Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

PabloTV

New member
Tym samym tracą klientów, kupiłbym w ciemno Sony, ale mnie nie stać wydać ponad 10 tysięcy na TV 65''....
Zatem nie ma wyjścia trzeba brać tego Samsunga.
 

luck76

Well-known member
Dzięki, Samsunga się spodziewałem bo dość popularny, TCL bym odrzucił. Pytanie Jak się ma QN91B do X95K Sonego? Czy warto jest dopłacać? Czemu Sony ma ceny z kosmosu? Z tego co widzę jest znacznie mniej opinii na temat Soniaczy więc podejrzewam, że sprzedaż jest niewielka, jeśli mam rację.
Samsung to bdb tv. Przewagą Sony jest lepsza obróbka sygnału (upscaling, odwzorowanie barw, obraz nie jest sztucznie podbity). Generalnie cena/ jakość wyżej w Samsungu
 

PabloTV

New member
Właśnie te cukierkowe kolory trochę mnie nie przekonują. Byłem w sklepie oglądać te TV ale źródło jakie tam puszczają jest fatalne - nic się nie porówna.
Oglądałem ostatnio testy tego X95L w porównaniu do QN95C i Sony sporo poprawił względem X95K. Nie wiem czy nie będę czekał gdzieś do września na jakieś promocję tego X95L wtedy mógłbym dołożyć tak do tych 8,5tysiąca a jak nie to chyba wziąłbym x95K.
Czekam na polskie testy X95L bo nic na tą chwilę nie ma.
 

Marlo

Active member
Jest jeszcze Hisense 65U8KQ za 7999 , nie ma szans żeby Sony 65X95L w 2023 wyrwać poniżej 9999. W testach wychodzi że 65QN92C jest lepszy od 65QN91B pod względem jakości obrazu ,ale z ceną tego TV Samsung całkowicie odleciał w kosmos.
 

PabloTV

New member
Jest jeszcze Hisense 65U8KQ za 7999 , nie ma szans żeby Sony 65X95L w 2023 wyrwać poniżej 9999. W testach wychodzi że 65QN92C jest lepszy od 65QN91B pod względem jakości obrazu ,ale z ceną tego TV Samsung całkowicie odleciał w kosmos.
Nie wiem co to za marka, raczej bym nie zaufał. W kwestii cen tegorocznych modeli to przy tej kwocie nie wiem czy rabat parę koła nie byłby taki nierealny. Ale czekać miesiącami, tym bardziej śledzić promocje to też słabo.
jeżeli sprzedaż będzie marna to i promocje zaczną sie szybciej...
Na to liczę :)

Łapiesz się na extra Oleda Galery 65G23 LG.
Zagra lepiej niż każdy mini led.
Ale to OLED, nie wątpię że obraz petarda ale co to za przyjemność korzystać ze sprzętu, zastanawiając się kiedy się wypali a wypali się prędzej czy później :(
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Masz w domu a na forum co jakiś czas ktoś pokazuje fotki wypalonego oleda... I te slogany że wszystko jest extra i ma sie dużo radości i usmiech nie schodzi z twarzy... litości... Tak na dobrą sprawę to już musisz wyglądać jak joker...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam w domy i oledy i lcd - więc mam porównanie na co dzień.
Aczkolwiek każdy ma inne wymagania i inną kasę.
Ale do potrzeb Pablo TV - lepszy jest wyraźnie Oled .
Ale to jego kasa i jego wybór.
 

tdk76

Member
też się bałem wypaleń oleda i mam qe55s90c (s95b już po 3-4 miesiącach się według rtings wypalił). Pierwszy oled w życiu i zobaczymy jak z trwałością ale nie przejmuję się i normalnie użytkuję jak zwykłego lcd (jedynie nie zostawiam na pauzie filmów jak miałem w zwyczaju). Nie wyłączam zabezpieczeń bo mi nie przeszkadzają (mam pilota potrzebnego do pogrzebania w menu serwisowym) Będę się martwił jak gwarancja minie albo nie uznają wypaleń matrycy, a na razie jestem mega zadowolony bo jakość obrazu super i dobra cena.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pierwszy oled w życiu i zobaczymy jak z trwałością ale nie przejmuję się i normalnie użytkuję jak zwykłego lcd

Czy tylko ja tu widzę sprzeczność? ; ) :

(jedynie nie zostawiam na pauzie filmów jak miałem w zwyczaju).

