Jakie kolumny stereo do 2500 zł - Marantz SR5008?

piechu

Member
Bez reklam
Witam.
Szukam kolumn podłogowych stereo, które mają grać w połączeniu z Marantzem SR5008.
Budżet 2500 zł.
Pomieszczenie - salon 22m2 otwarty na kuchnię 8m2 oraz przedpokój 7m2 (wszystkie pomieszczenia są w zasadzie połączone i między nimi znajduje siętylko jedna ścianka o szerokości niecałego 1m)
Muzyka jakiej słuchamy to, jazz, elektronika, post rock.

Jakieś propozycje w tej cenie? Chciałbym zawęzić pole poszukiwań przed odsłuchem.

Po rabatach niewiele przekraczając budżet mogę mieć Dali Zensor 7 lub Klipsch RF-62 II (hyba, że RF-52 lub Zensor 5 byłyby wystarczające). I jedne i drugie mają bardzo dobre recenzje. Niestety ze względu na brak możliwości odsłuchania ich, zakup możliwy byłby tylko na odległość. .
Z góry wielkie dzięki.
 
Ostatnia edycja:

piotrperk

New member
Jestem po odsłuchu Monitor Audio BX6 i Dali Zensor 7 na ampli Marantz 5008. Po pozytywnych opiniach o BX byłem nastawiony na te kolumny ale moim zdaniem Dali zagrały lepiej. Mój wybór to Marantz 6008 i zestaw 5,0 Zensor 7. Taki zestaw zamierzam kupić. Pomieszczenia mam podobne: salon 20 m, otwarta kuchnia 12 i przedpokój też około 10m. Odsłuch był w salonie sprzedawcy więc nie wiem jak to zagra ostatecznie u mnie.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Witam.
Szukam kolumn podłogowych stereo, które mają grać w połączeniu z Marantzem SR5008.
Budżet 2500 zł.
Pomieszczenie - salon 22m2 otwarty na kuchnię 8m2 oraz przedpokój 7m2 (wszystkie pomieszczenia są w zasadzie połączone i między nimi znajduje siętylko jedna ścianka o szerokości niecałego 1m)
Muzyka jakiej słuchamy to, jazz, elektronika, post rock.

Jakieś propozycje w tej cenie? Chciałbym zawęzić pole poszukiwań przed odsłuchem.

Po rabatach niewiele przekraczając budżet mogę mieć Dali Zensor 7 lub Klipsch RF-62 II (hyba, że RF-52 lub Zensor 5 byłyby wystarczające). I jedne i drugie mają bardzo dobre recenzje. Niestety ze względu na brak możliwości odsłuchania ich, zakup możliwy byłby tylko na odległość. .
Z góry wielkie dzięki.
Posłuchaj jeszcze JBL Studio 280.
 

piechu

Member
Bez reklam
Znalazłem sklep, w którym jest możliwość odsłuchania Dali. Rozmawiałem ze sprzedawcą i do tego ampli polecił oprócz Dali Zensor 7 właśnie JBL 280 oraz Indiana Line Tesi 560.
Może jeszcze macie jakieś propozycje?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz jeszcze Taga Platinum F100/F120, Kef C7
Jest jeszcze jedna marka, która kogoś strasznie "kłuje w oczy" za to całkiem nieźle gra -M E L O D I K A - B L 40
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Ok. Przy okazji zapytam o inny zestaw do tego samego ampli SR5008 (ojciec nabył taki sam). W przypadku mojego ojca chodzi o zestaw 5.1 lub 5.0 ale budżetowy (1500-2000zł). Ojczulek nie jest wymagającym użytkownikiem, chodzi mu tylko o to żeby to przyzwoicie zagrało w KD. Na muzyce w ogóle mu nie zależy. Myśli nad takimi zestawami - Wharfdale Obsiadian 600 HCP 5.0 lub Taga Harmony TAV-606 v.3 + TSW-90 v.2 5.1
Pokój kwadrat, zamknięty ~27m2.
Dodam, że szanowny ojciec nie chce się bawić w odsłuchy ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z tych dwóch to zdecydowanie Obsidiany, zbliżone są jeszcze JBL LOFT, także dobrze spisujące się w KD
 

