Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

AntyPL

New member
Witam.

Przymierzam się do kupna LCD, lecz nie bardzo się na tym znam to i mam problem w wyborze odpowiedniego modelu :).Na telewizor mogę wydać maksymalnie do 4000 zł.Zależy mi na dobrym TV, najważniejsze by nie smużył, miał piękną czerń a także inne kolory.


Oto moje warunki:
Jakie masz warunki = pokój 5m X 3m
Preferowana wielkość matrycy = 37 cali
Preferowane marki = brak
Preferowana technologia = Full HD
Jaki sygnał = "n"
Jaka odległość od ekranu = 2.5m - 3m
Jakie urządzenia do podłączenia = PS3
Jaka klasa cenowa = 3500 - 4000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = Trochę wiecej w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = pokój miarę nasłoneczniony, ale posiadam żaluzje
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2
Jaki masz ulubiony program = Głównie oglądam sport, filmy oraz gram na konsoli
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła =Bez światła
Ma stać czy wisieć = Stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD, 100Hz, TunerDVB-T+ (MPEG4)

Miałem na oku takie TV jak: Sharp LC-37X20E czy Sharp LC-37XL8E ,ale to już chyba starsze modele.

Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze, mam nadzieje ,że można kupić dobry LCD 37 calowy za ta kwote.
 
Ostatnia edycja:

kenedy

New member
LCD 32'' do 1500zł JAKI WYBRAC?? prosze o pomoc

Witam! Mam zamiar kupic nowe LCD 32'' do 1500zł ale do konca nie wiem, ktory jest lepszy...moje propozycje to :
LG 32LG3000

LG 32LG2000

Panasonic VIERA TX-32LX80

SAMSUNG 32A330

TOSHIBA 32AV500




Jakie masz warunki = pokój 6m X 5m
Preferowana wielkość matrycy = 32cali
Preferowane marki = brak
Preferowana technologia = brak
Jaki sygnał = cyfra i naziemna
Jaka odległość od ekranu = 4m
Jakie urządzenia do podłączenia = dvd,dekoder cyfry
Jaka klasa cenowa = 1500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = okna od polnocy, poludnia i zachodu
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2
Jaki masz ulubiony program = filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = przy swietle
Ma stać czy wisieć = stać
Jaki masz telewizor = Trilux 28"
Czy ma być HD Ready czy Full HD = co bedzie to bedzie



Prosze o szybka pomoc. Dziekuje i pozdrawiam kenedy
 
Ostatnia edycja:

Damaran

New member
Witam po raz kolejny, pora na zakup kolejnego TV i ponownie nie dla mnie:

Jakie masz warunki = 2,5x4,5
Preferowana wielkość matrycy = 32cali
Preferowane marki = brak
Preferowana technologia = brak
Jaki sygnał = kablówka
Jaka odległość od ekranu = 2-2,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia = XBOX 360, laptop (HDMI)
Jaka klasa cenowa = 1500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = pół na pół z przewagą wieczorem lub w ciemnym pokoju (dobre rolety)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = okno od północy czyli tyle co nic słońca
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2
Jaki masz ulubiony program = filmy, kanały muzyczne
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = pół na pół nie zwracam uwagi nato, przy świetle
Ma stać czy wisieć = stać
Jaki masz telewizor = SONY 23 cale kineskopowy
Czy ma być HD Ready czy Full HD = co bedzie to bedzie

Jestem na 99% chętny na 32 cale LG3000, ale czytałem opinie że jest już stary i nie polecany. Tuner cyfrowy podobno jest "ściemą". Nie wiem nie znam się. Raczej kablówka analogowa i tak będzie przez kolejny rok może 2, a później wstawiają dekoder HD własny. TV - laptop (filmy i grafika) - XBOX 360 a więc dobra płynność obrazu - wszystko na HDMI.

Najelpiej było by zakupić TV na terenie Szczecina, gotowy jednak jestem pokusić się na sklep internetowy, np electro.pl ze względu na ceny.


 

Damaran

New member
Marcin_gps napisał:
W tym przedziale cenowym masz jeszcze m.in.

Panasonic 32lx80
Funai LT6-m32bb
Samsung 32A451

Z tym, że Panas i Samsung nie mają tunera DVB-t, a Funai ma w standardzie MPEG-2, czyli u nas się raczej nie przyda. Za to dają na niego 5 lat gwarancji.

Za LG przemawia ładniejsze wzornictwo i lepszy dźwięk.

