Jakie kolumny stereo do 2500 zł - Marantz SR5008?

piechu777

New member
Problem w tym, że bardzo mi zależy na funkcjach sieciowych: flac z NASa, sterowanie z komórki, podłączenie TV i tunera sat.
Tak, wiem że są wzmacniacze stereo z funkcjami sieciowymi: onkyo 8050 i yamaha.
Mam to wszystko na uwadze :)
 

piechu777

New member
Witam,

@piechu - to ładną cenę wyrwałeś na DZ7 :)
@Baltazar gąbka - tak tak, wiem że to amplitunery ... przejęzyczyłem się.

W weekend udało mi się posłuchać Marantza SR5009 (5008 akurat nie mieli) z kolumnami dali zenzor 5 i 7. Muszę przyznać, że zenzor 7 zdecydowanie bardziej mi podeszły. Nie miałem okazji niestety odsłuchać nić innego w ten weekend.... w tym przedziale cenowym.
 

piechu

Member
Bez reklam
Trochę odbiegając od tematu...
Po podłączeniu Obsidianów u mego ojca taka mała konkluzja - tak jak pisał blackninja, bez subwoofera KD nie istnieje, nawet jeśli gra Ci do ucha 5 głośników ;) Zaistniała zatem potrzeba zakupienia do owych wafli jakiegoś budżetowego suba :)
 

piechu

Member
Bez reklam
Najlepiej gdyby kosztował stówę a dudnił jak taki za dwadzieścia stów ;)
Szczerze powiedziawszy nie wiem ile miałby kosztować. Najlepiej gdyby jego cena była proporcjonalna do ceny Obsidianów... czyli wychodzi, że powinno to być rozwiązanie budżetowe.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sub w kinie jest jednym z ważniejszych elementów. Musisz się okreslić co do kwoty, bo nie wiadomo co Ci polecić? Przypomnij jaki masz metraż i czy sub będzie używany w większości do kina czy muzyki? Nie ma znaczenia jakiej wartości masz zestaw, bo sub może kosztować więcej niz amplituner czy kolumny i w niczym to nie przeszkadza.
 

piechu

Member
Bez reklam
Dobrze, przyjmijmy budżet niewielki... 700zł.
Pokój niemalże idealny kwadrat, 27m2.
Inne pytanie. Ile SR5008 powinien mieć miejsca w szafce rtv? Chodzi o przestrzeń nad amplitunerem i po bokach.
 
Ostatnia edycja:

zejnowski

Member
Nareszcie ktoś z podobnym zestawem co mój :p ja mam akurat 6008 + dz7, ale liczy się fakt ;-) zresztą z "nitkami" w kolumnach i ja miałem zdziwienie i od razu zapytałem blacninja, który mnie uspokoił...
Potwierdzam wszystko co pisze piechu, a potwierdzeniem tego niech będą opinie moich znajomków, którzy tak jak ja są laikami generalnie, ale słyszą różnicę między swoimi zestawami a moim. Zresztą cytuję: "no to teraz słyszę jak grają kolumny za 2.5k pln", co oczywiście nie oznacza, że $ jest wyznacznikiem.

Jedynie co mnie troszkę denerwuje to, że przy załączaniu wszystkiego muszę użyć 3 pilotów, dekoder, tv i ampli, a jeszcze dodatkowo to, że ampli po kilku chwilach od włączenia tv przełącza się na tv audio a nie dekoder np skoro chcę raczej oglądać dekoder ;-)

piechu jak masz połączone wszystkie sprzęty? Może tutaj u mnie leży problem?

Ja mam tak:
ampli -> dekoder, hdmi
ampli -> tv, hdmi i optyk gdyż tv używam póki co jako odtwarzacza filmów po sieci, po samym hdmi nie szedł dźwięk :-(

tv to samsung e8000
 

piechu

Member
Bez reklam
Pod ampli mam podłączonego tylko X360 przez kabel HDMI (+oczywiście router). Natomiast kablówka idzie poprzez kartę CI więc dekodera nie posiadam. Sam TV do ampli jest podłączony poprzez HDMI i optyka, gdyż w C650 brak obsługi ARC. W związku z powyższym u mnie praktycznie rzecz biorąc praktycznie cały czas źródłem dźwięku jest Audio TV - oprócz TV, filmy z dysku lecą przez odtwarzacz multimedialny wbudowany w TV.
 

zejnowski

Member
Eh. Czyli troszkę inaczej niż ja... jakbym miał zew. odtwarzacz to też wypnę wtedy optyka... pewnie wtedy ampli nie dostanie sygnału po optyku z tv i się nie przełączy...
 
Do góry