Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Dasiu2

New member
Jaki telewizor LCD 37-40cali HD Ready kupic? tak do 2500zl mysle.
Przede wszystkim tv bedzie sluzyl do xboxa bo telewizji to ja nie ogladam raczej. Gral bede z odleglosci niewiekszej niz 2,5-3m.
i czy warto placic wiecej za tv lepszej marki niz samsung dla xboxa360 ? zauwazalna roznica? dodam ze nei ejstem jakims videofilem nie znam sie na tym w ogole :) z gory dziekuje
 

wojospi

New member
hej :). w najblizszym czasie mam zamiar zakupic swoj 1 telewizor. chcialbym aby wybor padl na odpowiedni model. moje wymagania nie sa wygorowane, jednak jak akzdy uzytkownik chcialbym otrzymac najlepszy model w mojej klasie cenowej. zatem do rzeczy.
-na telewizor chcialbym przeznaczyc 1500-1800 zl
-odleglosc od telewizora - 2metry
-pokoj jest maly, jasny
-antena naziemna
-glownie ogladam telewizje wieczorem, w nocy
-chcialbym aby telewizor mial mozliwosc podlaczenia z kompem za pmoca dvi lu innego zlacza

dziekuje za wszelka pomoc :)
 

prymas007

New member
Witam serdecznie,
Przewertowałem kilkadziesiąt odp. w tym i podobnych wątkach i ciągle nie wiem co wybrać :|

- sygnał : kablówka ( narazie zwykły analog ale oferuja dekoder cyfrowy ); czasme DVD, niezbyt dobrej jakości DviX
- pokój: 4x6 m ( Tv stałby na ścianie za oknem - południowy zachód; śa rolety w oknach )
- odległość: największy problem ( fotele są oddalone jakies 1.5 metra od miejsca w którym miałby być TV a sofa około 3.5-4 metry ) - pytanie czy będzie dało się znośnie oglądać TV ( kablówkę ) z odległości 1.5 metra ( przyzwyczajenie ? ) czy trzeba będzie przesiąść się ostatecznie na sofę ( albo przesunąc fotele :))
- pora oglądania : z reguły popołudnie, wieczór ( więć wtedy gdy do pokoju wpada najwięcej światła )
- Cena - chciałbym zmieścić się w cenie do 2500 zł ( może być ciut więcej; wszystko zależy to od sklepu w jakim będe kupował )
- Rozmiar - zadajesobie sprawe że 37 cali lub większy w tej cenie może nie być zbyt dobrym wyborem ( nieosiągalny ) ( ale może się myle, może na moje potrzeby będzie ok )


Z góry dziękuje !
nie wiem czy odpowiedni dział ?
 

Akuma

New member
Prośba o pomoc przy wyborze LCD 42"

Witam wszystkich na forum

Tak jak w tytule potrzebuję pomocy przy wyborze telewizora LCD. Na rynku jest obecnie strasznie dużo modeli i ciężko jest mi coś wybrać analizując jedynie suche dane techniczne.

Czego szukam:
- matryca LCD, full hd
- wielkość 42" (ewentualnie o "rozmiar" mniejsza)
- bardzo dobre parametry techniczne - czas reakcji, jasność, kontrast (WaF nieistotny ;)
- cena do 3500zł (ekstremalnie 4000zł)
- korzystam z cyfry+, mam kilka kanałów hd
- no i oczywiście szukam doskonałego obrazu :)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 

szfagier

New member
Panowie usmiecham sie ponownie po porade :D
Kolega chce zakupic telewizor rodzicom:
-ok 6-7m odleglosci
-lcd
-46"
-glownie do tv "naziemnej" (za jakis czas jakas "cyfra")
-pokoj dosc mocno nasloneczniony(duze okna na dwoch scianach)
-dziwny wymog: szerokosc tv min 110cm...(nie wiem dlaczego)
-jak da sie to full hd
-cena 4000-4500
 

vlk

New member
Witam

Od kilku dni przymierzam sie do zakupu LCD rozmiar 26 cali, pokoj jasny i niewielki.
Moje ogolne wymagania:
- cena od 0 do ok 1800 zł,;)
- odległość od TV: 2 - 2,5 m
- ogladam: n.tv, UPC, dvd sporadycznie.

