Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz na Oleda Toshiby specjalną ofertę od poniedziałku
I brałbym Zdecydowanie Oleda.
Napisz na PW - dostaniesz info.
 

mr_roba

Member
Gratis gratisem, szukam sprawdzonego rozwiązania. Ma działać, tak jak moja stara Toshiba. Świetna jest do tej pory.


Trochę trudno mówić o sprawdzonym rozwiązaniu w przypadku najnowszego modelu. Jakby nie było OLEDy z 2018 są już dobrze zabezpieczone przed wypaleniem.
Ja polecam Philipsa 803. Pełen zachwyt. Mam go dopiero miesiąc wiec co do trwałości się nie wypowiem. Z drugiej strony jak już będę mógł się wypowiedzieć to nie będzie ich w sprzedaży :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

chemik22

New member
Wychodzi że jest czas abym i ja napisał post w tym mega wątku..

Planuję zakup TV do salonu (obecnie mam już kilkuletniego 40 calowego Samsung UE40ES6100 i z nim żyję) ale przyszedł czas na zmianę (na lepsze? ;) )..

Przyznam że mam na oku coś w stylu i budżecie Sony 55XF9005, dlaczego taki.. hmm.. Teściowie sobie takowy kupili i chyba nie jest zły aczkolwiek chętnie poznam wasze zdanie.. TV nie muszę kupować i oglądać w sklepie stacjonarnym byle był to dobry model, zresztą obecnego co mam tez w necie kupiłem.


Co do odpowiedzi to:

1. Pomieszczanie w którym ma stać telewizor. 30 m2 (salon z kuchnią)
2.Jak słońce świeci w pokoju? z boku, południowa strona, choć TV to przed 20stą rzadko odpalam
3.Preferowana technologia: Nie mam.
4. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie mam zdania
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 3,5 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE40ES6100
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Naziema, Filmy ściągnięte z neta, Netflix, trochę PS4 weekendami
9. Wifi: obojętnie
10. Czego nie lubisz w telewizorach? Tego co w każdej elektronice tj. mulenia się sytemu, awaryjności, aktualizacji które działają jak downgrade ale to chyba nieuniknione..
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4 h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, Seriale, 20% czasu gra weekendami, Newsy 2 razy w tygodniu
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Preferencje co do marki? Nie mam żadnej ulubionej.
16. Preferencje co do wielkości? 55 cali
17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok. 5 tys zł
19. BT - Może być ale nie kosztem jakości obrazu

Generalnie chciałbym mieć dobrą jakość obrazu w moim budżecie nawet kosztem tandetnej obudowy itp oszczędności. W końcu po to kupuję TV, choć z drugiej strony jak ktoś zobaczy być może z jakiego TV do tej pory korzystałem to może pomyśli że nie znam się na dobrym obrazie (?), niemniej mi on dobrze działa jak dotychczas w szczególności po kalibracji którą parę lat temu znalazłem w necie, niestety sprzęt nie chce się popsuć a mi się marzy coś nowego i obecnego wyniosę do sypialni ;)


Pozdrawiam,
Tomek
 

chemik22

New member
Tak jeszcze śledząc forum wpadł mi w oko LG 55B8 tylko czy oled nada się dla moich zastosowań (2-4h na tydzień gra w ps4 i dość często filmy/seriale ściągane z neta) oto pytanie. Jak myślicie do powyższych zastosowań, lepszy byłby od tego Sony 55XF9005 ? Jestem otwarty też na inne propozycje..


Ps. Sorki że post pod postem ale dziś nie widzę przycisku "edytuj post"
 
Ostatnia edycja:

eckonom

New member
brałbym B8, skok jakościowy bez prównania, a przy takim uzytkowaniu mieszanym nie powinieneś mieć problemów z wypaleniami, problem moógłby siępojawić jakbyś grał w ten sam tytuł po kilka godzin dziennie, oglądał dużo programów informacyjnych ale w uzytkowaniu mieszanym nic się takiego stać nie powinno, dodatkowo LG ma gwarancje na wypalenia
 

chemik22

New member
No to czuję że jestem zdecydowany na tego B8. Widzę że jest dostępny w wielu sklepach to na dniach pewnie go zakupię, chyba że ktoś jeszcze coś doda od siebie w temacie i zaproponuje inny/lepszy model ?