Który z nich poradzi sobie najlepej z dynamicznym obrazem i smużeniem oraz analogową kablówką? Tak wiem - testy - ale prosiłbym o odpowiedź tylko w zakresie tych 4 modeli.
 

kerix

New member
Witam jestem nowy na forum dlatego prosze was o wyrozumiałość i pomoc w wyborze tv. CHodzi mi głownie o tv pod konsole xbox360.


Jakie masz warunki = 7x6
Preferowana wielkość matrycy = 32cali
Preferowane marki = brak
Preferowana technologia = brak
Jaki sygnał = Jaka odległość od ekranu = 2-2,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia = XBOX 360
Jaka klasa cenowa = >1800/1900
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = pół na pół z przewagą wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = w miarę nasłoneczniony
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2
Jaki masz ulubiony program = filmy, kanały muzyczne,xbox360:)
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = pół na pół nie zwracam uwagi nato, przy świetle
Ma stać czy wisieć = stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD = jaki lepszy pod konsole, dobrze by było żeby był przyszłośćiowy.

P
oczątkowo myślałem o toshibie 32xv500 bądź 550pg ale nie wiem czy one by były dobre dlatego bardzo was proszę o rade w tej sprawie bo nie znam się wogole.
 
Ostatnia edycja:

stefi-x

New member
LCD pod xbox'a

Po pierwsze witam :)
Moje warunki to:
Wymiary pokoju - 3,5m x 4,5m
Preferowana wielkość matrycy - 37" (tylko ta)
Preferowane marki - brak
Preferowana technologia- Full HD
Jaki sygnał
- cyfra na zwykłym złączu
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? - na wprost
Jaka odległość od ekranu - 3m
Jakie urządzenia do podłączenia - Xbox 360 - prawie tylko i wyłacznie do grania., oraz cyfra+
Jaka klasa cenowa - do 3000 ewentualnie max 3500zł.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy - 50/50
Jakie masz nasłonecznienie pokoju - 1 okno- z lewej strony telewizora
Ile osób zasiada przed telewizorem - 1-2
Jaki masz ulubiony program - Liga hiszpańska na C+
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - średnia lampa ale to tylko w nocy, głównie bez światła
Jaki masz telewizor - 40" Sony Bravia ale potrzebuje nowego.
Ma stać czy wisieć - tylko stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD - Full HD 100HZ i wszystkie inne parametry pod xbox'a.

Telewizor ma być w 90% pod xbox'a i tylko 37' w full HD i 100 HZ.
Z góry dziękuje za odpowiedź. Bardzo prosze o pomoc w wyborze :)
Pozdrawiam wszystkich :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
stefi-x -
do Twoich potrzeb mieszczące się w klasie cenowej są :
Toshiba 37 RV 555
Sharp 37 Xl8
Panasonic 37 G10
oraz
Hitachi 37V01
I pamiętaj o kalibracji - bo modele ostatnio są słabo kalibrowane.
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html

============================================
kerix -
w klasie cenowej chyba nic lepsze nie wymyślisz od tej Toshiby.
Szczególnie że ma być głownie do konsoli . Bo telewizji nie zawsze bedzie dobrze :(
Jeśli sporo będziesz oglądał telewizji to sprawdź jeszcze
Panasonica LX80 i Sharpa D44
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23927
============================================
Damaran -
niestety nie wiem co jest w sklepach w Szczecinie ale model
Panasonica LX80 za 1599 zł powinien spełnić oczekiwania szczególnie płynności i skalowania w SD.
Jedynie musisz się śpieszyć z dostępnością. Bo nowe modele są bardzo drogie.

============================================
kenedy
ponieważ i cyfra i naziemna - to rozpoczynałbym jednak od telewizora i extra skalowaniu SD- Sharpa D 44
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23927
8634e6c5350ddddcmed.jpg


=================================================
AntyPL -
Masz extra warunki do zakupu dobrego modelu o dużej płynności z uwagi na odległość od telewizora.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=36545
JVC 37 VD1

041_P1140090.JPG


Tak prezentują się od tyłu
044_P1140093.JPG


Proszę zwrócić uwagę na nowe krzyżakowe połyskujące podstawy
045_P1140094.JPG



Toshiba 37 RV 555
Panasonic 37 G 10
Sharp 37 Xl8
Loewe 37 Modus
================================================
sero2004
masz extra odległość która wybacza wiele nie dokładności i będzie spora paleta do wyboru:
46 S 90 JVC
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27285
46 XL2 Sharp
Panasonic 50 PZ 80
No i powinieneś pomyśleć o prezentacji w domu.