Co kupic aby chodzilo pod enka?

EDIT - co myslicie o
LG 26LC51R

LG 26LC41

Sharp LC-26D44E

SHARP LC26D44EGY

SONY KDL-26B4050

Ktory sie nada? Dodam, ze jakis eskteremalnych wymagan nie mam...bo sie nie znam. Na razie ogladam TV na 21 calach:p
Glownie mi zalezy na dobrej jakosci obrazow kanalow HD. a ponoc w przypadku enki bywa z tym roznie - klopoty z HDMI
 
Ostatnia edycja:

Pazi

New member
Witam
Przegladalem ten topic i zastanawiam sie miedzy Sharp LC-37XL8E a Panasonic TH-37PV80. Szczerze mowiac wolalbym LCD i bardziej skladaniam sie do Sharpa ale moze przyblize swoje wymagania to ktos mi doradzi/odradzi :)

preferowany rozmiar TV? 37''
wielkość pokoju ? 4x5m (tv bedzie stal w rogu na dluzszej scianie)
jaki sygnał ? kablowka multimedia (prawdopodobnie przejde na HD od nich ale nic pewnego) + duzo dvd i divx
jaka odległość od ekranu ? ~2m fotel, ~3m kanapa
jakie urządzenia do podłączenia? kablowka i stacjonarny odtwarzacz dvd (komputera nie bede podlaczal)
jaka klasa cenowa? jakos do 3500zl
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? raczej po poludniu i w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? dobre naslonecznienie (okno na wschod)
ile osób zasiada przed telewizorem? 1 lub 2
Przeznaczenie - kablowka i filmy (divx/dvd)

Z gory wielkie dzieki za pomoc w wyborze tv =)
 

johnDorian

New member
Czesc wszystkim, jestem tutaj nowym uzytkownikiem, niebawem mam zamiar kupic telewizor lcd jakos 26 lub 32cale.... planuje wydac jakos 1800-2200 (moze odrobinke wiecej). nie znam sie dokladnie na telewizorach dlatego nie wiem co wybrac, myslalem o jakims samsungu, ale prawde mowiac nie wiem czy to bylby dobry wybor. nie mam pojecia jaki powinien byc kontrast, rozdzielczosc, full hd czy hd ready i inne szczegoly. telewizor bedzie stal w pokoju 3X5m, ogladać bede z odleglosci mniej wiecej z 3-4 metrow. prosze was o pilna odpowiedz bo nie mam pojecia co kupic :O

dzieki z gory za odp.!!!
 

Piecias

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Ostatnio wypadek losowy, zmusił mnie do wymiany mego starego TV. Zacząłem poszukiwania i po odwiedzeniu kilku sklepów i wielu stron internetowych stałem się jeszcze bardziej zielony niż byłem wcześniej. Postanowiłem, że zakupie TV LCD i po przeanalizowaniu asortymentu i przewżnie cen znalazłem kilka interesujących modeli o przystępnych cenach. Telewizory, z pośród których wybieram to Samsung LE19R86BD, Sharp LC-20S5e-BK, Panasonic 20LA80F i LG 19LS4R. Z nich najbardziej do mnie przemawia właśnie Samsung i tu chciałbym prosić Was o opinie na temat tego TV. Może mieliście styczność z którymś z tych TV, znacie ich słabe i mocne strony, który TV byście mi polecili. Bardzo liczę na waszą pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Piecias - rozumiem że masz bardzo małą odległość od telewizora. Z Twoich najostrzej do SD wypada Sharp i pozostałbym przy takim wyborze. Właśnie porównując różne - Igrzyska Olimpijskie oglądaliśmy na 20" Sharpa.
Ale napisz jakie masz warunki ?

====================================================
johnDorian - zdecydowanie najmniejszą wielkość o którą powinieneś się ubiegać to 32"
Sharp 32 D 44
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23927
JVC 32 DA 9
www.jvc.com.pl
Toshiba 32 R 3500
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475
=====================================================

Pazi - sprawa wcale nie jest łatwa . Więcej szczegółów będziesz widział na Sharpie ale również zdecydowanie więcej "śmieci".
A przy warunkach zostałbym przy PV 80 Panasonicu , nawet jak przejdziesz na HD - będzie rewelacja.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023
następne ujęcie i znów osłupienie - pomarańcze zapachniały w całym sklepie. Może dlatego że odzwierciedlenie było niesamowicie naturalne. Jedynie LCD Loewe podawało tak czystą strukturę jakości i kolorów.
506e7a8cc16c7b5dmed.jpg



=====================================================
vlk - masz najprostrze zadanie. Żaden z wymienionych. Panasonic 26 LX 70 - jedyny model 100 Hz w tym gronie.
Płynność będziesz miał extra.
Tak jest słabo
012_P1030661.JPG


powinno być tak:
p1070650vs9.jpg


===============================================
szfagier - przy takiej odległości 46" jest "trochę" mały rozwiazaniem.
Potrzebna będzie lornetka zeby widać bylo szczegóły. ale za to może brać dowolny model i tak nie zauważy szumów na ekranie :
Sharp 46 X8
Sharp 46 X 20
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26408

Obrys i zakończenie bez zamazania. I czystość bez dropów i skośnych zakłóceń.
p1070105te7.jpg


jak trochę dołoży to wystarczy na Toshibe 46 XF 355
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550
======================================================
Akuma - 42"
Toshiba 42 Z 3030
JVC 42 R 90
Sharp 42 X20
Philips 42 7762
-------------
37 LZD 800
37 XL8
37 PV 01 Hitachi
Zacząłbym od lektury
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=94
=============================================

prymas007 - przy półtora metra to niezłe wyzwanie.
I nie wszystkie modele sobie z tym poradzą.
JVC 32 P80
Sharp 32 RD8
Toshiba 32 R 3500
-------------
Sony 32 W 4000

=============================================
wojospi - u Ciebie też prosta sprawa Panasonic 26 LX 70.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14502
No to przyjrzyjmy się szczegółom z bliska .
Najpierw kąt boczny Panasonica
113e2ff60151b3b6med.jpg


==================================================
Habera - u Ciebie aż prosi się o Toshibę 40 XF 355 lub Sony 40 W 4000

==================================================
robloz -ale jaka klasa cenowa?

==================================================
 

Piecias

New member
Zgadza się kiki. TV będzie znajdował się w stosunkowo niewielkim pokoiku o słabym nasłonecznieniu a odległość od ekranu będzie wynosiła plus-minus około 1m w porywach do 1,5m, (ale raczej 1m).

jaki sygnał ? kablówka
jaka odległość od ekranu ? +,- około 1m
jakie urządzenia do podłączenia? kablówka i odtwarzacz dvd
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? popołudnia i wieczory
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? pokój ma słabe nasłonecznienie (słońce świeci tylko rankami)
Przeznaczenie - kablówka(głównie sport, filmy) i filmy (divx/dvd)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
takie warunki - to zupełnie co innego .
Wygląda że czeka Cię przy takich potrzebach Loewe 20" Xelosa.
A jaka klasa cenowa?
 

