Jakie kolumny z mega basem ??

tomwew

New member
wzmak tak jak pisalem pomysl najlepszy. podlaczasz pre-out. nie lepiej jakas lepsza uzywke typu NAD czy CA ???


może i tak ale chce mieć całość jednej serii wiec wzmak denona tez musi być z tej serii co mój denon 2113. Jak przez pre-out... możesz łopatologicznie mnie to wytłumaczyć jak wyjsc i jakim kablem z mojego na wzmacniacz. Druga sprawa jak z ustawieniem głośności w moim denonie 2113 jeżeli będę słuchał np radia lub teledysku z komputera poprzez hdmi z obrazem na telewizorze. Rozumiem ze dwie kolumny bede musial podpiac pod wzmacniacz jako ostateczne źródło wyjściowe dzwieku.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
może i tak ale chce mieć całość jednej serii wiec wzmak denona tez musi być z tej serii co mój denon 2113. Jak przez pre-out... możesz łopatologicznie mnie to wytłumaczyć jak wyjsc i jakim kablem z mojego na wzmacniacz. Druga sprawa jak z ustawieniem głośności w moim denonie 2113 jeżeli będę słuchał np radia lub teledysku z komputera poprzez hdmi z obrazem na telewizorze. Rozumiem ze dwie kolumny bede musial podpiac pod wzmacniacz jako ostateczne źródło wyjściowe dzwieku.


tak fronty (stereo) podłaczasz pod wzmak i on je napedza. miedzy amplima wzmakiem podlaczasz kablem RCA left i right tam gdzie jest napisane pre out. co do glosnosci to nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze osobno glosniej robisz fronty pilotem badz gałka wzmaka i osobno sterujesz reszta z amplitunera lesz nie jestem pewien czy nie da sie tego jakos połączyc. poczekaj chwile napewno ktos uzupelni moja wypowiedz i wszystko bedzie jasne.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
tak fronty (stereo) podłaczasz pod wzmak i on je napedza. miedzy ampli a wzmakiem podlaczasz kablem RCA left i right tam gdzie jest napisane pre out. co do glosnosci to nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze osobno glosniej robisz fronty pilotem badz gałka wzmaka i osobno sterujesz reszta z amplitunera lesz nie jestem pewien czy nie da sie tego jakos połączyc. poczekaj chwile napewno ktos uzupelni moja wypowiedz i wszystko bedzie jasne.[/QUOTE
 

Borixon

Active member
Bez reklam
tak fronty (stereo) podłaczasz pod wzmak i on je napedza. miedzy ampli a wzmakiem podlaczasz kablem RCA left i right tam gdzie jest napisane pre out. co do glosnosci to nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze osobno glosniej robisz fronty pilotem badz gałka wzmaka i osobno sterujesz reszta z amplitunera lesz nie jestem pewien czy nie da sie tego jakos połączyc. poczekaj chwile napewno ktos uzupelni moja wypowiedz i wszystko bedzie jasne.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
tak fronty (stereo) podłaczasz pod wzmak i on je napedza. miedzy ampli a wzmakiem podlaczasz kablem RCA left i right tam gdzie jest napisane pre out. co do glosnosci to nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze osobno glosniej robisz fronty pilotem badz gałka wzmaka i osobno sterujesz reszta z amplitunera lesz nie jestem pewien czy nie da sie tego jakos połączyc. poczekaj chwile napewno ktos uzupelni moja wypowiedz i wszystko bedzie jasne.



sorry za powielenie postu jakas awaria :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Borixon, edytuj wypowiedzi zamiast pisać post pod postem masz na to ok. 16 godzin.
 

Attachments

  • Edytuj (Small).jpg
    Edytuj (Small).jpg
    22 KB · Wyś: 313

tomwew

New member
Panowie, przetrawiłem to parę dni co pisaliście i zmieniłem nastawienie... sprzedałem denon 2113 znajomemu i zostałem już bez sprzętu, zostało tylko blu-ray, planuje kupić denona x4000 i do tego kolumny żeby grały ładnym tak jak chce i lubię... co w tym wypadku polecicie pod denona x4000 myślę nad JBL studio 190, JBL E100 lub JBL ES100 , KLIPSCH Synergy F-3 , KLIPSCH Synergy F-30, Które z tych kolumn będą grały ładnym basem bo jak pisałem nie chce kupować suba a wzmak tez odpada bo nie chce kombinowania stad denon x4000 ma dużo mocy, hdmi i innych rzeczy :D , zapytam w prost które z tych kolumn i w jakiej kolejności będą się układały od najbardziej grających "basem"

