Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
tdk76,

Oczywiście, że nic o Tobie nie wiem, jedynie to, co sam wypocisz na forum.
Jak już w drugim zdaniu, zaraz po zakupie Oleda robisz w gacie i wypisujesz - cytuje:

"(jedynie nie zostawiam na pauzie filmów jak miałem w zwyczaju)."

To czego oczekujesz? Wywiadu środowiskowego?
Jesteś tym czym piszesz.

I tylko dla twojej wiadomości armani
Tak jestem niewolnikiem oleda [...]

Nie można było tak od razu? No jesteś, być może nawet nieświadomie, przemyśl to na spokojnie i spójrz prawdzie w oczy, kupiłeś elektronikę i na dzień dobry stałeś się jej sługusem.
No nic, najwyżej będziesz teraz musiał oglądać filmy od deski do deski... bez pauzowania, a jak ktoś zadzwoni w trakcie seansu, to najwyżej odrzucisz połączenie i oddzwonisz po seansie. Da się z tym żyć...
 

mjbialas

New member
Hej,
miałbym prośbę o doradzenie w kwestii zakupu TV do nowego mieszkania.
Nadmieniając w 2006 r dzięki wsparciu tego forum zakupiłem u @kiki 'ego swój pierwszy tv 4K : TCL U58S7806S- notabene gra dalej ale czas na zmiany wraz ze zmianą mieszkania
Szukam TV 75" w budżecie ok 10000 zł raczej miniLED. Mam na oku TCL75C935, TCL75835 ( pytanie który bardziej warto kupić) , Samsung 75QN91B, ale też kusi Philips z ambilight

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 21m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, rzadziej bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od rana do południa
7. Jaki masz obecnie telewizor? TCL U58S7806S 58"
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? LAN/WiFi, Pliki na dysku USB, HDMI
10. Jakie urządzenia? nVidia ShieldTV
11. Ile godzin dziennie ma pracować? Uśredniając ok 3h/dobę
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie oglądam telewizji linearnej
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy 4K głównie czasami FHD- głównie streaming Netflix, Disney, Prime Video, youtube
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Niekoniecznie ale mogłoby być
15. Czy zamierzasz grać w gry? NIE
16. Preferencje co do marki?  TCL(sentyment), Samsung, Philips(podoba mi się Ambilight),
17. Preferencje co do wielkości? 75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie lubię słabej czerni( gdy jest szara a nie czarna). Słabej jasności
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorami i nocami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 11000 zł max
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Średnio co 8 lat.Mam nadzieję że nowy posłuży wiele lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz Już mini Ledy które spełnią Twoje potrzeby :
  • Samsung 75QN85C
  • Philips 75PML9008
  • TCL 75C845

- Sony 75X95L - ale za dopłatą
W tej klasie masz też Philips 77Oled818


Do każdego masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

luck76

Well-known member
Hej,
miałbym prośbę o doradzenie w kwestii zakupu TV do nowego mieszkania.
Nadmieniając w 2006 r dzięki wsparciu tego forum zakupiłem u @kiki 'ego swój pierwszy tv 4K : TCL U58S7806S- notabene gra dalej ale czas na zmiany wraz ze zmianą mieszkania
Szukam TV 75" w budżecie ok 10000 zł raczej miniLED. Mam na oku TCL75C935, TCL75835 ( pytanie który bardziej warto kupić) , Samsung 75QN91B, ale też kusi Philips z ambilight

