Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Jinsaw

New member
LCD 32 lub 37

witam mam zamiar kupic lcd 32 albo 37
odleglosc od tv 2-3m
2 duze okna lacze cyfrowy polsat wkrotce HD
do wydania mam max 5000zl
jaka bedzie roznica miedzy Hd ready a FullHD
sluzyc bedzie glownie do ogladania meczow, filmow akcji i filmow na DVD
prosze o pomoc i sugestie
 
Ostatnia edycja:

Lajski

Member
Kiki dzięki za szybką odpowiedż. Mam jeszcze pytanko co sądzisz o Samsungu LE-40 F86BD - w/g mnie ma wszystko ( 100 Hz, Full HD, 40 cali ) cena ok 5000 zł. Czy podane przez Ciebie modele są od niego lepsze. Dodam ,że c+ odbieram narazie na zwykłym tiunerze więc przydałoby się 100 Hz a modele które podałeś tego nie mają a jedynie N mam w HD. Ten Samsung łaczy FullHD z 100 HZ.
 

Lajski

Member
robert-1000 widzę ze spodobało sie nam to samo :). Powiedz ile kosztuje ten model LCD w MM bo na allego 5099 zł. Pozdrawiam i zdaję się na ocenę KIKI.
 

Lajski

Member
Witam ponownie, odnośnie Samsunga LE-40F86BD doczytałem się że są problemy z podłączeniem N ?- więc sam nie wiem ...
Zacząłem szperać w necie i mam kilka typów, ..... i znowu prośba do kiki o ustosunkowanie się i podpowiedzenie co należy wybrać aby grało dobrze i żeby nie przepłacić :).
Powiem tak postawię chyba na Toshibę ( sugestia kiki ), ale teraz pytanie który model wybrać gdyż różnia się takimi szczegółami ( jak dla mnie ), że fachowiec tylko wie czy warto kupic dany model o 1500 zł drożej bo ma to coś a więc ....
1. Toshiba 42 z 3030 ( bo ma 100 Hz, Full Hd, 2x 30 W ) - 5645 zł !!!!
2. Toshiba 42 x 3000 i 42 x 3000 PG ( różnica w cenie 200 zł - 4229 i 3999 PLN) ale czym sie różnią nie wiem , no i wada brak 100 HZ.
3.Toshiba 42 x 3030 DG ( nie wiem czym sie różni od modeli z pkt 2 ) cena 4137 PLN .

Reasumując kiki, czy warto dopłacic te 1300-1500 zł do modelu 42 Z 3030 aby mieć 100 Hz ?
Czy brak 100 HZ w LCD Toshiby przy odbiorze normalnych kanałów ( nie HD ) z C+ i N będzie bardzo widoczny ?
Jak na tym tle wygląda wspomniany wyżej model Samsunga z ceną ok 5100 Pln ?
Czy Toshiby bez problemu współpracują z N i C+ ?
Dzięki bardzo, pozdrawiam .
 

Dewu

New member
Witam wszystkich!
Im dłużej czytam to forum tym mam większy mętlik w głowie, może więc mi doradzicie - chciałbym kupić tv, cena w granicach 3000-3500zł (+/-). Tv ma służyć początkowo w dużej mierze do oglądania sygnału z kablówki (z naciskiem na transmisje sportowe ;) ), a także w mniejszej mierze - filmów dvd. Nie planuję w ogóle używać tego tv jako monitora do gier, ani podłączać do niego kompa itp. W przyszłości może zaopatrzę się jakiś dekoder cyfrowy (c+ lub n) , ale na razie nie planuję. Tv będzie oglądany przeważnie w porach wieczornych (ok 70-80% całego czasu użytkowania tv).
Pierwszy wybór podał na plazmę Panasonica 37PV80, ale mama i siostra narzekają, że 37" będzie za duży (pokój ok 20m2, tv będzie oglądany z 2-3m) i skupiłem się teraz na LCD 32", który spośród niżej wymienionych będzie najodpowiedniejszy dla moich wymagań?

JVC 32 P80BU
Panasonic 32 Lx70P/700P
Toshiba 32 R3500/R3503
Sharp 32X20E lub 32RD2E
Samsung 32M87BD

A może jeszcze coś innego? ew. spróbować przekonać dziewczyny do plazmy?

Z góry dzięki za odpowiedź
 

Wojcio

New member
Dewu napisał:
Witam wszystkich!

Pierwszy wybór podał na plazmę Panasonica 37PV80, ale mama i siostra narzekają, że 37" będzie za duży (pokój ok 20m2, tv będzie oglądany z 2-3m) i skupiłem się teraz na LCD 32", który spośród niżej wymienionych będzie najodpowiedniejszy dla moich wymagań?

JVC 32 P80BU
Panasonic 32 Lx70P/700P
Toshiba 32 R3500/R3503
Sharp 32X20E lub 32RD2E
Samsung 32M87BD

A może jeszcze coś innego? ew. spróbować przekonać dziewczyny do plazmy?

