Jakie kolumny z mega basem ??

tomwew

New member
Witam
Panowie i panie, pisze do was o poradę, szukam kolumn do zestawu Denon avr-2113 + Blu-Ray Denon DBT1713UD
, budżet do 3000zł lub taniej , zależy mi żeby kolumny grały dynamicznie, duzoo basu przede wszystkim , miałem JBL E80 Northbridge i szalu nie zrobiły dla mnie, ładny dźwięk ale bass słabo (uprzedzam propozycje zakupu suba -odpada chce mieć stereo z mega basem a nie mam miejsca na suba ) .
Muzyka techno, house, dance, lekki trance, hip-hop , powiem tak lubię robić "domówki", ma to grać głośno i powinno potrząsnąć ścianą :razz:
Zastanawiam się nad JBL studio 190, lub 280, lub Mission M35i, ale jestem otwarty na inne propozycje, miło jak będzie to z JBL lub Mission . Co myślicie o Wharfedale Diamond 10.7 ?? powierzchnia pokoju 7m2 x 5.5m2 , kolumny nie muszą byc nowe, moge kupic uzywane.
pozdrawiam T :bober:
 
Ostatnia edycja:

kaziu106

Member
Dużo basu to według mnie Klipsch...modele Synergy F30 lub starszy F3..F30 o 200 PLN przekracza budżet ale i tak przeważnie się kupuje te trochę droższe niż zakładaliśmy...;-)....no i jak do stereo to trzeba by pomyśleć o jakimś wzmacniaczu stereo...a jak kolega lubi dużo basu to pewnie coś z funkcja loudness choc to wg. mnie przy głosniejszym słuchaniu trochę deneutralizuje dźwięk. ps. jaka powierzchnia pokoju gdzie będą grac kolumny?
 

tomwew

New member
Zmiana amplika aktualnie nie wchodzi w gre, chce pozostać przy tym co mam i chciał bym dobrać do tego kolumny. Pokoj 7x5.5m2
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wafle odpadają w tej konkurencji .Dużo (nawet bardzo dużo) basu zapewnią Tonsil Zeus - zwłaszcza że jak piszesz JBL ES wypadły blado ,Mission M35i też raczej wrażenia na Tobie nie zrobią- bardziej Magnat Quantum 677 wysoka obciążalność i wysoka efektywność - będzie głośno .Alternatywą jest jakiś wyższy model Paradigm
 

tomwew

New member
Co sadzicie na temat KEF Q 500 lub Klipsch RF-62 II lub JBL Studio 190? mam okazje kupić takie kolumny w dobrej cenie.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli ma być dużo basu to na ten metraż Q500 odpada. Na Twój metraż celuj w kolumny z 20cm przetwornikami. JBL Studio 290, Klipsch RF82 lub R-28F. Tylko amplituner będzie miał problem żeby je napędzić.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli amplituner ma pozostać,a chcesz głośno szukaj kolumn o wysokiej skuteczności ,z używanych polecam Quadral "Black Fire" to są kolumny specjalnie przystosowane do robienia dyskotek , ich SPL wynosi 113db co oznacza, że potrafią zrobić piekło w domu
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Klipsch F30/28, Klipsch RF 82/ R-28F, Paradigm Monitor 11 v.7, JBL ES 100, JBL Studio 290. Tylko należy sobie zadać pytanie, czy ten Denon podoła tym kolumnom? Podejrzewam że będzie ciężko, bo to nie jakiś potwór jeśli chodzi o moc. Ceny tych zestawów też są przeważnie wyższe niż zakładany budżet. Niestety, wymagania dość duże, spory metraż a kasy trochę mało:(
 

tomwew

New member
ok dzięki mam już jakiś pogląd. Co powiesz na temat JBL STUDIO 190 ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Studio 190 to bodajże poprzednik Studio 280. BN pisał że nowszy model trochę lepiej brzmi, ale 190-tki też nie są złe. Tylko na ten metraż i przy Twoich wymaganiach lepiej by było się pokusić o Studio 290.
 

tomwew

New member
ok dzieki. powiedz mi jeszcze jak widzisz porowanie pomiedzy JBL studio 190 a JBL ES-100i które będą grały większym basem ;)??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
ES 100 mają dużo większe przetworniki i niższe zejście. To potężne 30 kg kolumny. Tylko podejrzewam że ten Twój amplituner im nie podoła.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ES100 nie pociągnie :) , na maksa to Studio 290, odpowiednie do tego pomieszczenie, łatwiejsze do wysterowania i lepiej spisujące się w muzyce.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
a masz nadal te E?? To dokup może zamiast nowych kolumn wzmak np.denka pma720 i wg mnie bas się polepszy. Ja zmieniłem ostatnio mój zestaw na X4000 i PMA720 i na wzmaku bas ja większy, przede wszystkim twardszy i mocniej go czuć a mam to właśnie z JBL Studio 190 i ja mam zadowolenie ale nie mam porównania do serii E. Gdy kiedyś robiłem odsłuchy to bardzo basowo podobały mi się paradigm monitor 9v7, to było to a klipsch nie zrobił na mnie wrażenia!
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Rzeczywiście dobrym pomysłem jest zamiast zmiany kolumn dokupienie wzmacniacza.Z tym że ja bym proponował np. Nada 355.Jest i moc i basior.Można już kupić za tysiaka z małym haczykiem.
 
Do góry