p/s lub może coś jeszcze polecicie dla mnie ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Taga Platinum 100 lub 120, Melodika BL40, Boston A360- odczucia są zazwyczaj subiektywne, ale mi w przypadku tych kolumn basu nie brakowało.
Zrób sobie listę i słuchaj/ porównuj, bo jednemu basu będzie za mało, a drugi będzie jego poziom zmniejszał ;)
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Już było doradzone, już człowiek zrozumiał co musi zmienić/kupić aby było tak jak chce w dźwięku czyli miiał być wzmak, a tu znów amplituner - i co z tego że mocniejszy od poprzenika.. nie ogarniam takich pomysłów.
Żebyś kupił tuzin altusów, to efektów jakie zamierzasz z tego X4000 nie dostaniesz.

Po co się pytać o porady tutaj skoro i tak z góry ma się założone swoje i robi się wszystko by inni utwierdzili w tym przekonaniu. Nie ogarniam.
 

tomwew

New member
Już było doradzone, już człowiek zrozumiał co musi zmienić/kupić aby było tak jak chce w dźwięku czyli miiał być wzmak, a tu znów amplituner - i co z tego że mocniejszy od poprzenika.. nie ogarniam takich pomysłów.
Żebyś kupił tuzin altusów, to efektów jakie zamierzasz z tego X4000 nie dostaniesz.

Po co się pytać o porady tutaj skoro i tak z góry ma się założone swoje i robi się wszystko by inni utwierdzili w tym przekonaniu. Nie ogarniam.

Przyjacielu problem polega na tym ze jak kupie sprzęt złożony z klocków czytaj "wzmacniacz Denon PMA-720AE, CD DCD-720AE PLUS RADIO DNP-720AE" to i tak nie będę miał wejść hdmi a na tym też mnie zależy, dokładnie żeby podłączyć laptopa , ipada oraz inny sprzęt . Szukałem i nie znalazłem wzmaka denona z hdmi, są tylko amplitunery av wiec stąd decyzja o zakupie denona x4000. Druga sprawa, co z tego że dokupię wzmacniacz do mojego amplika ciężko z miejscem będzie bo sprzęt jest zawieszony na trzymaku pod 47' ledem i za dużo tam miejsca już nie ma amplik i blueray plus jak dołożę wzmaka wyglądu to tez nie będzie miało jak to się mówi każde z innej parafii i do tego dojdzie milion kabli , następny pilot plus za każdym razem gdy będę chciał coś włączyć .... 3 minuty zastanowienia co i jak ustawić żeby wszystko grało poprawnie. Wiec zdecydowałem, kupując denona x4000 otrzymuje dużą moc, multimedialny "kombajn" plus dokupię kolumny dobrze grające i powinno być ok. Stad moje pytanie i o poradę już tylko o dobrze grające basowo i ładne wyglądające kolumny...
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Niestety nie posłuchałeś kolegów i niestety nie będzie więcej basu. Denon ogólnie nie jest do takiej muzyki. Gdybyś tylko dokupił wzmacniacz i postawił go gdzieś w koncie, miałbyś wszystko czego potrzebujesz w cenie dużo niższej. Zobacz do mojej stopki i przekonasz się się że wiem co mówię. Pozdrawiam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie w Denonie basu nie brakuje (odsłuchiwałem X3000). Oczywiście jak widać każdy ma inne preferencję. X4000 to kawał maszyny, progres w stosunku do 2113 będzie spory. Jasne, że to nie wzmacniacz stereo, ale myślę, że będzie ok. Jeśli chodzi o kolumny po padło już sporo propozycji. Np. Studio 290 lub Klipsch RF82, powinny dobrze zagrać z X4000. Tomwew tylko pamiętaj o kalibracji.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Bas, basowi nie równy. Według mnie Denon ma dużo słabsze niskie tony od np. Onkyo (piszę o amplitunerach). A według nagłówka, to kolega chce "mega bas". Wróciłbym jednak do starego ampli (jeżeli jest taka możliwość) i podłączył wzmacniacz,który postawiłbym gdzieś za kolumną i zapomniał że coś takiego mam w domu. :) Wzmacniacz za różnicę w cenie, rozpędzi Ci dyskotekę a nie tylko prywatkę i na pewno będzie grał dużo lepiej od najlepszego amplitunera.


Edit: Właśnie zauważyłem że Twój amplituner nie ma wyjścia pre-out, więc niestety nie będzie tak łatwo :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry