Jakie zużycie prądu?

cactusek

New member
Bez reklam
Tyle sie mówi teraz o ekologii a dopuscili w UE sprzęt który w trybie czuwania bierze wiecej prądu niż duża lodówka (usredniając).
 

JacekW.

New member
Wszystkie tunery linuksowe, a taki jest n-ki, biorą prawie tyle samo co w czasie normalnej pracy, nawet dają zasilanie do LNB, można sobie wtedy "stream-ować" na kompa przy stanby dekodera.
Jacek
 

Adrian85

New member
Bez reklam
tylko jak tuner będzie spać - to jak ma mi nagrać program w nocy gdy ja śpię?

Nie ma problemu,nagrywasz w trybie stand-by.

To teraz moje pomiary,zakładając że mam sprawny watomierz:

PC-120W
PS3-130W
n-recorder-11W
wzmak....i tu coś mi nie pasuje,bo ma 690W na tabliczce,a podczas pracy pokazuje 35W,gra normalnie.Czy to możliwe??
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Jak juz nagrywa to nie jest w standby. Jak dla mnie standby to tryb w ktorym urzadzenie jest wylaczone czekajac na rozruch. Jesli robi cos innego to juz nie jest to standby.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jak to w bloku,zresztą i wiek już nie ten.Tak czy inaczej mało i to cieszy skoro jest realne:)

Jeśli wiesz, że do podwójnego zwiększenia głośności potrzebujesz prawie dziesięciokrotnego zwiększenia mocy, to się nie dziwisz, dlaczego przez większość czasu wzmacniacze biorą dużo mniej niż 10% mocy znamionowej...
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jeśli wiesz, że do podwójnego zwiększenia głośności potrzebujesz prawie dziesięciokrotnego zwiększenia mocy, to się nie dziwisz, dlaczego przez większość czasu wzmacniacze biorą dużo mniej niż 10% mocy znamionowej...

No własnie nie wiedziałem i dlatego sprawdziłem.Mówiono mi że przy niewielkim poziomie głośności będzie pobierał powyżej 100W,ale wychodzi na to że chyba razem z ampli,którego nie muszę włączać żeby posłuchać muzyki(podłączyłem n-kę,BR i do wzmaka i do ampli).
Generalnie pobór prądu sprawdzałem tylko z ciekawości.
 

Fantom1

New member
Kiedyś przeczytałem gdzieś bardzo ciekawy artykuł o tym ile prądu pobierają urządzenia pozostawione w stanie czuwania. Na drugi dzień kupiłem kilka listew z wyłącznikami. Teraz np. tv, ampli, sub, dvd, polsat i ps3 mam włączone w listwę z wyłącznikiem i jak idę w kimę to po prostu dużym paluchem u nogi wyłączam listwę:) W weekendy czasami mam problem z trafieniem ale to już inna sprawa ;)
 
Do góry