Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jaro44 - masz duże rozbieżności jeśli chodzi o odległość co nie ułatwia sprawy. W Twoim przypadku zakombinowałbym inaczej:
Plazma
- Panasonica 50 Py 70 full Hd
- Pioneera Kuro 5080 Xa
LCD
46 Toshiba ZF 350
47 Toshiba Z 3030
47 JVC V 80
46 Sharp XL2

Bebol - masz rację. Sony grały extra i z czystym sumieniem je polecalismy. Ale coś się zmieniło i nie tylko u nas . Myslisz że Ci co się denerwują cloudingiem to robią to dla jaj. Myslisz że przyjemnie jest wysłać telewizor do klienata i za dwa dni dostac go z powrotem?
Napisz na priw to Ci podam meile wkurzonych klientów.
Ale wybór należy do kupujacego.
http://farm1.static.flickr.com/128/3...b3c59f.jpg?v=0
http://farm1.static.flickr.com/127/3...972ab2.jpg?v=0
http://farm1.static.flickr.com/150/3...7c5020.jpg?v=0
http://farm1.static.flickr.com/130/3...2b76e7.jpg?v=0

kadlubek - zrób sobie w nocy wszystkie parametry na maxa.
i zobaczysz czy jest różnica. Do 4000 zł - Tosiba 37 x 3000 .


HIRO - spokojnie 42X 3000 Ci wystarczy - tylko musisz dołozyć ciut.
 

jaro44

New member
kiki napisał:
jaro44 - masz duże rozbieżności jeśli chodzi o odległość co nie ułatwia sprawy. W Twoim przypadku zakombinowałbym inaczej:
Plazma
- Panasonica 50 Py 70 full Hd
- Pioneera Kuro 5080 Xa
LCD
46 Toshiba ZF 350
47 Toshiba Z 3030
47 JVC V 80
46 Sharp XL2

Prawie się zdecydowałem na Sharpa 46 XL2, ale wyczytałem na forum o "różowej" bieli na tym TV. I znów jestem w punkcie wyjścia. Plazma raczej nie wchodzi w grę. A Sony 46w3000 za 7200 PLN to zły wybór?
 

Bebol

New member
Ok rozumiem, ale u mnie takie objawy nie występują czarny jest czarny,podłanczałem kompa i tez jest ok więc sie troszke dziwie. Z tych linków tylko pierwszy działa, i jest na nim chyba jakiś inny model, a nie d3000. Jeśli masz jakies fotki z d3000 to zapodaj linka. Możliwe żeby była jakaś różnica w seriach, bo wasz testowy grał dobrze jak mniemam, a te które sprzedaliście klientom już nie?? Ja mam już tego lcdka ok 2 tyg, i powiem szczerze, że w dużej mierze podejmowałem decyzje przy zakupie biorąc pod uwagę wasze opinie w tym względzie i stąd moje ciężkie zdziwienie, że teraz d3000 jest be. Aha moższ dać mi jakies namiary na program czy coś w tym stylu, za pomocą którego w 100% sprawdze czy ten clouding występuje?? Możliwe jest, że teraz tego nie ma, ale może się objawić za jakiś czas?? Pozdrawiam!!!
 

rysiotm

New member
Witam. Posiadam Cyfre+ i stary 15 letni TV
icon_biggrin.gif
. Czas na male zmiany jednak nie mam zbyt duzych srodkow pienieznych. Jako ze szykuje sie remont w domu postanowilem zmienic TV. Do wydania mam okolo 2500zl. TV przekątna max 32''. Myslalem nad Samsungiem LE32S81B. Co mozecie powiedziec o tym telewizorku? Uzywany bedzie jedynie do Cyfry i DVD. Moze polecicie cos innego?
 

