Jakie kolumny do Onkyo 905 lub Denon 4308

Rejter

New member
CDM 9nt nie odsłuchiwałem tylko czytałem że sa bardzo wymagajace co do wzmacniacza. Więc mam cykora ale pokusa wymiany jest za duża. Może ktos z forumowiczów ma inspiriencje i po dzieli się doświadczeniem?
 

mibb_32

New member
Po trzech dnia kombinacji i uzależnienia komputerowego testuję elektrę be 1027.

Po tygodniu słuchania uczucia mam mieszane.Spodziewałem się jednoznacznej poprawy jakości dżwieku w tym zestawie.Konkluzja jest obecnie jedna-kolumny grają inaczej niż kappa7.Po 16 latach słuchania k7 znam ten dżwięk na pamieć i chyba jestem nim skażony.Elektry prezentują się pięknie i taki dżwiek promieniują.Scena muzyczna jest szersza i głebsza niż k7,poszczególne instrumenty lub wokale są dokładniej zdefiniowane w przestrzeni.Brzmienie jest jeśli można to tak okreslić bardzo dystyngowane.Natomiast jedno ale- brak mi basów jakie mam w k7.Aktualnie nie mam pojęcia dlaczego(za mało czasu na słuchanie),czy nie wygrzany sprzęt(producent w instrukcji podaje 20-30 godzin słuchania muzy na średnim poziomie głośnosci z dużą ilością pelno zakresowego basu),czy ustawienie głośników,czy może tor dżwięku za słaby( nie ta klasa cenowa denon 2200 i 4306),czy może ustawienia amplitunera .Pytań jest wiele a wolnego czasu mało.Prosze moje wypowiedzi traktować bardzo subiektywnie ponieważ nie czuję się absolutnie jakimkolwiek specjalistą w dziedzinie dźwieku i muzyki(opisuję jedynie swoje odczucia).Patrząc na to ze strony specyfikacji technicznej to dolny zakres częstotliwości jest podobny(electra 38hz,kappa37hz)i analizując dżwiek focali skłamał bym że nie graja w dolnych zakresach.Bas jest bardziej precyzyjny dokładniej wybrzmiewa z konkretnymi instrumentami-ma swoją wysoką klasę.Piszę że nie ma basów pożniej że są,to jest ten drobny niuans który mnie aktualnie dręczy.Słychać to w dżwiekach perkusji szczególnie w stopie,a dokładnie kappa7-słychać i czuć,electra na razie słychać.To tak krótko bo opowiadać można wiele i jak ktoś ma ochote i pytania to proszę pisać bo coś mam przeczucie że watek umiera śmiercią naturalną.Tak to w przyrodzie bywa POZDRAWIAM
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Konrado

New member
Witam.
Przymierzam sie do Denona 4306. Trafiła mi sie sztuka za 3000zł i jest jeszcze z 2 letnią gwarancją. Myśle że to dobra okazja.
Jakie do tego byście polecili głośniki? Oczywiście będą odsłuchy ale chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwage. Mogą być urzywane. Narazie będe poszukiwał frontów i centralnego w cenie 2500-3000zł.

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
MA RS6 lub RS8.

84.jpg
 

sst

New member
Właśnie kupiłem do zestawu Denon 4306 i 2930 kolumny MA GS20 (wyższa półka od linii RS). Nie spodziewałem się takiej jakości odsłuchowej. Szczegółowość, stereofonia, dynamika, głębokość sceny bardzo dobre. I do tego jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie. Niestety poza Twoim budżetem. Odsłuchiwałem wcześniej RS 8 oraz Kef iq9 i Dali Ikon. Po takim teście wybrałem MA. Później była kwestia wyboru półki. Po odsłuchu RS8 miałem bardzo pozytywne odczucia szczególnie w kwestii jakości dolnych zakresów.
 

Konrado

New member
Możesz opisać brzmienie poszczególnych kolumn?
Dzisiaj byłem w salonie i polecali mi infinity Classia C366 w cenie 3400. niestety nie posiadają innych w podobnym przedziale cenowym do porównania. więc jak tu coś wybrać :(
 

sst

New member
Porónanie nie ma sensu gdyż między odsłuchami RS8 i gs20 były 2 tygodnie przerwy (salon musiał zamówić gs20 na testy). GS20 są chyba bardziej szczegółowe. Bas w obu przypadkach bardzo przyjemny. Jakość wykonania to przepaść. Gs 20 to prawdziwy fornir, elementy odlewane z aluminium versus okleina i plastik. Jezeli jesteś z Warszawy to dam Ci namiar gdzie obu można posłuchać.
 

Konrado

New member
Jestem ze Szczecina. Gdybym mieszkał w stolicy to nie było by wielkiego kłopotu z wyborem bo u was jest wiele sklepów z tą tematyką i zawsze coś sie znajdzie cikawego a i odsłuch bardziej realny
 

macek

New member
Bez reklam
ja bylem na odsluchu gs60 i to beda moje glosniki do stereo do kina mam w tej chwili RS8 a to dlatego ze kino u mnie to 80% i szkoda 60 do kina
 

sst

New member
Myślę że to ważna uwaga. Dla mie kolumny to głównie stereo/multichanel. Do kina to moze być stanowczio za dużo. Nie słuchałem 60-tek. Do pomieszczenia 25m2 20-tki są dobrze dobrane.
 

Konrado

New member
Wczoraj byłem na wstępnych odsłuchach.
Miałem okazje posłuchać triangli luna z lampowcem. Te kolumny słyna z tego że mają ostra góre. W tym przypadku niestety tego nie było. Być może starsze seria tak miały. Za to niby słyna dynamika szczegółami itp. Tego też brakowało choć są to kolumny za 16000 zł. Potem podłaczyliśmy niewielkie kolumienki Tannoy DC3 i banan pojawił sie na gębie. Jak triangle nie miały polotu tak te grały super. Wydawało by sie że sa to duzo wieksze kolumienki. Baskik był precyzyjny, punktowy. Schodził doś nisko, a jednocześnie lekko sprężysty i miękki taki lubuie. Wysokie nie męczyły i miały w sobie sporo zycia. Scena była ulokowana ponad kolumnami. Przejżysta i czysta. Przydało by sie tylko więcej powietrza. Może to wna pomieszczenia (ściany z płyt gipsowo-kartonowych).
W sobote testuje kolumny już na swoim 4306. Do testów tannoy DC3, Triangle luna, jakieś focale, kef iQ3 oraz reference, Cabasse i może dla samego posłuchania Usher Compas 7??​
 

Konrado

New member
Niestety nie mam takiej możliwości. W tym salonie nie posiadaja JBL-a czy H/K. Co mnie jakoś cieszy że mam możliwość sprawdzenia czegoś innego niż oklepany zestaw. Nie mówie że zły lecz nie przemawiający w moje preferencje.

Miał ktoś możliwość odsłuchiwania Tannoy Eyris DC3?
 
Ostatnia edycja:

Konrado

New member
DC3 to już troszke wyższy model i ja tego nie odczułem. Grały z polotem i żywiołością. Basik był super ale chyba lekko średnica była w stosunku do niego wycofana. Może pokój odsłuchowy był troszke duży bo choć fajnie wytwarzały przestrzeń i tworzyły w niej scene to jednak tylko w swoim otoczeniu i pomiedzy nimi. Nie wypełniały dokońca muzyką całego pomieszczenia. Tak to spisały sie bardzo fajnie. Narazie nie mam porównania do innych kolumn
 
Do góry