Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

arek810316

New member
A tegoroczny Samsung qled 80A 75 cali jak wypada do Sonego xr X94J ? Jaka ma matrycę ten Samsung bo w testach na ringu chyba sprawdzali go w 55calach i kiepsko wyszedł ale w tej wielkości to był na IPS i porównywali do Sonego xr X90J z matrycą VA..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podszkol się, poczytaj wówczas nie szkoda Twojego czasu

====
Masz linka - wiec sprawdź proszę .
Sprawdź też ile masz stref podświetlania LG Nano 913 ile Sony X95 ?
 

arek810316

New member
Tu nie ma takiego znaczenia który ma więcej stref,tu ma znaczenie jak dany model potrafi je wykorzystać.
LG 913 napewno słabiej,ciekawe jak tegoroczny model nano 923 czy nadal przy ciemnych scenach jak pojawi się jasny obiekt gorzej radzi sobie jak tegoroczny Sony XR X94J..?
 

arek810316

New member
Kusi mnie ten LG Nano 92 75 cali ale trochę słaby wynik wyszedł wg rings kontrast itp.a czy to będzie aż tak widoczny w normalnym codziennym użytkowaniu ? Polsat cyfrowy,czasami jakiś film i serial na Netflix..
Myślałem jeszcze na Samsungiem qled 80a ale matrycę mają jakieś chińskie.. trochę lipa w tak drogim tv.
Nie wiem narazie ten LG Nano 92 z tego roku i Sony XR X94J 75. Tylko tak patrzę w wystawach w euro i ten Sony tylko o oznaczeniu xr X90J ma takie jakieś dziwne wyblakłe kolory w porównaniu do modelu z tamtego roku xh 9096
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele na wystawie - musisz sprawdzić jakie mają ustawienia.
Możesz spokojnie brać pod uwagę ten model LG , jest z kropkami kwantowymi i pełnym podświetleniem matrycy. W tej klasie to dobry model.
Brałbym pod uwagę jeszcze SOony 75XH90.
 

tobot

Member
Kusi mnie ten LG Nano 92 75 cali ale trochę słaby wynik wyszedł wg rings kontrast itp.a czy to będzie aż tak widoczny w normalnym codziennym użytkowaniu ?
(...)

Myślałem jeszcze na Samsungiem qled 80a ale matrycę mają jakieś chińskie.. trochę lipa w tak drogim tv.
Nie wiem narazie ten LG Nano 92 z tego roku i Sony XR X94J 75. Tylko tak patrzę w wystawach w euro i ten Sony tylko o oznaczeniu xr X90J ma takie jakieś dziwne wyblakłe kolory w porównaniu do modelu z tamtego roku xh 9096


Test NANO 913 znajdziesz też łatwo i szybko na hdtv polska. Nikt nie potrafi odpowiedzieć jakie są różnice pomiędzy 913 a 923 - tzn., że albo są znikome, albo kosmetyczne, albo po prostu ich nie ma. Gdzieś czytałem, że różnią się... podstawami.

W mojej subiektywnej ocenie zdecydowanie stawiam na LG wysoko przed Samsungiem (miałem, oddałem), ale wymieniony przez Ciebie LG vs Sony... Nooo... jestem zdecydowanie za Sonym! Też myślę o tym modelu - najwyższa półka u Sonego w klasie LCD 4k.

I uważaj, podchodź z dystansem i ze świadomością kto Ci doradza - nie odciągam, nie neguję też fachowości doradców, piszę tylko, żeby podchodzić ze świadomością do sugestii ukierunkowanych osób.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Potwierdzam, czytaj różne opinie i wyciągaj własne wnioski.
LG Nano 913 z pełnym podświetleniem - to dobra alternatywa.
Masz w specjalnej cenie.
 

tobot

Member
LG Nano 913 z pełnym podświetleniem - to dobra alternatywa.


wg. mnie, w porównaniu do Sonego raczej kiepska alternatywa, wysoce kompromisowa :/
fragmenty dwóch różnych testów:

"Nano913 w kwestii jakości obrazu nie skradł mojego serca. Możliwości emisji treści HDR są na średnim poziomie. Obraz w niektórych trybach jest zbyt ciemny. Na plus: szeroka paleta barw, HDMI 2.1 (4K@120 kl/s, VRR, ALLM) oraz duża kompatybilność z aplikacjami VOD np. Apple TV, bardzo dobra współpraca z zewnętrznym dyskiem, dobry dźwięk (jak na TV).

