Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

cyp

New member
Dziękuję za zainteresowanie moim problemem kiki.
Cena oglądanego przeze mnie modelu Sony KDXE8577SAEP w MM to 6800 PLN
Według sprzedawcy 100 Hz matryca VA.
-Ja najczęściej oglądam filmy i sport, więc płynność jest mi na rękę.
-Siedzimy przed telewizorem 3,7 m.
-Oglądamy również czasami z jadalni, czyli max ze 150-160 stopni. (Ten soniacz wyglądał ładnie z boku)
- Oglądamy przede wszystkim wieczorami, ale w dzień dzieciaki włączają swoje Nickelodeony
- światło pada od zachodu (okna od 100-160 stopni względem TV)Ale latem wspieram się roletami zewnętrznymi.
- Sygnał idzie przez dekoder N+ w FULL HD, ale chętnie obejrzę coś z neta, lub jakiegoś nośnika w wyższej rozdzielczości.
- Aktualnie posiadam Panasonica TXP42G20B służy nam chyba od 2008 roku. Spisuje się nieźle, ale jest zdecydowanie za mały.
- Oledów się boję, bo zbyt niepewne są na dziś dzień i trzeba je konserwować jakoś??? jestem za leniwy na to i zbyt niekonsekwentny, aby pozwolić sobie na zepsucie sprzętu za 8-10 koła.
- Jestem w stanie wydać wydać do 7000 i nie dołożę więcej.
- Szukam sprzętu na kilka dobrych lat, więc bezawaryjność marki ma dla mnie ogromne znaczenie
- Do TV podepnę Xboxa z kinektem, przed którym czasami poskaczą dzieci.
- Bardzo mi zależy, aby ktoś przejrzał specyfikację Sony KDXE8577SAEP i określił jak może wyglądać obraz, bo na obrazie mi najbardziej zależy.
Marzę o takim WOW. No chyba, że można wydać mniej za 65 cali i mieć coś naprawdę przyzwoitego.
Dużym problemem u nas jest dźwięk, który, przez układ mieszkania rozchodzi się po całym domu, a do widza trafia w małym stopniu, ale widziałem w markecie takie listwy frontalne ustawiane pod TV. To powinno rozwiązać problem.
 

cyp

New member
boję się philipsa. Jedni piszą dobrze o obrazie, inni strasznie krytykują soft. Do tego pytanie ile firma pod tą nazwą pozostanie na rynku, co będzie z serwisem, gdybym potrzebował takowego. A może nie warto wydawać 6-7K i uderzyć w LG ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz 49PUS6561 za 2850 z matrycą 100Hz i z Ambilightem trójstronnym.
Jeśli mniej kasy to 49P60 TCLa na Va za 2199 zł - do sypialni !
 

henek22

New member
hej @kiki, sorry, że nie wspomniałem, tv kupuję w uk, a tych obu modeli co podałeś nie mogę znaleźć na żadnej stronie w uk dostępnych w kupnie
 

skoti18

New member
Witam chcę zakupic tv do 3000zl 4k i z wszystkimi bajerami 55cali, gram na ps4 pro, oglądam dużo meczy piłki nożnej, osobiście rozważam philipsa z ambilight co polecacie?
 
Ostatnia edycja:

chincol

New member
Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość, a gdybym nieświadomie złamał zasady tu panujące to z góry przepraszam. Proszę o pomoc w wyborze sprzętu.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 23m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost lub pod umiarkowanym kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna za i z boku oglądających, pokój doświetlony, bardzo jasny.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma Panasonica 37".
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Solidny obraz i dźwięk. Bez wodotrysków. Złącza HDMI do podłączenia dekodera i PS3 plus jakieś zapasowe. Mile widziane wi-fi, żeby dzieciom czasem puścić bajki z YT.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD z dekodera naziemnej.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, PS3.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4 godziny dziennie.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej mat, ale nie koniecznie. Byle nie odbijała za bardzo światła.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, film, bajki.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Rzadko.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości? Ok. 32", max. 37". Mało miejsca na ścianie.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Niszczą relacje między domownikami i zajmują centralne miejsce w domu, jakby były najważniejsze. Ze spraw technicznych: nieostry obraz, smużenie, nienaturalne, zbyt jaskrawe kolory, kiepski dźwięk, skomplikowane menu, za dużo przycisków na pilocie.
19. Preferencje co do marki ? Brak. Dobrze jakby była łatwo dostępna i sprawdzona obsługa serwisowa.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2 tys.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie koniecznie.

