Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

[W]allace

New member
Kiki - bardzo dziękuję za odpowiedź. Pytania dodatkowe:
- co sądzisz o rozszerzonej gwarancji ? ma sens, czy szkoda kasy ?
- jeżeli chodzi o 55 cali, to chyba bym poszedł w Sony 55XE8505 za 4499 zł z kalibracją gratis
- jeżeli chodzi o sypialnię, to może faktycznie wziąć coś bliżej 40 cali ? np Sony KDL-40WE660
- jako alternatywę do salonu w 49 calach, co polecasz ?

Dlaczego tak cisnę na Sony ? bo podobno można on-line dokupić prawdziwą 5-letnią gwarancję (nie żadne tam ubezpieczenie) - włącznie z wymianą TV przy uszkodzeniach mechanicznych !?
 
Ostatnia edycja:

chrissmarks

New member
Wczoraj mój stary TV poległ, chciałbym się doradzić kupna nowego TV, poniżej podaję dane:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost, czasem pod małym kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? gdy patrzę na TV, to okna mam po lewej, metr przed TV
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 50LN575s
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, kąty widzenia, płynny obraz, idealny obraz w grach (PS4)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Netia, kabel HDMI z PC, Smart TV
10.Jakie urządzenia ? rzadko pendrive
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam pojęcia, chyba matt, aby nie odbijał światła?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, rózne programy na YT
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie, tylko Smart TV
15.Czy zamierzasz grać w gry? Zwykła PS4 już podłączona, w przyszłości PS5
16.Preferencje co do marki ? Samsung, LG, Sony, ale jestem otwarty
17.Preferencje co do wielkości ? 55-60
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? efekt pikselów, mozolne działanie Smart TV
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? maks 3700, ale im bliżej 3000 tym lepiej
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? jeżeli ktoś na terenie Poznania robi coś takiego, prosze pisać mail: mintechprod@gmail.com

Dziękuję z góry za odpowiedzi, pozdrawiam
 

WojciszPL

New member
Wojcisz PL - masz bardzo dobre modele:
- TCL 60P60 za 3299 zł + pakiet
- Philips 55PUS7101 za 3999 zł , kalibracja
- TCL 55C70 za 3099 zł + pakiet
- Thomson 55 UC 64 za 2699 zł + pakiet
- TCL 55P60 za 2650 zł + pakiet
- Philips 55PUS7502 za 4299 zł , kalibracja
- Hitachi 65HZ6 za 4299 zł , kalibracja
- TCL 65P60 za 4199 zł + pakiet
Kiki - bardzo dziękuję za odpowiedź - ale mam pytanie - nie lepszy byłby jakiś Panasonic?
Jakoś mam wrażenie, że Panas był zawsze królem jesli chodzi o jakość obrazu
Boję się tego TCL'a, bo podobno strasznie smuży (matryca 60Hz i zero upłynniaczy).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie prawda, że smuży.
Zapytaj proszę tych co użytkują.
Przecież jak Ci się nie spodoba zawsze może zwrócić.
Żaden model w tej klasie nie da Ci takiej jakości i takiego wyposażenia.
 

mjoker

New member
Z uwagi na to, że moj LCD jest juz na wykonczeniu, to zwracam sie do Was o porade który TV wybrac.
Do wyboru modele:
1/ Samsung 55mu6402
2/ Sony kd55xe7005
3/ LG 55uj634v
4/ Sony kd55xe8096
5/ Samsung 55mu6172
i nieco wiekszy Samsung ue58mu6122

Ktory z nich bylby lepszy?
Ktory mialby najmniejsze smużenie, najlepsza czerń...

Ogólnie ktory z nich byście wybrali?
 

shaquel

New member
Witam, ja również wprawdzie już bardzo dawno temu miałem okazję zakupić TV dzięki Waszemu wsparciu a nawet wykorzystać prezentację wybranych modeli u siebie w domu do wybrania tego właściwego modelu! W związku z powyższym i tym razem postanowiłem poprosić Was o pomoc i poznać Wasze zdanie, którymi modelami powinienem najbardziej się zainteresować aby spełniły one moje poniższe oczekiwania. Poniżej szczegóły, które pozwolą mam nadzieję doprecyzować czego poszukuję:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 28m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,80 m2
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? najczęściej na wprost TV a jeżeli jest więcej osób to kąt patrzenia na TV jest niewielki
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno duże za wypoczynkiem stojącym na wprost TV wychodzi na północ - pokój doświetlony, jasny
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung jednak nie pamiętam modelu :/
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV - sam interface nie ma dla mnie znaczenia bardziej jego zakres i szerokość dostępnych aplikacji, 4K myślałem bardzo o OLED ale nie ten poziom budżetu raczej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K/HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder, PS4, czasem komp po HDMI, chciałbym podłączyć jakieś kino domowe / soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4 godziny dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba skłaniam się bardziej w kierunku matowej
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy / programy rozrywkowe / programy edukacyjne National Geographic, Discovery / muzyczne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, nie ukrywam, że chciałbym uzyskać możliwość odtwarzania bezprzewodowo obrazu z urządzeń mobilnych na samym TV
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? max. 1 godzina dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? późniejsze popołudnie i wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? nie mam choć biorąc pod uwagę że salon połączony jest z kuchnią i w sumie ma 40m2 to raczej większy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? niewyraźny obraz / nienaturalne kolory / skomplikowane menu
19. Preferencje co do marki ? kiedyś był tylko Sony teraz ze względu na SmartTV i kilka innych kwestii przekonałem się do Samsung ale jestem otwarty na wszelkie propozycje spełniające moje oczekiwania
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie zależy mi na tej opcji
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5-6 tys.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie

