jakie kolumny tak zagrają?

kinxsize

New member
Witam
Postanowiłem skompletować zestaw amplituner 7.1 + kolumny. Moje pytanie brzmi które kolumny zagrają (Fajna ciepłą, wyraziście czystą barwę, szczegóły w średnich tonach wyostrzone, z słyszalnym basem ale nie dominującym.)Na tą chwilę chciałbym kupić tylko 2 kolumny floor standing a z czasem dokupic resztę zestawu (Budżet na te 2 głośniki to 4 tś zł).Czy któreś z tych tak zagrają? ( Monitor Audio Rx6, Focal 726v, Dali zensor 7, q acustic q2050i, klipsch rf-82 II)
Jeżeli chodzi o amplituner to myślałem nad Marantz SR5009,Marantz SR6009, Denon avr x-4100w
Dziękuje za pomoc i czekam na opinie i propozycje.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z ciepłą barwą są jeszcze Castle Knight 5. Posłuchaj też Tannoy DC6T. Napisz jeszcze jakiej muzyki słuchasz.
 
Ostatnia edycja:

kinxsize

New member
Z ciepłą barwą są jeszcze Castle Knight 5. Posłuchaj też Tannoy DC6T. Napisz jeszcze jakiej muzyki słuchasz.

Hej Castle Knight 5 nie wiem czy będę miał gdzie odsłuchac, natomiast Tannoy DC6T troszkę wygląd nie do końca mi odpowiada. Lecz chciałem zapytać o markę Tannoy jest ogólnie dobra? sprawdzona? szczerze to nie za bardzo o niej słyszałem warta jest swoich pieniędzy?
Muzycka to rock ,soul,klasyczna,i czasami dance razem z disco polo :)przy imprezie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Witam
Moje pytanie brzmi które kolumny zagrają (Fajna ciepłą, wyraziście czystą barwę, szczegóły w średnich tonach wyostrzone, z słyszalnym basem ale nie dominującym.)

Monitor Audio serii MR .Żadne kolumny nie potrafią tak podgrzać średnicy - .Jest niesamowicie gorąca ,co dodatkowo potęguje odczucie czystości .Dochodzą do tego wysokie tony czyste i napowietrzone słychać dosłownie wszystko .Listę zalet zamyka stereofonia ,dźwięk z łatwością odrywa się od głośników
Problemem może być bas - nie jest mocny ale bardzo sprawny motorycznie .Tu raczej położono nacisk na sprężystość niż na siłę
 

Geronimo zx

New member
Monitor Audio Bx6 graja chyba nieco zbyt dużym basem, który zagłusza resztę średnich i wysokich tonów takie mam odczucia odsłuchu.

Dużo zależy od podpiętej elektroniki.Wcześniej miałem podłączone bxy do ampli denon avr-x4100 i może troszke była wycofana średnica,ale reszta była jak najbardziej na swoim miejscu.Zależy też od nagranego kawałka,co w nim jest tak naprawde uwydatnione.Gdy robiłem testy w domu podłaczając bx-y do hegla h80 różnica między wzmakiem a ampkiem była niesamowita. Odsłuchiwałem i pomyślalem w pierwszej chwili,że tak naprawde już lepszych kolumn mi nie trzeba.Byłem zaskoczony,usłyszałem straszną różnicę-poprawe dźwięku.Przyszedł po chwili czas na gx-y które wiadomo wygrały domowy test.Co tu dużo gadać to juz jest inna klasa dźwięku.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Geromino - co tu mówić ,masz świetne kolumny i wzmacniacz razem musi to dać dobry dźwięk
 
Ostatnia edycja:

Geronimo zx

New member
Geromino - co tu mówić ,masz świetne kolumny i wzmacniacz razem musi to dać dobry dźwięk

DZIĘKUJE ;-) Każdy chwali swoje,ale naprawde naturalne dźwięki instrumentów np.sampler (gdzie kiedyś nazwałbym kocią muzyką) sponiewierają mnie niesamowicie.Bo jeżeli chodzi o gitary,perkusje to zakochałem się ponownie !!
Pozdrawiam.
 

