Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
jvc 32p80

Niezdecydowanym , polecam bardzo tą serię lcd. Od kiki- ego doszła dziś do mnie przesyłka z tym lcd. I muszę powiedzieć ,że mimo takiego sobie sygnału kablowego z upc, tv radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Sporo powyżej moich oczekiwań. I te 100Hz - to jest to !
Nie miałem jeszcze czasu na zabawę w dokładniejsze ustawienia , ale to co na szybko już zrobiłem w zupełności wystarcza.
A za niedługo podepnę go pod n-kę i wtedy powinno być już całkiem pięknie !
Acha - jeszcze duży plus za dźwięk !
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Lolek7825 napisał:
między 2200 a 2900 sory ze dopiero teraz pisze ale mi neo wysiadło ....

Nie ma sprawy:)
Zastanów się może nad:
- Philips 32" LCD 32PF7411 cena 2800 zł na agito
- Philips 32" LCD 32PFL7332 cena 2980 zł na agito
- JVC 32" LCD LT-32G80 cena 3020 zł na agito
Jeśli mógłbyś troszkę dołożyć, to na najbardziej bym Ci polecił tego JVC G80 ;)

Pozdro
 

woland

New member
Jaki Lcd 37-40"

Witam.

Kiki pewnie masz dosyć ale ja postaram sie konkretnie potrzebuję THE BEST OF z 37 i 40":

Jaki LCD 37" - Drogi, Średnio, Tańszy
Jaki lCD 40" - Drogi, Średnio, Tańszy

Używany do HDTV - CYFRA KATHEREIN UFS 910, kablówka, DVD.
 

eskobar

New member
mam taka mała prosbe do ludzi ktorzy pisza -ze jak czegos nie wiesz to idz do sklepu i porownaj,ja pracuje w takim sklepie i mam w dupie(sorry) takich gostkow ktorzy przychodza i pytaja sie o wszystko a pozniej koncza wszystko zdaniem "dziekuje bardzo to ja sie rozejrze na necie i ewentualnie kupie"
nie ma nic bardziej wkurzajacego,wydaje mi sie ze to forum jest po to by pomoc, a jak ktos przychodzi do sklepu to niech sobie obejrzy tv i nara nie musi zatrudniac obsługi
ps od kiedy to panasonic stał sie takim faworytem w dziedzinie lcd
??????????
 

maly440

New member
Witam!
Jestem prawie całkowitym laikiem w kwestji tv, ostatnio mój stary wysłużony sony już pada i szukam czegoś ciekawego mam nadzieje że mi pomożecie :)
ogólnie chodzi mi o tv lcd 32' w cenie do 3000zł, aha no i jszcze jedno dość ważne żeby podziałał przynajmniej z 5-6 lat. wiem że to już nie te telewizory co kiedyś.... mój stary sony ma 14lat :O i nigdy nie był naprawiany :grin:
zastanawiam się nad:
toshiba 32a3000pg cena 2600zł
grundig 32 lxw 8600 głównie ze względu na cene 2000zł
lxw 82 6612
lxw 82 6710
głupio się przyznać ale też daewoo dlp 37 c3 cena 3300zł
Prosze was o pomoc!
i z góry dziękuje :)
aha jescze jedno czy toshibe 32a3000pg ma wiele wspólnego z modelami 32c ??
 

