Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

arek810316

New member
Wybór padł właśnie na niego przez pomoc kolegów z forum. Gdzieś doczytałem,że model tegoroczny x90j i w nim procesor xr nie radzi sobie dobrze ze słabszym sygnałem ,telewizor ma też mieć ponoć większe DSE niż poprzedni model,nawet zbiera troszkę gorsze opinie od zeszłego modelu. To właśnie zadecydowało..
 

hag

New member
Dzień dobry,

rozważam zakup nowego TV do pokoju i waham się na co się zdecydować.
Do tej pory myślałem o TCL P725/C725, ale nie jestem ostatecznie przekonany.
Proszę o sugestie jaki modeł byłby optymalny.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój od strony wschodniej, słońce będzie świecić (tylko rano) na ścianę przeciwną do ściany na której będzie wisiał TV.
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 23 cale
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? - 4k, Android TV/Google TV, najlepiej matowa matryca, możliwie dobra jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? na chwilę obecną Full HD + antena DVB-T
10. Jakie urządzenia? dekoder SAT, komputer
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 6
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, programy publicystyczne
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? nie, poza aplikacjami typu np. YouTube
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? preferowane 43 cale optymalnie, 50 max
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? powolne działanie, odblaski, brak dźwięku podczas przeglądania EPG (np. w Philips 43PFS5301)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 2000 (choć kwota elastyczna)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? taki mam zamiar


Dziękuję
 

boch

New member
Niestety nie.
Zasada ogólna jest prosta, tyle wymagaj od telewizora ile za niego zapłaciłeś .

Sugerowana cena detaliczna tego tv to ok. 3600 zł. Poniedziałkowa promka trwająca od godziny 10:00 do 23:59 dotyczyła ponoć kilku/kilkunastu egzemplarzy. Aktualnie tv można nabyć w nowej cenie promocyjnej tj 3200 zł na polskiej stronie producenta. Ja póki co, czekam na pierwsze recenzje na youtube. Na razie recenzję wypuścił niemiecki ComputerBild. Czekam na następne.

https://youtu.be/jCBNxwZObMY
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szanowni grupowicze, ostatni raz do zakupu TV podszedlem w miare rzetelnie i od prawie 15lat ciesze sie z mojej plazmy panasonica 46py80. Dziala swietnie ale czas na przeprowadzke do nowego i wiekszego kolum wiec i wymagania beda zupelnie inne. A wiec zaczynamy

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju? TV ma wisiec na scianie poludniowej (skierowany ekranem w kierunku polnocnym), ok 2m od krawedzi TV jest 4m okno z widokiem na ogrod, 1,5m z drugiej strony waskie wysokie okno z widokiem na strone zachodnia, zaslonete czesciowo sasiadem i drzewami. Swiato nie pata bezposrednio na TV, w przypadku slonca zasuwam zaluzje fasadowe
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic plasma 46PY80 model z 2007r - ani razu mnie nie zawiodl!
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Brak efektu teatru jak w starych LCD (przyspieszania i zwalniania), wazne jest odwzorowanie barw podobne jak w plazmie i brak duszkow po dluzszym wyswietlaniu stalego logo
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder Nki via hdmi
10. Jakie urządzenia? Xbox series X, amplituner kina domowego (na razie stary Onkyo 606), laptop via hdmi/displayport
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-5 - zależy od dnia. Ale uśredniając raczej tyle
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
Rzadko, choć elementy statyczne w postaci pasków życia czy innych w grach będzie wyświetlał statycznie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? programy satelitarne (dekorowanie wnetrz, troche muzyki i filmy puszczane z laptopa)
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Glownie weekendy - dla dzieciakow, wyroslismy juz z Xbox360
16. Preferencje co do marki? mam niechec do produktor Samsung, Panasonic sie sprawdzil chociaz drugi TV z sypialni TX-P42S20e jest potwornie wolny (YT i ogolnie nawigacja przez menu)
17. Preferencje co do wielkości? 65+ cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolne dzialanie, nienaturalne przesycenie barw w LCD w porownaniu z plazma
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 5000pln, chetnie mniej
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 15 lat :)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? do obecnej plazmy dokupilem pod choinke Mi Box S, w nowym mam nadzieje juz korzystac z wbudowanego systemu rozrywki