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 21m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, rzadziej bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od rana do południa
7. Jaki masz obecnie telewizor? TCL U58S7806S 58"
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? LAN/WiFi, Pliki na dysku USB, HDMI
10. Jakie urządzenia? nVidia ShieldTV
11. Ile godzin dziennie ma pracować? Uśredniając ok 3h/dobę
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie oglądam telewizji linearnej
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy 4K głównie czasami FHD- głównie streaming Netflix, Disney, Prime Video, youtube
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Niekoniecznie ale mogłoby być
15. Czy zamierzasz grać w gry? NIE
16. Preferencje co do marki?  TCL(sentyment), Samsung, Philips(podoba mi się Ambilight),
17. Preferencje co do wielkości? 75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie lubię słabej czerni( gdy jest szara a nie czarna). Słabej jasności
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorami i nocami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 11000 zł max
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Średnio co 8 lat.Mam nadzieję że nowy posłuży wiele lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak
Jeśli nie lubisz szarej czerni (co nie zawsze oznacza zły obraz) to wykreśl z listy samsungowy 75QN85C, o którym pisze @kiki, bardziej idź w kierunku ubiegłorocznego ustrojstwa z matrycą VA - 75QN91B.
Philips może okazać się fajnym odbiornikiem, pomimo stosunkowo małej liczbie stref jak na mini LED (144). Tradycyjne LEDy Sony: 75x95J z 2021, czy 75x90k z 2022 i jego tegoroczny następca 90L, pokazują że liczba stref jest najważniejsza dla najlepszego odwzorowania obrazu. Jestem ciekaw jak sobie radzi ten odbiornik.
 

g_felek

Member
Hej,
Umożliwia z opuszczeniem korzystania z zakupu TV do nowego mieszkania.
Nadmieniając w 2006 r. dzięki temu forum zakupiłem u @kiki 'ego swój pierwszy tv 4K : TCL U58S7806S- notabene gra dalej, ale czas na zmianę wraz ze zmianą mieszkań
Szukam TV 75" w pojemniku ok 10000 zł więc miniLED. Mam na oku TCL75C935, TCL75835 ( pytanie bardziej warto kupić) , Samsung 75QN91B, ale też kusi Philips z ambilight

1. Jak duże znaczenie ma być telewizor? OK. 21m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed zmywaczem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy także bokiem do ekranu? Na wprost, udostępnij bokkiem
5. Telewizor ma możliwość uzyskania dostępu? Stać
6. Jak świeci słońce w pokoju? Od rana do południa
7. Jaki masz obecnie telewizor? TCL U58S7806S 58"
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? LAN/WiFi, Pliki na dysku USB, HDMI
10. Jakie urządzenie? nVidia ShieldTV
11. Ile godzin dziennie ma pracować? Uśredniając ok 3h/dobę
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądania tylko jeden program? nie oglądam telewizji linearnej
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? f ilmy 4K, czasami FHD - główne strumieniowanie Netflix, Disney, Prime Video, youtube
14. Czy chcesz surfować w internecie? Niekoniecznie ale postaw być
15. Czy grasz w grę? NIE
16. Preferencje co do marki?  TCL(sentyment), Samsung, Philips(podoba mi się Ambilight),
17. Preferencje co do wielkości? 75 kal
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie lubię słabej czerni(gdy jest szara a nie czarna). Słabej selekcji
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? korzystanie z wieczorami i nocami
20. Czy istnieje możliwość korzystania z zakupu? 11000 zł maks
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Średnio co 8 łac. Mam, że nowy, używając wielu łac
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak
Mam 2 poprzednie kupione u @kiki obecnie już pisaliśmy na priv gotowec 75 cali, uruchomione zajechałem dzisiaj do sklepu z tv i powiem wam, że spotkałem sprzedawcę 29 lat w branży tv.
Pokazane mi wszystkie najdroższe modele mini Led i wszystkie na faldtesty fatalnie marnie i teraz pytanie: Czy kalibracja da jakąś poprawę?
Pokazał mi z 20 telewizorów i chłopowi , należy przyznać rację , że w sklepie najlepszy jest soniak z full array 😮. Miał na zdanie co do wszystkich typów odbiorników i fajnych wniosków.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widocznie powiódł Cię swoją ścieżką.
Pokazał Ci co chciał żebyś zobaczył.
Oglądałeś porównania przy świetle czy przy świetle ?
Były skalibrowane, czy ustawienia sklepowe ?
 

mjbialas

New member
Masz Już mini Ledy które spełnią Twoje potrzeby :

  • Philips 75PML9008
Czy
Który będzie lepszy? Nie tylko obrazu ale też późniejszego serwisu i wsparcia?

