Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

witgit

New member
Cześć, szukam tv do oglądania w głównej mierze sat (dwie głowice mile widziane) oraz filmów z synology nas. Budżet to około 4000-4500zł. Ekran 65cali. Na jakie modele mogę zwrócić uwagę. W tej chwili posiadam już dość leciwego samsunga es8000.
Oglądałem w salonie QE65Q60RA i mi się podobał ale filmu avi nie odpalił.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Cześć, szukam tv do oglądania w głównej mierze sat (dwie głowice mile widziane) oraz filmów z synology nas. Budżet to około 4000-4500zł. Ekran 65cali. Na jakie modele mogę zwrócić uwagę. W tej chwili posiadam już dość leciwego samsunga es8000.
Oglądałem w salonie QE65Q60RA i mi się podobał ale filmu avi nie odpalił.
Samsungi chyba od 2017 roku nie odtwarzaja filmow kompresowanych starymi kodekami..problem powszechnie znany wsrod użytkowników samsunga.
 

hircik

New member
KIKI to ile ten sony kosztuje bo tu piszesz że 65xf9005 za 5,5tys a w innym wątku taka cena za 55 cali? Czy tegoroczne duże lg co w sklepach za 65 cali wołają koło 3,5 tys to jakiś badziew? Będę wypatrywał samsunga q70 w promocji. Kiki za ile u ciebie można dostać 55 a za ile 65 cali?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
hircik:
Sorry oczywiście cena 65XF9005 za 5500 zł i to z pakietem gratisów.
Napisz proszę na PW .
A to musi być SOny czy może być na przykład LG, Philips ?
 

hircik

New member
Panowie i panie, czy jakiś Lg będzie dobrą alternatywą dla samsunga 55q70 w podobnej cenie czyli ok. 4,2-4,5tys??? Do netflixa i sporadycznego grania na ps4pro i oczywiście jakieś pierdoły z kablówki jak mnie nie ma w domu w Lg mi się podoba pilot magic ale w sklepie ciężko ocenić jak będzie grać w domu. Parametrami np. Lg 55sm8600 da podobny obraz co samsung czy nie ma co szukać i brać 55q70?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy Oled zagra lepiej:
- 55HL9000
- 55X98
i mieszczą się w klasie cenowej.
LG 55Sm8600 jako LCD jest bardzo dobry.
Każdy jest z pakietem gratisów o wartości 500 zł
 

hircik

New member
Patrząc po cenach sklepowych to porównywalne są chyba samsung 55q70 i Lg55sm9010 i 65sm8600. Pytanie który lepszy i czy lepiej iść w wielkość czy jakość bo różnica między tymi Lg wydaje się być zauważalna. Kiki jak u ciebie cena na te modele lg??
 

hircik

New member
Czy do codziennego oglądania tv będzie widoczna różnica miedzy lg sm8600 a lg sm9010? W oczekiwaniu na oferte od Kiki'ego chciałbym poznać wasze zdanie. Rozważam 55sm9010 a 65sm8600. Na obecną chwilę porzuciłem samsunga 55q70 ale temat nadal otwarty.
 

qvalek

New member
Co to znaczy codzienne oglądanie?
Dlaczego porzuciłeś samsunga?
Co do LG to sądzę że różnice zobaczysz jedynie wtedy gdy postawisz je obok siebie. Inaczej dopiero w nocy jak SM8600 zacznie się wygaszacać pasami a SM9010 pełnymi strefami.
 

hircik

New member
Telewizor u mnie w tygodniu gra od około 15stej i żona coś ogląda z kablówki, wieczorami włączamy netflixa a sporadycznie gram na ps4pro. Na tv mam 4,5tys i zawęziłem wybór do samsunga 55q70, lg 55sm9010 i lg 65sm8600. Ten ostatni kusi wielkością ale nie chciałbym żałować jak ma być widocznie gorszy obraz. Filmy i seriale oglądamy przy małym świetle.
 

Adax01

Member
Witam, zaczynamy rozglądać się za nowym TV i niespodziewanie szczena opadła, bo miał to być OLED, ale OLED chyba nie dla nas... :(.
Preferencje:
1. mamy 10lat Panasonic 50 cali HD-Ready
2. oglądanie w tle (50%): programy informacyjne lub muzyczne ( za ramką!! :( )
3. Inne: filmy/ sport (45%)
4. PS4 -sporadycznie (5%)
5. źródło TV-Sat HD (95%), internet 4K - 5%
6. oglądanie dzień/noc: 50/50%
7. Budżet 5 kPLN -ew. plus++ , gdy dobre, konkretne argumenty/uzasadnienie :)

Wydaje się nam, że OLED u nas nie wytrzyma na programach informacyjnych i ramkach programów muzycznych, dlatego kierujemy się w stronę QLED -co Wy na to?
Ale jakie wady posiada QLED oprócz odwzorowania czerni w porównaniu z OLED -tak całościowo?
 

Olek1122

New member
Chcialbym kupic tv 75"

W tej chwili obecnie uzywam 48 samsunga 100hz.
Ale po przeprowadzce na wiekszy dom telewizor gubi sie w pokoju.
Budzet do 6000tys

Obecnie ogladalem:
SAMSUNG UE75RU7102K
SONY KD-75XG8096
PHILIPS 75PUS7354/12

Wiem ze sa to 50/60hz matryce, ale w tym przedziale cenowym trudno o cos lepszego przy tych calach.

Co byscie poradzili z tych trzech tv? A moze cos innego godnego uwagi?
 

PiotrekZas

Member
Hej.
Teściom padła plazma 42 cali LG, no i jest potrzeba zakupu LCD.
Myślą o jakimś 40-43 cale. Co polecacie ?
TV głównie do Wiadomości, Familiady, Koła fortuny itp. :)
SmartTV - nie mają bladego pojęcia co to jest.

Kiki, co masz ciekawego w dobrej cenie?

Preferowane przez "dziadków" marki LG, PHILIPS ewentualnie SAMSUNG.
Z góry dzięki za pomoc
 
Do góry