Z góry dzięki za odpowiedź

Nie daj się, ja mam pokój też około 20m2 i stanowczo powiedziałem że minium 37" i koniec.
osobiście waham się pomiedzy Samsungiem LE37S82 albo R82
ale dziś przykół moją uwagę model Panasonic 37" Viera TH-37PV7P jest tani, plazma, ja nie potrzebuje 3wejść hdmi, nie bede kompa podłączał, prądu też dużo nie bierze a sygnał mam z kablówki lub DVD.
I podobno dla sygnału z kablówki lepsze są plazmy.
Pozatym jak mam wydać prawie 4tyś na jakiegoś lcd-ka i się wkurzać na słaby obraz to ja dziękuje bardzo.
 

doodster

New member
Witam,

Od jakiegoś czasu szykuję się do zakupu telewizorka, im więcej czytam tym bardziej jestem załamany, bo nie wiem na co się zdecydować. Dołączę się więc z prośbą o jakieś propozycje. Mam dość sprecyzowane założenia:
- LCD HD Ready
- raczej 42", chociaż ewentualnie jestem skłonny rozważyć 40" (odległość od TV 3,3m)
- wejście HDMI (to raczej standard), koniecznie component i PC (D-SUB)
- użytkowanie: N, DVD, komputer (nie tylko filmy)
- cena: do tej pory myślałem że zmieszczę się w 4k, ale pewnie z dobrymi parametrami będzie to problem - zatem max 4,5k
- nie interesują mnie dobre głośniki czy jakiś dźwięk przestrzenny, głośniki w zakupionym TV będą od razu wyłączone
- przyciski nie mogą być na górze (tak jak np. w Sharpie)
- max. szerokość TV = 111cm
- dobrze by było, aby nie ważył > 30kg

Pozdrawiam serdecznie,
Doodster
 
Ostatnia edycja:

Loki

New member
Coś ekonomicznego 26"

Witam,
Podobnie jak większosć przedpiszców poszukuję dla siebie telewizora. Biorąc pod uwagę pokój 4*4 m i odległość od ściany na której ma wisieć- jakieś 3-3,5 m sadzę, ze w zupełności wystarczy 26". Telewizor ma być głownie przeznaczony do ogladania kablówki i filmów z komputera ( może od wielkiego święta jakaś gra ;p). Żeby nie było za łatwo z wyborem chcialbym na niego przeznaczyć maksymalnie 2500 zł- z tym, że im mniej pójdzie na telewizor tym lepiej.
Byłbym wdzięczny za każdą (sensowną) radę.

PS.
Próba przebrniecia przez te wszystkie strony z aapytaniami to prawdziwa syzyfowa praca. Odnosze wrażenie, zę na rynku szybciej pojawiają się nowe modele niż ja czytam.
Może by nie było złym roziwązaniem segregowanie tego wzgledem wielkości ekranów??
 
Ostatnia edycja:

jag10

New member
kiki napisał:
jag10 -
1. TOSHIBA 42 X 3000P
2. SHARP LC-42B20E - nowość
3. JVC LT 42 DR 9 BU - nowość
Jesli miałbym ograniczać się to raczej tak.
Ale z pewnością nie odrzucałbym plazmy Panasonica:http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

Dzisiaj byłem w MM i Electroworld i muszę powiedzieć że zraziłem się do Toshiby 42x3000p, jak i do 42x3030pg. Nie chodzi mi nawet o jakość obrazu, choć ta jest najważniejsza, lecz o obudowę tych TV. Nie spodziewałem się że ramka dookoła obrazu może wyglądać aż tak źle. W tych dwóch modelach zastosowano błyszczący plastik, którego jakoś wykonania jest doprawdy fatalna. Od razu rzuca się w oczy jego "falistość". Poprostu rama jest krzywa. Gdyby była matowa, pewnie nie byłoby tego widać, lecz w tych przypadkach od razu bije po oczach.
Pod tym względem Sharp 42x20E bije Powyższe Tośki na łeb na szyję. Tu nie ma najmniejszej nierówności. Czyżby polska fabryka Toshiby odwalała fuchę? W innych modelach nie było aż tak źle.

Kiki, o tym SHARP LC-42B20E niegdzie nie mogę znaleźć informacji. Czy on już jest dostępny? I czy kupię go do 4500pln, tak jak sobie założyłem na początku?

JVC LT 42 DR 9 BU-nigdzie w Warszawie nie mogę go zobaczyć :-( a nikt też o nim nie pisze.

