Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

gulashos

New member
Cześć. Mam pytanie nie siedzę na co dzień w temacie po uszy więc proszę o pomoc.

Chciałbym kupić TV z racji hypu na HDR i wyjścia Horizon Zero Dawn wrócił pomysł kupna TV z HDR no i tu pojawił się problem czy inwestować kasę w HDR 4k czy iść w OLED FHD ? Na OLED 4k z HDR szkoda mi kasy chciałbym max budżet zamknać w 5-6 tyś.

Dobry znajomy poleca mi to: LG 55EG910V (jednak w Media Mark jak jeden mąż sprzedawcy oficjalnie mówią, że do grania on średnio się nadaje, że OLED podatny na wypalanie jest i że do filmów rewelacja ale do gier średnio).

Szukając na stronie Media Marktu po wybraniu kilku filtrów wpadło coś takiego: LG 55UH8507

A będąc w Media znajomy proponował mi jeszcze taki model: Samsung UE55KS7000

Teraz pytanie w co warto zainwestować ponoć obraz na OLEDzie bez HDR może być lepszy niż na niejednym HDR dlatego zastanawiam się nad tym OLEDowym LGkiem.

1. Nie zależy mi na calach może być 48 albo 55 bez różnicy.

2. Telewizor ma wisieć

3. Do oglądania codziennego - wiadomości i programy rozrywkowe, okazjonalnie filmy w tym też netflix.

4. Obecny telewizor: Samsung UE48H6640SL

Obecny TV mi wystarcza ale nie zadowala wiem, że go kupiłem ze świadomością, że może się grać ciężko co się potwierdza czasem pojawiają się pewne artefakty ale nie przeszkadza mi to w cale. Obecni nawet częściej gram na monitorze od kompa niż na TV.

5. Nie gram dużo, ale lubię mieć świadomość, że obraz jest dobry.

Najchętniej bym kupił Sony ale tutaj cena robi się większa niekoniecznie za lepszą technologię.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz tylko jeden extra model :
- Sony 55XD9305 za 6399 zł z kalibracją.
Masz wszystko extra.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mówimy zarówno o jakości obrazu jak i o wyposażeniu.
Tylko musisz się pośpieszyć - bo się kończą.
 

myk6414

New member
Planuję zakup do salonu nowego TV. Teraz mam plazmę Panasonica TH-42PV80PA i jestem z niej bardzo zadowolony - mam pod nią podpięty nBox E2 (z kartą diviso) i PS3 (dzieciaki grają, z żoną używamy do Netflixa)- cały ten zestaw planuję przenieść na górę i wstawić dzieciom do pokoju "zabaw".

Myślę o czymś ok 49 cali, co by miało dostęp do Netflixa, tuner DVB-S/S2 i czytnik CI+ aby zakupić moduł i do niego włożyć kartę od splitera. Będę tez na nim oglądał sport. Chcę się pozbyć z salonu wszystkich pudeł które teraz leżą pod telewizorem - zostanie tylko amp do kina domowego, czyli TV potrzebuje mieć wyjście optyczne lub coax... ale to chyba teraz standard?

Od kilku godzin czytam forum, przeglądam strony www i mam mętlik w głowie... cena w przedziale 2500-3000. Znajdzie sie coś ciekawego?
 

feerdek

New member
@gulashos
Żebyś wiedział dlaczego Sony, a nie KS7000 musisz przeczytać temat o KS7000 i pojmiesz w mig. Chyba, że lubisz przygody z serwisem, co jest przy kupnie tego modelu wielce prawdopodobne.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

yash

New member
Cześć,

szukam telewizora do salonu, 3m odległości, 55-60 cali, 4k, budżet do 5,5k.
Telewizor do netflixa, ps4(fifa17), wiadomości-kablówka. Co godnego polecicie z matrycą 120 Hz? Aktualnie mam Panasonica P50ST60 i przy dynamiczniejszych scenach jednak klęka.
Rozważałem:
Sony Kd-55XD8505
Panasonic TX-58DX750
Philips 55PUS7101/12
Samsung UE55Ks7000S.