Czyli w zasadzie już stałeś się niewolnikiem, zaraz dojdzie do tego ograniczanie programów informacyjnych (czyli tam gdzie są statyczne obrazy), granie na konsoli (jak ktoś gra po kilka godzin dziennie), jakiś kamer live (gdzie cały czas w rogu mamy duże logo), słuchania muzyki (na kanałach gdzie wyświetlana jest statyczny plansza) - chociażby też, takich przy których można kimnąć, pauzowania różnych przepisów, informacji które chcemy na dłużej zostawić itd. itp.

To jest niewolnictwo w czystej postaci.
Ja nie wyobrażam sobie nie spauzować filmu (lub czegokolwiek) na kilkadziesiąt minut czy godzin, jeżeli jest taka potrzeba.


Będę się martwił jak gwarancja minie albo nie uznają wypaleń matrycy,

Odpowiednie podejście, to klucz do zadowolenia.
Z tym, że ja niczym się nie martwie i nie przejmuje, z założenia kupiłem (także Oledy) licząc się z tym, że nie będę się niczym martwił jeżeli chodzi o sposób użytkowania.

a na razie jestem mega zadowolony bo jakość obrazu super i dobra cena.

To nie podlega wątpliwości i nikt tego nie neguje. Pod warunkiem, że nie jest to okraszone kosztem jakichkolwiek ograniczeń.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Aczkolwiek każdy ma inne wymagania i inną kasę.
Wymagania to wymagania.Każdy jakieś ma i każdy jakimiś się kieruje.No chyba ,że ktoś kieruje się tym co wyczytał w niektórych postach na tym forum 🤪
Swoja wypowiedzią sugerujesz ,że Oled jest najlepszy.Pwenie tak jest.Tylko nie zawsze i nie w każdych warunkach sprawdzi się najlepiej.Pomijam już pewne porównanie ,którego unikasz jak ognia a w którym Oled Philipsa dostał lanie od "jarzeniówki" Samsunga.
Ale nie rozumiem co ma kasa do tego?
Że co? Że Oled najlepszy ,to najdroższy?Że jak Cię biedny żuczku nie stać na Oleda to kupujesz tańszego LCD-ka?Jest wiele LCD-ków droższych niż Oledy. I już kto jak kto ,ale Ty kiki wiesz o tym doskonale.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kasa to częsty argument który pada tutaj. Klopsik tez tak samo pisze zawsze, no ale to ta sama szkoła więc co się dziwić...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma prawo pisać co uważa.
Na każdym dobrym portalu Oled wygrywa co do jakości.
Ci co kupili wiedzą o tym również.
 

tdk76

Member
ale ty pi... armaning.....wszystko o mnie wiesz.. a domyśliłeś się chociaż tego, że kanałów informacyjnych nie oglądam już od ponad 5 lat, tak jak zwykłej tv (jedyny wyjątek to kilka programów w tvn turbo + wheeler dealers na discovery). Ale lepiej wypisywać głupoty.. prawda?

I tylko dla twojej wiadomości armani
Tak jestem niewolnikiem oleda, nawet go nie włączyłem do prądu bo słyszałem, że od samego podłączenia do gniazda matryca się wypala a szczególnie przy Samsungach, bo w przypadku LG podłączyć do prądu można ale lepiej nie włączać. (Joke dla tych mniej kumatych)
 
Do góry