Z góry dziękuję za wszystkie opinie!

pozdrawiam i miłego wieczoru
 

janusz

New member
Bez reklam
Z uwagi na to, że moj LCD jest juz na wykonczeniu, to zwracam sie do Was o porade który TV wybrac.
Do wyboru modele:
1/ Samsung 55mu6402
2/ Sony kd55xe7005
3/ LG 55uj634v
4/ Sony kd55xe8096
5/ Samsung 55mu6172
i nieco wiekszy Samsung ue58mu6122

Ktory z nich bylby lepszy?
Ktory mialby najmniejsze smużenie, najlepsza czerń...

Ogólnie ktory z nich byście wybrali?

Postawiłbym na LG, choć mój poprzedni LEWD po 2,5 roku pojawiło się kilka pasków. Niemniej za żaden z podanych modeli nie dałbym więcej niż 2200 zł, bo za tyle można kupić już o klasę lepszy TCL U55S7906.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To odpuść sobie tamte modele.
Za 4299 zł masz :
- Philipsa 55PUS7502
- LG 55SJ 850 za 4299 zł
- Samsung 55MU 7002 za 4299 zł

W ten TCL co podał Janusz robi znakomite wrażenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
shaquel -
Brałbym pod uwagę modele 65":
- TCL 65C70 za 4999 zł
- Philips 65 PUS7502 za 6499 zł
- Hitachi 655 HZ 6 za 4850 zł
- TCL 65X2 Qled za 6599 zł
- LG 65 SJ850 za 6999 zł
 

mjoker

New member
Postawiłbym na LG, choć mój poprzedni LEWD po 2,5 roku pojawiło się kilka pasków. Niemniej za żaden z podanych modeli nie dałbym więcej niż 2200 zł, bo za tyle można kupić już o klasę lepszy TCL U55S7906.

Ten TCL jest duzo tanszy niz podane przeze mnie modele. W RTV euro AGD kosztuje 2900, natomiast modele przeze mnie wytypowane zaczynaja sie od 3200.
Czyzby tylko marketing wplywal tu na cene?

W czym ten TCL ma przewage nad moimi typami?
 

shaquel

New member
shaquel -
Brałbym pod uwagę modele 65":
- TCL 65C70 za 4999 zł
- Philips 65 PUS7502 za 6499 zł
- Hitachi 655 HZ 6 za 4850 zł
- TCL 65X2 Qled za 6599 zł
- LG 65 SJ850 za 6999 zł

Kiki dzięki za informacje nie mniej jeszcze jedno pytanie - mianowicie jeżeli miałbyś dodać tutaj jeszcze jakiś TV od Samsunga to jaki to byłby model?
 

mjoker

New member
powiedzcie mi, czy Samsung ue55mu6172 oraz ue58mu6122 maja matryce VA? w sklepie zapewniaja mnie ze tak. Pazurem smyralem matryce i niby czarny slad sie ciagnie.
Tak samo Sony kd-55xe7005 ma VA?
Pomimo ze w sieci jest taniej itd to chyba wole kupic w sklepie, pomacac, dotknac..
 

cyp

New member
Witam wszystkich.
Wczoraj w MM zaoferowano mi 65" SONY KDXE8577SAEP. Niestety nie wiem dlaczego nigdzie nie uraczysz, ani testów, ani opinii. A tym na stronie sony, nie do końca wierzę. Na tym forum model pojawił się jedynie w temacie o :Sony prezentuje oficjalne ceny w Polsce na telewizory - 2017 rok
Ale koledzy nie skupili się na tym modelu, nawet mimo jednego zapytania o różnice serii 85 i 90. W markecie obraz prezentował się pięknie.
Krótko: wart uwagi, czy to kompletna pomyłka i można wydać dużo mniej za tę samą jakość bądź lepszą?
 

Disk85

New member
Witam,czy ktoś mógłby doradzić jaki tv najlepiej kupić do 4500 zł?taki żeby PS4 dobrze śmigało,sport w tv,Netflix,YouTube itd itpmyślałem o 58ex700e ,55mu7002?z góry dzięki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
cyp
- każdy jest wart uwagi.
Pytanie jaka jest cena ?
Bo jak jest droższy od Oleda czy od Philipsa z podświetleniem strefowym - to nie warto.

Jaki masz teraz telewizor ?
Jakie warunki ?
Jaki sygnał ?
Jakie potrzeby.
Wówczas będzie wiadomo czy modele podane spełnią twoje oczekiwania ?
 
Do góry