Obydwa oparte na Android TV czy na GoogleTV? ( dlaczego pytam bo Chromecast 4K oparty na Google TV nie daje możliwości podłączenia dużych dysków. Czy przy tych TV nie będzie problemu podłączenia dysku zew. 1TB?)
 

luck76

Well-known member
Czy

Który będzie lepszy? Nie tylko obrazu ale też późniejszego serwisu i wsparcia?

Obydwa oparte na Android TV czy na GoogleTV? ( dlaczego pytam bo Chromecast 4K oparty na Google TV nie daje możliwości podłączenia dużych dysków. Czy przy tych TV nie będzie problemu podłączenia dysku zew. 1TB?)
Philips jest na swoim systemie, co nie oznacza że będzie słabo chodził. Może się okazać, że system jest bardziej responsywny (tak jest np w przypadku My Home Screen Panasonica - mam porównanie do Google TV w Sony - autorskie systemy z reguły są lepsze do sterowania TV) i jedyne czego może mu brakować to dostęp do części aplikacji, chociaż te streamingowe (Netfilix, Amazon Prime Video, Disney+, Apple TV+) czy muzyczne (Spotify) powinny być. Jak Tobie czegoś brakuje, kupujesz przystawkę (Apple TV, Xiaomi Mi Box, Amazon Firm TV) i masz sprawę rozwiązaną.

O TCL C935 poczytaj sobie tu na forach to zobaczysz. Trudno oceniać po tak krótkim czasie C845.
 

luck76

Well-known member
Widocznie powiódł Cię swoją ścieżką.
Pokazał Ci co chciał żebyś zobaczył.
Oglądałeś porównania przy świetle czy przy świetle ?
Były skalibrowane, czy ustawienia sklepowe ?
Powiódł go swoją a jaką miał? Twoją? Ty jaką wiedziesz ścieżką?
Skąd wiesz, że pokazał to co chciał aby @g_felek zobaczył/
Co masz na myśli pytając "Oglądałeś porównania przy świetle czy przy świetle ?"
Kwestia kalibracji w sklepie? To prawda - najlepszym porównaniem jest to po kalibracji. Tym niemniej, telewizory wyjęte z pudełka powinny świecić jak najbliżej referencji.
Jeśli mnie zaprosisz do Twojego sklepu, chętnie Cię odwiedzę, żeby zobaczyć porównanie Side-by-side po kalibracji 75 calowych: C845 vs QN91B vs x90L w następujących materiałach: sygnał DVB-T: TVN HD, Polsat HD, TVP 2 HD; sygnał DVB-C i IPTV: Eurosport 1HD, AXN White SD, Canal+ Sport; streaming - SkyShowtime, BD - Bullet Train.
 

Pabloo11

New member
Dzień dobry. Szukam TV, którego dłuższy bok nie przekracza 109 cm. Cena nie gra roli, system, typ matrycy również. Pomieszczenie oświetlone światłem dziennym z boku (okna). Oglądane treści będą pochodzić z internetu (streaming). Oglądałem Sony Bravia XR-48A90K, Philips 48OLED 807/12. Obraz i dzwięk jest dla mnie ważne. Dziękuję za ewentualne podpowiedzi.
 

kamikaze5

Member
Witam

Poczytałem forum i wybrałem TV dla siebie

Tlc 65C745 cena/parametry
Sony 65X90k parametry/marka
Tlc C845 - najnowsza technologia mini LED - możliwe że byłbym wstanie dopłacić.

