Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

ne0n

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 18-20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna na południe i wschód - dużo słońca przez cały dzień (świecącego w ekran)
7. Jaki masz obecnie telewizor? - TOSHIBA 49L1763DG
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? SAT
10. Jakie urządzenia? Soundbar - wejście optyczne
11. Ile godzin dziennie ma pracować? 3-4h.
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, Youtube
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie.
16. Preferencje co do marki?  Nie.
17. Preferencje co do wielkości? 50-58 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W obecnym to, że nie widzę połowy ekranu jak mi słonce w niego świeci...
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko. Do awarii
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? 50/50 na równi z tv

Cześć, Pomożecie?

Głowny powód wymiany TV to właśnie cheć pozbycia się odbić słońca - zdaje sobie sprawę że w tym budżecie może być ciężko (Czytałem że niektóre modele mają powłoki czy funkcje antyrefleksyjne). Jedne na czym mi pozatym zależy to żeby miał AndroidTV (Czyli zostaje pewnie Phillips albo TLC) a nie nakładki producenta jak Samsung czy LG. A i fajnie jakby był czarny :p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To chyba zostaje Samsung The Frame.
Tv stworzony pod takie warunki i daje rade w kwestii odbić.
Całkowicie matowa matryca.
Androida załatwiasz zewnetrzym donglem.
Jedynie cena takiego tv wyższa jak zakładany budżet...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma znaczenia, jak i tak nic nie widzisz.
Opisywałem ten problem w innym wątku i pozbyłem się Oleda (wklejałem też zdjęcia z porównań)
Odbijał wszystko i nie dało się korzystać.
Na słońce musi być mat, a The Frame jest stworzony, tak jak pisałem.
 

wiat

Member
Panowie, może już ktoś przerabiał taki temat
TV jako Telewizor i Monitor

Potrzebuję odbiornika TV do podwójnej pracy - jako monitor do komputera 70% i oglądania telewizji 30%.

Preferowana rozdzielczość 4K
Preferowana wielkość ekranu to 40” ale pozostały tylko chyba w sprzedaży FHD brak 4K
Więc max wielkość 43” 4K.

Nie większy dlatego, że TV będzie wisiał na ścianie przed biurkiem (praca w trybie monitora PC a wzrok musi ogarnąć z małej odległości ekran)

Przetwarzanie obrazu w YUV 4:4:4 (ważne jest to w edytorach textu, przy pisaniu żeby litery się nie rozmazywały)

Niestety obecnie chyba wszystkie matryce dla 43” 4K tylko 60Hz (czy jest coś 120Hz do 43”)

Przeglądałem
QLED:
TCL 43C735
TCL 43C645
Hisense 43A7KQ

LED:
Hisense 43A6K

Co polecacie lub jakieś inne propozycje do rozpatrzenia mile widziane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych najlepiej jako monitor TCL 43C735 i telewizor - masz za 1999 zł z pakietem dodatkowo gratisów o wartości 500 zł
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Temat przerabiałem i obszernie swoje wnioski pisałem.
Przede wszystkim, pamiętaj, że korzystając z tv jako monitora w 4K, będziesz korzystał właśnie z 4K - co jest oczywiste.

Musisz mieć świadomość wielkości czcionki, bez skalowania - czyli 100%. Na 48" nie będziesz jej musiał skalować ponad 100%.
Ikony na 48" 4K są już bardzo małe. Musisz sobie sprawdzić osobiście, czy przy 40-43" w 4K nie będą dla Ciebie za małe w skalowaniu 100%.
Możesz zwiekszyć skalowanie do np. 120%, ale wówczas jest to marnowanie możliwości pola roboczego i idea 4K zaczyna tracić powoli sens.

Czy 48" 4K do PC jest za duże? Dla mnie absolutnie nie. Jest idealne, bo ikony i wszystko co widzisz jest małe, a cała reszta pola roboczego może, a nie musi być wykorzystywana.

Dodatkowym plusem, jest też to, że oglądając tv, masz więcej tej przekątnej.

Jak chcesz 40-43", to Soniacz (nie pamiętam teraz modelu) dobrze się sprawdza.
Ja korzystałem z Oleda 48" pod PC i TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze "
  • Philips 43PUS8507
  • 43X85 Sony

Z modeli 48""
  • 48Oled 806 - za 4299 zł
  • 48C21 LG - za 4299 zł

Plus dodatkowo do każdego pakiet.
 

wiat

Member
@armanig, @kiki - dzięki za podejście do tematu
No to mam proponowane zestawienie - pozostańmy w 43” TV jako monitor

Modele 2022r
Sony KD-43X85K matryca 120Hz cena około 4000zł
vs.
TCL 43C735 matryca 60Hz cena około 2000zł

Tak od paru ładnych lat używam LG 42LF652V FHD 120Hz jako monitor 95% czasu pracy i ta wielkość matrycy dla mnie, siedząc przy biurku w odległości mniej więcej 90cm jest OK
– wzrok nie męczy się bo ogarnia cały oczywiście odpowiednio skalibrowany do pisania przyciemniony ekran.
Przy 42” FHD wielkość czcionki przy natywnej rozdzielczości jest w sam raz.