Szalony

New member
Ja rowniez chcialbym sie doradzic przy wyborze TV :)

1. Odleglosc od Telewizora 4m( ile cali 37, czy moge sobie np pozwolic na 42?
2. Podlaczony bedzie zarowno pod Cyfre, Cyfrowy Polsat jak i zwykla antene analogowa, dlatego mocno zastanawiam sie na 100Hz, w przyszlosci napewno zapodam jakas N-ke. Najczesciej ogladam Sport i filmy z DVD
3. Kolor telewizora najlepiej jakby byl grafit lub cos w tym stylu.... w ostatecznosci czarny-mat

Z goory dzieki za odpowiedzi... Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Piecias

New member
Na TV planuje przeznaczyć stosunkowo niewiele bo, około 1200 max 1500 zł, dlatego też między innymi upatrzyłem już te modele, które podałem wcześniej. Decyzja oczywiście nie została jeszcze podjęta, więc kiki, jeżeli masz jakąś ciekawą propozycję to ją z przyjemnością rozpatrzę.
 

mrokos

New member
Witojcie!

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, chciałem Was wszystkich serdecznie przywitać :).
Forum w ciągu kilku ostatnich dni poddałem wnikliwej lekturze.
Przyczyna znana wszystkim: zakup TV :)
Długo i skrzętnie zapisywałem sobie w Excelu listę różnych TV notując obok parametry, uwagi i ceny :). Oczywiście kierując się również wiadomościami z tego forum :). Ale ostatecznie zostały mi 3 modele TV do wyboru i podjęcie decyzji przekracza moje możliwości oceny :D. Stąd też wielka prośba do Was, wyjadaczy :). O pomoc w podjęciu decyzji. Z podanych poniżej 3ech pozycji widziałem na oczy RD8 i R3500, oba mi się podobają.
Niestety przy wyborze nie wziąłem pod uwagę jednej funkcji, mianowicie chodzi o możliwość przesuwania obrazu w górę i w dół na ekranie, wiem ze r3500 chyba tego nie ma... (grzebałem w menu i nie znalazłem), a TV bez tej funkcji TV raczej odpada (4:3 przerobione na panoramę obcina np paski z informacjami, bez możlwości podniesienia obrazu jest lipa).

teraz do rzeczy, czyli najpierw wymagania:

ale napisz zawsze w jakich warunkach i do czego ?

Jakie masz warunki - wielkość pokoju? -> +/- 4x3,5
jaki sygnał? -> kablówka (UPC), w przyszłości może cyfrowe UPC, ale na razie (1, 2 lata normalny kabel)
jaka odległość od ekranu? -> tu sa 2 możliwości 1. Kanapa: 2,5m lub stół 1,9 m od TV
jakie urządzenia do podłączenia? -> DVD, może dekoder cyfrowy kiedyś
jaka klasa cenowa? <= 2500 PLN
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? -> od popołudnia do nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?-> od 15 do 19 wpada światło przez okno po prawej stronie za TV w lecie przechodzi przez drzewa, ale w zimie ma czysty strzał, więc naświetlenie określiłbym jako średnie
ile osób zasiada przed telewizorem? -> 2
Jaki masz ulubiony program?-> tvn, tvn24, wszystkie Discovery itp
jaki masz telewizor? sony 23"
Ma stać czy wisieć?na razie stać, potem wisieć.
Wielkość ? -> proponuje 32 " (ograniczone miejsce + mała odległość)

Z powyższego uwagę zwraca przede wszystkim mała odległosc od TV (zwłaszcza przy oglądaniu przy stole), oraz sygnał SD. potrzeba tv, który będzie sobie dobrze radził z sygnałem SD a obraz będzie ostry i kontrastowy. W związu z tym stawiam na 100 Mhz, nie potrafię natomiast stwierdzić jak poszczególne TV radzą sobie z sygnałem , bo w sklepach gdzie oglądałem była albo N! ka, albo kiepska dachówka.