Pytanie, czy ktoś może mi odradzić któryś z tych modeli bo ma i np nie podoba się, widział lepsze. Nie zawsze papier z parametrami idzie z rzeczywistością. Tylko tv z androidem mnie interesują.

@kiki po ile u Ciebie taki sprzęt?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Jeśli mnie zaprosisz do Twojego sklepu, chętnie Cię odwiedzę, żeby zobaczyć porównanie Side-by-side po kalibracji 75 calowych: C845 vs QN91B vs x90L w następujących materiałach: sygnał DVB-T: TVN HD, Polsat HD, TVP 2 HD; sygnał DVB-C i IPTV: Eurosport 1HD, AXN White SD, Canal+ Sport; streaming - SkyShowtime, BD - Bullet Train.
Nie no,jak znam życie to na taką "imprezkę" na pewno nie zostaniesz zaproszony. :ROFLMAO:
 

emer

Member
Bez reklam
Ostatnie moje 5 TV były od KiKiego - ostatni to LG Oled77G23
Teraz potrzebuje dla sąsiada, jestem zwolennikiem oledów, ale w tym przypadku chyba raczej nie sprawdzi się ?
Chcą 55 cali, przy tych calach chyba 4-45tys to chyba dość solidny TV ... oglądają dużo sportu, pierdoły serialowe, kobiece, TVN24, ale NIGDY GRY, raczej ukierunkowany na dobry obraz i obraz w ruchu.
55cali ... a może przy 4.5tys znalazłby się jakiś naprawdę dobry 65 ?
Za wszelkie uwagi, wskazówki - DZIĘKI :)


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, rzadziej bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna od zachodu, na wprost TV w odległości około 4.5m (ale możliwości zasłonięcia, markizy)
7. Jaki masz obecnie telewizor? jakiś stary 48 cali LCD Samsung
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? LAN/WiFi, kablówka UPC, smart TV
10. Jakie urządzenia? może jakiś Smart Box TV
11. Ile godzin dziennie ma pracować? 2-7 godzin
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? ogólnie kablówka UPC, dużo sportu, czasem coś streaming 4k ale NIGDY GRY
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? NIE
16. Preferencje co do marki?  Nie
17. Preferencje co do wielkości? tylko 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba jakość obrazu - słaby kontrast, słabe kąty, złe odzwierciedlenie ruchu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie, ale raczej wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4-4.5 tys pln
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 5 - 10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Nie
 

sjr

New member
Cześć,

Czy moglibyście pomóc w wyborze TV do salonu? Aktualnie mam Panasonica 55" ale po przeprowadzce zniknął na ścianie więc pora rozejrzeć się za czymś większym...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Powyżej 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od rana do wieczora (okna wschód, południe, zachód)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 55" tx-55ex633e
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? LAN/WiFi, Pliki na dysku USB, HDMI
10. Jakie urządzenia? tuner SAT, soundbar
11. Ile godzin dziennie ma pracować? 3h-4h dziennie
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie oglądam telewizji linearnej
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy 4K, (Netflix), TV FHD, YT
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Bardzo sporadycznie
16. Preferencje co do marki?  Brak
17. Preferencje co do wielkości? 75 - 85"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolne działanie systemu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? po godzinie 17
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 10000 zł max
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? co 5-6 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? NIE
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sjr - masz Świetne modele 85:
  • 85C845 mini led za 10.500 zł
  • LCD 85X85K za 10.800 zł

  • Oled LG 77B33 za 12.000 zł
  • Philips 75PML9008 mini led za 7999 zł
  • TCL mini led 75C845 za 8999 zł
Do każdego masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
 
Co sądzicie Panowie o modelu TCL 98P745 ? Warto zwrócić wzrok w jego stronę ? Rozmiar robi wrażenie, seria P już nie bardzo, ale to jakieś new i może technologicznie to nie taka tragedia, ciekaw jestem Waszego zdania.
 
Do góry