Jakie macie projektory,jaki czas i opinie o nich

Tommy22

New member
Witam postanowiłem założyć taki temat poniewaz interesuje mnie zdanie użytkowników o swoim sprzecie. Chodzi mi dokładnie o czas jaki posiadacie projektor i ilosc uszkodzen jakie posiadaliscie jeżeli takowe były oraz opinie o sprzecie po takim czasie użytkowaniu ich wady i zalety i wyrazili czy ten sprzet jest warty polecenia, tylko prosze o szczerość ( bo każdy chwali swoje hihihihhi)
 

slavol33

New member
Infocus IN78 DLP. Mam go pół roku, wyświecone 100 godz. ,zero awarii, z głównych zalet wymienię dobrą fabryczną kalibrację, sporą jasność w trybie eco, niezłą czerń oraz brak wad technologi LCD ;). Z wad to głównie głośność, droga orginalna lampa i jak dla mnie mógłby mieć ciut większy zoom, ale naprawdę ciut.
Nie polecam bo każdemu pasuje co innego, a wirtualnie zachwalać lub krytykować nie lubię.
Jak kto ma blisko to zapraszam. Chodzież.
 

Rudeford

New member
Sanyo Z5, kupiony w marcu 2008, wyświecone trochę ponad 900 godzin. Jak na razie sprzęt działa pod względem technicznym bez problemów. Wentylator pracuje jak na początku, automatyczna osłona obiektywu nadal działa a z wnętrza nie dochodzą żadne niepokojące dźwięki. Jeśli chodzi o obraz to po około 600 godzinach zauważyłem delikatne jaśniejsze przebarwienie w prawym górnym i lewym dolnym rogu ekranu widoczne na ciemnym tle. Serwis twierdzi, że przedmuchanie załatwi sprawę. Dust bloba miałem raz, ale pompka z zestawu załatwiła skubańca.
Pozdrawiam
 

Dreamerek

New member
Ja mam Optomę HD65 (DLP) około pół roku. Jestem nią zachwycony. Jedyny minus to delikatnie za głośny wentylator jak dla mnie ale tylko w nocy jak słucham na "pół gwizdka" Obraz przecudny nad wymiar rzeczywisty.
 

dusi

New member
panasonic pt ax 200e. Polecam, świetne kolory, jasność, cichy tryb eco, czerń do zaakceptowania. Posiadam od lutego tego roku, wyświecone 90 godz. na razie bez awarii. Poprzedni model podobno dość awaryjny. Wady - zauważalne aberracje (krawędzie i kontury przedmiotów na jasnym tle maja delikatną poświatę - nie wiem jak to nazwać). Wada wynika zdaje się z przeciętnej optyki, ale jest do zaakceptowania. Na dobrym materiale naprawde trzeba się naszukać. No i zbieżność barw nie najdoskonalsza, ale problem widoczny z 30 cm od ekranu. Gdzieś na forum czytałem że ktoś to reklamował, ja osobiście nie widze powodu, jest w granicach normy, nie ma wpływu na jakość i komfort ogladanego materiału. Jak to się mówi ogląda się film a nie obraz. Jestem spełniony i zaspokojony:mrgreen: , miłego seansu.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
U mnie rowniez Optoma HD65 od ok 7 m-cy. Wada to dosc glosna praca wentylatora, wystepujeca czasami tecza podczas filmow DVD oraz brak len's shift'u oraz praktycznie zerowy zoom ( ale to glowna wada wiekszosci DLP). Glowne przeznaczenie tegoz projektora to PS 3. Nie wyobrazam juz sobie grania na ekranie mniejszym niz ok 90 " :)
 

dybson

New member
Witam
posiadam urządzenie Sony Cineza VPL-HS60.
Najważniejsza sprawa to wyświecone ponad 1700 godzin i (odpukać) żadnych uszkodzeń lub też nieprawidłowości w działaniu.
Wentylator jeden z cichszych, naprawde nie przeszkadza podczas projekcji, duzy zakres regulacji - shiftlens.
Z odległosci 5 metrów daje obraz bez użycia zoomu 120 cali :) cóż więcej potrzeba :).
Kontrast bardzo dobry (1-100 na 80)
Jasność na 60. i to sa warunki w zaciemnionym pokoju ( ale jasne ściany narazie).
mam tylko porownanie do benq w500 i musze uznać wyższość sony :)
Pozdrawiam domowych kinomaniaków!
 

