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD = bez znaczenia

Zastanawiałem się do tej pory nad SHARP DH77E i SAMSUNG B650. Od Sharpa odstraszyły mnie trochę opinie użtkowników, którzy już na tym forum pisali i defektach tego modelu. Natomiast marka Samsung jakoś mnie nie przekonuje do końca.

Czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakieś alternatywne modele do ww.? Obecnie jestem zdecydowany na Sharpa, ale może jest coś lepszego w tej cenie? Dla uzupełnienia: chciałbym, żeby mój TV miał 100Hz i MPEG4.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 

tetrus

New member
Witam
Jakie masz warunki = 3,5x4
Preferowana wielkość matrycy = 32-42
Preferowane marki = brak
Jaki sygnał = sd, hd, cyfrowa telewizja naziemna
Jaka odległość od ekranu = 2-2,5m
Jakie urządzenia do podłączenia = komp, dvd, sat
Jaka klasa cenowa = 3000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = wieczor, noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = srednie w ciagu dnia, popoludniu duze
Ile osób zasiada przed telewizorem = 1-2
Jaki masz ulubiony program =
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = raczej bez
Jaki masz telewizor = crt 21
Ma stać czy wisieć = stac
Czy ma być HD Ready czy Full HD = preferuje full hd
Co Cię wkurza w telewizorach = swiatlo padajace z okna na ekran...

Wazne jest zeby telewizor mial mpeg4.
 

garero

New member
Jakie masz warunki = pokój 5x5m
Preferowana wielkość matrycy = 32 (ew 37)
Preferowane marki = bez znaczenia
Preferowana technologia = LCD
Jaki sygnał = C+
Jaka odległość od ekranu = ok 3 m
Jakie urządzenia do podłączenia = kino domowe, dekoder cyfrowy C+, xbox360
Jaka klasa cenowa = do 2600zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 40/60
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = duże, ale regularnie zasłaniam okna ;-)
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2 (czasem 4)
Jaki masz ulubiony program = piłka nożna na c+, discovery, dvd, divix
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = 50/50
Ma stać czy wisieć = stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD = bez znaczenia

Głównym powodem zmiany tv jest zakup Xboxa dla dzieci (i dla mnie).
 

_UkaRZ_

New member
Witam raz jeszcze,

Udalo mi sie zdobyc dodatkowe pieniadze na zakup LCD, wiec postanowilem jeszcze raz napisac.

Oto moje warunki:
Jakie masz warunki = pokój 3,5x6,5m
Preferowana wielkość matrycy = 32-42
Preferowane marki = bez znaczenia
Preferowana technologia = LCD
Jaki sygnał = Cyfra+
Jaka odległość od ekranu = 2-3m
Jakie urządzenia do podłączenia = Cyfra+, DVD, PC (gry, filmy).
Jaka klasa cenowa = 3000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 50/50
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = pokój w miarę nasłoneczniony, ale posiadam żaluzje
Ile osób zasiada przed telewizorem = 4-5
Jaki masz ulubiony program = Orange Sport, często filmy DivX z komputera
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = 50/50
Jaki masz telewizor = Trilux 25"
Ma stać czy wisieć = stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD

Obecnie zastanawiam sie nad:
- Toshiba 37RV555;
- Toshiba 40XF350PG;
- Hitachi L42VP01C;
- Sharp 37D65E;


A moze SHARP LC32XL8E badz tez jeszcze cos innego?

Prosze o pomoc i z gory dziekuje.
 

melon100

New member
32"-37" FullHD czy warto ?

Witam wszystkich i proszę o radę i pomoc w zakupie LCD :)
Po przeglądnięciu wątków jaki TV LCD kupić doszedłem do wniosku że najlepiej bedzie jak sam wybiorę model w sklepie ,a jeszcze lepiej by było zrobić prezetacje u siebie w domu wybranych modeli ;) Ale to chyba możliwość dla LCD z wyższej półki .Zastanawia mnie czy warto kupować LCD 32"-37" FullHD bo spotkałem się z opinią że przy tej rozdzielczości nie ma różnicy miedzy HD. Czy może lepiej poszukać lepiej wyposażone TV z HD np z 100Hz. A i czy 100Hz faktycznie się przydaje bo tu równierz opinie są różne .Co do sygnału SD pewnie jakaś poprawa jest ale czy sygnał podawany przez HDMI też bedzie lepszy ? .

Pozdrawiam
Wesołych Świąt
 

Birdd

New member
Witam wszystkich,

Jakie Jakie masz warunki = pokój 5x4,5m
Preferowana wielkość matrycy = 32-37
Preferowane marki = bez znaczenia
Preferowana technologia = LCD
Jaki sygnał = UPC
Jaka odległość od ekranu = 3-4m
Jakie urządzenia do podłączenia = dekoder cyfrowy UPC, PC
Jaka klasa cenowa = 2500zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 30/70
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = pokójw miarę nasłoneczniony, ale posiadam żaluzje
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2
Jaki masz ulubiony program = informacyjne, DivX, film, discovery, XBOX 360
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = 50/50
Jaki masz telewizor = Samsung crt 21
Czy ma być HD Ready czy Full HD = raczej Full HD
Ma stać czy wisieć = stać
 
Ostatnia edycja:

sero2004

New member
witam bardzo prosze o pomoc w wyborze LCD



Jakie masz warunki = pokój 5x6
Preferowana wielkość matrycy = 46
Preferowane marki = bez znaczenia
Preferowana technologia = LCD
Jaki sygnał = Cyfra+
Jaka odległość od ekranu = ok 5 m
Jakie urządzenia do podłączenia = DVD, dekoder Cyfry +
Jaka klasa cenowa = 4000-5000zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 50/50
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = duze naslonecznienie
Ile osób zasiada przed telewizorem = 4
Jaki masz ulubiony program = pogramy sportowe
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = przy wlaczonym swietle
Ma stać czy wisieć = wisiec
Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD
 
Do góry