jakie płyty muzyczne dts polecacie?

timbot

New member
Bez reklam
od jakiegos czasu pojawiaja sie płyty muzyczne, przewaznie nagrania koncertow, w systemie 5.1. W wydaniach 5.1 kroluje oczywiscie jean michelle Jarre. Lubie Jarra, ale już mam mdłości na "widok" oxygene nr. 9235 :) Jakią muzykę 5.1 polecacicie fanowi Pink Floydów i Mike Oldfielda? Znalazlem na allegro wydanie dvd Pink Floydów "Wish you were here" z lat 70-tych, ktoś może wie jak to brzmi? W 5.1 jest nawet prehistoryczny koncert Nat King Cola, ale chyba przerobienie baardzo starego stereo na DD lub DTS to lekka przesada? Czy ktoś słyszał wymienione wyżej stare "odświeżone" wydania i jak one brzmią pod względem jakości?
Mile widziane propozycje innej "przestrzennej" muzyki
 

NIUNIAS

New member
Witam,
Z Pink Floyd mam The Wall,Atom Heart Mother i The Dark Side Of The Moon.Wszystkie sa w DTS 5.1
Jakosc dzwieku wedlug mnie jest ok. nieporownywalne ze zwyklym cd w STEREO.


_______________________________________
SONY KDS-55A2000, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, JENSEN ACCURA 5.1 A
 
Ostatnia edycja:

***mach***

New member
e tam, od razu nieporownywalna. CD jest bezstratne a DD i DTS stratne. To taj jak bys twierdzil ze MP3 jest nieporownywalne do wav'a.
 

BoDeX

New member
Z każdego nagrania dekoder DOLBY PLIIx w trybie music zrobi za Ciebie
przestrzeń 5.1 , więc to nie problem .

Realizacja od początku do końca w 5.1 to już inna historia , a jeszcze "dobra" realizacja, to już rzadkość - zobacz koncert "Kraftwerk"

Kompresory AC-3 i DTS przegrywają z kretesem z DD TrueHD i DTS-MA ,
a jeśli jest miejsce , to ścieżka LPCM 5.1 jest wzorem !

Pzdr.
 

Mabri

New member
Ja osobiście mam bzika na temat realizacji dźwiękowych i na dzisiaj jak dla mnie (poza wydaniami specjalnymi, samplerami) jedne z najlepszych realizacji w 5.1 to:

STING - Brand New Day (DTS CD - sam dźwięk)
http://rockserwis.pl/ProductPresentationForm.php?ProductID=46085&lang=1

PAT METHENY - Imaginary Day (DVD-Audio)
http://www.amazon.ca/Imaginary-Day-DVD-Audio-Metheny/dp/B00005AT47

Po tych płytach trzeba robić dłuższą przerwę w słuchaniu muzyki, ponieważ każda inna wypada bardzo blado.

Polecam ten adres
http://www.superaudio.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=234
 
Ostatnia edycja:

Gelo5

New member
A ja polecam do posłuchana (oczywiście DTS):
1.Kraftwerk - Minimum Maximum (pewnie to polecał kolega)
2.Gilmour - Remember that Night (The Best!!)
3.Kitaro - Live in Yakushiji

Dla fana Pink Floydów taka muzyka pewnie będzie odpowiadała.
Pozdrawiam

Jest jeszcze takie mało znane: AMBRA - super realizacja DTS!!!!!!
 

timbot

New member
Bez reklam
wielkie dzięki wszystkim! wieczorem odpalam allegro i sklepy internetowe, jak dojdą przesyłki to podzielę się jakie wrażenie na mnie wywarły :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Od siebie dodam J.M.Jare Oxygen DTS ... rewelacja.
Oczywiście w SACD jest sporo dobrej muzy, np. Pink Floyd "Dark Side of The Moon", ale to nie DTS.
 

bluray

Banned
Najlepsze audio to:
[1] Chris Botti LIVE na BluRay w sklepach za 79 zł.
PCM 5.1 96kHz/24 BIT
[2] Lee Ritenour OVERTIME - Dolby ThruHD + dts Master Audio (HD DVD)
płyta droga ale lepiej mieć jedna super płytę niż pięć chłamów - "półkowników".
http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=VAHD-1002
Fragmenty tego nagrania zobaczycie na demo SAMSUNG w sklepach.
Ale tam jest wersja DD 5.1 core audio.

dts 1,5 Mbps to przeszłość.
 

boromirep

New member
dts

Ja proponuję ze swej strony Porcupine tree , kazda ich płyta DTS to perelka i przyjemnosc dla ucha , tytułów nie podaję bo łatwo to samemu znależć .
 

timbot

New member
Bez reklam
no niestety dla mnie dts to teraźniejszość ;)
jeszcze mi za mało płacą :( żeby dts był dla mnie przeszłością ;)
 

bluray

Banned
jeszcze mi za mało płacą
ONKYO 605 to jakieś 2 000 pln.
Żródło to SONY PS3 = 1400 zł
Razem to 3,4 na 20 rat "0" % tj. ca 170 zł miesięcznie.
Nigdy w historii nie było tak tanio za Hi-End.

