Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

cky

New member
Z racji tego, że TCL 55EP680 poszedł na zwrot konsumencki z powodu zazielenienia matrycy to szukam czegoś innego 1700-2000zł czy w tym budżecie trafi się jakiś sensowny Samsung czy jestem skazany na TCL/SHARP?
 

cky

New member
Wybaczcie, że post pod postem ale nie mogę już edytować. Przytuliłem Panasonica 55HX580 z nocnej na EURORTVAGD za 1899zł - pewnie popełniony przez vestela ale mam nadzieję, że chociaż kontrola jakości i procesor będzie od Panasa :)
 
Ostatnia edycja:

cabanmat

New member
Witam kolegów :)


Ostatni raz.. radziłem się o TV w 2013roku, wtedy wybrałem Plazmę Panasonica X60 - wyboru nie żałuję. Do tej pory służy, ma się dobrze, i cieszy oko ładnym obrazem. ;)


Sam ostatnio również kupiłem TV do siebie do sypialni.. LG LED 43UN73003LC. Szukałem coś do 1500zł, nie wiem czy dobrze wybrałem.. oceńcie :) telewizor spięty z modułem CAM Cyfry+.


Nie przedłużając... koleżanka z pracy, prosiła mnie, o pomoc w wyborze telewizora w przekątnej 32". Kobietka 60lat, więc nie chciała smartów itp. Telewizor będzie podpięty pod DVB-T.


Co możecie zaproponować w kwocie.. powiedźmy do 2000zł ?
 

Sierak2012

New member
SAMSUNG QLED QE65Q60RAT 100Hz za 3399zl w Neonet. Opłaca się brać ten TV w tej cenie czy lepiej szukać czegoś innego? Nie wiem czy ten Samsung ma Chromecast a u mnie to mus
 

reef

New member
Cześć wszystkim,

Rozglądam się za nowym tv, niestety przez zabudowę całej ściany, zostawiłem sobie "dziurę" na tv, w którą zmieści mi się maksymalnie 50". Projekt powstał 11 lat temu i został zaplanowany pod Panasonica TH-42PY85P - który cały czas działa bez zarzutu.
Czuję trochę niedosyt z powodu braku 4k, dodatkowo za chwilę pojawi się w domu Xbox series X - dla dzieciaków ;)
Z racji ograniczonego miejsca nie będę się rozpisywał o wielkości pomieszczenia i odległościach. Co do reszty, to poza XbX Netflix i trochę 4k z domowego serwera, głównie wieczorem, na wprost TV.
I tu dochodzę do ściany, bo wymyśliłem sobie telewizor z odświeżaniem matrycy 100Hz, HDMI 2.1, eARC, dobrą czernią (żeby nie było rozczarowania po plazmie) i nic mi się nie zgrywa. Na które z wymagań (poza czernią) przymknąć oko?...a może poczekać na modele 2021 (nic mnie nie goni)
Te telewizory brałem pod uwagę (kolejność nieprzypadkowa):
1) Panasonic TX-49HX940E
1) Sony Bravia KD-49XH9505
3) Sony Bravia KD-49XG9005
4) Samsung QE50Q80TA

Był jeszcze rozważany LG 49NANO86, ale mało czerni w czerni i podobno słaby HDR.
Czekać na przyszłoroczne modele, czy coś z powyższych wywoła uśmiech na twarzy po wysłużonej plazmie?

Z góry dziękuję za sugestie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
cabanmat
- Jeśli faktycznie ma być 32" - to Sony 32 WD755 za 1590 zł

A jaką ma odległość od ekranu ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
reef - jeśli wymyśliłeś z HDmi 2,1 i 100 Hz.
To masz do tych potrzeb najlepszy LG 49 Nano 863.
Wytrzyma wszystkie Twoje potrzeby !
 

malec1975

New member
Jaki TV 65 cali z androidem za ok 3k PLN?

Pora zmienić moją starą plazmę 55'' LG. Co zaproponujecie w rozmiarze 65'' z androidem, budżet ok 3000 PLN?
Wcześniej synowi kupiłem TCL i jestem bardzo zadowolony dlatego myślę o

QLED TCL 65C715 za 3200 na alle.
 

miczusiek7

New member
Witam serdecznie i proszę o jakieś propozycje. Czas na przerzucenie 55" sony w809c do sypialni i zakup czegoś większego w rozmiarze 75"

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? Jest w takim miejscu ze raczej nie swieci na niego, może delikatnie z boku.

7. Jaki masz obecnie telewizor ? 55" sony w809c

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najlepiej android, aczkolwiek zakup boxa tez nie wykluczam

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Stream HD, 4k

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Czasem konsola

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? około 6

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętnie

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy (netflix) / kanały tv / czasem sport

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Bardzo rzadko

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 70% dzien

17. Preferencje co do wielkości? 75"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak płynności, wolne działanie

19. Preferencje co do marki ? Samsung / LG / Philips

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Max 4500

To telewizor do codziennego oglądania tv, filmy z dysku raczej oglądane będą w sypialni na sony o którym pisałem wyżej.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

reef

New member
reef - jeśli wymyśliłeś z HDmi 2,1 i 100 Hz.
To masz do tych potrzeb najlepszy LG 49 Nano 863.
Wytrzyma wszystkie Twoje potrzeby !

Kiki, ale czerń, szczególnie w ciemnym pomieszczeniu, a tak głównie oglądam, jest bardzo słaba. Piszę to na podstawie filmu porównującego LG do Samsunga Q80T. Prędzej zrezygnuję z innych parametrów niż z przyzwoitej czerni. Wiem, to IPS vs VA...i dalej ściana ;)
 

Ampersand

New member
Osobiście jestem załamany trochę tym co opisują użytkownicy TV Sony i Samsung. Poszukuję dla siebie 75 cali i generalnie miałem wybrać pomiędzy Sony XH90 a Samsung Q80T czyli w granicach (8k) + 5 lat gwarancji (1k). Czytam od miesiąca i mam coraz mniejszą ochotę na zakup w tym roku. Interesuje mnie jakaś konkretna opinia na temat DV w Sony a jej braku w Samsungu. Czy ten brak jest naprawdę widoczny na VOD takich jak Netflix czy Amazon?
 

magdamus

New member
Witam

Stoję przed koniecznością wymiany odbiornika TV, który jest użytkowany przez mamę.
Poprzedni był kupowany ponad dekadę temu i zupełnie gubię się w gąszczu parametrów, oznaczeń itd
Stąd moja wielka prośba o pomoc w wyborze.

1. Odległość od ekranu? gł ok 4m (na wprost), rzadziej z 2,5 (z boku)
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okna od strony wschodniej
3. Jak duży jest pokój? Stosunkowo mały - 16m2
4. Preferowana technologia: "Najlepsza" dostępna w podanym niżej przedziale cenowym.
5. Jaki masz obecnie telewizor? Polecany i kupowany na tym forum 12 lat temu JVC LT-37P80 – był to rewelacyjny wybór - działa do tej pory
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? TV dla starszej osoby: seriale, filmy, programy inf.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Zazwyczaj wieczorami i w nocy, w dzień – po godz 16.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Łagodny
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie określony parametr
11. Preferowana wielkość telewizora? 43-49 cali
12. Preferowana marka? Sony, Philips, Panasonic, Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach? zbyt intensywnego, ‘sztucznych barw, słabej jakości dźwięku, nieintuicyjnej obsługi z pilota
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder UPC
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% UPC
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Głównie na wprost (z kanapy w odl. 4 m, rzadziej z boku (w odl. Ok. 2,5 m.)
17. Czy ważne jest wifi ? TAK!
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? TAK
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? (chyba) TAK
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? TAK
22. Ma mieć 3D? NIE
23. Ma mieć slot na karty SD ? Nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? dekoder UPC
26. Jaki masz sygnał: UPC
27. Ile programów HD? Wszystkie
28. Ma stać czy wisieć? Stać na komodzie
29. Rozdzielczość: Full HD - 4K
30. Dvb-t: DVB-t2: Nie wiem…
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu: Czerń, kolory, płynny ruch, dobry dźwięk!
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 8
33. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
34. Co chcemy aby telewizor posiadał?
35. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? NIE!
36. Sugerowana cena ? Do około 2700 zł

Przepraszam za niski poziom konkretów w odp. Ale telewizor będzie służył mamie (a dla niej większość pytań wydaje się być sformułowanych w obcym jej języku), a ja sama nie oglądam telewizji, gł. komputer z SreenReaderem i trudno mi się ustosunkować.
Chcę by to był optymalny wybór w danej cenie, który posłuży co najmniej tyle, ile obecny egzemplarz.
Ponieważ mama korzysta z aparatu słuchowego, a i ja opieram się przede wszystkim na funkcjach audio sprzętu – ten parametr jest równie ważny, jak jakość obrazu

Z góry dziękuję za wskazówki, rady, konkretne wskazania.
Po zapoznaniu się z tymi danymi - na pewno pojawią się kolejne (zapewne bardziej konkretne) pytania

pozdrawiam
Magdalena (magdamus)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
magdamus
DO Twoich potrzeb sięgałbym po 55" - jeśli się mieści. Mama będzie zachwycona bo będzie lepiej widać. Wiem bo to przerabiałem podobnie.

TCL 55c715
LG 55Nano863
Philips 58PUS7805



Jeśli upiera się przy 49 - to extra modeli 49" masz
LG 49NAno863
TCL 50EP660
Philips 50PUS8535
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
reef - wystarczy ostawić za telewizorem świeczkę lub lampkę i problem czerni znika. Sprawdź proszę .
Masz więcej kasy ?
 
Do góry