Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz kilka rzeczy.
Modele które podajesz KU są 50Hz.
Plamę jak masz to z pewnością 42" i było 100Hz.
Więc cofanie się w Twoim przypadku może nie przypaść Ci do gustu.
Philips który podałeś też jest 50Hz.

Dla Twoich potrzeb :
Philips 55PUS6561 za 3699 zł
TCL 58S7806 za 3199 zł

Za dopłatą najtańszy Sony to 55XD8505 za 4999 zł , Panasonic 5599 zł -58DX750, Samsung 55KS7000 za 5599 zł
 

HaveFun

New member
Witam,
stoję obecnie przed dokonaniem wyboru telewizora, który będzie używany wyłącznie do poniższych rzeczy:
- gra na PS4 Slim
- oglądanie filmów
Czytam tematy od jakiegoś czasu i mam kompletny mętlik w głowie:
- czy w kwestii grania na konsoli matryca 50Hz, a matryca 100Hz ma znaczenie?
- jak zachowa się PS4 Slim na telewizorze który ma rozdzielczość UHD (osobiście nie odczuwam potrzeby inwestowania w TV 4K, wolę wybrać lepszy Full HD)?

Poniżej może kilka szczegółów:
- odległość od telewizora nie będzie większa niż 3m (zakres od 1.8m do 3m), dlatego wydaje mi się, że wybór telewizora o rozmiarach między 40" a 43" jest optymalny.
- Chciałbym zmieścić się w kwocie maksymalnie 2500zł - oczywiście im mniej tym lepiej
- nie zależy mi na żadnym smart TV itp.

Prosiłbym o poradę oraz o to czy warto dokonywać zakupu teraz czy szykuje się w najbliższym czasie jakaś rewolucja i warto zaczekać?
 

3mwu78

New member
Witam potrzebuję pomocy przy wyborze tv. Nie mam zapędu na nowinki technologiczne. Zależy mi na solidnym, jak największym tv z najlepszym obrazem możliwym za takie pieniądze (do 4000zł).Nie chce ani 3D ani 4k. Tv głównie do tv naziemnej, filmów z dysku zewnętrznego, może kiedyś tvSat i do grania na Ps3.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 50m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4-5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2+1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać 1m nad podłogą
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej strony na cały pokój. Okno południowe.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Stary 100hz kineskop 29"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jak najlepszy obraz i system bez zawieszeń.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Naziemna
10 .Jakie urządzenia ? Ps3
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Rozrywka, sport, filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 1-2
16. Preferencje co do marki? Sony
17. Preferencje co do wielkości? Od 50 w górę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaby guide, brak płynności obrazu, brak kodeków do filmów z pendrive.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Aż się zepsuje
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

H_o_G

New member
Panasonic 50ds630 ale ma dość wysoki Input lag no i to tylko 50".
Sony 55w755 na tego bym stawiał w twoim przypadku

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

HaveFun

New member
Ok, trochę prześledziłem tematów i jestem w zasadzie zdecydowany na wzięcie Sony kld-43wd750, którego idzie dostać za około 2050zł. Widzicie jakieś lepsze propozycje w kwestii grania na PS4?
 

johnmar

New member
65' na walentynki ;)

Szona postanowiła że chce nowy, duży sprzęt na walentynki... :)
Majątku wydawać nie chcę ale ma być jeden z wyższych modeli 2016, aczkolwiek nie top.

a teraz spowiedź:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2+2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, czasem ogląda się z dalszej odległości pod większym kątem (stół w jadalni).
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony tuż przy tv rano, najczęściej zaroletowane.
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 47LW5590
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? porządny, lekko przyszłościowy obraz, system bez zarzutu, wsparcie producenta (np. aktualizacje softu), bezproblemowe odtwarzanie z NAS i USB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? głównie NC+, DTV
10 .Jakie urządzenia ? BD, konsola Xb1
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 8-12
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? wiadomości, bajki
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, ale z komputera ;)
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak ale na konsoli, góra 2-3h
16. Preferencje co do marki? LG, Samsung, Philips
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Powolne działanie, brak aktualizacji, problemy z odtwarzaniem filmów z USB lub NAS.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 8000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Aż żonie się stary znudzi ;)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? tak, jak dotąd głównie YT

Gdyby nie te nieszczęsne problemy z jakością 65KS7000 to już by był pewnie kupiony.
Gdyby nie słabości odtwarzania mediów lokalnych (NAS, USB) przez Panasonica 65DX750 to bym się na niego zdecydował, ale z tego co czytałem jest z tym kiepsko a ponadto nie można się chyba spodziewać aktualizacji softu (ostatni z kwietnia 2016) a nie wierzę, że nie ma czego poprawiać.
Przystawki żadnej typu Android tv nie chcę, dość pilotów i tak już się wala.
Na ten moment najbardziej pod względem jakość/usability jestem blisko zakupu LG 65UH8507.
Proszę o wsparcie w decyzji, ew. propozycje alternatywne.
 

johnmar

New member
@Kiki: czy jest szansa obejrzeć dziś lub jutro tego Philips 65PUS7601 za 8599 zł w Olsztynie ?

edit: a na LG 65UH8507 długo trzeba by czekać?
 