W moim odczuciu to telewizor niekoniecznie do tzw. kina domowego (przeciętny HDR). Lepiej sprawdzi się do sportu (matryca 120 Hz) oraz do gamingu (HDMI 2.1, wsparcie AMD FreeSync)"

- - - -

"matryca jest oczywiście 120Hz i oferuje szeroką paletą barw, dostarczoną dzięki świetnej technologi NanoCell. W kwestii ruchu nie ma żadnego “ale”. Nieco gorzej w temacie 4K Ultra HD, bowiem niewysoka jasność ekranu nie pozwala odwzorować materiału HDR z powalającą jakością. Ne szczęście jest Dolby Vision, które ratuje sytuację i oglądanie tego typu treści jest miłe dla oka, jednakże przy tych poziomach jasności wciąż nie widać wyraźnego postępu w stosunku do “zwykłych” filmów SDR np. na Blu-ray"
 

Attachments

  • LG NANO913.jpg
    LG NANO913.jpg
    9,9 KB · Wyś: 27
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Miałem kupować model z zeszłego roku (SM9800), ale wybrałem ten i jestem w pełni usatysfakcjonowany. Materiały 4k - przez pierwsze dni oglądałem jak głupi filmy natury i z lotu ptaka w 4k i do tej pory jestem zachwycony jakością. W końcu nie muszę oglądać filmów przez USB, bo DLNA z apką LG działa wyśmienicie! Każdy format filmu i dźwięku jest obsługiwany (prócz DTS - z którego niestety LG zrezygnowało w modelach z 2020 roku - shame on you LG - ale to nic czego prosty program zmiany formatu nie obsłuży w parę minut). Masa ustawień obrazu - mogłem własnoręcznie skalibrować obraz według mojego "widzimisię". Jeśli ktoś nie chce kalibrować - polecam użyć trybu Filmmaker Mode - i koniecznie wyłączyć True Motion (TM dobry jest tylko do filmów natury/przyrody w 4k oraz transmisji online - nie polecam używać do filmów, gdyż robi się efekt opery mydlanej) . Kolejny plus to możliwość zapisania ustawień obrazu do każdego źródła, a więc youtube/serwer DLNA/TV - do każdego z nich mam własne ustawienia. Po ostatniej aktualizacji oprogramowania (sierpień 2020) obraz jest jeszcze lepszy - nie potrzeba nawet włączać opcji usuwania szumów. Dzwięk - bajka. Polecam pobawić się ustawieniami korektora (equalisera), aby wydobyć z tego TV jeszcze więcej basu ;) Póki co daje radę bez soundbara! Normalizacja dzwięku również rewelacja - polecam do filmów, które mają dżwięk 5.1 i wyżej, wtedy ciche i głośne sceny się wyrównują ładnie. WebOS - wraz z pilotem magic jest mega wygodny i działa rewelacyjnie. Local dimming - polecam do materiałów z TV/youtube, nie polecam do filmów (nie jestem fanem aż tak dużych ciemności), aczkolwiek tryb działa rewelacyjnie (prawie jak OLED;). W tej cenie ten TV bije wszystkie inne na głowę. Do tego HDMI 2.1 i eARC - więc wybór bardzo przyszłościowy. Nie używam TV do gamingu, ale ostatnio dodali do WebOS opcję Freesync, a opóźnienia są bardzo małe - więc na pewno sprawdzi się znakomicie."

"Doskonały telewizor. Zaczęło się od tego że kupiłem Sony xg9505 po tygodniu tak zwanego oglądania i prób współpracy z tym dziadowskim koszmarnym i badziewnym sprzętem oddałem go na szczęście do sklepu i za radą znajomego kupiłem nano913. Teraz wiem co to znaczy mieć naprawdę świetny współpracujący telewizor. Ponieważ kupiłem go przez internet, widziałem że mam 2 tyg na oddanie w razie jakby co, więc katowałem telewizor przez te dwa tygodnie oglądałem wszystko co się dało (nie testowałem tylko gier , nie jestem graczem nie mam konsoli nie będę jej miał i nie interesują mnie parametry związane z grami, uważam że to strata czasu). Jakość obrazu z dekodera cyfrowego polsatu idealna, jakość obrazu z You Tube idealna, jakość obrazu z płyt dvd i blue ray idealna, Nigdy nie cieszyłem się takim wyraźnym barwnym głębokim obrazem. Bałem się trochę o czerń ale zarówno w dzień jak i w nocy czerń jak dal mnie oczywiście jest naprawdę super. Dźwięk też jest niezły, ale nie wgłębiam się bo puszczam przez sound bar yamacha, przez earc, sprzęt współpracuje bez zastrzeżeń, nie ma tez problemu ze sterowaniem innymi sprzętami (soudbar, dvd, dekoder tv cyfrowej) przez pilota magic. Jestem zachwycony, mam nadzieję że telewizor nie będzie usterkowy. Do tego świetne opcje regulacji i doboru parametrów prosty system, pilot magic :)miodzio , łatwa instalacja bez pomocy panów ze sklepu którzy chcą za to prawie 100 pln. Polecam każdemu . PS...mam go od trzech tygodni w wersji 65 cali."