================================================
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Birrd-
Ja obstawałbym za wielkością 37" - bo już ta odległość eliminuje niedoskonałości . A nawet możesz szarpnąć się na dobry model 42" za niewielka dopłatą:
42 Sharp SB 55
42 JVC R90
42 Hitachi VP01
42 Toshiba X 3000
JVC 42 P80
Oczywiście wybór należy do Ciebie
Zaś 37" :
Hitachi 37 VP01
Sharp 37 d 65
Samsung 37 A 656
=================================================

melon100
za mało danych - najpierw odpowiedz na wszystkie pytania

=================================================

UkaRZ
-
ja spokojnie sięgałbym po wielkość 42"
Hitachi 42 VP01
JVC 42 R90
Toshiba 42 X 3000
I kalibracja:
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
=================================================

garero
- też sięgałbym po 37" i to spokojnie przy Twoich warunkach.
Masz dobry model 37 D 65 Sharpa, 37 Hitachi V01, 37 Panasonica LZ8
Chyba że ciut dołożysz to wystarczy na Toshibe 37 RV 555

================================================

tetrus
na lcd 42" z MPEG4 - nie wystarczy
ale na 40 B 550 Samsunga - tak

=================================================
t-omekk
zgodnie z deklaracją dobry wybór to:
32 Sharp XL8
32 Sharp DH77 - możesz być spokojny o jakość.
"trochę" sprzedaliśmy i do nas nie trafił zaden wadliwy model.

=================================================
niedzwiedzx
Tu bezapelacyjnie musi być duża płynność:
Panasonic 50 Pz80
JVC 46 S 90
Sharp 46 XL2
Sony 46 W 4500
Sharp 46 DH 77

=================================================

jarpo -
każdy telewizor się zmieści na Twoim stoliku , ale podaj jaka masz klasę cenową ?

=================================================

emivo -
masz bardzo prosty wybór
Sharp 32 DH 77 . I nie musisz się martwic o jakość bo jest extra w tej klasie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38305
Programy informacyjne, studyjne - to czysta przyjemność oglądania
018_P1140696.JPG


=-===============================================
mrtnwck :
Masz dobre modele w klasie:
JVC 42 R 10 - nowy model.
Toshiba 42 RV 555
Hitachi 42 Vp01

=================================================
 

Nazgul

New member
Witam.
Kiki tym razem potrzebuje telewizor dla rodziców ludzi już troche starszych który bedzie słuzył tylko do ogladania telewizji - niestety sygnał nie jest rewelacyjny (analogowa osiedlówka satelitarna) - a więc zależy mi na na jednej rzeczy, żeby z tego sygnału wycisnąć jak najlepszy obraz.

warunki:
Jakie masz warunki = pokój 4,3m X 3,1m
Preferowana wielkość matrycy = 32 cali (ewentualnie 26 cali)
Preferowane marki = brak, stawiamy na jakość
Preferowana technologia = może być HD redy
Jaki sygnał = analogowa osiedlówka nie najlepszej jakości
Jaka odległość od ekranu = 2.8m - 3,1m
Jakie urządzenia do podłączenia = antena no może jakiś prosty odtwarzacz DVD, który bedzie w użyciu raz do roku
Jaka klasa cenowa = powiedzmy do 1.800 - 2.500 zł (zależy od jakości obrazu)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = wiekszość w dzień, w nocy przy lampie
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = telewizor będzie stał na tle okien wychodzących na zachod - po południu od 16 do 19 słońce wali prosto w okna - są lekkie żaluzje.
Ile osób zasiada przed telewizorem = 1 -2
Jaki masz ulubiony program = programy publicystyczne, rozrywkowe, seriale, filmy, sport - wszystko z tv
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = przy lekkim światle - lampa
Ma stać czy wisieć = Stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD = HD redy, TunerDVB-T+ (MPEG4 - obowiązkowo Tata sobie zażyczył)

Jak wyglądają warunki prezentacji w domu u Klienta ?