Ostatnia edycja:

pabo80

New member
TV dla dziecka- 43' do 2500PLN

Witam,

Poszukiwania zacząłem chyba jak większość od neta fitrując wyniki po moich preferencjach.
Potem obleciałem lokalne sklepy sieciówki, wybór pozornie ogromny. Przysłuchiwałem się wszystkim opiniom sprzedawców i konfrontowałem opinie w innym sklepie. I szok bo opinie często przeczą sobie.
Byłem juz na etapie Samsunga -ale "nie po obudowa się rozkleja"
Philips - "nie bo się android wiesza albo coś z matryca dzieje"
LG - "nie bo lepiej dołożyć i wziąć Sony"
Sony - "tam Panu doradzili Sony ale tam sprzedawcy mają szkoleniowca od SONY i dlatego je promują"
itd.:blagam:

Zdaję sobie sprawę że w budżecie do 2500 PLN 43' szału jakiegoś nie będzie ale mam nadzieję że tu bez ściemy ktoś doradzi fachowo i poda kilka przykładów.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 10m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-2,8 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Na wprost , są jednak rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor?
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart lub Android lub nie koniecznie(bo tu zastanawiam sie mocno nad Overmax home box) chciałbym by przede wszystkim móc odtwarzać bajki z przeglądarki internetowej ( jak np cda) i ściagać proste gry z google play - z tego co się dowiedziałem to żaden tv z androidem nie bedzie tak dobry jak dołączony box - domyślam się że nie uda mi sie ustawić tv jako ekran dla smartfona tak by grać na tv lub odtwarzać film??? tu prośba o poradę. Wi Fi , odtwarzanie z USB.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder( powyższe ma jednak priorytet)
10 .Jakie urządzenia ? być może homebox - chyba ze ktoś mnie przekona że to zbędne i jakiś tv ogarnie powyższe potrzeby
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-2 dziennnie , weekendy więcej
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? bajki
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? jak najbardziej
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak j.w.
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 43'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie potrzeba HDR, 4K i podobnych cudów, Full HD wystarczy
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? powinien posłóżyć dziecku dobrych parę lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? tak jeden z priorytetów
 

strazakp

Banned
Witam,

Poszukiwania zacząłem chyba jak większość od neta fitrując wyniki po moich preferencjach.
Potem obleciałem lokalne sklepy sieciówki, wybór pozornie ogromny. Przysłuchiwałem się wszystkim opiniom sprzedawców i konfrontowałem opinie w innym sklepie. I szok bo opinie często przeczą sobie.
Byłem juz na etapie Samsunga -ale "nie po obudowa się rozkleja"
Philips - "nie bo się android wiesza albo coś z matryca dzieje"
LG - "nie bo lepiej dołożyć i wziąć Sony"
Sony - "tam Panu doradzili Sony ale tam sprzedawcy mają szkoleniowca od SONY i dlatego je promują"
itd.:blagam:

Hehehhehehe skąd ja to znam ;-)
Powodzenia
 

gosc_niedzie

New member
Witam,
Potrzebuję pilnej porady w sprawie zakupu budżetowego telewizora dla dziadka 40"-43" bez funkcji SMART. Sygnał z kablówki Multimedia. Po przejrzeniu oferty na ceneo zwróciłem uwagę na 2 modele: Philips 40PFH4101/88 za 1195zł i Sony KDL-40RD450 za 1428zł. Wizualnie bardziej pasuje mi Sony ale dziadek będzie chciał wydać jak najmniej kasy. Proszę o podpowiedź czy warto dopłacić do Sony, ewentualnie może jest lepszy wybór w budżecie do 1500?
 

pabo80

New member
TV dla dziecka- 49' do 2500PLN

Witam,

Poszukiwania zacząłem chyba jak większość od neta fitrując wyniki po moich preferencjach.
Potem obleciałem lokalne sklepy sieciówki, wybór pozornie ogromny. Przysłuchiwałem się wszystkim opiniom sprzedawców i konfrontowałem opinie w innym sklepie. I szok bo opinie często przeczą sobie.
Byłem juz na etapie Samsunga -ale "nie po obudowa się rozkleja"
Philips - "nie bo się android wiesza albo coś z matryca dzieje"
LG - "nie bo lepiej dołożyć i wziąć Sony"
Sony - "tam Panu doradzili Sony ale tam sprzedawcy mają szkoleniowca od SONY i dlatego je promują"
itd.:blagam:

