Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

jarek1810

New member
Dzień dobry, upłyneło równo 10 lat od zakupu poprzedniego telewizora i jestem kompletnie nie na bieżąco, dlatego prosiłbym o poradę w wyborze tv.
Poprzedni mój to plazma PANASONIC TX-P42G20E , już wtedy po zakupie uważałem że jest zbyt mały więc teraz na pewno coś większego, ale po kolei:

1. Odległość od ekranu? 3-3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okna od zachodniej strony, tv na ścianie południowej. Po 15 światło wchodzi na tv ale mogę ograniczyć roletami.
3. Jak duży jest pokój: około 30 m2
4. Preferowana technologia: LCD , QLED
5. Jaki masz obecnie telewizor? PANASONIC TX-P42G20E
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Sport, rozrywka, wieczorami filmy, w ciągu dnia dzieciaki bajki.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie zależy mi na wieczornym kinie, ale zdarza się w ciągu dnia jakieś programy rozrywkowe/bajki
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez światła lub bardzo delikatne.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? nie wiem
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora? 65 cali? jeszcze do niedawna myślałem o 55 ale czytając aktualne wypowiedzi i opinie może właśnie 65?
12. Preferowana marka? Dużo pozytywnego słyszałem o TCL ale nie mam szczególnych preferencji. Zależy mi na uniwersalności
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Cenię sobie trwałość, poprzedni służył wiele lat bez zarzutu i zamierzam go przekazać do pokoju dziecku.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? cyfrowy polsat, kino domowe, czasami może laptop, możliwa konsola(jest obecnie ale pewnie powędruje do pokoju dziecka razem z tv, jeszcze do rozstrzygnięcia)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? głownie cyfrowy polsat oraz HBO GO, Youtube, może konsola
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? 90% na wprost.
17. Czy ważne jest wifi ? konieczne
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem, może syn
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Youtube itp, przeglądarka raczej nie.
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? bardziej netflix, HBO GO
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? aktualnie odtwarzam przez kino domowe więc niekoniecznie.
22. ma mieć 3D? nie
23. ma mieć slot na karty SD ? przydałoby się ale nie obowiązkowo
24. ma mieć tuner DVB-S? nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI
26. Jaki masz sygnał: z cyfrowego polsatu przez HDMI, nie mam anteny tv cyfrowej naziemnej
27. ile programów HD? wszystkie możliwe w cyfrowym polsacie
28. ma stać czy wisieć? stać
29.Rozdzielczość: min. Full HD
30.Dvb-t: nie, DVB-C: nie
31.Na czym najbardziej Ci zależy: bezawaryjność, uniwersalność
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: codziennie 2-4h
33.Sugerowana cena ? Nie poszukuję drogiego sprzętu z ultra możliwościami, najchętniej do 4000zł.

Wstępnie myślałem ze względu na atrakcyjną cenę nad TCL 65C715 chyba że ktoś zasugerowałby z jakiś powodów inny? Jeżeli jemu brakuje czegoś istotnego do moich potrzeb prosiłbym o sugestie co innego wybrać i dlaczego. Co zyskałbym dopłacając do np. 65C815?

Z góry dziękuję.
 

sajmer

Member
Na szybko : TV 43 cale do syna do pokoju bo większy nie wejdzie na szafkę.

Modele :
TCL 43P715
Samsung QLED 43Q65
Philips 43PUS8535/12

Co w/w Was wziać ?
 

j@j

Member
Jako że już nie ma w sklepach(poza wystawą) sony xf9005,taki o to model samsunga czy ktoś może cos o nim powiedzieć SAMSUNG QLED QE55Q77T
 

Darell

New member
W okolicach marca prosiłem o poradę, jednak finanse się nieco rypnęły i musiałem się wstrzymać z zakupem. W międzyczasie pojawiły się nowe modele i nowe dylematy. Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3,0 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? duże przeszklenie, często korzystam w dzień, jednak najczęściej korzystam po zmroku, ponadto mam dobre zaciemniające zasłony
7. Jaki masz obecnie telewizor? SAMSUNG 40LE650
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry obraz, płynny smart tv, obsługa głosowa, HDR 10/10+, Dolby Vision
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder Canal+
10 .Jakie urządzenia ? Przyzwoite kino domowe z odtwarzaczem Blu- ray
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4 - 5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy/seriale tv, netflix, youtube
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, ale raczej w ograniczonym zakresie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie zamierzam
16. Preferencje co do marki? W zasadzie brak, ale mam ograniczone zaufanie do TCL po lekturze postów na forach (szczególnie dotyczące współpracy z nc+
17. Preferencje co do wielkości? 50" może nieco więcej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba czerń/kontrast.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? aż padną. W tym przypadku 14 lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? umiarkowanie.

Moją uwagę przykuły w klepie stacjonarnym trzy modele: Philips 50PUS8804 / TCL 50C715 / LG 50 NANO793 i w sumie nie wiem, który byłby najlepszym wyborem, takoż proszę o poradę lub sugestię zgodnie z powyższymi kryteriami.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 

Sierak2012

New member
Oglądałem w sklepach xh9096, q70t oraz nano90. Zdecydowany jestem na Sony ze względu na matrycę VA, ale nano90 powiem szczerze, że na żywo wygląda zdecydowanie najlepiej jeśli chodzi o odwzorowanie barw, płynność i ogólnie obraz. Szkoda, ze nie mozna ich tam przetestować odnośnie czerni i materiałów netflix, bo gdyby w LG czerń i hdr były na akceptowalym poziomie to do 4 tys nano90 byłoby królem.
 

samniewiem

New member
Niedawno się przeprowadziłem i zabieram się za kupno telewizora. Budżet to ok. 2500 zł. Widziałem pozytywne opinie o TCL 715, ale nie trzymam się konkretnej marki. Mogę dopłacić jeżeli telewizory w tym przedziale cenowym są mocno awaryjne, chciałbym, by nowy trzymał się te 10 lat, o ile to możliwe.