aruh

New member
Wybór TV LCD dla cyfrowego Aster

Witam,

postanowiłem (a właściwie bardziej żona) dołączyć do grona posiadaczy TV LCD (przesiadka z obecnego CRT 21") i prosiłbym o porady w temacie wyboru TV. Posiadam kablówkę w warszawskim Aster (i Internet) od kilku lat i jestem z niej zadowolony zarówno pod względem jakości sygnału (oczywiście na TV CRT) oraz niezawodnosci. Zdecydowałem się na podpisanie nowej umowy na czas ograniczony (jest to promocja dla abonentów, którzy chcą rozwiązać umowę lub zmienić abonament na niższy), żeby zaoszczęcić sporo na opłatach (w porównaniu z umową na czas nieograniczony) i dodatkowo dostanę pakiet cyfrowy gratis (być może dokupię pakiet C+). Ważna jest też dla mnie możliwość rozdziału sygnału (analogowego) na dwa telewizory. Za kilka dni przychodzi monter z Aster w celu zamontowania dekodera a więc chyba mogę już rozglądać się za TV LCD.
Pierwszy problem to rozmiar, odległosć z kanapy w linii prostej ok. 3,3 m, z podłogi (np. dla dziecka) oczywiście mniejsza, ja zwykle jednak siedzę pod kątem w stosunku do TV. Wydaje się więc, że 32" będzie za mały ale róznica w cenie pomiędzy 32" i 37" czy 42" jest spora.
Przejrzałem forum, odwiedziłem również Media Markt i inne sklepy ale słaba jakość sygnału (nie HD i nie demo) w wiekszości sklepów nie pozwala na obiektywne porównania i w zasadzie, gdybym miał sugerować się jakością na telewizorach wystawionych w takim np. Electro World to nie kupiłbym nigdy LCD. Trochę obawiam się jakości sygnału z Aster czy nie będzie za słaby dla LCD.

Wybrałem następujące modele (ceny najniższe wg skapiec.pl - nie wiem czy realne do końca):
LG 32LB2R - 3200 zł
LG 37LB2R - 4150 zł
Panasonic TX-32LX70 - 3370 zł
JVC LT-32G80 - 2780 zł
JVC LT-37G80 - 3890 zł.

LG kusi mnie opcją PIP, PAP i tu moje pytanie dodatkowe: czy będzie możliwość korzystanie z PIP w ten sposób, że główne okno - sygnał z dekodera cyfrowego Aster a drugie (i kolejne) z tunera analogowego Aster?
Panasonic - brak 37", brak PIP.
JVC - brak złącza PC VGA (D-Sub) i tu następne pytanie: czy konieczne jest to wejście aby podłączyć PC/laptopa (bez wyjścia DVI), czy można do tego celu wykorzystać również kabel D-Sub <-> komponent (czy nie jest to gorsze rozwiązanie)?

TV wykorzystywany będzie przed wszystkim do oglądania telewizji (dużo sportu), rzadziej do DVD i czasami do pracy z laptopem.

Dziękuję z góry za porady.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
maly440 napisał:
Witam!
Jestem prawie całkowitym laikiem w kwestji tv, ostatnio mój stary wysłużony sony już pada i szukam czegoś ciekawego mam nadzieje że mi pomożecie :)
ogólnie chodzi mi o tv lcd 32' w cenie do 3000zł, aha no i jszcze jedno dość ważne żeby podziałał przynajmniej z 5-6 lat. wiem że to już nie te telewizory co kiedyś.... mój stary sony ma 14lat :O i nigdy nie był naprawiany :grin:
zastanawiam się nad:
toshiba 32a3000pg cena 2600zł
grundig 32 lxw 8600 głównie ze względu na cene 2000zł
lxw 82 6612
lxw 82 6710
głupio się przyznać ale też daewoo dlp 37 c3 cena 3300zł
Prosze was o pomoc!
i z góry dziękuje :)
aha jescze jedno czy toshibe 32a3000pg ma wiele wspólnego z modelami 32c ??


Hej,
W cenie do 3000 tys. zł warto zastanowić się nad JVC 32 cale G80:)
Pozdro
 

Rokfor

New member
Jaki LCD 26 calowy?

Witam chcialbym zakupic telewizor LCD 32 tak do 5000 i nie wiem jaki???
A i żeby mial te wszystkie bajery, czlyi HD, HDMI???
Pozdro

Witam wszystkich forumowiczów!!!