Sprawa druga:
Jak brzmią "starocie" po remasterze ?
- różnie, np. trzeci remaster Led Zeppelin (2008) jest tragiczny.

Płyty audio dts nie przyjeły się.
Ledwo ciągnie SACD.
DVD Audio w odwrocie.

Czas więc na BD i bezstratne formaty.
 

***mach***

New member
Sluchania muzyki trzeba zaczac od dobrego sprzetu, na onkyo, sony itp. nie uszlyszy sie róznicy miedzy cd , dvd-audio czy sacd. A ta ostatnia daje najlepsza jakosc dzwieku, ale powtarzam trzeba miec sprzet Hi-Fi a nie KD zeby to uszlyszec, ucho juz nie koniecznie bo mozna je wyćwiczyć. Na sprzecie do KinaDomowego DTS moze brzmieć efektownie i zrobi wrazenie, ale prawdziwej muzyki slucha sie raczej w stereo, ciezko mi sobie wyobrazic zeby nawet zagorzaly audiofil (w Polsce) mógł sobie pozwolić na 5 głosników po 3000 za szt. a dopiero przy od takiej ceny zaczyna sie zabawa. Nie mówiąc juz o ampli.
 

fantattoo

Member
Niektóre DTS to tylko stereo przerobione na 5.1 Mam płytę Claptona "Unplugged" DTS. We wszystkich głośnikach słychać to samo, kompletnie żadnego efektu. W stereo wypada dużo lepiej. Ale mam też Depeche Mode "Violator" i Mike'a Oldfileda "Tubulars Bells". Te płyty to prawdziwy DTS i efekt przy słuchaniu jest powalający. Również Dire Straits "Brothers in Arms" jest rewelacyjny.
 

lobo77

Member
Tak płyty Depeche Mode w dts brzmią fantastycznie jezeli słuchasz metalu to sa do kupienia płyty audio dvd Dimmu Borgir,Nightwish,Kreator,Edguy itp. z tym że dzwiek dolby digital no i realizacja tego dzwieku jest taka sobie z ww.poleciłbym tylko Edguy
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
swego czasu trochę nakompletowałem audio-dts.. z moich ulubionych polecić mogę:
REM: Automatic for the people
Metallica: (czarny album)
Herbie Hanckok albo jakoś tak (najlepszy DTS jaki w życiu słyszałem)

mam też The Doors - porażka, Sheryl Crow - średnica ale na plus, Mike Oldfield, JM Jarre, Yello i jeszcze kilka jakichś, ale generalnie do nich nie sięgam lub bardzo rzadko..

tematem audio-dts interesowałem się jakieś 4 lata temu.. wtedy skompletowałem właściwie wszystko, co było do skompletowania na polskich binariach.. później temat jakoś przycichł, a jeszcze później ja tego nie śledziłem..

co do wypowiedzi kolegów o jakości materiałów i wyższości jednych nad drugimi: słucham materiałów przestrzennych od 10 lat.. jedno wiem na pewno: jeśli ktoś zrobił dobrą realizację materiału, to obojętnie na czym to zapisze - będzie rewelacyjne.. jeśli ktoś pokpił realizację, to ani niebieski laser, ani przyśpieszenie neuronowe mu w niczym nie pomogą.. znam rewelacyjne materiały DD, które biją na 3 głowy materiały z plakietką DTS.. oczywiście, da się tego wszystkiego słuchać na kinie za 3-4 tyś... ale tak naprawdę radość jest na sprzęcie z o wiele wyższej półki lub... z bardzo dobrego stereo..... co do formatów SACD czy cd-audio - oba były z góry skazane na niszowość - ceny sprzętu, który wówczas obsługiwał te formaty były tak zastraszające, że większośc ludzi nawet nie spoglądała na półki z tym sprzętem.. mimo wszystko szaremu kowalskiemu do dzisiaj wystarcza CD za 70gr. z nagranymi 10 czy 15 ulubionymi albumami na jednym nośniku.. nas, szukających czegoś więcej, jest o wiele, wiele mniej...
 
Do góry