Pozdrawiam Nazgul.
 

garero

New member
kiki napisał:
garero
- też sięgałbym po 37" i to spokojnie przy Twoich warunkach.
Masz dobry model 37 D 65 Sharpa, 37 Hitachi V01, 37 Panasonica LZ8
Chyba że ciut dołożysz to wystarczy na Toshibe 37 RV 555
Dziękuję. Dziś nty raz oglądałem LCD w akcji i postanowiłem lekko wspomóc budżet. I w moim prywatnym rankingu prowadzą dwa modele:

Sony KDL 37 V 4500 oraz Samsung LE 37 B550 (ten ostatni mnie dziś szczerze oczarował)

Czy możesz ustosunkować się do tego wyboru w świetle poprzednich info.
 

Birdd

New member
Kiki wielkie dzięki za pomoc, a co do 42" to początkowo myślałem o tej wielkości ale po sparawdzeniu wymiarów okazało sie że będzie problem z wciśnięciem go na stolik i zmuszony jestem pozostać przy 37"
 

jarpo

Member
[FONT=Times New Roman, serif]
jarpo napisał:
Witam wszystkich serdecznie!
To mój pierwszy post więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Noszę się z zamiarem kupna telewizora i oczywiście pierwsze pytanie to plazma czy lcd? Nie jestem do końca zdecydowany ale na dzień dzisiejszy bardziej skłaniam sie ku plazmie. Telewizor miałem zamiar kupić za pół roku (wiadomo w lecie mało się ogląda) ale troszkę wystraszyłem sie tym, że firmy odchodzą od plazmy i za te pół roku może być problem z wyborem czegoś sensownego. Jeśli moje obawy są nieuzasadnione to tylko mogę się z tego cieszyć.
Moja sytuacja jest dość szczególna. Nie chcę zmieniać mebli (takie jak mam trudno teraz będzie kupić i nawet nie chcę myśleć ile mogą kosztować), a to pociąga za sobą sytuację, że telewizor musi stać na narożnym stoliku. Stolik ma oczywiście swoje wymiary i tu niestety prawdopodobnie będę zmuszony do zakupu telewizora o przekątnej 37 cali (no może 40 się zmieści, ale z pewnością nie każda). Stolik stoi w narożniku ściany zachodniej i północnej. Od strony południowej mam okno. Oczywiście stosuję rolety ale w dzień i tak jest dość jasno. Odległość z jakiej będę oglądał telewizję to około 3 - 3,5m (pokój 4,5 x 4,5) a usytuowanie stolika wymusza oglądanie pod kątem. Telewizor będzie mi służył do oglądania telewizji (naziemna i satelitarna C+) oraz do oglądania filmów DVD i Divix. Nie mam zamiaru używać go do gier i komputera. Czytając Wasze forum i rozmawiając z kolegami znającymi się na rzeczy doszedłem do wniosku, że chyba jednak plazma bo LCD aby w pełni zaspokoiło moje oczekiwania będzie dużo droższe. Zaciekawiły mnie oferty Panasonica. Na przykład TH37PV8, TH37PX8 czy TX37X10E. Będę bardzo wdzięczny za fachowe porady w tym temacie. Ja do niczego nie jestem uprzedzony i nie upieram się na żaden konkretny model. To tylko luźne propozycje. Co o tym sądzicie?
Dla osób które mają możliwości sprawdzić (i chce im się w to bawić) jaki model zmieści się na moim stoliku podaję jego wymiary. Stolik jak zaznaczyłem jest narożnym, ale blat ma kształt pięcioboku. Wymiary narożne to 81,5cm x81,5cm (mamy tu kąt prosty) następnie pod kątem prostym odmierzamy odcinek (z jednej i drugiej strony) równy 22,5cm powstałe punkty łączymy ze sobą (mamy tu około 83cm) i już mamy kształt blatu stolika. Myślę ze chyba nic się nie stanie jak telewizor będzie wystawał za ścięcie (22,5cm). Może zbyt namieszałem, ale jak ktoś zacznie rysować to będzie wiedział o co chodzi. Jeszcze raz pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję Waszych sugestii i rad.
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, serif]
kiki napisał:
jarpo -
każdy telewizor się zmieści na Twoim stoliku , ale podaj jaka masz klasę cenową ?
Chciałbym zmieścić się o ile to możliwe w 3000zł. Oczywiście im taniej tym lepiej (jak będzie 2500 to będę bardzo zadowolony), ale gdy coś będzie naprawdę ekstra to może ta magiczna granica będzie przekraczalna, ale to musi być coś ekstra. Dziś byłem w sklepie dla idiotów - Częstochowa MM przy Realu. Totalna porażka! Jedynie Sony ładnie grało (podobał mi się Sony KDL-40E4000K) no ale Sony było podłączone pod Blu ray więc nic dziwnego. Reszta podłączone pod sklepową (analog) kablówkę. Nie ma możliwości podpiąć telewizora pod inne źródło. W ten sposób nic nie można wybrać. Oglądałem dość długo Panasonica TX-P42S10E no i w tych warunkach nie zrobił na mnie wrażenia. Sprzedawca twierdził, że widać mleczny obraz (no było to zauważalne) i że w poprzedniej serii to zjawisko występowało w dużo mniejszym natężeniu. Stwierdził, że gdyby on miał wybierać między TX-P42S10E a TX-42PV80 wybrałby osiemdziesiątkę. Niestety tak jak napisałem w sklepowych warunkach nic nie można było porównać. TX-P42S10E ma tuner MPEG2 więc nie wiem czy nie lepiej zaczekać za 10Y (MPEG4) lub kupić taki bez tunera? Tuner dobrze jak będzie (ale nie 2!) jak nie to dokupi się kiedyś.
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, serif]Byłem zdecydowany już na plazmę, teraz już sam nie wiem. Owszem plazmy (w sklepie) troszkę lepiej radziły sobie z obrazem oglądanym pod pewnym kątem, ale było na nich zdecydowanie więcej odbić światła (w tym wypadku sztucznego) więc już nie wiem co robić. LCD-ki owszem miały ładne obrazy, ale chyba były ustawione na bardzo dużych parametrach jeśli chodzi o jaskrawość i nasycenie kolorów. Obawiam się, że w domu już by to tak ładnie nie wyglądało. [/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]Temat co wybrać dalej aktualny. Teraz jak tak myślę to pojawił mi się jeszcze jeden problem. Jak ja poradzę sobie z ustawieniem głośników od kina domowego (kiedyś przecież chyba kupię) gdy telewizor stoi w narożniku pokoju? Telewizor będzie stał w narożniku ściany zachodniej i północnej a ja będę siedział przy ścianie wschodniej (tak gdzieś w połowie) więc jak ustawić głośniki? [/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]Odnośnie telewizora to oczekuję że będzie dobrze radził sobie zarówno z sygnałem analogowym z anteny jak i sygnałem z satelity (C+ na dzień dzisiejszy) oraz DVD i Divixy (po kablu HDMI). Ulubione programy to programy sportowe, popularnonaukowe, filmy itd., czyli bardzo uniwersalny telewizor jest mi potrzebny.[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]Zmierzyłem dokładnie. Na stoliku zmieści mi się telewizor 42 cale (nie jestem pewien, ze każdy) i nic więcej. Niestety cały narożnik będzie „zabudowany”. [/FONT]
 