kadlubek

New member
podsumowanie

kadlubek napisał:
kadlubek zamierzam kupić telewizor i jak większość osób piszących w tym wątku nie mam pojecia co wybrać :confused:

biorę pod uwagę zarówno telewizory LCD jak i PLAZMY

odległość oglądania: 2,5 - 3 metry (myślę że 37" wystarczy)
sygnał: cyfra+ dekoder PHILIPS HD PRV
nasłonecznienie: pokój słoneczny ale słońce nie pada na ścianę na której bedzie wisiał telewizor
przeznaczenie: 75% tv; 20% dvd; 5% komputer

w razie dodatkowych pytań służę pomocą :razz:

jeśli chodzi o kase to chciałbym zmiescić się w 4 000 ale jeśli warto dołożyć to mogę troche jeszcze wyskrobac, powiedzmy 5 000 max

kiki - sprawdź:
Toshiba 37 Z 3030 ,
JVC 37 P 80,
Sharp 37 RD2
a nawet - 42 Toshiba X 3000,
42 D9 JVC Full HD

kadlubek dziekuje za propozycje, narazie wygrywa toshiba ale zapomniałem dodac ze telewizja bedzie oglądana nie tylko na wprost odbiornika ale tez pod kątem (około 50 stopni) i w związku z tym zastanawiam się nad jakąś plazmą bo z tego co wiem to ma większe kąty widzenia

kiki kalibracja rozwiązuje problem

kadlubek jesli miałbyś zaproponować coś tańszego (do 4 000 zł) co to by było i czy warto dopłacać /pytanie na wyraźna prośbe drugiej połówki :roll: /

fakt nie jesteśmy maniakami nadsuper jakości ale też nie chcemy mieć telewizora na kórym jakość będzie średnia i będę żałował że nie dołożyłem...

...żonie :twisted: i nie przekonałem jej... :razz:

kiki Do 4000 zł - Tosiba 37 x 3000

a może zamiast x3000 pomyśleć nad panasem TX-37Lz70P?

chyba że warto odżałowac i kupić z3030?

/czy te 100hz robi dużą różnicę?/
 

konrado89

New member
Czas na ostateczny wybór, prosze o doradzenie któregoś z tych LCD (telewizor głównie narazie do kablówki, w przyszłosci 'n'):

Panasonic TX-32LE7P
Toshiba 32AV500
JVC LT-32A80
Philips 32PFL5322

Chyba ze ktoś zaproponuje cos innego.
Jestem bardzo za tym panasoniciem, bo mam szanse nabyć go w dobrej cenie, tylko niech mi ktoś powie czy to dobry telewizor.
 

jag10

New member
Witam wszystkich serdecznie,
proszę o pomoc w wyborze LCD Full HD. Od miesiąca czytam to forum i prawdę mówiąc mam już w głowie niezły chaos. Potrzebna mi pomoc i świeże spojrzenie.
Chcę kupić za jakiś miesiąc TV LCD Full HD 40-42 cale. Cena do 4500 PLN.

Sytuacja wygląda następująco:
1. Pokój nasłoneczniony:
dwa zachodnie okna po bokach TV (na tej samej scianie), oraz jedno południowe prostopadle do ekranu.
2. Odległość od ekranu: 3-3,3 m
3. Ilość osób oglądających: 4 osoby na 2 metrach (kanapa)
4. Oglądanie: 30% dzień, 70% noc
5. Sygnał: 80% "n-ka" i 20% kablówka osiedlowa (Polsat i TV4)
6. Lubię oglądać sport. No i te EURO 2008 w Full HD! :D
7. Sprzęt zewnętrzny do podłączenia:
- HDTV recorder "n-ki" -HDMI
- zestaw kina domowego z DVD (Samsung)- "optyk"
- VCR (JVC)-euro
- za 4-5 miesięcy X-box lub PS3, ale to jeszcze niepewne.
8.

Moje wybory są następujące:
-TOSHIBA 42 X 3000 P
-TOSHIBA 42 X 3030 D
-JVC LT 42 DR 9 BU

ale zdaję sobie sprawę że napewno przeoczyłem jakieś fajne modele. Proszę więc o pomoc w wyborze i ewentualnie podrzucenie innych modeli do zwrócenia na nie mojej uwagi.

Dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie
jag10
 

ferris

New member
Telewizor do kablówki UPC, DVD, DIVX i PS3

Witam, długie godziny spędziłem na forach internetowych i w sklepach ze sprzętem RTV i prawie jestem zdecydowany, ale proszę
o pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji. Do finałowej rozgrywki przechodzą:

Toshiba 32R3500P G
Philips 32PFL9632 D
JVC LT-32P80B
Sharp LC-32RD2E


Zależy mi najbardziej na płynnym ruchu (bez smużenia i denerwującego efektu klatkowania) i dobrym odbiorze kablówki UPC.
Telewizor będzie oglądany z 2,50 do 3 metrów.

Chyba że już plazma 37 '' ale widziałem w akcji jedną 100 Hz i na sygnale z kabla miała niezbyt ostry obraz i przy ruchu szarpała, zwłaszcza
gdy przesuwał się cały kadr. W LCD 100 Hz nie zauważyłem tego efektu.

Proszę o pomoc, wkrótce będę miał PS3 i chcę szybko kupić telewizor.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 

kaftann

New member
witam !!
Mój budżet to 2700 zł, tv będzie głównie używany do cyfry +, x360(z czasem ps3), rzadziej dvd. Zastanawiam się nad Toshiba Regza 32C3500PG, sharp 32AD5E lub sharp WD1E(o ile zmieszczę się w planowanym budżecie!!). Który wybrać??
 

mojsze

New member
witam
chce kupic tv lcd ale nie moge sie zdecydowac
odleglosc od tv to 2-2,5 metra takze mysle o 32 calach
ogladac bede glownie wieczorami sport, dvd, divix
odbior z platformy canal plus i polsat naziemny
po zakupie tv chce wymienic tuner i odbierac programy HD
budzet to jakis 3000 - 3500 zł
czy bedzie duza rorznica w odbiorze miedzy tv hd ready a full hd?
moje typy to:

toshiba 32R3500
panasonic 32LX70
philips 32PFL7862
Sony Bravia KDL-32D3000
SAMSUNG 32" LE32M87BD

jak sprawdzaja sie ogolnie tv lcd samsunga i lg
ciekaw tez jestem co myslicie o tym modelu lg z wbudowanym dyskiem
LG 32LT75

prosze o pomoc i ewentualne inne propozycje
z gory dzieki i pzdr
 
Ostatnia edycja:

Marcin2741990

New member
Witam
Prosze o porade w sprawie zakupu LCD 32" Cena 2500 +\- 200zł .

Bedzie służył głównie do :
- grania na xbox360
-ogladanie cyfrowego polsatu lub w przyszlosci "N"
-filmy DvD

odleglosc od TV to jakies 2,5 m

Widze ze jestescie fachowcami ( kiki) w sprawie LCD wiec bardzo prosze o pomoc.

Myslalem nad tymi modelami ale nie wiem jak beda sie sprawowac (xbox360, cyfrowy polsat, DvD)

Panasonic TX-32LX70P ---> głównie rozważam ten
Samsung LE32R82B
Sony KDL-32T3000 / KDL32S3000
Toshiba 32R3500PG --> i głownie rozważam ten

Zalezy mi na bardzo dobrej jakosci obrazu w grach (żyleta) dobrej na Cyfrowym POLSACIE i bardzo dobrej DVD i zeby nie bylo smużenia na meczach i szczególnie w grach.

Jeszcze raz prosze o porade . Pozdrawiam i czekam na odpowiedz. Dołączyłem sie do tego wątku ponieważ nie chcialem nowego zakładać juz a dotyczy on modeli nad ktorymi sie zastanawiam


Moje GG : 6785906 ---> prosze szczegolnie o opinie kikiego
 

vincent_2

New member
Witam.krótko i zwięźle bo środe mam juz zamiar kupować lcd i czy ktoś moze doradzić(kiki help)
-Budżet 3.500 tyś zł
-odległość 2-2,5 m
-gównie 37 cali
Użytkowanie:
głównie PS3, mam dekoder cyfrowy z kablówki i do ogladania piłki nożnej,komputer(tylko do oglądania filmów)

Mój typ to TOSHIBA 37 X3000(jaka jest różnica miedzy P,G,PG?)


