Jakie kolumny z mega basem ??

WiTT

New member
Bez reklam
Problem też w tym, że kolega zamiast pójść do jakiegokolwiek sklepu/salonu audio, posłuchać jednego utworu z ampli a potem ze wzmaka, podejmuje decyzje na podstawie analizy tego co na papierze (duża moc da mu dużo basu).
Każdy dysponuje swoimi pieniędzmi jak chce, porady już dostał, zrobi jak uważa.

A multimedialność ampli (czego nie ma wzmak) można obejść różnymi sposobami. Choćby połączeniem tańszy ampli (z pre-out) plus wzmak (sumarycznie około ceny x4000). Kilka pilotów? Jeden Logitech Harmony i masz problem z głowy. O innych sprzętach typu DAC, Pre/processor, network players itp. nie wspominając.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
X4000 kawał dobrego ampli co już pisałem niejednokrotnie po ostatniej zmianie. Jednak wzmak pokroju 720 robi swoje i wiele wnosi, właśnie w szczególności do basu. Jak widzisz ja mam właśnie taki zestaw z JBL. Na pewno udaj się na odsłuch to sam się przekonasz lub to byłoby najlepej, odsłuchaj w domu bo w studiach w sklepach muza brzmi inaczej bo są dostosowane akustycznie. Kiedyś odsluchiwalem na denonie też klipsch i paradigm monitor i najlepiej spasował mi paradigm 9.7, miał najfajniejszy bas, potężny, miesisty... ale w zestawieniu z JBL dla mnie supcio
 

tomwew

New member
wiec tak, wybór mam pomiędzy klipsch f30, rf 82 oraz jbl studio 290 za to wam dziękuje bo w drodze eliminacji coś z tego dla siebie wybiorę. Teraz pytanie, od kiedy pamiętam miałem denona wzmaki później amplitunery... teraz tez stwierdziłem ze po avr2113 kupie x4000 ale... właśnie ale może coś z innej stajni zaproponujecie np: oglądałem harman/kardon AVR370 , marantz SR6008 lub marantz SR7008? jak się maja te modele do denon x4000? lub może jakieś inne propozycje z duża mocą chciał bym amplituner kombajn multimedialny 6-7 hdmi wejść plus sieć tzn jakieś radia internetowe, usb -pendrive oraz innymi bajerami....
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A dlaczego skreślasz kolumny Paradigm Monitor 11 v.7? Ja gdybym miał wybierać spośród tych co wymieniłeś to bym kupił Paradigm. Dodaj je sobie do odsłuchu, bo podobny charakter grania co w/w. Jeżeli też porównywać Klipsch, to RF lepiej zagrają niż F.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A dlaczego skreślasz kolumny Paradigm Monitor 11 v.7? Ja gdybym miał wybierać spośród tych co wymieniłeś to bym kupił Paradigm. Dodaj je sobie do odsłuchu, bo podobny charakter grania co w/w. Jeżeli też porównywać Klipsch, to RF lepiej zagrają niż F.

Podobnie myślę, zawsze warto posłuchać a kupować nie trzeba jakby się nie spodobały..
 

tomwew

New member
panowie... skreślam Paradigm Monitor 11 v.7 bo kosztuja prawie 5k a dokładniej 4.800zl , te co podałem zestawy do 3k mogę spokojnie kupić używki lub jak trafie w promocji nowe. Doradzicie coś na temat amplika z tych co podałem(denon x4000, harman/kardon AVR370 , marantz SR6008 lub marantz SR7008) lub jakieś wasze propozycje spostrzeżenia, opinie??
 

tomwew

New member
Z tych co wymieniałeś zdecydowanie SR7008.

dlaczego marantz SR7008, sprawdziłem parametry i i sa podobne a cena denona x4000 o 1000zl niższa... co przemawia za marantzem ze jest wart dołożenia tego 1000zl ?? lub moze jakies inne propozycje bo szczerze ten marantz, a dokladnie ta seria srednio mnie sie podoba ? :roll:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
dlaczego marantz SR7008, sprawdziłem parametry i i sa podobne a cena denona x4000 o 1000zl niższa... co przemawia za marantzem ze jest wart dołożenia tego 1000zl ?? lub moze jakies inne propozycje bo szczerze ten marantz, a dokladnie ta seria srednio mnie sie podoba ? :roll:

1000 zl to kawałek kasy ja bym odsłuchał zanim się zdecydował dołożyć tę kwotę...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
dosłownie i bez podtekstów. Jak masz w podpisie tuzin Marantz-ów i ktoś pyta o Marantza, Denona, HK, Onkyo czy coś innego to jest jakby naturalne, że polecisz właśnie Marantza :)

To mnie akurat nie dziwi są fani pewnych marek i polecają taki sprzęt
W przypadku kina domowego można powiedzieć że to nawet jest normalne ,bowiem głownie jest 5 firm które stanowi 90% rynku ,dlatego dość łatwo przewidzieć wybór

Ciekawie się robi w przypadku kolumn ,tu niestety od lat padają te same propozycje - bardzo się rzadko zdarza żeby ktoś wybierał inne marki np.Elac ,Canton
Można przejrzeć wszystkie posty i nigdzie się nie natrafi na Phonar ,Cabasse ,Xavian ,RLS pomimo że to dość znani producenci
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
dosłownie i bez podtekstów. Jak masz w podpisie tuzin Marantz-ów i ktoś pyta o Marantza, Denona, HK, Onkyo czy coś innego to jest jakby naturalne, że polecisz właśnie Marantza :)


To grubo się mylisz i chyba Ci się pomyliło z kimś innym, być może Ty tak masz, bo na pewno nie ja ;)
Co ma piernik do wiatraka.
Pytania były proste:
-Wskazanie faworyta z podanych.
-Ewentualne różnice pomiędzy X4000 i sr7008

Odpowiedzi są proste i rzetelne, poparte dodatkowo obszernym opisem i fotorelacją w podanym linku.

Wielokrotnie też wskazywałem obszerne dyskusje na ten temat na zagranicznych forach, pomijając subtelny fakt, że od lat większość z nas odsłuchuje przeróżne klocki i też ma wyrobione zdanie.

Padło jeszcze jedno pytanie, czy warto 1000zł dokładać do X4000, z mojej strony nie padła tutaj żadna wypowiedz, to jest sprawa mocno indywidualna. Dla jednego 1000zł to jeden wypad na miasto, dla drugiego kilka msc. oszczędzania. Nie wspominając już o tych, co za wspomnianą różnicę zainwestują w kable.
Zawsze i wszędzie polecam indywidualne odsłuchy, sam jestem stałym bywalcem salonów i wiem że to jest jedyna słuszna droga.

Jako jeden z nielicznych, po zakupie nowych klocków, zawsze trzymam stare do testów.
Tyczy się to także tv, a w tym temacie fanboystwo sięga zenitu.

Nikt tu też nie pytał o Denka 4520, czy topowe Pionki. To by zmieniało postać rzeczy.

Nie dalej jak kilka msc. temu byłem o krok od zmiany całego systemu i co za tym idzie rozbudową na bazie Denona. 4520 jest lepszym klockiem od sr7008, ale finansowo przy rozbudowie do końcówek, okazało się że kwota nie byłaby adekwatna do rezultatów. Pominę już fakt, że byłem ostatnio zdecydowany na Susano.
Więc dziś Marantz, a być może jutro Yamaha.
 
Ostatnia edycja:
Do góry