Kiki, tę plazmę Panasonica co mi podrzucasz...ona ma rodzielczość tylko 1024x720. Poza tym mam nasłoneczniony pokój... Przypominam swoje warunki:
Sytuacja wygląda następująco:
1. Pokój nasłoneczniony:
dwa zachodnie okna po bokach TV (na tej samej scianie), oraz jedno południowe prostopadle do ekranu.
2. Odległość od ekranu: 3-3,3 m
3. Ilość osób oglądających: 4 osoby na 2 metrach (kanapa)
4. Oglądanie: 30% dzień, 70% noc
5. Sygnał: 80% "n-ka" i 20% kablówka osiedlowa (Polsat i TV4)
6. Lubię oglądać sport, zwłaszcza piłkę nożną
7. Sprzęt zewnętrzny do podłączenia:
- HDTV recorder "n-ki" -HDMI
- zestaw kina domowego z DVD (Samsung)- "optyk" i "euro"
- VCR (JVC)-euro
- za 2-4 miesięce PS3-HDMI

Pozdrawiam

P.s. W świetle powyższych faktów na cichego faworyta wyrasta sharp 42x20e, tylko nie widziałem go jeszcze w sklepie z dobrym sygnałem SD. Jutro skoczę do Saturna to może coś mi się rozjaśni:)
 

czago

Banned
Jag10, jeśli kupujesz LCD na 2-3 lata to polecane przez kikiego modele od biedy mogą być - oczywiście jak przymkniesz oko na ich słabe strony. Jeśli chcesz LCD na dłużej to raczej należałoby kupić któryś z lepszych modeli nie mających problemów z płynnością obrazu - szczególnie ze żródeł HD.
 

Lajski

Member
Kiki doradź prosze czy plasma Panasa będzie lepsza od LCD Toshiby ?
Warunki sygnał z N i C+ ( w tym jeden program w HD ) . Wybór mam miedzy Panasem 42 PV 80 a Toshiba Z 3030 DG !!! Myśle sobie skoro mam jeden program ( N sport ) w HD a reszta cyfrowo przez satelite to plasam z HD i 100 Hz bedzie dobra ..... tak na 3-4 lata ?
 

maryurz

New member
Miał ktoś do czynienia z Philips 32'' LCD 32PFL7862D ? - koszt ok. 3200 pln
Warto czy jednak pozostać przy prpozycjach wymienionych z forum ?
 

czago

Banned
Philips bije na głowę polecane przez sprzedawców na forum Toshiby i Sharpy odwzorowaniem barw i przede wszystkim płynnością obrazu (brak charakterystycznego dla słabszych modeli LCD szarpania obrazu).
Philips jest tu klasą dla siebie.
 

jag10

New member
czago napisał:
Jag10, jeśli kupujesz LCD na 2-3 lata to polecane przez kikiego modele od biedy mogą być - oczywiście jak przymkniesz oko na ich słabe strony. Jeśli chcesz LCD na dłużej to raczej należałoby kupić któryś z lepszych modeli nie mających problemów z płynnością obrazu - szczególnie ze żródeł HD.

Czago, kupuję na 6-8 lat ( tak sądzę), lecz z powodów ekonomicznych zainteresowany jestem modelami w cenie do 4500pln.

Pozdrawiam
 

neo_plonsk

New member
Porownywalem tv w saturnie i najbardziej spodobal mi sie Philips 52 pfl 96. Czy to bedzie dobry wybor? Martwi mnie ze odleglosc ( 4 m) bedzie za mala i np. na 47 lub 42 sygnal bedzie lepszy. Zdecydowanie ma to byc LCD. Pokoj srednio jasny. Sygnal - satelita C+. Prezentacji zamowic nie moge bo mieszkam zagranica:(
 

maryurz

New member
czago napisał:
Philips bije na głowę polecane przez sprzedawców na forum Toshiby i Sharpy odwzorowaniem barw i przede wszystkim płynnością obrazu (brak charakterystycznego dla słabszych modeli LCD szarpania obrazu).
Philips jest tu klasą dla siebie.
Dziękuję za szybką odpowiedź,
Dlaczego tak mało jest branych pod uwagę w porównaniach Philpsów skoro są takie przyzwoite ? Najczęściej jest Toshiba, Panasonic, JVS, Sharp, Samsung czasem Sony a o Philipsie jakoś niewiele a cena bym powiedział porównywalna (chodzi mi o 32', bo takiego szukam i o takich "najwięcej" znalazłem informacji).
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
Jag10, maryurz, Philips ma z czołówki producentów najlepszy stosunek jakości do ceny, więc jak sugerować się tym czynnikiem to jest najlepszym wyborem. Modele Philipsa są pod wieloma względami lepsze niż porównywalne cenowo Toshiby, Sharpy czy JVC. A dlaczego na forum nie ma porównań np. do Philipsów?
Łatwo można sobie odpowiedziec na to pytanie ale tylko po dłuższym pobycie tutaj.
 

czago

Banned
ProSiaczek, widzę, że czytasz tylko małą część z moich postów. Wiele razy juz pochlebnie pisałem o różnych modelach Philipsów tak jak i wiele razy pisałem niepochlebnie o różnych modelach Sony.

Oczywiście to nie przeszkada mi przyznać, że najlepszym obecnie LCD na rynku jest właśnie Sony z serii X3500.
 
Do góry