Fanek

New member
Bez reklam
Epson tw700 , mam z pół roku, 300h zero problemów, chodzi tak samo jak na początku, kolory wydają sie te same, jasność także. Duży zakres LS, świetna jakość obrazu, polecam.
 

slavol33

New member
Proponuje dodać do pytania jeszcze " i jakie kryteria zadecydowały o tym a nie innym" ,myślę że pomogło by nakierować się niezdecydowanym na konkretne modele.
Ja świadomie pominąłem LCD przy wyborze, mniejsze aktywne pixele, problemy z zbieżnością kolorów, podatność na kurz, degradacja paneli, przesłona. O IN78 zadecydowały dobre opinie, darkchip3, i dobra cena. Brak lensshiftu mi absolutnie nie przeszkadza. Niestety w naszym kraju trzeba kupować na czuja lub zdać się na opinie innych, a o porównanie jakości obrazu to pomarzyć. :(
 

Tommy22

New member
slavol33 napisał:
Proponuje dodać do pytania jeszcze " i jakie kryteria zadecydowały o tym a nie innym" ,myślę że pomogło by nakierować się niezdecydowanym na konkretne modele.
J
Dokładnie o to mi własnie chodziło a dodałbym jeszcze czy jezeli patrzac przez pryzmat czasu użytkowania projektora czy wybrał-ała bys ten projektor raz jeszcze albo moze teraz inny. Z góry dziekuje
 

treumatic

New member
Sanyo Z-2000BK. Wyświecone 400h bez żadnych uszkodzen. Wentylator to najcichszy z możliwych 19Db w Eco jak dobrze pamietam, mam go nad glowa 65 cm i wogole nie przeszkadza. Lens shift,zoom wystarczajacy. Opadł troche kontrast po tych 400h albo mam jakies zludzenia:) I kupilbym jeszcze raz z przyjemnoscia po cenach z przed pol roku bo dalem za niego 6300 zl z darmową PS3 - ką. Teraz to mozna zapomniec o takiej cenie.
Pozdrawiam
 

mikubloku

New member
Benq Mp 512 - St

Benq MP 512 ST.
Jest w miarę cichy. Jasno świeci w trybie eco. Łdnie odwzorowuje kolory. Pracuje od dwóch miesięcy. Wyświecone ponad 100 godzin. Nie mam go do czego odnieść. Głównym kryterium była cena i przede wszystkim technologia Short Throw. Mam mały pokój i z trochę ponad metra mamprzekątną obrazu 65 cali. Głównie oglądam filmy i gram w gry. Do tych rzeczy sprawdza się świetnie.
 

Tommy22

New member
Cos za mało posiadaczy projektorów sie wypowiedziało, hmm ciekawe czemu!???? czyzby nikt nie chciał sie dzielic swoimi uwagami i spostrzezniami?. Temat mógł by pomóc w wyborze projektora dla przyszłych posiadaczy, nie krepowac sie hihihih tylko pisac pisac:eek:k:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tommy22 napisał:
Cos za mało posiadaczy projektorów sie wypowiedziało, hmm ciekawe czemu!????

moze poprostu malo osob ma "kino w domu"...?!;)

jestem posiadaczem optomy hd800x, uzyykuje ten sprzet dopiero kilka miesiecy- jak na razie zadnych problemow i pelne zadowolenie :D
jedyna niedogodnosc to jak w przypadku wszystkich DLP koniecznosc wlasciwego umiejscowienia projektora, glowny plus to akceptowalna czern i dobra jakosc obrazu pomimo trudnych warunkow pracy tzn. pomieszczenie nie przygotowane do projekcji (jasne sciany, 2 okna i przeszklone drzwi do ogrodu)
podczas wyboru glownym konkurentem byl infocus x10, wygrala optoma. proje LCD w tym przedziale cenowym mi nie odpowiadaly
 

mundi21

New member
zobowiązuję się skrobnąć coś za parę miesięcy ponieważ dopiero dwa tygodnie posiadam infocusa x10. Jedynie co mogę na chwilę obecną rzec to fenomenalny obraz zwłaszcza z źródeł hd i w cenie do 6000, akceptowalna głośność, projektor dla osób nie koniecznie lubiących cukierkowe kolory. Dla uzyskania dużego obrazu wymagana odległość od ekranu w moim przypadku 4m. Spore rozmiary, zawieszony pod sufitem prezentuje się nawet nawet.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mundi21 napisał:
projektor dla osób nie koniecznie lubiących cukierkowe kolory.

no wlasnie! z tego wlasnie powodu ja tez poszedlem w DLP (i lepszej czerni)
myslalem nad tym infocusem , wybralem optome ze wzgledu na - wieksza predkosc obrotowa kola kolorow ( efekt straszenia mnie efektem teczy....) no i niestety x10 jest czarny....zona nie za bardzo chciala to zaakceptowac na tle bialego sufitu w salonie...;)
 

Mumino

New member
No to ja się pochwalę... Infocus X1, nie pamiętam od kiedy (chyba marzec-maj 2003), ciągle na pierwszej żarówce (ale ma już koło 3000godzin), jak do tej pory (odpukać) żadnych problemów.

Jak kupowałem, to był to najlepszy sprzęt DLP w klasie cenowej poniżej 2000EUR (a dałem jakoś 1300).

Plusy: procesor Faroudja który bije dzisiejsze badziewia na głowę, z absolutnie genialnym deinterlacerem. No i grzeje jak mały piecyk ;)
Minusy: rozdzielczość 800:600 i trochę głośny
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przede wszystkim gratuluje zakapu! naprawde szczerze!
a po drugie - z pewna zazdroscia ;) musze przyznac ,ze cieszyles sie kinem w domu w czasach gdy wiekszosc z nas nie miala jeszcze o tym zielonego pojecia !!!
tak wiec - szacunek i czapki z glow !!!!
 
Do góry