marek76

New member
Witam.

Na telewizor mogę wydać maksymalnie do 5000 zł. (Wolałbym mniej - mogę poczekać na zniżki cen)

Oto moje warunki:
Jakie masz warunki = pokój 4,7m X 4,7m
Preferowana wielkość matrycy = 40/42 cale
Preferowane marki = brak
Preferowana technologia = brak
Jaki sygnał = sd UPC docelowo w przyszłości cyfrowe UPC lub N
Jaka odległość od ekranu = 3m - 3,5m
Jakie urządzenia do podłączenia = dvd (w przyszłości BD), zestaw KD
Jaka klasa cenowa = 4000 - 4500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 70% wieczór
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = średnie + posiadam żaluzje
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2 - 3
Jaki masz ulubiony program = Głównie filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła =minimalne
Ma stać czy wisieć = Stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD, 100Hz

Zwracam uwagę szczególnie na:
- czerń
- smużenie
- kąty (spowodowane rozmieszczeniem umeblowania)
- nie do końca podoba mi się efekt "teatralny"

Wstępnie zainteresowały mnie:
Panaconic P42G10
Samsung 40B6000/7000
Sony 40W4500
Proszę o uwagi /sugestie
Wielkie Dzięki
 

esh0

New member
kiki, widzę, że jesteś bardzo obeznany w temacie wyboru TV, przejrzałem temat i widziałem, że doradzasz mądrze i ludzie są zadowoleni :) Jeśli to możliwe i nie będzie dla Ciebie kłopotem, to chciałbym, abyś pomógł mi wybrać TV.