Nie mam zadnych preferencji co do technologii (lcd, led, oled, qled, miniled itp) oraz wyposazenia (jaki system operacyjny) ani tez marki (poza samsungiem ktorego nie chce). TV ma prezentowac poziom podobny do plazmy jesli chodzi i naturalnosc barw. W dobie rosnacych cen pradu, utrzymanie plazmy (300-500W/h) staje sie czyms ekskluzywnym wiec mniejsza konsumpcja pradu bedzie mile widziana.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz kilka rozbieżności.
Kontynuacją jakości plazmy jest Oled TV.
Wielkość 65" - ale kasy zabraknie, musisz ciut dozbierać.
Masz jeszcze do świąt specjalne oferty dla niebieskich członków forum i to dodatkowo z pakietem gratisów:
- LG 65A13
- Philips 65Oled 705
- LG 65GX
- Philips 65Oled 805
- LG 65 C11
- Philips 65Oled 706Tu różnice poboru energii są ogromne na korzyść Oleda.


Mini Led 65C825 jeśli masz mniej kasy.
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
dzieki kiki, TCL wydaje sie calkiem ciekawy chociaz zmartwily mnie opinie o nim (przepalenie matrycy) na tym forum. Czy cos tanszego ze stajni LG bys polecil?
 

harash

New member
Szanowne grono, stanąłem przed niby, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać, prostym zadaniem. Jednak po kilku godzinach spędzonych na poszukiwaniach mogę rzec, że temat wcale taki prosty nie jest. Stąd też zwracam się z ogromną prośbą o polecenie tv w okolicach 48-50" i kwoty do 2000-2200zł. W przeznaczeniu dla osób starszych, także nie ważne są smart aplikacje tylko prostota i szybkość działania. Drugim wymogiem "standardowy" pilot z cyferkami. I przyzwoity jak na ten budżet obraz i dźwięk.

W związku z powyższym obawiam się, że androidtv może nie być zbytnio wskazany.
Na chwilę obecną rzuciły się w oczy modele: Sony KD-49X7055/ KD-49XH8096 (mimo, że przekracza budżet), Samsung UE50TU7102K, Philips 50PUS7505 lub LG 49NANO867NA. Któryś z nich czy polecacie coś innego?

Z góry dziękuję.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać chociaż w ostateczności może wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna na przeciwko telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor? jakiś stary lcd
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? możliwie przyzwoity dźwiek/obraz jak na taką kwotę
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder polsatu przez hdmi
10. Jakie urządzenia? jak wyżej
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-7
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? wiadomości, seriale/filmy
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - nie
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 48-50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? długi czas załączania po podłączeniu do prądu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 2000-2200
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? okolo 10
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? wcale
 

tobot

Member
Zwykły oglądacz jestem, a nie profesjonalista i tylko na podstawie własnych doświadczeń i spostrzeżeń, a nie badań: jakość - Sony, łatwość obsł. - LG.
Szedłbym w tym kierunku.
 

adamkrak1

New member
Chciałem kupić TV 65" m.in. do podłączenia XBOX series X z 120Hz/DolbyVision. Myślałem, że to proste, wiele TV obsługuje DV. Nawet miałem już zamawiać Sony 65X90j. A tu czytam, że DolbyVision w tym Sony to tylko przy 60Hz/4k, a nie 120Hz/4k.

No i zawiesiłem się :/
1) Zależy mi na płynnym smart TV - ten Sony to ma
2) Czy ja to DolbyVision potrzebuje?

Na jaki model teraz zwrócić uwagę?

PS. OLED nie chce - pokój bardzo jasny, tv może być włączony przez wiele godzin na jednej stacji TV
 
Do góry