Chciałbym zakupić telewizor LCD 26 cali tak do 3000 zł i nie wiem jaki wybrać....
Chciałbym, aby miał HDMI, HDTV, możliwość podłączenia kompa oraz wieży.

Zastanawiam się nad:

Philips 26PF7321
Samsung LE26R81B
Sony KDL 26S2030

A może jakiś inny jeszcze model?
Serdecznie pozdrawiam
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Rokfor napisał:
Witam chcialbym zakupic telewizor LCD 32 tak do 5000 i nie wiem jaki???
A i żeby mial te wszystkie bajery, czlyi HD, HDMI???
Pozdro

Witam wszystkich forumowiczów!!!

Chciałbym zakupić telewizor LCD 26 cali tak do 3000 zł i nie wiem jaki wybrać....
Chciałbym, aby miał HDMI, HDTV, możliwość podłączenia kompa oraz wieży.

Zastanawiam się nad:

Philips 26PF7321
Samsung LE26R81B
Sony KDL 26S2030

A może jakiś inny jeszcze model?
Serdecznie pozdrawiam


Z modeli 26 calowych najlepszy jest Panasonic 26 cali LX70P i ma układ 100Hz;)
 

maxwell

New member
Witam,

Szukam LCD 32". Co jest godne uwagi?Panasonic?Sharp?Samsung?
Wielkosc tylko 32",ma byc 100Mhz, podpiete bedzie pod cyfre + i polsat cyfrowy.Glownie do ogladania sportu, czasem jakies filmy na C+, zadnego komputera ani konsoli nie bede podlaczal.Co polecacie?
Budzet powiedzmy do +/- 5k zl.
Czy mzoe poczekac do jesieni bo firmy wprowadza cos ciekawego w tym rozmiarze?
 

maly440

New member
DZIŚ ZNALAZŁEM 40' SONY ZA 3400ZŁ !!!
JEST TO MODEL KDL 40 U 2000 K CZY TEN TV TROCHE POŻYJE CZY SIĘ ROZLECI ZA 2-3 LATA ??? bo przy tej cenie jakoś nie wzbudza mojego zaufania :)

bardzo prosze o jaknajszybszą odpowiedź
 

jarwisz

New member
Bez reklam
maxwell napisał:
Witam,

Szukam LCD 32". Co jest godne uwagi?Panasonic?Sharp?Samsung?
Wielkosc tylko 32",ma byc 100Mhz, podpiete bedzie pod cyfre + i polsat cyfrowy.Glownie do ogladania sportu, czasem jakies filmy na C+, zadnego komputera ani konsoli nie bede podlaczal.Co polecacie?
Budzet powiedzmy do +/- 5k zl.
Czy mzoe poczekac do jesieni bo firmy wprowadza cos ciekawego w tym rozmiarze?
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=211832410

pozd

ps
maly440 - wszystko tylko nie 'U'
 

milsa666

New member
Witam
Jestem nowy i przeglądam cały ten wątek, poniważ z drugą połową zamierzamy kupić LCD-ka.
Dzisaj "mamusia" (mama żony) usłyszała w radiu informację o taniej elektronice na jesień. Zlalazłem także info na necie:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4392285.html

Mam pytanie do forumowiczów. Czy o jest możliwe? Czy warto poczekać? Czy może jest to normalne tak jak w przypadku branży komputerowej, że po pół roku to mamy prawie kalkulator zamiast wypasionego PC-ta

Jeszcze jedno. Zastanawiam się nad 32'' ale odległość do odbiornika to 3.5-4,0m. Czy 32'' to rzeczywiście za mało??? Tak mi wynika z forumowych postów

I jeszcze jedno ;). Jeżeli już 32'' to jak na razie wybrałem:

- Sharp LC32WD1E
- JVC LT-32G80
- JVC LT-32A80

A z 37'' ?????????????????

- brak propozycji


kwota do wydania max. 3500. Głownie do oglądania telewizji (kablówka UPC) - 75%, DVD (ale SCART :() 25%


Dziękuję
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
milsa666 napisał:
Witam
Jestem nowy i przeglądam cały ten wątek, poniważ z drugą połową zamierzamy kupić LCD-ka.
Dzisaj "mamusia" (mama żony) usłyszała w radiu informację o taniej elektronice na jesień. Zlalazłem także info na necie:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4392285.html

Mam pytanie do forumowiczów. Czy o jest możliwe? Czy warto poczekać? Czy może jest to normalne tak jak w przypadku branży komputerowej, że po pół roku to mamy prawie kalkulator zamiast wypasionego PC-ta

Jeszcze jedno. Zastanawiam się nad 32'' ale odległość do odbiornika to 3.5-4,0m. Czy 32'' to rzeczywiście za mało??? Tak mi wynika z forumowych postów

I jeszcze jedno ;). Jeżeli już 32'' to jak na razie wybrałem:

- Sharp LC32WD1E
- JVC LT-32G80
- JVC LT-32A80

A z 37'' ?????????????????

- brak propozycji


kwota do wydania max. 3500. Głownie do oglądania telewizji (kablówka UPC) - 75%, DVD (ale SCART :() 25%

Dziękuję


W cenie do 3500 zł najlepszym wyborem będzie Panasonic 32 LX70P
 

hryniek

New member
Samsung - 2 modele, który lepszy

tak, więc potrzebuje tv, do salonu (wielkość salonu, jeśli to ma znaczenie ~ 26 m2) zastosowanie to przede wszystkim kablówka (vectra analogowa, za jakiś czas zapewne cyfrowa), konsola ps2 i dvd (wiwa czy tam bellwood) odległość między tv a "oglądającym" powiedzmy ok 3 m. tv 32 calowy i teraz pytanie, który model:

- LE32R81B ok 3000 pln
- LE32M87BD ok 3600 pln

będe ogromnie wdzięczny za pomocną dłoń przy wyborze tv

pozdrawiam
 

Smoła

New member
3tv

Planuję kupić 3 telewizory.Gówne zastosowania to osiedlowa kablówka noname:), PS3 i Xbox360.Za około rok będzie N-ka.Czasem jakiś film na dvd,blu-ray.Pierwszy telewizor musi mieścić w kwocie do 2000zł:
PHILIPS 32PW9551(jak z obrazem na Xpudle?),
Mirai 32 DTL-632V200 lub Panasonic TX-32LE7P.
Drugi telewizor kwota do 2,5tys:Samsung
LE26R82B,JVC LT-32A80,Samsung LE32N71B,Sharp LC-32AD5 lub Sharp LC32SV1E
Trzeci TV kwota do 3tys:Samsung LE32M71B,Sharp LC-32WD1E,JVC LT-32G80 lub LG 32LX2R.
Może są lepsze modele w tym przedziale cenowym,jak tak to powiedzcie:roll:.
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
hryniek napisał:
tak, więc potrzebuje tv, do salonu (wielkość salonu, jeśli to ma znaczenie ~ 26 m2) zastosowanie to przede wszystkim kablówka (vectra analogowa, za jakiś czas zapewne cyfrowa), konsola ps2 i dvd (wiwa czy tam bellwood) odległość między tv a "oglądającym" powiedzmy ok 3 m. tv 32 calowy i teraz pytanie, który model:

- LE32R81B ok 3000 pln
- LE32M87BD ok 3600 pln

będe ogromnie wdzięczny za pomocną dłoń przy wyborze tv

pozdrawiam

Hej,
Na Twoim miejscu nie pchałbym się w Samsungi. Te TV po prostu "smużą". Poczytaj na forum o Panasonicu 32 cale LX70P, którego można już nabyć w cenie poniżej 3400 zł.

Oczywiscie wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam:)
 
Do góry