Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

komanch

Member
Ponad 10 lat użytkuję plazme Panasa, przyszedł chyba czas na zmianę (mimo że plazma śmiga jak nowa). Najbardziej czego sie boję w nowym tv to "efekt teatru", jak to widzę to aż mnie mdli, odechciewa mi sie praktycznie oglądania.
Stąd też moje pytanie o Sony KD-65XF9005, czy w tym modelu ten doprowadzający mnie do choroby efekt da się wyłączyć, albo zminimalizować prawie do zera? Na niczym więcej mi nie zależy.
 

komanch

Member
Kasa 4-4,5k max
Warunki, tzn? pokój, 4,5m odległość oglądającego do tv, netflix + upc
Właściwie to zastanawiam się czy ten Sony naprawdę jest wart tej kwoty? naczytałem się narzekań tyle samo co zachwytów, clouding, czerń słaba przy oglądaniu wieczorowym itp.
mam kilku znajomych pracujących w lokalnych sklepach RTV od 15-20 lat, oni wręcz proponują Samsunga i LG, mówią że za Sony się teraz tylko przepłaca.
Już nie wiem kogo słuchać :(
Przykładowo taki SAMSUNG UE65RU7172 jak wyglada w porównaniu z Sony KD-65XF9005?
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Za sony zawsze płaciło sie wiecej.
Czemu polecaja LG to nie wiem, bo w porównaniu do Samsunga to całkiem inny obraz maja z powodu innej matrycy. Va vs ips.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre modele :
- Philips 65PUS7304
- Philips 70PUS7304
- LG 65SM8600
- Sharp 65BL2
- Hitachi 65HZ6
TCL jest teraz w dobrej kondycji ale nic na siłę.
Modele są programie pilotażowym gdzie sam wybierasz cenę.
Podaj maila to CI wyślę.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Rozumiem, że w powyższych łatwo pozbędę się "efektu teatru"?
Pytanie dodatkowe o LG, jak czerń i podświetlenie u niego? czy faktycznie wygląda to tak tragicznie jak tutaj przedstawiają?
https://www.ceneo.pl/81021460#tab=reviews
Wodzialem w akcji model 8200 55 cali. Jak jest jasno w pomieszczeniu to obraz ladny, bardzo mocne pozytywnie podbicie obrazu w trybie hdr. Niestety beznadziejna opcja.wygaszania strefowego pionowymi pasami, ktore z łatwością dostrzegłem w sklepowym swietle patrząc lekko pod katem. Tv byl na maks podświetleniu.. mozliwe ze gdyby zjechalo sie z nim na 50% to efekt bylby mniej wkurzajacy.
 

QbaaM

New member
Od niedawna jestem właścicielem modelu 55sm8600. Czerń nie jest taka tragiczna jak można przeczytać na różnych forach. Ogólnie czerń jest taka jak na każdym ekranie ips. Jeśli nie ma się porównania do telewizorów z lepszą czernią to nie przeszkadza. Wkurzać może nierównomierność podświetlenia krawędziowego. Widoczne to jest tylko na czarnych planszach i można próbować to zniwelować bawiąc się ustawieniami. Ogólnie obraz i kolory super. Jedynie czerń ips może powodować niedosyt.
 

QbaaM

New member
Kiki podeślesz mi proszę kalibrację? Wysyłałem już prośbę na PW dwukrotnie i zero odzewu. Zależy mi na tym i trochę to irytuje bo specjalnie zapłaciłem żeby być niebieski
 
Cześć, pomożecie?

szukam tv LCD 55" (nie mniej nie więcej). Na razie odpuszczam OLEd'y bo za kilka lat i tak go zmienię, a programy informacyjne potrafią grać cały dzień. Sygnał to UPC przez moduł CI+ no i net. Dźwięk bez znaczenia - podpięty do amplitunera będzie. Zależy mi na funkcjach smart. Budżet ok 4 000 zł, ale jak trzeba będzie dołożyć to zrobię to o ile faktycznie warto.

Kiki polecił Philipsa PUS9104. Może słabo szukałem itp. ale na stronie philipsa go nie znalazłem aby przejrzeć specyfikację, a lubię informacje prosto ze źródła. Oczywiście rozważam go jak najbardziej, ale chciałbym podpytać o wasze typy :) Mam starego LG le5500 i podświetlenie krawędziowe mnie dobija. Co prawda ma już 9 lat, więc zakładam, że technologia się mocno zmieniła od tego czasu. Proszę o pomoc.
 

komanch

Member
Wodzialem w akcji model 8200 55 cali. Jak jest jasno w pomieszczeniu to obraz ladny, bardzo mocne pozytywnie podbicie obrazu w trybie hdr. Niestety beznadziejna opcja.wygaszania strefowego pionowymi pasami, ktore z łatwością dostrzegłem w sklepowym swietle patrząc lekko pod katem. Tv byl na maks podświetleniu.. mozliwe ze gdyby zjechalo sie z nim na 50% to efekt bylby mniej wkurzajacy.
A jak w porównaniu z tymi LG wypada Philips 65PUS7304? Podświetlanie krawędziowe vs direct IPS, sporo ludzi zadowolonych z tego filipa ...
 

QbaaM

New member
PUS9104 chyba nie jest jeszcze dostępny w Polsce. Przynajmniej nie widziałem go w sklepach stacjonarnych. Myślałeś może o Sony xf9500 ? To podobno jeden z najlepszych LCD jakie można teraz dostać.
 
Szczerze to jeszcze nie zastanawialem się nad innymi. Dzisiaj idę zobaczyć co jest dostępne. Co do pus9104 to kiki pisał że dostępny od ręki.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry