Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Kshaq

New member
Witam,

Od paru dni siedze i szperam po dziesiatkach watkow na forum i im wiecej czytam tym jestem mniej zdecydowany. Czas podjac meska decyzje i wybrac TEN JEDYNY :)

wielkość pokoju ? 3,5x6m
jaki sygnał ? laptop po DVI, wraz z tv planuję zakup N
jaka odległość od ekranu ? ok 3 m
jakie urządzenia do podłączenia? laptop, N a do świąt Xbox
jaka klasa cenowa? ok 3500
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? po poludniu i wieczorami
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? średnie (słońce nie wpada do pokoju)
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Przeznaczenie - filmy, praca/rozrywka na komputerze
Ma stać czy wisieć? stać

Myślałem o Samsungu LC37A656 ale zauważyłem, że nie jest najbardziej polecanym TV. Czy jest jakiś powód dlaczego?

Z góry wielkie dzieki za pomoc
 

Kshaq

New member
jpk78 napisał:
z tych jedynych to masz do wyboru sony w4000 lub Panasonic lzd800

Dzięki za info, niestety Sony nie posiada 37'' w4000, 40'' jest troche za duży. Panasonic na chwilę obecną kosztuje ponad 4tys co jest poza moimi możliwościami finansowymi.
 

Jary111

New member
Co kupić TV - 37" - 42" a może większy?

Wielkość pokoju - 18 m/2 ok 3-3,5 metra od TV
Umiejscowienie - koło okna wschodniego, rano świeci słońce)
Źródło sygnału - SD / Polsat Cyfrowy, ale kiedyś zmienię na coś z HDTV. Dziś o tym nie myślę bo nie za dużo jest tych programów.
Cena - na razie mniejsza z tym - nie chcę ceną ograniczać wyboru - niech będzie adekwatna do jakości.
Oglądalność - od rana do nocy
Osób oglądających - od 1 do 4
Ulubiony fav - wszystko
Usytuowanie - Stojący lub wiszący

nie mam żadnego sprecyzowanego modelu ani marki nawet nie przywiązuję się do LCD czy plazma. Ważne żebym był zadowolony przez najbliższe lata.
Więc pewnie HDTV bo to przyszłość

Mój dotychczasowy CRT właśnie się spalił i pilnie potrzebuję coś kupić (wiadomo - dzieci no i olimpiada)
Będę wdzięczny za pomoc i radę
 

karakan

New member
jakie lcd do około 3500zł??? odległość 2,8 m

Witam! chcę kupić tv lcd, nie mam sprecyzowanego ani modelu, ani marki.
Istotny chyba jak dla wszystkich jest stosunek ceny do jakości:)
Wertowałem forum i im dłużej czytam, tym więcej pojawia się wątpliwości który tv wybrać.


wielkość pokoju - 16 m/2 ok 2,8 metra od TV
Umiejscowienie - blisko okna, naslonecznienie, ale bedą rolety
źródło sygnalu 75% sd / Polsat Cyfrowy, 15% dvd ,czasami notebook, w przyszłości hdtv (jeżeli pojawi się trochę więcej kanałow)
cena - do około 3500 zł
Oglądalność - od rana do nocy
Osób oglądających - 2
Usytuowanie - wiszący (wnęka)

czy 32cale będą wystarczające??? obawiam się, że 37 będzie biło po oczach... ale być może się mylę:)

pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc.
 

saszkaaa

New member
szukam TV LCD full HD

Witam Wszystkich - jestem nowy. Czytałem już ten wątek i nie mogę nadal zdecydować się na wybór TV.
Jeżeli mogę prosić to Kiki,
czy mógłbys mi doradzić co wybrać?
Proszę również innych użytkowników o opinię w tej sprawie ;).

wielkość pokoju ? 25m2
jaki sygnał ? kablówka multimedia analog + cyfrowy, HD
jaka odległość od ekranu ? ok 4,5 m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD, Komp - HDMI full HD
jaka klasa cenowa? ok 4000zł - max 4500zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? po poludniu i wieczorami
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? słońce po południu pada z boku pod kątem na ekran telewizora
ile osób zasiada przed telewizorem? 2,3
Przeznaczenie - filmy, także w HD, sport :D, rozrywka - gry :D
Ma stać czy wisieć? stać, chociaż zastanawiam się nad powieszeniem, ze względu na obciążenie szafki

Zastanawiałem się nad Shap 37XL8E dlatego że ma 100Hz i pobór 171W
Myślałem też oToshiba 37Z3030DG
na większą toshibę 100Hz raczej nie wystarczy :roll:

z góry dziękuję
 
Ostatnia edycja:

Jularev

New member
Witam. Chciałem prosić Was o pomoc w doborze telewizora. Oto moje warunki. Z góry dziękuję.

Telewizor 37" lub 40"; Full HD oczywiście.

Pokój: 4x5
Sygnał: Będzie telewizja HD
Odległość: ok.4m
Urządzenia: Playstation 3
Cena: do ok. 4000 zł
Pora używania: Zarówno dzień, jak i noc.
Nasłonecznienie: Okna wychodzą na północ, więc niespecjalne.
Osoby przed telewizorem: Zazwyczaj jedna, czasem 2 lub 3.
Przeznaczenie: Sport, filmy (zwykłe i HD), gry.
Obecny teleizor: Dosyć już stary. Samsung 20'' LW20M21C
 
Ostatnia edycja:

coach_lodz

New member
Pomóżcie mi wybrać tv do salonu... ale tylko przejściowo... chcę kupić 32" tak aby przez rok postał w salonie a docelowo do sypialni jako backup co by sie nie kłócić kto co ogląda... nie jestem bardzo wymagający...

Moją uwagę przykuł Panasonic TX-32LE8 który kosztuje ok 1700zł lub LG 32LG3000 w podobnej cenie... W zasadzie odpadają produkty Philipsa do której to marki mam awersję... Mile widziane Panasonic, Sharp, Samsung...

wielkość pokoju ? 3x5m
jaki sygnał ? cyfrowa kablówka narazie bez HD, oraz laptop ewentualnie konsola ps3 <- ale ta za jakiś czas
jaka odległość od ekranu ? ok 2,2-2,5 m
jakie urządzenia do podłączenia? Dekoder cyfrówki DVB-T oraz DVD Pioneer oraz laptop ewentualnie konsola ps3 <- ale ta za jakiś czas i to nie jest pewne
jaka klasa cenowa? ok 1800 (wiem, że mało)
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? po poludniu i wieczorami
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? średnie (słońce pada na inną ścianę)
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Przeznaczenie - TV, filmy, sporadycznie rozrywka na komputerze czyli filmy z kompa może jakaś gierka
Ma stać czy wisieć? stać
Koniecznie musi posiadać 2 EURO

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
 
Ostatnia edycja:

punkracy

New member
Toshiba czy Sharp?

punkracy napisał:
Jestem, a raczej byłem, zdecydowany na zakup Toshiby 37X3000.
Niestety kilka dni temu kolega zasiał ferment w mojej głowie i decyzja nie jest już taka oczywista. Pojawił się bowiem Sharp 37X20E.
Pytanie zasadnicze: który TV wybrać i z jakiego powodu?
Niestety nadal nie wiem, na który się zdecydować :confused:
Mam możliwość zamówienia Toshiby za 2800, a Sharpa za 2892 pln.
Sharpa miałem okazję obejrzeć, widziałem też jak radził sobie z sygnałem analogowym ze zwykłej anteny (transmisja olimpiady)
i muszę powiedzieć, że wypadł nawet nieźle.
Toshiby niestety nie miałem okazji zobaczyć, nie mówiąc już o porównaniu obu modeli.
Zatem ponawiam pytanie do wszystkich użytkowników forum: KTÓRY TV WYBRAĆ?
pzdr
 

bulitong

Klub HDTV.com.pl
VIP
dylemat lcd 40- 42

Witam wszystkich !!!
Po przebrnięciu "tony" postów na tym i innych forach nadal jestem niezdecydowany,im więcej czytam tym mniej wiem :) a raczej tym większy mam dylemat :(
rozważam zakup któregoś z tych tv :
SONY KDL 40 W 4000
SONY KDL 40 V 4000
SONY KDL 40 S 4000
Sharp LC 42X20E
Sharp LC 42B20E
SHARP LC 42G20
Toshiba 42XV500
TOSHIBA 42X3000
Samsung LE40A656
Philips 42PFL5603

Z racji tego iż planuję zakup "kombo" czyli lcd + ps3 ,część tv znalazło się na tej liście ze względu na cenę która oscyluje w granicy 3k-3,4k chociaż granica ceny lcd to 4k.