Henry

Active member
Bez reklam
basu Obsidiany i Lofty trochę mają, choć sub w kinie fajna sprawa i dobrze uzupełni brzmienie, po ustawieniu wszystkiego możesz zdecydować czy ci basu brakuje i wtedy sub dokupić
Ja bym nie kierował się wyborem głośników czy mają w tej kwocie sub czy nie, a raczej ich brzmieniem.
 

piechu

Member
Bez reklam
Wharfdale kupione :)
Głosniki dla siebie po odsłuchu też już kupiłem - padło na Dali Zensor 7 (odsłuchane były także JBL 280 i India Line Tesi 560). Brzmią po prostu cudnie, a dodatkowym atutem są stosunkowo niewielkie gabaryty :)
Praktycznie w każdym gatunku Dali zagrały najlepiej, w tych głośnikach wszystko jest na swoim miejscu i brzmi tak jak ma brzmieć :) JBL może delikatnie lepiej spisały się w elektronice, niestety dla mnie padły na jazzie... bas był bardzo drażniący, mocny i tak jakby zbyt długo wybrzmiewał - do tego wielkość, one są olbrzymie. Przepraszam ale nie umiem operować fachową terminologią jak Wy :) Natomiast zaskoczeniem całkiem miłym były dla mnie India Line. Głośniki niepozorne a całkiem nieźle brzmiały :) Jednak nie tak dobrze jak Dali ;) A jeszcze gdy sklep zaoferował mi super cenę na Dali (tak mi się przynajmniej wydaje) wyjścia być nie mogło :)
Dzięki wszystkim za uwagi i propozycje :)
 

piechu

Member
Bez reklam
Co do zdjęć to się zobaczy, w sumie to nie ma się czym chwalić :)
Jeśli chodzi o Obsidiany to będzie ciężko coś napisać w niedługim czasie. Ojciec jest w trakcie remontowania, przemeblowywania salonu więc póki co podłączone będą tylko fronty + centralny. Dodatkowo ciężko będzie na tą chwilę z optymalnym rozstawieniem. Ale zobaczymy, może coś tam skrobnę :) Trochę przerażająca jest waga zestawu. Ponoć paczka waży 60-70kg i wszstko jest w jednym kartonie. W czawartek je odbieram, mam nadzieję, że do mego karawanu się zmieszczą ;)
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Przeprszam, że tutaj ale nie chcę zakładac nowego wątku i zaśmiecać forum.
Głupie pytanie, czy to normalne, że na memmbranach głośników w Zensorach jest dużo widocznych cienkich włókien w jasnym kolorze mocno odcinająych się od tego bordowego koloru? Wyglądają jak zadrapania chociaż nimi nie są.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak, to normalne, one są wykonane z celulozy ;)
Membrany z dodatkiem włókna drzewnego stały się znakiem rozpoznawczym niemal wszystkich kolumn Dali. O zastosowaniu takiego materiału nie świadczy jednak brązowy kolor, lecz nieregularnie rozłożone jaśniejsze żyłki.
 

piechu777

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Nie chcę zakładać nowe wątku, więc napiszę w tym.

Piechu - jak Ci się sprawuje ten zestaw, jesteś zadowolony? :)

Ja chce kupić amplituner i kolumny ( stereo), budżet mam podobny: 2500zl na kolumny i około 2200zł na amplituner.
Pokój mam około 19m2 ( prawie kwadrat), salon z kanapą.
Bardziej mi zależy na muzyce niż filmie. Muza to: rock, muzyka filmowa, czasem jakaś klasyczna, reggae, jazz ... wszystko poza cieżkim metalem, techno i disco polo.
Nie zależy mi też ja dudniącym basie.
W weekend wybieram się posłuchać Marantz/Denon z Dali i może z Canton i Wharfedale ( jeśli warto).
Pytanko jeszcze... do 2500zl to chyba się nie zmieściłeś z tymi Dali Zensor 7 ? :)
No chyba, że blackninja miał baaardzo dobrą cenę :) Sam od Niego coś kupowałem 8 lat temu :)
PS. Widzę, że mamy dość podobne nicki. Jakakolwiek zbieżność jest przypadkowa, ja swojego używa od nastu ...a może nawet dziesięciu lat :)
 

piechu

Member
Bez reklam
@henry1979
To, że z celulozy to wiedziałem, niestety jak taki tumok nie postaralem się wyszukać informacji o "żyłkach" w internecie. Dzięki :)