Wybrałem następujących kandydatów:
Sharp 32 RD2 - cena od 2330
Sharp 32 RD8 - cena od 2260
Toshiba 32R3500 - cena od 1900

ceny są z Ceneo i nie sprawdzone. więc te najtańsze to pewnie lipa, albo nie ma towaru ;)

BArdzo prosze Was wszystkich o pomoc, lub propozycje jeszcze innych dobrych TV w takim przedziale. zależy mi też na tym przesuwaniu obrazu.
Co polecacie, jakie macie doświadczenia?
Na dalszych pozycjach mojego rankingu uplasowały się:

PANASONIC 32LX70

PANASONIC 32LX85
SHARPC32D44E-GY/BK

może one też są ok?
czekam na wasze opinie i propozycje!.
Dzięi i pozdrawiam
Mro
 

Gallandro

New member
Witam!

Od jakiegoś czasu noszę się z zakupem telewizora.

Wyeliminowałem plazmę bo będę podłączał kompa i pewnie xboxa/ps3

Będę oglądał z około 2,5-3-3,5 metra tak więc wybrałem 37"/40/42"

Telewizor będzie stał, tyłem do okna, okna na wschód więc raczej mało nasłoneczniony (przynajmniej wtedy, kiedy będę oglądał)

Mój budżet to max 4 tyś PLN

Ponieważ różnice w cenach pomiędzy FullHD a HDReady nie są teraz duże - raczej FullHD

Co podłącze:
- jak narazie kablówka osiedlowa o średniej jakości sygnale
- w późniejszym czasie prawdopodobnie n-ka
- xbox360/ps3
- dvd
- komp

Czytałem, że przy sygnale SD przydaje się 100Hz - nie jestem wielbicielem sportów więc jeśli to ma służyć tylko temu to nie jest konieczne - chociaż nie ukrywam że chciałbym.

WAŻNE - nie chcę mieć "efektu teatralnego" (czy jak on się tam nazywa - polega na tym, że film wygląda jak sztuka i np. star wars wygląda jakby dwóch debili walilo się kijkami na ulicy)

Czytając testy na tym forum i innych sporządziłem listę tych które wydają się sensowne:

Panasonic 37LZD85 - 100Hz, FullHD dobre SD cena 3,5k - jedyny (?) minus to nierównomierne podświetlenie

Sharp 37xl8e - 100Hz FullHD cena 3,7k - jedyny (?) minus to kiepske SD ?

Toshiba 37z3030/42z3030 - 100Hz FullHD cena 3,3/3,8 (dobre SD?) - kiepska czerń, kąty, troszkę stary

Sony 40w4000 - nie ma 100Hz FullHD cena 3,6 PLN dobre SD, dobra czerń - brak 100Hz...

JVC 37" P80 - 100Hz HDready cena 3,2PLN dobre SD (chyba najlepsze). płynność - brak FullHD, jak jest z kątami??


Tak więc szanowni TV maniacy - jaki telewizor wybrać? A może jakiś pominąłem i jest również dobry? - będę wdzięczny za każdą sugestię
 

pa_blo

New member
Witam! Ja również poproszę o poradę.

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 30m2
jaki sygnał ? cyfra+ i polsat z dekodera
jaka odległość od ekranu ? 3-3,5m
jakie urządzenia do podłączenia? laptop, dvd, PS3, tuner satelitarny
jaka klasa cenowa? 3500,-
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? TV chodzi prawie cały dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? słońce nie wali prosto w okna
ile osób zasiada przed telewizorem? 3
jaki masz telewizor? LG CRT
Ma stać czy wisieć? wisieć


Z góry dzięki za info, pogubiłem się, a jestem laikiem.
Co sklep to inny model polecają.
 

Spark

New member
Witam.

Zamierzam zakupić LCD-ka 37''.

Dokonałem wyboru LG 37LG5000.

Dodam że mój budżet na ten cel to max 3200,-

Czy jest coś lepszego co mieści się w tej cenie?
Zamierzam podłączyć go pod komputer przez DVI->HDMI

Proszę o poradę.

Pozdrawiam.

Krzysiek.
 
Do góry