pokój: 20 m2 zaciemniony
odległość: w zasadzie od 3m i dalej w zależności gdzie postawię
przeznaczenie: tv do wszystkiego czyli konsole ps3 ,x360 jak i starsze ps2, xbox,gc,dc,n64,ps one, komp. ,dvd ,brd ,na początek analogowa kablówka po miesiącu cyfrowa a za czas jakiś n'ka
przed tv zasiądzie: standartowo max 4 osoby w ciągu dnia dzieci natomiast wieczorem ja z żoną
niestandardowo 4-8 osób
cena :3k-4k

a może jakiś inny tv polecicie?
na chwilę obecną najbardziej się skłaniam na; w4000,a656,x20

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mishimaz

New member
v80 czy s90

Witam szybkie pytanie do kiki

Który tv lepszy: jvc v80 czy s90 i dla czego?

Kiedyś mi polecałeś s90, słyszalem że v80 też najgorszy nie jest, przpominam że tv jest pod kablówke i ps3.
 

lukaszlk

New member
do 2000

Witam.

Na dniach mam zamiar kupić telewizor LCD i prosiłbym Was o pomoc.
Wydać mogę na niego max 2000 zł i interesuje mnie jakaś 37 cali.
Proszę o jakeis sugestie.
Narazie myślałem nad SAMSUNG 37" LE37S81B- czy byłby to dobry wybór?

Z góry dziękuję:)
 

sal

New member
Do 4000 zł pilne

Witam poszukuje tv LCD do 4000 zł, telewizja aktualnie UPC ale jak tylko kupie tv przerzucam się na N. Telewizor będzie służył głownie do oglądania tv i filmów. W przyszłości chciałbym podłączyć jakieś dobre kino domowe. Odległość oglądania to to jakieś 3,5 m do 4. Ofcourse chciał bym jeszcze od czasu do czasu podłączyć PC do tv. Mile widziane funkcje pokroju PIP itp. Jakoś wyświetlanego obrazu jest dla mnie najważniejsza.
Nieaktualne:D
 
Ostatnia edycja:

tdj

New member
lukaszlk napisał:
Witam.

Na dniach mam zamiar kupić telewizor LCD i prosiłbym Was o pomoc.
Wydać mogę na niego max 2000 zł i interesuje mnie jakaś 37 cali.
Proszę o jakeis sugestie.
Narazie myślałem nad SAMSUNG 37" LE37S81B- czy byłby to dobry wybór?
:)

Seria S to SYF, nie ma sensu kupowac za max 2000 37'', lepiej dolozyc 250pln i kupic 32'' np. le32a551.
 

lukaszlk

New member
Dodam,ze telewizor głównie będzie słuzył do grania na xbox360 oraz do oglądania cyfry+. Proszę o jakieś sugestie.Głownie hcodzi o to,żeby monitor dobrze spisywał sie w grach nie smużył itp.
 

robloz

New member
Jaki LCD 46-47"

Witam.
Jestem nowy na forum i mam następujące pytanie: zamierzam kupić LCD 46-47" jaki wybrać? Ze sklepowych półek pasowałby mi Sony,LG (ewentualnie może jakiś inny). W tematach forum dominuje 32-40".Telewizor będzie współpracował z Cyfrą+,N, i dvd.
 

Habera

New member
Kłopot z wyborem LCD

Witam.
mam problem z wybraniem telewizora LCD. Skłaniam się między 32 a 42 calami i 100HZ(chociaż niekoniecznie) mam 3500zł. Telewizor będzie odbierał sygnał z kablówki UPC, kabel o długości 3,5 m, odległość oglądania max 3,5m, czasem będzie podłączany do laptopa. Z góry dziękuje za przydatne informacje.
 

Jary111

New member
W końcu poszedłem do marketu, obejrzałem stojący obok siebie Lcd Sharpa i plazmę Panasonica, obie 46" ustawiłem na ten sam program 1 TVP i plazma wypadła lepiej - brak pikselizacji, dobre kolory (naturalne). W plazmie odbijały się świetlne reklamy wiszące z tyłu, ale w domu nie mam świetlnych reklam na ścianach. Zresztą zwykły CRT też odbija światło i nie przeszkadzało mi to. Mam tą plazmę i jest naprawdę OK. Po prostu super. Cena w markecie 6 500, dałem w internecie 5 500 z dostawą w dniu zamówienia.
 
Do góry