Pozdrawiam

Edit:
Czy jest coś sensownego w budzecie, ale 60 cali?
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Cześć,

szukam telewizora do salonu, 3m odległości, 55-60 cali, 4k, budżet do 5,5k.
Telewizor do netflixa, ps4(fifa17), wiadomości-kablówka. Co godnego polecicie z matrycą 120 Hz? Aktualnie mam Panasonica P50ST60 i przy dynamiczniejszych scenach jednak klęka.
Rozważałem:
Sony Kd-55XD8505
Panasonic TX-58DX750
Philips 55PUS7101/12
Samsung UE55Ks7000S.

Pozdrawiam
Dwa ostatnie bym odrzucił tak wiec zostaja dwa pierwsze. Ja mam 55xd8505 i mialem 58dxe720.
 

pepka

Member
Bez reklam
A ja bym nie odrzucał, zwłaszcza Samsunga. Sprawdzić obudowę i bad pixele i można cieszyć się naprawdę dobrym obrazem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
yash - wybrałeś dobre modele.
Modeli 60" w tej klasie bez szans.
Są dobre modele 65" - taki się mieści ?

Jak się zalogujesz w Klubie masz ofertę z kalibracją :
Sony Kd-55XD8505 za 4799 zł
Philips 55PUS7101/12 za 4199 zł
Samsung UE55Ks7000S.za 5199 zł
 

yash

New member
Dziękuję za opinie potwierdzające, że dobrze zawęziłem obszar poszukiwań.

Kiki - Jakie 65 możesz zaproponować i czym będą się różniły od tych 55-58?

Pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz Philipsa 65PUS6521 za 6599 zł z kalibracją gratis.
Będziesz bardzo zadowolony.
 

JasiQ87

New member
Sony to tylko xd93 ale to z 6500 za 55 cali ale to bardzo dobry wybor i swietny HDR ogólnie bardzo dobrym wyborem jest tez Samsung ks7000 sam poluje teraz na 60-65 w neonecie bodajze do niedzieli masz promocje .KS to swietna jakosc do ceny ale musisz uwazac przy kupnie by sprawdzic dobrze egzemlarz bo zdarzaja sie wady (odchodzace ramki czy bad pixele) ale znam kilka osob ktore nie mialy zadnych problemow :) Dodam ze recenzje Horizona na antyweb robiliwlasnie na KS7000 :)
Horizon Zero Dawn - recenzja. Prawdziwy pokaz możliwości PS4 Pro
Oled bym olał , tak wiem ta czerń ale ma za duzo wad. Nie mozna ogladac obrazu statycznego za dlugo itp itd wiem ze wyolbrzymiam ale jednak techlogia jeszcze ma sporo wad wiec odpusc sobie. Na plus KS zasluguje jeszcze fakt ze ma kapitalny input lag 21ms w trybie gra a przy wlaczonych bajerach 23 bodajze ale jesli nie grasz online to nie powinno Cie tak interesowac jednak 50 ms to minimum mysle:) a i pamietaj o najwazniejszej zasadzie zawsze kup wiekszy tv niz planujesz, nie pozalujesz:) atakuj 60 cali nawet lub poluj na sony xd93 55 cali tak czy siak z obu bedziesz baardzo zadowolony :)
 

fin3st22

New member
Witam, muszę wybrać coś z trójki Sony KD55XD9305BU, Samsung UE55KS8000 czy Panasonic 58DX802B. Głównie do PS4 oraz sportu.
Co polecacie?
 

WuMike

New member
Bez reklam
55XD93 jest super, ale Panasonic 58DX802 nie odstaje specjalnie, a ma 3 całe więcej. To zauważalna różnica, wbrew pozorom, a nic tak nie cieszy, jak właśnie rozmiar. Ja wziąłbym jego właśnie. W dodatku, wyglad jego to petarda ;)
 
Do góry