Przeprowadziłem wczoraj test podpinając laptopa do TCL 55C728 matryca 120Hz (tak poza tematem zakupionym @kiki u ciebie)
Tak jak pisałeś @armanig przy natywnej rozdzielczości matrycy 4K na moim 55” wszystko jest bardzo małe, co prawda czcionka bardzo wyraźna ostra bez podbarwień krawędzi ale bardzo mała.
Przestawiłem rozdzielczość wyjścia HDMI w laptopie z 4K na FHD (1080p) dla 120Hz i 60Hz i w tym ustawieniu czcionka jest już znacznie większa i bardzo poprawnie wyświetlana nie trzeba jej skalować aby powiększyć. Tak zdaję sobie sprawę , że wtedy tracę znaczą część pola roboczego 4K->FHD, jest to akceptowalne względem komfortu pracy.

Sony KD-43X85K 120Hz ale cena wysoka
TCL 43C735 60Hz cena przystępna.

Muszę przemyśleć
 

pewues

New member
Witam,

rozgladam sie za nowym tv, za duzo zmiennych, zeby to samemu ogarnac, wiec poprosze o pomoc:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ponad 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost oraz bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna na 3 strony swiata, dużo słońca przez cały dzień
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Philips 48PFS8209/12
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? SAT
10. Jakie urządzenia? Soundbar - HDMI, dysk usb, stacja multimedialna (obraz z telefonu / tabletu)
11. Ile godzin dziennie ma pracować? <3h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy z usb, Netflix, Disney, sport
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry? sporadycznie (<5h /mies)
16. Preferencje co do marki?  Nie.
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? slaby kontrast i odcienie czerni, brak wsparcia OS
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000-8000 (moge isc blizej 8000 jesli jakosc to uzasadni)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko. Do awarii
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? nie

w miare mozliwosci poprosze o oferte wraz z soundbarem JBL 1300 - wyglada na najlepsza opcje do ogladania filmow oraz sluchania muzyki, z wygodna opcja odlaczenia glosnikow bezprzewodowych w razie potrzeby (przez 80-90% czasu beda zadokowane). DO tego dongle Miracast, jesli tv nie bedzie tego oferowal.
 

waxx

New member
Dzień dobry! Czy w cenie 4600 znajdę coś lepszego od TLC745 (tyle obecnie kosztuje ten tv), chce 65 cali głównie do oglądania filmów i konsoli xsx.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten TCL kosztuje dla członków forum - 4299 zł i to dodatkowo z pakietem gratisów o wartości 500 zł .
W tej klasie z matrycą 144 HZ- lepszego do grania nie kupisz !
 

adamek1234

New member
Cześć, po 9 latach przyszedł czas na zmianę telewizora proszę o pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 45 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost oraz bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna od wschodu, południa i zachodu bardzo dużo słońca przez cały dzień
7. Jaki masz obecnie telewizor? - 55'' Samsung UE55H6400
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? netflix,disney, prime (80% czasu), telewizja online (10%), xbox (10%)
10. Jakie urządzenia? Soundbar (jeszcze nie wiem jaki), wspoldzielenie ekranu z telefonem.
11. Ile godzin dziennie ma pracować? max 4h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, Disney, Prime, telewizja online (rzadko), filmy z usb
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry? sporadycznie (<2h /tydzień)
16. Preferencje co do marki?  Nie.
17. Preferencje co do wielkości? 86 cali, chyba, że się nie da to 75-77"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak popularnych aplikacji (Netflix, Prime, Disney itp..), clouding
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W dzień (głownie bajki) i wieczorem (filmy i seriale)
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Max 12K
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko. Do awarii
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tych co pozwalaja na ogladanie

Nie jestem przekonany do OLEDa, myślałem o LG C2 ale chce kupić telewizor na lata i nie wkurzać się ze jakość obrazu padnie za 2-3 lata (lg nie wspiera rozszerzonej gwarancji dla tego modelu).
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Ten TCL kosztuje dla członków forum - 4299 zł i to dodatkowo z pakietem gratisów o wartości 500 zł .
W tej klasie z matrycą 144 HZ- lepszego do grania nie kupisz !
Nie do końca to prawda, że nic lepszego nie kupi poniżej 4299 PLN. @waxx w MM masz za 4239 PLN Sony Bravia 65x90K ( outlet na stronie MM po wpisaniu w wyszukiwanie 9999714571 - powód:lekko uszkodzone opakowanie) :) porównując regularne ceny - faktycznie ciężko będzie, ale w takiej sytuacji nie :)
 
Do góry