1. Odległość od ekranu? 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okna od zachodu, ale rolety powinny załatwić sprawę.
3. Jak duży jest pokój: około 30 m2, stojak pod telewizor stoi we wnęce.
4. Preferowana technologia: Brak
5. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, czasem youtube
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Bez światła
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora? 55 cali
12. Preferowana marka? Brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Powolnego działania aplikacji
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Może soundboard w przyszłości
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? Tylko telewizja, nie planuję kupowania konsol
16. Na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? Tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Youtube, może spotify
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
22. ma mieć 3D? Nie
23. ma mieć slot na karty SD ? Nie
24. ma mieć tuner DVB-S? Nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Nie mam planów do podłączania czegokolwiek
26. Jaki masz sygnał: Cyfrowy od UPC
27. ile programów HD? Rzadko oglądam telewizję, nie ma znaczenia
28. ma stać czy wisieć? Stać
29.Rozdzielczość: 4k
30.Dvb-t: nie, DVB-C: nie
31.Na czym najbardziej Ci zależy: bezawaryjność
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: godzina/dwie dziennie
33.Sugerowana cena ? mniej więcej do 2500zł

Czy jest szansa, że w okresie świątecznym pojawią się większe promocje, czy raczej dzięki temu trafię na gorsze kopie sprzętu? Poza tym, czy ma znaczenie skąd kupuję telewizor?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb:
- TCL 55C815
- Philips 58PUS7555
- TCL 55C715
- LG 55UN 85003
- Toshiba 55U78
- Sharp 55BL 2
Dla niebieskich masz specjalne oferty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Darell - możesz sięgać spokojnie po 55"
I masz w klasie cenowej
- TCL 55C815
- Philips 58PUS7555
- TCL 55C715
- LG 55UN 85003
- Toshiba 55U78
- Sharp 55BL 2
 

tomekmarki

New member
Witam szanowne grono,
nosze się z zamiarem kupna TV do salonu odległość od ekranu ok 4m wiec myślę o 65" teraz mam leciwą plasmę Panasa 50", potrzebuję tv głównie do netflix, YT oraz telewizja z dekodera budzet max 5000pln. Prosze doradźcie co kupić nie bardzo się na tym znam a im dłużej czytam tym bardziej jestem głupi, myślałem o czymś od Sonego ale sam nie wiem.
Z góry dzieki wielkie Tomek.
 

teswrg

New member
Dzień dobry poszukuje porady. Telewizor z wbudowanym soundbarem lub zestaw stojący tv plus sounbar.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3.50m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost, kąty nie są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Bezpośrednio na TV tylko rano
7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Lepszy dźwięk niż zwykły TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? To co jest na Amazon Prime, HBO GO, Netflix, ipla
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Chromecast
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? ok 2h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matowa ale nie jako konieczność
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, sport: piłka nożna i boks
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? W sensie przeglądarka nie. Jakby smart działał sprawnie to ok, jak nie to Chromecast
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem, przy zgaszonym świetle
17. Preferencje co do wielkości? 50 lub 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaby dźwięk, dziwny wygląd materiałów upscalowanych z niższych rozdzielczości.
19. Preferencje co do marki? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł

Wstępnie upatrzyłem sobie takie modele
Philips 50PUS8804
Philips 55PUS8804
Philips 50PUS8535 plus jakiś soundbar
TCL 55EC780
TCL 55P815 w promocji z soundbarem TCL TS5000 (nie widziałem jeszcze recenzji tego tv i nie wiem jak miejscem pod tv na soundbar)


albo inne rozwiązanie w którym sensownie da się dołączyć soundbar do stojącego tv bez kladzenia go przed tv, tylko pod.


Dziękuje i pozdrawiam
 

cky

New member
Cześć wszystkim, szukam TV 55" dla ojca, aktualnie posiada Panasonic TX-55CX400E z padającym podświetleniem, prawdopodobnie zdychają ledy - wymiana wszystkich to koszt ok 400-500zł bez gwarancji rozwiązania problemu... Ojciec nie ma zamiaru ryzykować i planuje pilnie kupić coś nowego, budżet 1600-1800zł, czy TCL 55EP680 stan idealny z outletu EuroRTV za 1710zł znajdzie godnego konkurenta?

Edit: w MM znalazłem PHILIPS 55PUS6754/12, PHILIPS 55PUS6554/12, SAMSUNG UE55TU7002K wszystkie za 1799zł, do tego SHARP LC55BL2E w kilku sklepach za 1760zł, który z nich będzie miał "najlepszy obraz"?
 
Ostatnia edycja:

cky

New member
cky - dla ojca ten Sharp 55BL2 za 1699 będzie extra !

Gzie taka fajna cena na Sharpa i czy ma jakąś znaczącą przewagę nad 55EP680?
TCL jest wstępnie "klepnięty" ale nie opłacony, jeszcze mam czas na rezygnację z zakupu bo "stan idealny w EuroRTVAgd może oznaczać, że został przez kogoś zwrócony z jakiegoś powodu albo po prostu opakowanie nosi ślady transportowe i przez to nie nadaje się jako produkt pełnowartościowy.

edit: ok widzę, że SHARP w specyfikacji ma wyższą jasność 350 vs 300 w TCL choć są, źródła, które podają też 350 dla 55EP680
 
Ostatnia edycja:
Do góry