czy ktoś może potwierdzić czy to dobry wybór a najlpeiej doradzić jakies inne które nadaja sie do powyższych celów(ta kablówka i piłka nożna bardzo ważne aby obraz niesmużył)
Proszę bardzo o pomoc
 

szgr

New member
Witam
mam problem jak inni, więc od razu do rzeczy:

- budżet 3 - 3.5 tys zł
- odległość równo 3m
- okno z boku
- sygnał głównie kablówka, czasem pc, dvd

rozmiar chyba 37". wybrałem wstępnie polecany tutaj często Panasonic 37 Lz 70P, ale nie wiem czy ta wysoka rozdzielczość nie będzie raczej wadą.


i przy okazji drobne pytanie: czy funkcja automatycznego dopasowania głośności (ściszenie na reklamach) to jakiś popularna rzecz? bo nigdzie w opisach parametrów nie widziałem czy jest takie coś.
 

timbot

New member
Bez reklam
co do automatycznego wyrównania głośności, to niestety się nie sprawdza, nie bierze tego pod uwagę, jest to dość popularne (nawet jesli nie ma w specyfikacji w internecie - przyklad lg), ale skuteczność tego rozwiązania jest bardzo wątpliwa, być może sprawdza się w filmach (bez lektora)- żeby nie było nagłych "wybuchów", ale do reklam w ogle nie działa
 

WuWu

New member
timbot napisał:
ale do reklam w ogle nie działa

"Podgłośnianie" przez nadawców, w czasie reklam, należy do rzeczy najbardziej mnie wq****.
Z tego powodu wybierając nowy TV, funkcja "automatyczna regulacja głośności" była warunkiem koniecznym.
A tu taka siurpryza. :hmm:
Może ktoś coś mądrego powiedzieć na ten temat?
 

mojsze

New member
jeszcze takie 2 mi wpadly w oko:

PANASONIC TX-37LZ70
TOSHIBA 37X3000 PG
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jaro44 -
Te modele grają jednak lepiej niż W 3000.
46 Toshiba ZF 350
47 Toshiba Z 3030
47 JVC V 80
46 Sharp XL2

kadlubek - decyzja należy do Ciebie. Wszystkie modele są dostępne. Ale poczytaj opinie tych co mieli prezentacje.
Ale i tak wybrałbym 37 Z 3030. Czy warto dopłacić ?- to pytanie tylko do Ciebie. Dla mnie warto .

konrado89 - ja wybrałbym 32 R 3500 Toshiby
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475
teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg


Jag10 -
-TOSHIBA 42 X 3000 P
-Panasonic 42 PV 80
-JVC LT 42 DR 9 BU
Ja bym został przy takiej ofercie - dobrze przemyśl.

Ferris - ja z Twoich modeli wybrałbym JVC 32 P80 .
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14286&page=23&highlight=32p80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&highlight=32p80
Ten model ma szystko co Jest Ci potrzebne.

kaftann - poczekaj na nowe modele Sharpa 32 Ad44

mojsze - podobnie jak Ferris - skorzystaj z okazji cenowej.
JVC 32 P 80. Z Twoich wybierałbym Toshibe 32 R 3500.
Chyba że Sony wyzbył się cloudingu.

Marcin2741990 - Toshiba 32 R 3500 - ja bym obstawiał ten model.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475

vincent_2 - w klasie cenowej 37 X 3000 zagra najlepiej . Czy spełni Twoje oczekiwanie? Nie wiem. Sprawdź jeszcze 37 LZ 70 Panasonica
Ale jak poprosisz o preznetację to sprawdź jeszcze 32 JVC P80, 32 RD 2 Sharp.

szgr - Toshiba 37 X 3000 ma wyciszanie reklam, Weź pod uwagę 37 LZ 70 i plazmą Panasonica 42 PV 80.
 

kadlubek

New member
kiki napisał:
kadlubek - decyzja należy do Ciebie. Wszystkie modele są dostępne. Ale poczytaj opinie tych co mieli prezentacje.
Ale i tak wybrałbym 37 Z 3030. Czy warto dopłacić ?- to pytanie tylko do Ciebie. Dla mnie warto

już wybrałem, kolega mnie przekonał do lc-37 RD2E- kiki jak myślisz? dobry wybór?
 
Do góry