Oto moje warunki:
Jakie masz warunki = pokój 3,6m x 4,2m
Preferowana wielkość matrycy = 37...42 cali
Preferowane marki = brak
Preferowana technologia = raczej LCD
Jaki sygnał = Polsat Cyfrowy (nie HD, podłączony przez EURO), komputer (s-video, d-sub)
Jaka odległość od ekranu = 2.8m - 3.2m
Jakie urządzenia do podłączenia = dekoder Cyfrowego Polsatu Echostar DSB-717, komputer, w przyszłości pewnie jakieś dvd
Jaka klasa cenowa = do 2600
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = popołudnia i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = słabo, słońce świeci w pokoju do godziny 10
Ile osób zasiada przed telewizorem = generalnie 2 (na film jakiś - 4)
Jaki masz ulubiony program = brak
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła =bez lub z lekkim doświetleniem ogólnym
Ma stać czy wisieć = stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD = nie wiem, nie znam się
 

unity

New member
Witam,
ja też z prośbą o pomoc w wyborze sprzetu. Sam nie jestem w temacie, a wybór torchę mnie przeraża.

warunki:
Jakie masz warunki = pokój 5,1m X 3,7m
Preferowana wielkość matrycy = 32 cali
Preferowane marki = Samsung, Sharp ale generalnie może być też inny
Preferowana technologia = FullHD
Jaki sygnał = polsat cyfrowy z sygnałem różnie to bywa ale chyba jest ok
Jaka odległość od ekranu = 2.8m - 3,1m
Jakie urządzenia do podłączenia = proste DVD, może w przyszłości coś więcej
Jaka klasa cenowa = powiedzmy do 1.800 - 2.300 zł (zależy od jakości obrazu)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = wiekszość w dzień, w nocy przy lampie
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = z prawej strony duże okno dość nasłonecznione ale są żaluzje.
Ile osób zasiada przed telewizorem = 1-2
Jaki masz ulubiony program = wszystkiego po trochu
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = przy lekkim światle - lampa
Ma stać czy wisieć = Stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD, 100Hz, TunerDVB-T+ (MPEG4)
Dodatkowo byłoby miło gdyby dobrej jakości była czerń i brak smużenia.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
unity
 
Witam.

Na telewizor mogę wydać maksymalnie do 5000 zł.

Oto moje warunki:
Jakie masz warunki = pokój 3,3m X 4,5m
Preferowana wielkość matrycy = 42/46 cale
Preferowane marki =brak
Preferowana technologia = brak
Jaki sygnał = cyfra plus, kablówka, w przyszłości może "N"
Jaka odległość od ekranu = 3m
Jakie urządzenia do podłączenia = dvd , tuner hd cyfra, PC- media center
Jaka klasa cenowa = do 5000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 70% wieczór, 30% dzień
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = bardzo nasłoneczniony pokój, od zachodniej strony okno + drzwi na balkon
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2 - 3
Jaki masz ulubiony program = Głównie filmy, kanały sd, 60 % TV + 40 % PC +gry,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła =lampka
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD, 100Hz

Zwracam uwagę szczególnie na:
- smużenie
- czerń


Wstępnie zainteresowały mnie:
Panasonic P42G10/46G10
Sharp 42DH77/46
Sony 40W4500

Nie wiem czy 46" to nie za dużo przy tej odległości.

Proszę o uwagi /sugestie
Wielkie Dzięki
 
Ostatnia edycja:
Witam.

Na telewizor mogę wydać maksymalnie do 5000 zł za 42", do 5500-6000zl za 46''

Oto moje warunki:
Jakie masz warunki = pokój 3,3m X 4,5m
Preferowana wielkość matrycy = 42/46 cale
Preferowane marki =brak
Preferowana technologia = brak
Jaki sygnał = cyfra plus, kablówka, w przyszłości może "N"
Jaka odległość od ekranu = 3m
Jakie urządzenia do podłączenia = dvd , tuner hd cyfra, PC- media center
Jaka klasa cenowa = do 5000 za 42'', 46'' do 6000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 70% wieczór, 30% dzień
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = bardzo nasłoneczniony pokój, od zachodniej strony okno + drzwi na balkon
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2 - 3
Jaki masz ulubiony program = Głównie filmy, kanały sd, 60 % TV + 40 % PC +gry,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła =lampka
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD, 100Hz

Zwracam uwagę szczególnie na:
- smużenie
- czerń


Wstępnie zainteresowały mnie:
Panasonic P42G10/46G10
Sharp 42DH77/46
Sony 40W4500

Nie wiem czy 46" to nie za dużo przy tej odległości.

Proszę o uwagi /sugestie
Wielkie Dzięki
 
Do góry