Jakie zużycie prądu?

manwithno

New member
Czy mocno wzrósł Wam rachunek za prąd po zakupie plasmy 42" ?

Planuje kupic taki telewizor ale obawiam sie o zuzycie energi która srednio wynosi 150 W, co w porownaniu do LCD 32 jest o połowe wieksza...
 

don111

Banned
o kurde 150W, nie no daj spokój, chcesz żeby korki wywaliło ?
przecież sam sobie odpowiedziałeś ile bierze plazma, tak trudno policzyć czy zbankrutujesz czy przeżyjesz ?
zamiast LCD 32' możesz też wybrać jakiegoś LEDa 26' lub 23', oszczędzisz sobie na butelkę coca coli co miesiąc
ewentualnie kup sobie LCD 42' i zapłacisz za 5 lat prądu z góry w stosunku do tej plazmy
 

cezary69

New member
Bez reklam
Jak od nowego roku podniosą cenę prądu o 100% bo już chodzą takie pogłoski (unijny pakiet klimatyczny) to każdy jeden wat bedzie się ogladać jak złotówke przed wydaniem :)
 

don111

Banned
a wiesz ile kosztuje prąd ? łatwo policzyć
ten Panasonic nie bierze średnio 150W tylko mniej,
jak katujesz tv po 10h dziennie to dopłacisz jakieś 10zł więcej na miesiąc w stosunku do leda
 

cactusek

New member
Bez reklam
Najlepsze jest to że ludzie żeby zaoszczędzić na prądzie 15zł miesiecznie kupują tv o 2tyś droższy i najczęściej gorszej jakości. Po jakim czasie sie to zwróci? Prędzej ten LCDek padnie...
 

adgjm

Member
A ja wam powiem że przesiadłem się z czteroletniego lcd Panasonica 32 cale na plazmę Lg 42 cale i zużycie prądu spadło o około 2 KWh na dobę.Nic nie doszło,nic nie ubyło tylko tv został wymieniony.Nie wiem czy to możliwe ale tak jest.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Najlepsze jest to że ludzie żeby zaoszczędzić na prądzie 15zł miesiecznie kupują tv o 2tyś droższy i najczęściej gorszej jakości. Po jakim czasie sie to zwróci? Prędzej ten LCDek padnie...
Mówisz 15,- miesięcznie no to po nowym roku będzie to 30,- miesięcznie razy 12 to co mało? Może dla Ciebie to jest pryszcz :) ale nie każdy jest milionerem albo jak ktoś za niego płaci ;)
 

marektbg

New member
Jak ktoś się z każdym groszem liczy niech kupi faktycznie monitor 23 z tunerem tv pobierający 30W i będzie git. Chyba kupowanie dużego tv to podnoszenie sobie standardu życia - a zawsze jest coś za coś. Ja kupiłem 50", 32"poszedł do sypialni i mam gdzieś, że będę płacił ileś więcej za prąd bo dla mnie najważniejsze jest normalnie żyć a nie wszystko przeliczać na złotówki - idąc tym tokiem rozumowania nie opłaca się jeździć na wakacje czy kupować innego auta niż Tata czy Dacia...
 

tdx

New member
Bez reklam
podczas pracy w trybie standardowym 65W, naturalny 60W nigdy na watomierzu nie było więcej niż 100 a starałem się :)
 

cezary69

New member
Bez reklam
Jak ktoś się z każdym groszem liczy niech kupi faktycznie monitor 23 z tunerem tv pobierający 30W i będzie git. Chyba kupowanie dużego tv to podnoszenie sobie standardu życia - a zawsze jest coś za coś. Ja kupiłem 50", 32"poszedł do sypialni i mam gdzieś, że będę płacił ileś więcej za prąd bo dla mnie najważniejsze jest normalnie żyć a nie wszystko przeliczać na złotówki - idąc tym tokiem rozumowania nie opłaca się jeździć na wakacje czy kupować innego auta niż Tata czy Dacia...
He he he no no bogaty z domu jesteś :) ale nic to jeszcze też zaczniesz liczyć i ogladać każdą złotówkę dwa razy przed wydaniem takich bohaterów było dużo, a kończą jak zwykle...
 

redlum

New member
Bez reklam
kończą jak zwykle - czyli - z fobiami że nagle prąd podrożeje o 100% bo tak unia nakazuje? Dasz mi jakieś źródło tych rewelacji? Może czas zamknąć lokaty i sprzedać akcje banków i zainwestować w przemysł energetyczny skoro ich zyski w nowym roku skoczą parokrotnie.
 

don111

Banned
Mówisz 15,- miesięcznie no to po nowym roku będzie to 30,- miesięcznie razy 12 to co mało? Może dla Ciebie to jest pryszcz :) ale nie każdy jest milionerem albo jak ktoś za niego płaci ;)
30zł różnicy to już po podwyżce 100% i przy porównaniu największych ekranów, 50'+
30x 12 = 360zł na rok / 1800zł na 5 lat
teraz zadaj sobie pytanie czy będziesz trzymał swój tv przez 5 lat i o ile droższe są LEDy w stosunku do plazm w tych rozmiarach,
dla totalnego dusigrosza plazma wychodzi taniej, od razu po zakupie może sobie na lokatę wrzucić różnicę w cenie między LED i po paru latach jeszcze zarobi :D
 
Do góry