Zdaję sobie sprawę że w budżecie do 2500 PLN 43' szału jakiegoś nie będzie ale mam nadzieję że tu bez ściemy ktoś doradzi fachowo i poda kilka przykładów.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 10m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-2,8 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Na wprost , są jednak rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor?
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart lub Android lub nie koniecznie(bo tu zastanawiam sie mocno nad Overmax home box) chciałbym by przede wszystkim móc odtwarzać bajki z przeglądarki internetowej ( jak np cda) i ściagać proste gry z google play - z tego co się dowiedziałem to żaden tv z androidem nie bedzie tak dobry jak dołączony box - domyślam się że nie uda mi sie ustawić tv jako ekran dla smartfona tak by grać na tv lub odtwarzać film??? tu prośba o poradę. Wi Fi , odtwarzanie z USB.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder( powyższe ma jednak priorytet)
10 .Jakie urządzenia ? być może homebox - chyba ze ktoś mnie przekona że to zbędne i jakiś tv ogarnie powyższe potrzeby
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-2 dziennnie , weekendy więcej
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? bajki
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? jak najbardziej
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak j.w.
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 43'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie potrzeba HDR, 4K i podobnych cudów, Full HD wystarczy
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? powinien posłóżyć dziecku dobrych parę lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? tak jeden z priorytetów

jak sądzę nikt gotowej recepty nie poda. Plany trochę zmieniam bo widzę ze w 43 mały wybór. Czy samsung ue49k5600 to dobry wybór ? cena 2200
 

kelul

New member
Po przygodach z telewizorem phillipsa postanowiłem poszukać rady na forum. Kupiłem model 49pus6501, czyli matryca 100hz, 4k wszystko pięknie, pierwszy egzemplarz okropnie nierówne podświetlenie + wada objawiająca się w jasnej linii na ekranie, drugi egzemplarz miał jeszcze obrzydliwsze podświetlenie, mecze a co gorsza skoki narciarskie to prawdziwa katorga. Nadto na ekranie wylazły zwyczajne plamy widoczne na każdym jasnym świetle. Jedyne co w tym telewizorze było fajnego to ambilight. Czekam aktualnie na zwrot pieniędzy z media expert i chcę się rozeznać wśród ludzi, którzy coś o tym wiedzą.

Poszukuję jakiegoś telewizora 49-55 cali, max do 3500, chciałbym żeby miał 4k (do jakiegoś netflixa albo innych materiałów) i matrycę 100 hz (najwięcej ogląda się na nim sportu + gry na ps4). Myślałem nad TCL (mam w domu 32 calowy najtańszy egzemplarz z saturna i jest super w stosunku do ceny) ale nie jestem przekonany jaka tam w końcu jest matryca itp.

Prawdę mówiąc, chciałem zastąpić starą plazmę panasonica, która kupiona za 4500 po 10 latach ma lepszy obraz, niż ten ledowy phillips z ciemną kratą na każdym jasnym tle i co raz bardziej tego żałuję.

Proszę o pomoc, bo powoli zaczynam tracić wiarę. Zasadniczo może być 50hz jeśli nie będzie tego jakoś koszmarnie widać, zależy mi przede wszystkim na RÓWNYM PODŚWIETLENIU, o ile w którymkolwiek współczesnym telewizorze można takie znaleźć.
 

MarekOTT

New member
TV pod kablówkę, ważne by był smartTV, nie potrzebuje 4K.

Odległość do TV 3m, wiec 48-49 cali bedzie OK.

Niestety budżet max 2300.

Wpadł mi w oko Panasonic TX-49DSU501, jest teraz w promocyjnej cenie w EuroRTV. Dzięki za info
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kelul - za 37999 zł masz TCL -55s7906 .
Po kalibracji gra bardzo dobrze.

=====================

MarekOTT
- ten Panasonic ma słabą obróbkę. Masz film na YT.
W klasie cenowej sprawdź :
- LG 50LF652
- Philips 49PUS6101
- Hitachi 49HBT62
- Hitachi 49HK6
- TCL 50 S7806
- TCL50S7906
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV masz kalibrację gratis przy zakupie.

======================

pabo80 - masz modele 100Hz co się mieszczą :
- TCL 50 S7806
- Philips 43PUS6501
 
Do góry