"Jestem bardzo zadowolony z tego telewizora. Nie rozumiem wszechobecnych opinii na temat niższości matryc IPS względem VA. Ten telewizor nie potwierdza tej tezy. Mamy tutaj matrycę IPS i czernie w mojej subiektywnej ocenie są bardzo dobre. Odwzorowanie kolorów, nasycenie i kontrast już po wstępnym uruchomieniu są bardzo zadowalające, a po regulacji wyśmienite. Kąty widzenia - rewelacja. webOS po przesiadce z androidTV pozytywnie zaskakuje. Pilot magic i obsługa głosowa dają dużo radości. Z czystym sumieniem polecam LG NANO 91"

"Jestem zachwycony:D Nie spodziewalem sie az tak dobrego obrazu! Jak ktos twierdzi, ze testy rtings albo innych stronek sa wymierne to proponuje jednak wejsc na forum Sony, Samsunga, a nastepnie LG i porownac ilosc wylewanych zali i zgloszen bledow. LG wyprzedza konkurencje i to mocno. OLED czy NanoCell - obydwa typy tv sa rewelacyjne."

"W tej klasie cenowej najlepszy. Zadne Sony czy Samsungi (polecam wejsc na fora tych producentow i poczytac ilosc reklamacji). Mozna dla porownania wejsc na forum LG i sprawdzic ile osob jest zadowolonych ;) Uwazac na sprzedawczykow rtv - niektorzy nie znaja sie na niczym lub sa oplacani przez konkurencje."
 

tobot

Member
Szanowny i szanowany kiki. Takich opinii mogie do końca dzisiejszego dnia spłodzić nie 3, nie 4, nie 17, a... ile chcesz? - W gratisie!
Wybaczcie, proszę, wszyscy ewentualni czytaciele być może za duży sceptycyzm i/lub ostrożność: przeżyłem szczęśliwie już (dopiero!) 61 lat, z czego świadomie pewnie ok 20-tu i nie raz, nie 2 razy zaufałem podobnym opiniom. Pieniążków nie zarabiam przez kliknięcie palcem i nie mam ich za wiele - cokolwiek to nie znaczy! Szanuję to, co mam.
Mimo wszystko wolę - w jakimś stopniu oczywiście, bo też nie na setkę - brać pod uwagę testy niezależnych prawdopodobnie (sic!) testerów - jakoś dziwnie w temacie interesujących mnie tv pokrywają się ze sobą. A wybieram pomiędzy 65 -calowymi: X95j, PML9506, QNED913 - pierwsza grupa, lub (z mniejszymi już wymaganiami i z większym spokojem) pomiędzy NANO913/923, X94j, PUS9206. Każdy ma tak swoje zalety jak i zady ;) Aż mnie korci, żeby zapytać o porównanie z pierwszej grupy jak i z drugiej pod kątem... ich wad! Ciekawe, czy ktoś by się odważył...
miłego! :)
 
Ostatnia edycja:

arek810316

New member
No ja szukam w 75 calach i raczej między nano91 i xr x94j, na LG jest fajna promka teraz ,jadę dziś popołudniu nim się pobawić do elektromarketu.. wziolbym ten LG bez zastanowienia..ale...zobaczymy ten słaby kontrast i lokalne wygaszanie .bo z tym niby jest słabszy body tego sonego
 

arek810316

New member
Za dużo na tv się nie znam, zacząłem trochę czytać , porównywać te dwa modele... Zależy mi na ładnym obrazie, wyraźnym ,kolorach do naziemnej TV i Polsatu cyfrowego czasami jakiś dobry film żeby odtworzył itp. w gry nie gram
Który będzie miał ładniejszy obraz kolory i płynnie będzie chodził to wybiorę..
 
Do góry