A tak przy okazji wiem że tu na forum jest możliwość dostania czasami dla klubowiczów ciekawej oferty na TV, tylko nie wiem jaka jest procedura/cena ?
 

mr_roba

Member
Tak jeszcze śledząc forum wpadł mi w oko LG 55B8 tylko czy oled nada się dla moich zastosowań (2-4h na tydzień gra w ps4 i dość często filmy/seriale ściągane z neta) oto pytanie. Jak myślicie do powyższych zastosowań, lepszy byłby od tego Sony 55XF9005 ? Jestem otwarty też na inne propozycje..


Ps. Sorki że post pod postem ale dziś nie widzę przycisku "edytuj post"



Polecam Philipsa 55OLED803. Do tego co chcesz lepiej trudno trafić.
A i cena teraz mocno spadła. Napisz na priw do Kikiego a dostaniesz dobra cenę. A i na Allegro może wrzucić jeśli chcesz np. na raty 0% wziąć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

chemik22

New member
LG55B8 jeszcze przez dwa dni jest w Media Markt za 5300zl.. Brać czy liczyć że gdzieś dostanę taniej jak poszukam?

I nie mniej ważne czy Media Markt jest na tyle User Friendly że spokojnie mogę pudło do domu zabrać i tam rozpakować czy radzicie przed zapłatą go dokładnie obejrzeć ?

Co do Philipsa 803 którego @mr_roba proponujesz to widzę że cena z lekka 1000zł wyższa..
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chemik22 napisz na PW dostaniesz specjalne oferty.
Brałbym trzy modele pod uwagę :
- LG 55B8
- Toshiba 55X98
- Philips 55Oled 803

Jesteś niebieski więc masz specjalną ofertę i pakiet gratisów.
 

g_felek

Member
g_felek - ile masz max kasy ?

ok 4000 pln.
Potrzebuje 65 cali do Salonu co by miał Youtube , Netflix , komputer czasem na hdmi i tv z Anteny :)
Może być czasem jakiś miracast czy WifiDirect.
Telewizor będzie wisieć we wnęce między kominkiem a ściana z konta nie będzie oglądany.
Z odległości 3-5 M.
Układ jak na zdjęciu z prawej ściana
Następny będzie Amplituner aby szedł przez niego obraz 4K i Audio.

Nie mam szczególnych wymogów zależy mi na jakości samego sprzętu bo ostatni telewizor ma 32cale i 8 LAT :D
 

Attachments

  • 68841d43e78b5d3b0639668a9e297d9c.jpg
    68841d43e78b5d3b0639668a9e297d9c.jpg
    159,2 KB · Wyś: 82

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Fajny aranżacja i fajna ława. Też taka pomagałem składać.
Do 4 tyś masz extra TCla 65DC760 - cena 3999 zł z pakietem. Ma wszystko co potrzebujesz.
Philipsa masz 65PUS7303 za 3950 zł z pakietem.
Masz dużą odległość i faktycznie 65" winien być najmniejszy.
 

bykmark

New member
Witam.
Zastanawiam się nad zakupem nowego TV do domu ok. 50 cali na androidzie, z nagrywaniem filmów, itp. na USB, złączem LAN, z wifi.
Będzie odtwarzana TV naziemna, filmy z internetu, bajki :) - dzieci .
TV znowu chciałbym aby posłużył kilka dobrych lat jak obecny Sony KDL-32V5610.

Cena max. 2800 zł

Zastanawiam się nad
1. PHILIPS LED 50PUS7303/12
2. SONY LED KD-49XF7596
??

Który lepszy ?
A może inne propozycje ?

Dziękuję za wskazówki bo z tej materii już dawno wypadłem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry