Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Masote

New member
Cześć wszystkim,

Poszukuję telewizora 55" do salonu 20m kw.
Siedzę około 3m od telewizora. Salon raczej słoneczny. Okna na stronę zachodnia, więc od 13:00 mam słońce. Szukam telewizora z matrycą 100Hz. Aktualny telewizor to leciwy Samsung LE40B650.

Na tą chwile rozważam kilka modeli:
- LG 55SM8600 lub 55SM9010 - tutaj przemawia do mnie WebOS z pilotem magic, mega wygodne. Jasna matryca IPS, niestety są też wady czyli słaba czerń, która może wieczorem przeszkadzać.
- Samsung UE55NU8072 - lepsza czerń, Tizen do którego jestem średnio przekonany.
- Sony KD-55XF9005 - Android TV i chyba najlepszy obraz, ale szczerze nie widziałem na żywo.

Czy jest jeszcze jakieś TV, który warto wziąć pod uwagę?
Budżet jaki mam to 4500 PLN.
Z tych modeli, które wymieniłeś najlepszy jest Sony XF9005. Ma najwiekszą jasność i będzie idealny do jasnego salonu(cena w marketach około 4200 pln).
Rozważyłbym, czy jednak nie dołożyć parę groszy do OLEDA.
 

Masote

New member
Np. za 4799 w Neonet jest (o ograniczonej dostępność) PHILIPS 55OLED803. Kiki Ty chyba również, masz w swojej ofercie Oledy poniżej 5000 tys.
 

Chromikson

New member
No właśnie nie jestem pewien, czy OLED sprawdzi się w jasnym salonie. Jednak OLEDy nie maja najwyższej jasności a jak pisałem telewizor stoi jakiś 1m od okna przez które od 13 słońce świeci niemiłosiernie. Dodatkowa sprawa to OLEDy mają błyszczące matryce i na 100% będę widział okno w telewizorze. Tak dzieje się teraz. Najbardziej przemawia do mnie LG jednak ta czerń może mi przeszkadzać. Nie wiem jak duża różnica będzie między matrycą IPS a leciwym VA.

Od OLED odstrasza mnie jeszcze ryzyko wystąpienia powidoków. Oglądam czasem programy informacyjne i nie chciałbym sytuacji w której widzę cały czas pasek. Jeżeli jestem w błędzie to wyprowadźcie mnie z niego proszę:)

@kiki
Jakieś propozycje?
 
Ostatnia edycja:

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytanie odnośnie kątów widzenia - tv ma wisieć dość wysoko na ścianie, około 140cm nad podłogą, na środku długiej ściany, potrzebne jak największe kąty komfortowego oglądania. Pomieszczenie b. jasne, obraz często statyczny - oled odpada.
Pod uwagę brane są 55" samsung q70, sony 9005, lg 9010. Wydaje mi się, że lg na ips ale wyjątki się zdarzają.

Dziękuję.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

SLAV7

New member
Bez reklam
konradk - jeśli chcesz duże kąty i dobrą czerń to SAMSUNG 55Q80. Ma specjalną powłokę na matrycy. Taniej pozostaje tylko LG lub SONY z matrycami IPS.
 

Masote

New member
Jeśli nie jesteś przekonany do Oled-ów, to telewizorem z Twojego zestawienia, który swieci najjaśniej, a co za tym idzie, nadaje się najlepiej do jasnego salonu jest SONY XF9005
 

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję.
Przejrzałem testy i faktycznie jeśli brać pod uwagę kąty widzenia to 55Q80, ponoć świetny .... a na drugim miejscu sm9010. Tyle, że spora różnica w cenie :-(

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica ceny nie pokrywa różnicy jakości.
Masz LG w specjalnym programie pilotażowym. Podaj proszę maila do siebie - to Ci wyślę cały program.
 

Hubert19

New member
Witam, jestem zainteresowany dwoma modelami 75XG9505 , 85XG8596.
Mam problem z wyborem, ponieważ xg95, ma zgodnie z ocenami lepszą czerń od xg85. Czy ta różnica jest tak duża, że czerń xg85 będzie wyglądała słabo?Uwielbiam oglądać filmy w nocy i chciałem wybrać jak najlepszy model w wtej cenie.Nadmienię, że odległość od kanapy to 4m.
 

QbaaM

New member
Poszukuję telewizora 55 cali do salonu. Głównie używany będzie Netflix, YouTube i PS4. Zależy mi na cenie poniżej 3000 zł. Mam trochę dylemat pomiędzy dwoma modelami:
Philips 55pus7334
LG 55sm8200
Obydwa mają swoje plusy i minusy. W Philipsie podoba mi się obsługa dolby vision i atmos. Z kolei LG ma WCG i przez to trochę lepsze kolory.
Miałem okazję na szybko porównać obraz z obydwu i wrażenia były dość zbliżone jednak na korzyść LG ze względu na bardziej naturalne kolory. Gdyby ten tv obsługiwał dolby vision to pewnie wybór padł by na niego a tak to mam lekki dylemat. Pomoże ktoś podjąć decyzję?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli deklarujesz, że sygnał głównie HD i 4k to brałbym prawdziwe kino czyli 85XG8596 za 12.400 zł z pakietem. Matryca VA więc czerń bez obaw.
 

Staszek

Member
Witam,
Merytorycznie jaka jest różnica między między Q70 a Q80 w Samungach?
Czy warto rozważać w kategoriach 65'Q70 via 55'Q80. Różnice w praktyce i czy warto dopłacać do Q80?
Dystans 3 metry.
Czy może wejść w układ z Sony XF9005 ?
 

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co doczytałem najważniejsza różnica pomiędzy q70 a q80 to dodatkowa warstwa na matrycy która poszerza kąty widzenia - czyli zalety matrycy va poszerzone o kąty widzenia prawie takie jak w ips.
Na inne rzeczy nie zwróciłem uwagi

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry