Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

arek810316

New member
No i co wiem??, Szczerze to bardziej skołowany przyjechałem.. wiem tylko tyle, że albo mi się wydaje albo tak jest ale jak oglądam naziemną telewizję na LG nano923 to jakoś tak dziwnie niewyraźne,zamglone twarze drugiego planu a w Sonym wyraźniejsze i jakoś ostrzejsze... W Sonym te narożniki słabiej doświetlone.tyle się przyjrzałem
 

tobot

Member
Dzięki. Cenne spostrzeżenia. Myślałem, że tych niedoświetlonych narożników nie widać podczas normalnej eksploatacji. Hm... :/ Rozumiem, że tv pracowały na ustawieniach sklepowych/demonstracyjnych. Jakby nie było, tak widocznych niedoróbek być nie powinno. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę warunki - myślę, że w zaciszu domowym w obu przypadkach te cechy uwydatnią się bardziej. Niedobrze... Qrcze :/
 

arek810316

New member
Na te narożniki zależy jak na to patrzeć..przypatrywałem się temu bo ktoś już wspominał o tym w modelu z poprzedniego roku. Normalnie jak bym o tym nie wiedział to nawet prawdopodobnie nie zwrocilbym na to uwagi. Nie wiem od czego to zależy,na wszystkich scenach wyświetlanych nie widać tego. Ustawienia oczywiście miały demonstracyjne , żywe,które pozmieniałem w obydwu tv na standardowe.
Promocja na tego LG jest nawet teraz w euro za 7.299 ja raczej czekam na promke na Sony i biorę go do tego jakiś saundbar no to mi wystarczy..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz teraz promocję na Sony 75XH90 i soundbar za pół ceny.
Na jakich materiałach testowałeś te telewizory ?
I na jakim trybie podświetlenia matrycy ?


Na LG też masz specjalną ofertę i soundbar za pół ceny.
 

redlum

New member
Bez reklam
No i pękłem i kupiłem Samsunga minieda QE75QN91A. Startowałem od pułapu ceny 8k. Potem chciałem dopłacić do OLED. Ale w końcu tylko lekko przekroczyłem budżet i wpadł powyższy TV. W moim przypadku zadecydowała cena gdyż wyszedł mi on za 9 359,11 i to jeszcze na raty 0%. Ceny szukajcie w sklepie reklamowanym przez CLEO - cena w promocji 10339 - ale są raty 30 rat i mamy gratis pierwsze 3 raty.
 

redlum

New member
Bez reklam
i tak i nie - bo pewnie na OLED bym się jednak nie zdecydował (TV gra po 16h dziennie) - więc jak miałbym wybierać pomiędzy LG 75NANO91/92 a SONY 75X94J - to dopłaciłem 2k do całkiem dobrego minileda (które jeszcze niedawno były ok 50% droższe od LCD full array dimming)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Dzisiaj jesr Dzien Singla. Wszystkim niezdecydowanym na zakup TV, czekajacym na BF, BM, proponuje sledzic oferty w dniu dzisejszym najwiekszych elektromarketow. Taniej jak w ciagu 3-4 dni juz nie bedzie
 

arek810316

New member
Odpowiem na pytanie sobie sam.
Tak ,modele Sony XR x93j i x94j to te same modele , różnią się tylko dystrybucją,czyli w media ekspert jest model x93j a euro RTV jest x94j..
 

arek810316

New member
Mam czas do jutra i kupuje w ME . Telewizor mnie wyjdzie ok 7372 zł oczywiście w ratach 30x 0% . Chyba ,że Kiki masz do mnie ofertę ale podstawa w ratach minimum 30 rat..??
 

konik1977

New member
To chyba dobra cena(dziś też jest ta oferta)? Czy czekać jeszcze do końca miesiąca na jakieś czarne weekendy?
eb48547c97d29b391f9e9975e2427bc9.jpg


Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

arek810316

New member
Nie dawało mi spokoju. Byłem dziś jeszcze raz przed kupnem w euro.. Były koło siebie LG nano91 65 cali i Sony XR X90J 65 cali. Dokładnie poustawialem takie same parametry w obu i moim zdaniem Sony ma czyściejsze obraz. W LG co zauważyłem ,jak były jasne sceny i ruch kamery to występuje zjawisko brudnej matrycy jakby nie równo była podświetlona i to na jasnych scenach widac, takiego efektu nie dojrzałem w Sonym. Kolory na ładniejsze jak dla mnie w Sonym.
Co do narożników w Sonym,no niby są ciemniejsze ale to zależy od sceny,czasami na jasnym tle nawet znikają,nie wiem o co chodzi i zależy jak się patrzy na te narożniki,pod jakim kątem, raz trochę widać pod innym kątem nie ma. Mi to nie przeszkadza. Nawet jak się przyjrzeć LG to zależy pod jakim kątem też boki, narożniki stają się ciemniejsze Taka technologia.
Chociaż był model X90J a ja kupuję x93j/x94j więc myślę, że będzie jeszcze lepiej.
 
Do góry