@piechu777
Na wstępie - potwierdzam, zbieżność nicków przypadkowa (swojego używam znacznie dłużej niż 10 lat ;) )

ale do rzeczy.
W przpadku muzyki jakiej słuchasz Zensory sprawdzą się wyśmienicie :) Jazz, delkiatne postrockowe brzmienia, klasyka itp. brzmią na tym połączeniu - SR5008+Zensor7 - po prostu bajecznie. Są bardzo szczegółowe, bas delikatny ale tam gdzie być powinien. Jak to opwiedział gość w sklepie, w ktorym je kupiłem: "To są głośniki do słuchania a nie do napierda...a" ;) Elektroniki też da się na nich słuchać. Elektronika wszak bywa różna. W tej bardziej energetycznej odmianie lepiej (ale tylko trochę lepiej) grały odsluchiwane przeze mnie JBL'e. Ale co z tego jak padły kompletnie właśnie na jazz'ie. Moim zdaniem (czyli zdaniem muzycznego laika) te głośniki są warte każdej wydanej złotówki.
Jeśli chodzi o cenę. Hmm... tak, udało mi się zmieścić w 2,5k złotych (nie wiem czy to najlepsza oferta na te głośniki ale ja jestem bardziej niż mocno usatysfakcjonowany) :) Ale miałem dość duże pole do negocjacji bo kupowalem za jednym zamachem oprócz DZ7, 2 amplitunery oraz zestaw 5.0.


Mam teraz tylko problem z moim durnym telewizorem. Wczoraj po podłączeniu sprzętu poprzez hdmi wszystko hulało. Dziś rano dzwięk na zensorach był (audio leci z tv poprzez optyka) ale obrazu z ampli brak. Na żadnym z wejść hdmi nie chciał hulać chcociaż tv wykrywał połączenie anynet+. Już myślałem, że albo gniazda hdmi out na ampli albo gniazd hdmi in na tv poszły się gonić. Tymbardziej, że xbox podłączony bezpośrednio do tv tez nie podawał obrazu. Zrezygnowany zrobiłem reset tv i straciłem wszystkie ustawienia obrazu ale hdmi zaczęły działać. Pierwszy raz coś takiego mi sięprzytrafiło i mam nadzieję, że ostatni :)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich serdecznie.
Nie chcę zakładać nowe wątku, więc napiszę w tym.

Piechu - jak Ci się sprawuje ten zestaw, jesteś zadowolony? :)

Ja chce kupić amplituner i kolumny ( stereo), budżet mam podobny: 2500zl na kolumny i około 2200zł na amplituner.
Pokój mam około 19m2 ( prawie kwadrat), salon z kanapą.
Bardziej mi zależy na muzyce niż filmie. Muza to: rock, muzyka filmowa, czasem jakaś klasyczna, reggae, jazz ... wszystko poza cieżkim metalem, techno i disco polo.
Nie zależy mi też ja dudniącym basie.
W weekend wybieram się posłuchać Marantz/Denon z Dali i może z Canton i Wharfedale ( jeśli warto).
Pytanko jeszcze... do 2500zl to chyba się nie zmieściłeś z tymi Dali Zensor 7 ? :)
No chyba, że blackninja miał baaardzo dobrą cenę :) Sam od Niego coś kupowałem 8 lat temu :)
PS. Widzę, że mamy dość podobne nicki. Jakakolwiek zbieżność jest przypadkowa, ja swojego używa od nastu ...a może nawet dziesięciu lat :)


Jeżeli filmy tylko sporadycznie, a w większości muza, to nie lepiej kupic wzmacniacz stereo niż amplituner do KD? Nie bardzo widzę sens w takim zakupie przy jedej parze kolumn. Wzmak dużo lepiej zagra i więcej wyciśnie dobra z kolumn. Jedynym minusem może byc brak róznych przyłączy cyfrowych, chociaż są tez wzmaki z wbudowanym DAC.
 
Do góry