kinxsize

New member
Dużo zależy od podpiętej elektroniki.Wcześniej miałem podłączone bxy do ampli denon avr-x4100 i może troszke była wycofana średnica,ale reszta była jak najbardziej na swoim miejscu.Zależy też od nagranego kawałka,co w nim jest tak naprawde uwydatnione.Gdy robiłem testy w domu podłaczając bx-y do hegla h80 różnica między wzmakiem a ampkiem była niesamowita. Odsłuchiwałem i pomyślalem w pierwszej chwili,że tak naprawde już lepszych kolumn mi nie trzeba.Byłem zaskoczony,usłyszałem straszną różnicę-poprawe dźwięku.Przyszedł po chwili czas na gx-y które wiadomo wygrały domowy test.Co tu dużo gadać to juz jest inna klasa dźwięku.

wynika z tego, że jest słyszalna różnica między amplitunerem a wzmacniaczem, ja nie jestem Hi-END-owcem i ciekawe czy zauważył bym taka różnicę. Jeśli tak to może podaruję sobie kino surround i do tych głośników kupię wzmacniacz stereo?
 

kaziu106

Member
Hmmmm....ja słyszę....myslę, że Ty też usłyszysz...jak będziesz na odsłuchu i będziesz słuchał na amplitunerze poproś o podłączenie do kolumn, którymi będziesz zainteresowany wzmacniacza stereo w tej samej cenie co ampli na którym będziesz słuchał...;-) Z Twojego pierwszego postu widzę, że celujesz w ampli w okolicy 4000, a w tej cenie można już kupić fajny wzmak, a jak zrezygnujesz z kina i kupisz wzmak + 2 kolumny to zaoszczędzisz kasę z suba i reszty kolumn co spowoduje, że możesz dołożyć zarówno do kolumn jak i do wzmaka. Ponadto jest szansa, że zostanie Ci na cd lub blu ray ( jak chcesz oglądać filmy ) i do tego fajny dac...Twoja decyzja czy będziesz oglądał tylko filmy czy będziesz słuchał dużo muzyki ale w którymś poście napisałeś o muzyce więc tu poszedłbym w system stereo...ale to moje zdanie i tak najważniejszy jest Twój odsłuch..pozdro!!!
 
Ostatnia edycja:

kinxsize

New member
Mógł byś podać kilka przykładów wzmacniaczy stereo w granicy 4 ts. zł godnych polecenia? Sprawdzałem ten o którym pisałeś hegel h80 troszkę wykracza poza budżet:) pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym budżecie jest w czym wybierać np. Exposure 2010 S2, Atoll IN100SE, Roksan Kandy K2, Cambridge Audio CXA80, Advance Acoustic X-i120, Music Hall a35.2.
 

kinxsize

New member
W tym budżecie jest w czym wybierać np. Exposure 2010 S2, Atoll IN100SE, Roksan Kandy K2, Cambridge Audio CXA80, Advance Acoustic X-i120, Music Hall a35.2.

Zakochałem się!!!! co za sprzęt przynajmniej z wyglądu Cambridge Audio CXA80 + network player !!!!
gdzie to można kupić? miała być premiera w marcu ale na stronach internetowych jeszcze nie widziałem. Ile to kosztuje? Czy dźwięk stereo z takiego sprzętu będzie na dobrym poziomie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nowość więc pewnie jeszcze nikt nie słuchał. Z wyglądu faktycznie jest atrakcyjny, ważne żeby dobrze grał :) Detal ma być koło 4600zł. Jak się potargujesz to w 4k się zmieścisz.
 

kinxsize

New member
A to jest zupełnie nowa seria wzmacniacza czy kolejna? czy to następca azur? ciekawe z jakimi głośnikami zagrał by fajnie ? Chyba że to bardziej bajer taki wzmacniacz stereo a odsłuch będzie kiepski...
 

Geronimo zx

New member
A to jest zupełnie nowa seria wzmacniacza czy kolejna? czy to następca azur? ciekawe z jakimi głośnikami zagrał by fajnie ? Chyba że to bardziej bajer taki wzmacniacz stereo a odsłuch będzie kiepski...

Mógł byś podać kilka przykładów wzmacniaczy stereo w granicy 4 ts. zł godnych polecenia? Sprawdzałem ten o którym pisałeś hegel h80 troszkę wykracza poza budżet:) pozdrawiam

Czyli kolega jeszcze nie jest do końca zdecydowany na kino domowe??
W tej kwocie polecam jeszcze odsłuchać
-creek evolution 50a
CXA80 nie jest następcą azura.
Moim zdaniem każdy wzmacniacz stereo w granicach 4k lepiej zagra niż najlepszy amplituner w tej samej kwocie.
 
Do góry