Dziękuję i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zostaje tylko 32” bo 37” się nie produkuje.
Z bardzo dobrych za 1550 zł masz Philipsa 32pfs6402 z kalibracją.
 

chincol

New member
Dziękuję za odpowiedź. A jaka jest następna dostępna przekątna i ewentualnie polecane modele? Pytam, żeby mieć jakąś alternatywę, gdyby się udało trochę więcej miejsca wygospodarować.

Aha i jeszcze jedna ważna rzecz. Dobrze jakby nie było ostrych rogów, wiadomo ze względu na bezpieczeństwo dzieci... a są bardzo ruchliwe.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Następna jest 40".
WG mnie lepiej byłoby powiesić telewizor - wówczas bez szans na kłopoty.
Minimalna wielkość dla zdrowych oczu całej rodziny, bez względu na ilość "zasiadanego" czasu przed ekranem - to 49".
 

master_be

New member
Witam,
Coś do dużego pokoju. 55 cali czy dobrać do 65?
Co wybrać z poniższych, skłaniałbym się w takiej kolejności:

Philips 55PUS7502
Sony 55XE8505
Samsung UE55MU7002T
 

Kielekg

New member
Cześć!
Szukam TV do sypialni na wieczory.
Zmieści się 55cali, myślałem o Samsungu UE55MU6172.
Kusi mnie też ambilight w Philipsie, ale jakoś nie mam zaufania (być może całkowicie niesłusznie...)
youtube, nextflix, bez większych wodotrysków
 

kacper___

New member
Witam,
jakis czas temu (4-5 lat) doradziliscie mi philipsa 55pfl6007k i jestem z niego bardzo zadowolony, potrzebuje kolejny tv:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost lub malutki kąt.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej strony, raczej nie przeszkadza.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak - nowe mieszkanie.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz, nie zalezy mi w ogole na 3D ani 4K, zalezy mi natomiast na odswiezaniu 100-120 hz, ze wzgledu na duza ilosc ogladanego sportu.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD z satelity.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, komputer PC, rzadko PS4.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6 godziny dziennie.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej mat, ale nie koniecznie.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, film.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola rzadko.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Efekt teatru.
19. Preferencje co do marki ? Philips z ambilight przypadl mi do gustu.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3 tys.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Pomyśle.

Dziękuję i pozdrawiam.
 

meteor99

New member
Witam, szukam TV do sypialni
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - ma wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju - nie świeci:) sypialnia, oglądanie wieczorami i nocą
7. Jaki masz obecnie telewizor Panasonic TX-P50VT50E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał - WiFi, smart/android
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) HD (nc+)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora - nagrywarka DVD Panasonic DMR EH58
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 40-43 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach - mam Panasonica który mnie nie denerwuje :lol:
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie koniecznie
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie 43" masz jeden model który spełni Twoje potrzeby i oczekiwania: TCL 43P 60 za 1850 zł z kalibracją i z pilotem głosowym gratis.
Ale większy Ci nie nie wchodzi ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kacper___
Masz bardzo dobre modele:
- Philips 55PUS6401 za 2950 zł
- TCL 55C70 za 3099 zł z pakietem gratis
- Hitachi 55HZt66 za 2450 zł
- TCL 55P60 za 2650 zł z pakietem
- Thomson 55UC64 za 2650 zł z pakietem
- TCL 55S7906 za 2399 zł
 
Do góry